Czujnik parkowania

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
daytek
 

Re: Czujnik parkowania

15 wrz 2014 11:48

EBE97400 napisał(a):http://picasaweb.google.com wrzucasz, udostępniasz zdjęcie i podajesz link do albumu. mybeer


dokładnie - tutaj na forum możesz tylko wstawić obrazek ale jak jest udostępniony na jakimś hostingu, inaczej d*** ;) Także czekamy na fotki - dzięki z góry!

AUTOR WĄTKU
kupiec
 

Re: Czujnik parkowania

15 wrz 2014 16:19

mozna tez poprzez up.programosy.pl
czekam na fototelacje bo bede wymienial swoje czujniki, kiepsko dzialaja

AUTOR WĄTKU
ardi84
 

Re: Czujnik parkowania

21 wrz 2014 18:57

Przepraszam wszystkich za zwłokę... i za marną jakość zdjęć, ale postaram się to opisać jak najlepiej potrafię...

Zacznijmy od zdjęć (opiszę je numerami):

1- Obrazek

2- Obrazek

3- Obrazek

4- Obrazek

5 in6 - Obrazek
Obrazek

Teraz opis:

Zdjęcie 1 pokazuje "kołki" rozporowe, które są na całej długości zderzaka - kładziemy się pod spodem i wykręcamy śrubokrętem krzyżakowym na całej długości zderzaka. Wykręcamy tylko te które są na części lakierowanej zderzaka. Te na czarnym plastiku nic nam nie dadzą i szkoda naszej pracy. Będąc pod spodem odkręcamy też małą plastikową osłonę (zdjęcie 6). Zdjęcie jest kiepskie ale uwierzcie mi, że jak będziecie pod spodem to wszystko stanie się jasne. Osłona oprócz kołków przykręcona jest trzema śrubami na klucz nasadkowy nr 10. Po jej ściągnięciu ukazuje się otwór technologiczny do przełożenia kabli do wnętrza bagażnika (zdjęcia nie ma bo wyszło czarne). Jak już mamy to wszystko poodkręcane to po lekkim uchyleniu całego zderzaka mamy w miarę dobry dostęp do sensorów cofania. Niezależnie czy montujemy nowe czy wymieniamy stare - na tym etapie uwierzcie mi, że każdy da sobie radę.

Zdjęcie 2 Od wewnątrz bagażnika odkręcamy śrubę uchwytu - po tej stronie, po której mamy, bądź chcemy mieć centralkę. Jest to potrzebne aby później przeciągnąć przewód wyświetlacza. O tym za chwilę.

Zdjęcie 3 Tu tak na prawdę zaczęły się schody... sensory w zderzaku i poprowadzenie kabli do wnętrza bagażnika to pikuś w porównaniu do montażu wyświetlacza (a i to nie jest takie straszne:)). Zielona kreska - podważamy palcem uszczelkę i wpychamy pomiędzy nią a tapicerkę przewód wyświetlacza... zero stresu. Czerwona kreska - tu miałem problem. Wyjaśnienie na następnej fotce.

Zdjęcie 4 Po to właśnie między innymi wykręcaliśmy wcześniej uchwyt/oczko wewnątrz bagażnika. Przewód da się "powciskać" bez problemu do wysokości łączenia wewnętrznej plastikowej tapicerki z tapicerką wykładzinową bagażnika. Czerwona linia ciągła - tak samo odchylamy uszczelkę i wkładamy pod tapicerkę wykładzinową dwa palce. Robimy to na wysokości tych białych zaznaczeń. Są tam zatrzaski. Łapiemy je palcami chwytem papierosowym i wyrywamy/wypinamy z blachy. Ja tego nie wiedziałem, pociągnąłem za tapicerkę wykładzinową i zatrzask został w blasze a tapicerkę niestety odkleiłem od zatrzasku - wy możecie tego uniknąć. Jak już mamy wypięte oba zatrzaski możemy swobodnie przeciągnąć kabel od wyświetlacza do miejsca docelowego - czyli linia czerwona przerywana i czerwony x.

Cały czas mowa tu oczywiście o wyświetlaczu podsufitkowym. Możecie też mieć problem z wykręceniem któregoś z kołków rozporowych. Można je delikatnie podważyć płaskim śrubokrętem i wyciągnąć na siłę - nie zmieni to potem jego funkcjonalności.

Dajcie znać czy te zdjęcia się wyswietlają.

Avatar użytkownika
EBE97400
Kierownik
 
Posty: 577
Dołączył(a): 27 kwi 2014 18:04
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 CRDI ON 115KM
2007, Optimum+

Re: Czujnik parkowania

22 wrz 2014 16:38

Zdjęcia się wyświetlają tylko bardzo duże, trzeba kliknąć i wtedy dobrze widać.

PS. Na przyszłość wrzucaj miniaturki ;)
HB 1.6 115 km/130km(chip) OPTIMUM + 2007

SW 1.6 136km L Business Line 2016

:drinks:

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Czujnik parkowania

24 wrz 2014 14:13

Może pod względem technicznym któryś z modów by to poprawił, ale i tak dla kolegi za chęci ogromne piwo drinkss
Oby jak najwięcej takich użyszkodników :)
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
MaRcOs
 

Re: Czujnik parkowania

23 paź 2014 10:23

panownie jestem aktualnie po zamontowaniu czujnikow firmy steel mate (http://www.sklep.tymex-alarmy.pl/czujnik-cofania-steel-mate-400v1-p-83.html)
(bardzo polecam - zestaw bardzo fajny i przemyslany). montaz zajal ok 3,5h. zdjecia i opis od ardi84 przydatny.

AUTOR WĄTKU
andRyou
 

Re: Czujnik parkowania

27 lis 2014 12:16

Gdyby ktoś z Łodzi chciał zlecić montaż czujników, polecam CAR-EL na Rozległej 6. Panowie bardzo konkretni, robota szybka i solidna. Miałem swoje czujniki - zapłaciłem 150 zł. Dodatkowo gratis schowali kabel od wideorejestratora i wyprowadzili z tyłu deski rozdzielczej dodatkowe gniazdo do podłączenia go. Swoje czujniki (chińskie ale podobno solidne, 0 reklamacji jak do tej pory) montują za 300 zł. Polecam!

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Czujnik parkowania

27 lis 2014 14:03

andRyou napisał(a): schowali kabel od wideorejestratora i wyprowadzili z tyłu deski rozdzielczej dodatkowe gniazdo do podłączenia go.

Możesz doprecyzować ?? Jakąś fotkę?
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
andRyou
 

Re: Czujnik parkowania

27 lis 2014 18:16

Kabel poprowadzony jest podsufitką przy szybie i słupkiem, a dalej.. sam nie wiem :? Żona odbierała (wczoraj) i nie wypytała o takie szczegóły, więc będę musiał tam zadzwonić i zaspokoić swoją ciekawość. Wygląda to tak:

Obrazek

Natomiast co do tego dodatkowego gniazda to nie miałem czasu by na spokojnie zdjąć osłony i je namierzyć...
Ostatnio edytowano 27 lis 2014 18:21 przez andRyou, łącznie edytowano 2 razy

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Czujnik parkowania

27 lis 2014 18:19

Foto nie działa ;)
Pierwotnie zrozumiałem, że kabelek wychodzi Ci "z tyłu deski" (tak napisałeś) czyli między deską a szybą - mi się tak marzy, bo od góry z podsufitki to podobno nie problem, już testowane.
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
andRyou
 

Re: Czujnik parkowania

27 lis 2014 18:23

Sorry, już działa..

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Czujnik parkowania

27 lis 2014 20:10

A, czyli standard ;)
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

dzygi
Kierownik zmiany
 
Posty: 177
Dołączył(a): 24 cze 2017 13:52
Lokalizacja: NDM
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C2 SW, 1,6 ON 128KM
2013

Re: Czujnik parkowania

25 cze 2022 22:12

Witam nie mogę znalesc podobnego tematu/wpisu, a szukam już długo czas.

Pytanie mam o czujniki parkowania tył ORI w kia ceed 2013r. Kombi.

Jaka odległość łapią czujniki tylne boczne ?

Moje boczne 0.5m
A środkowe 2m

Czy to prawidłowe?

Wydaje mi się że boczne kiedyś łapały też 2m?

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Avatar użytkownika
gzyms
Dyrektor
 
Posty: 973
Dołączył(a): 11 sty 2018 10:13
Lokalizacja: NO
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C2FL SW, 1.6 Pb 135KM
2017, M SmartPlus

Re: Czujnik parkowania

26 cze 2022 09:59

Instrukcja str 4/99
Układ wspomagania parkowania tyłem pomaga kierowcy podczas ruchu pojazdu do tyłu poprzez emitowanie sygnału dźwiękowego jeśli w odległości 120 cm od pojazdu wykryty zostanie jakiś obiekt. System ten jest systemem uzupełniającym i nie jest zainstalowany w celu zastąpienia szczególnej ostrożności oraz uwagi ze strony kierowcy. Zakres wykrywania oraz wielkość przedmiotów wykrywanych przez czujnik cofania są ograniczone. Cofając, za każdym razem należy zwracać równie wielką uwagę na to, co znajduje się za pojazdem, jak w samochodzie niewyposażonym w układ wspomagania parkowania tyłem.

I str dalej:
Rodzaje dźwięków ostrzegawczych
• Gdy obiekt znajduje się w odległości 120 cm do 61 cm od tylnego zderzaka: brzęczyk piszczy sporadycznie
• Gdy obiekt znajduje się w odległości 60 cm do 31 cm od tylnego zderzaka: brzęczyk piszczy z większą częstotliwością
• Gdy obiekt znajduje się w odległości mniejszej od 30 cm od tylnego zderzaka: brzęczyk brzmi w sposób ciągły
No i na tej stronie jest rys, na którym pokazane jest, że w odległości od przeszkody 60-31 cm uruchamiają się boczne.
Obrazek
Czyli masz normalnie.
"Piwo tylko z kija, auto tylko z Kia ..." Henryk Sawka
Co do baru nie mam problemu z wyborem, ale do ASO w mojej okolicy coraz częściej obawiam się jechać ....

Poprzednia strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 14 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl