"Klatka" wzmocnieniowa w bagażniku

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

Lubią ten wątek: Bing [Bot]
AUTOR WĄTKU
klosj24
 

"Klatka" wzmocnieniowa w bagażniku

06 gru 2008 11:29

Bedziemy (w styczniu) mieli ceeda_sw. Moja żona zapytała mnie co mozna by zrobić aby do bagażnika mozna było włożyć ciężkie (kilka po ok 5-10 kg) przedmioty korzystając jednocześnie z podziału roletą na część górną i dolną bagażnika? Czy ktoś z Was się spotkał z czymś w rodzaju wzmocnienia od spodu rolety jakąś "kratownicą" czy chyba czymś w tym rodzaju?

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5407
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

06 gru 2008 20:22

Roleta w bagażniku to raczej rodzaj zasłonki tego co się ma w środku. Jedynym pomysłem który mi się nasuwa na myśl to wycięcie odpowiedniej formy ze sklejki czy innego mocnego materiału. Może to być cześć składana z 2ch elementów - dla lepszego komfortu dostępu do niższego bagażnika. Z 2iej strony trzeba też pomyśleć o zabezpieczeniu bocznych okienek przed ewentualnymi przesuwającymi się przedmiotami. i to tyle tak na szybko.
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
qbix
 

06 gru 2008 20:37

moim zdaniem- jesli dobrze rozumiem problem- nie ma sensu niczego robic. jesli obawiasz sie ze podczas wypadku te elementy moga sie dostac do kabiny to:
- przeszlyby przez tylne fotele, a nie rolete
- jak przeszlyby przez fotele to dzwon musialby byc na tyle silny ze i tak nie przezyje sie od urazow z frontu.

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

06 gru 2008 20:41

qbix napisał(a):moim zdaniem- jesli dobrze rozumiem problem- nie ma sensu niczego robic. jesli obawiasz sie ze podczas wypadku te elementy moga sie dostac do kabiny to:
- przeszlyby przez tylne fotele, a nie rolete
- jak przeszlyby przez fotele to dzwon musialby byc na tyle silny ze i tak nie przezyje sie od urazow z frontu.

zawsze może być dachowanie i w tedy niech wiruje cały świat
a przedmioty z bagażnika mogą sobie zwiedzać wnętrze pojazdu :P

AUTOR WĄTKU
klosj24
 

06 gru 2008 21:06

Chodzi o to że roleta nasuwana na część bagażową nie utrzyma od góry ciężaru tych przedmiotów. Nie chodzi o fakt zabezpieczenia przed przesuwaniem sie tych przedmiotów na boki lub do przodu.

AUTOR WĄTKU
Woody
 

06 gru 2008 21:52

mam pytanie w jakim celu chcialbys zamontowac to wzmocnienie?? napisz nam dokladniej a Ci napewno pomozemy :P

AUTOR WĄTKU
rsimon
 

06 gru 2008 22:17

a jak zamierzasz zwinąć taką wzmocnioną roletę :?:
pakunki cięższe kładziesz na podłogę bagażnika, na roletę delikatne - kapelusz, kwiaty, kurtkę
a jak pakujesz więcej ciżękich ładunków to nie zaciągasz rolety
na mój gust pytanie z serii retorycznych
proponuję kupić dostawczaka albo ciężarówkę i podzielić pakę płytami z kwasówki albo z włókna węglowego

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6542
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

06 gru 2008 22:48

Jak rozumiem kolega chce pakować ciężkie przedmioty na zasadzie dwukomorówki. Otóż seryjnie czy nawet za dopłatą wzmocnienia rolety od spodu, by można było położyć ciężary na rolecie, nie oferuje żaden ze znanych mi producentów, pozostaje samoróbka. Ale z racji bezpieczeństwa nie polecam takiego rozwiązania - po pierwsze tragicznie zmienisz środek ciężkości i trakcję auta, po drugie w razie czego (tfu tfu w niemalowane) bez porządnej przegrody oddzielającej przestrzeń pasażerską można zrobić sobie porządne kuku.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5407
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

07 gru 2008 18:40

pioter napisał(a): Ale z racji bezpieczeństwa nie polecam takiego rozwiązania - po pierwsze tragicznie zmienisz środek ciężkości i trakcję auta, po drugie w razie czego (tfu tfu w niemalowane) bez porządnej przegrody oddzielającej przestrzeń pasażerską można zrobić sobie porządne kuku.

Czy rzeczywiście kładąc bagaż wyżej o ok 30cm aż tak TRAGICZNIE zmieniamy środek ciężkości?? To co w takim razie mam zrobić zakładając boxa na dach?? Z Twoich słów wnioskuję ,że auto się przewróci :wink: Chyba przesadziłeś lekko pisząc te zdania
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

07 gru 2008 20:29

ale jakby było do wyboru w SW
roleta albo taka pólka jak jest w HB, tyle że dzielona
to nie byłoby źle ;)

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6542
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

07 gru 2008 21:13

Gizmo, co innego box (oczywiście, też zmienia środek ciężkości i trakcję i też w upierdliwy sposób, jechałem czymś takim przy silnym wietrze bocznym i rzucało mną po jezdni, jakbym miał trzy promile we krwi) który obciąża samochód zmieniając wysokość środka ciężkości ale nie zmieniając mocno rozkładu masy przód/tył, co innego ciężkie przedmioty kładzione na lub za tylną osią. Oczywiście tragicznie w moim poście nie oznacza, że auto zrobi "świecę" przy byle okazji, ale że będzie się je prowadziło wyraźnie gorzej, a w sytuacji awaryjnej może spowodować znaczne komplikacje - szczególnie w związku z nieograniczoną możliwością przemieszczania się takiego łądunku po wnętrzy auta. Jak kolega klosj24 założy nawet siatkę, to skoro chce wzmacniać roletę pod obciążenie wnioskuję, że przy (tfu tfu odpukuję w niemalowane) czołówce pakunki rozerwą siateczkę jak bibułkę.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
rsimon
 

07 gru 2008 23:58

<span>pioter</span> napisał(a):przy (tfu tfu odpukuję w niemalowane) czołówce pakunki rozerwą siateczkę jak bibułkę.

nie tylko siateczkę ale i zagłówki oraz główki siedzących w środku osób

<span>e2rdo</span> napisał(a):pólka jak jest w HB, tyle że dzielona

kombiaki kupuje się z jakiegoś powodu, większe ilości bagażu, większe gabaryty tych bagaży, duży pies, itd. i tego typu półka by się nie sprawdziła, a nawet by przeszkadzała
wydaje mi się że pytanie o wzmocnienie rolety jest dość niedorzeczne i pozbawione wyobraźni
no cóż, ..., każdemu wolno
a co do boxa to śmiga się ok nawet powyżej 200km/h (ja tylko do 180), ale jak są warunki
leciałem 2 lata temu przez niemcy do austrii ok. 160km/h, 4 osoby, pełen bagażnik + box (4xsprzęt narciarski i inne duperele) i nagle powiało z boku
nawet nie zauważyłem jak zmieniłem pas z środkowego na prawy (ułamek sekundy) - szok
jeździ się dobrze ale trzeba mieć świadomość zmiany parametrów trakcyjnych auta

AUTOR WĄTKU
klosj24
 

08 gru 2008 00:08

Ok.
Widzę, że przy przesadnym ładowaniu sw następuje rozyko dość znacznego pogorszenia warunków (bezpieczeństwa) jazdy. No tak. Ale jeżeli chcę zabrać kupę bagażu to czy wszystko musze trzymać jedno na drugim bez rolety. Hmm chyba jednak nie będzie innego wyjścia ja wyładować dolną część pod samą roletę i wtedy bez ryzyka jej uszkodzenia nałożyć na górę resztę - oczywiście od spodu jakiś miękki koc czy coś w tym stylu.
Co do boxa na dachu to czy bapewno można z nim jeżdzić aż do 180 km/h?
Chyba pali wtedy ze 20 l a przy takim czymś i takiej prędkości oraz bocznym podmuchu to chyba ratuj się kto może :!:

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6542
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

08 gru 2008 08:19

Generalnie kaÂżdy producent dopuszcza max prĂŞdkoÂśc z boxem do 130 km/h. MoÂżna zapewne trochĂŞ wiĂŞcej i teÂż bĂŞdzie w miarĂŞ bezpiecznie, ale zaleÂży to od warunkĂłw na zewnÂątrz - na pewno trzeba duÂżo mniej niÂż wolno przy silnym, bocznym wietrze. JeÂśli chcesz woziĂŚ ciĂŞÂżkie pakunki to ja poleciÂłbym Ci zrobienie takiej przegrody jak w autach typu VAN - czyli stalowa Âściasna + stalowa kratka. PoniewaÂż takie cuda mocuje siĂŞ w fabryczne otwory myÂślĂŞ, Âże moÂżesz spytaĂŚ w ASO o przegrody do wersji VAN cee'd-a, moÂże moÂżna to kupiĂŚ i montowaĂŚ sobie w zaleÂżnoÂści od potrzeb? Ja w Focusie przegrodĂŞ miaÂłem na cztery Âśruby i montowaÂłem/demontowaÂłem jÂą w trzy minuty (zresztÂą przegrodĂŞ z Focusa mam i mogĂŞ tanio odstÂąpiĂŚ).
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
rsimon
 

08 gru 2008 10:29

<span>klosj24</span> napisał(a):czy bapewno można z nim jeżdzić aż do 180 km/h?

można :twisted:

<span>pioter</span> napisał(a):Generalnie każdy producent dopuszcza max prędkośc z boxem do 130 km/h


generalnie tak, ale thule przy modelu Spirit zwiększył do 150

co roku jeżdżę do austri poślizgać się,
jeździmy przez niemcy,
w bawarii i nie tylko niemcy śmigają grubo ponad 200 z boxami na dachu :lol:

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6542
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

08 gru 2008 17:47

rsimon - proste że polecają max 130 - bo jak ktoś wyleci z drogi przy 180 km/h i jakimś cudem to przeżyje to nie będzie mógł żądać odszkodowania :oops:
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
rsimon
 

08 gru 2008 18:41

<span>pioter</span> napisał(a):rsimon - proste że polecają max 130 - bo jak ktoś wyleci z drogi przy 180 km/h i jakimś cudem to przeżyje to nie będzie mógł żądać odszkodowania

to jest oczywiste dla mnie,
ale myślę że chodzi tu czy dotrzemy do celu z boxem na dachu czy na masce auta jadącego za nami
generalnie z boxem jeździ mi się dobrze nawet przy dużych prędkościach, chyba że wieje z boku, ale zawsze lepiej z boxem, niż z deskami na dachu

Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl