Cee'd SW, który wybrać

Czyli, co wam się podoba a co nie...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Puhaal
 

25 kwi 2008 14:53

moon napisał(a):ten sam- czyli najmocniejszy- 2.0 CRDI- gdyby był mocniejszy, wzięłabym mocniejszy. Przyznam, że nie rozumiem trochę- jeżeli lubisz docisnąć, to znaczy, ze potrafisz docisnąć. Jeżeli potrafisz to do czego Ci ESP w aucie stu-konnym? Rozumiem w autach grubo powyżej 200 koni- może być taki sens w ośkach, ale w dychawicznym 'dupowozie'?


Psssss.....smoked :twisted:- lubię takie babki z jajem :D

Trafiłaś w sedno - jak ktoś lubi docisnąć to musi polegać na swoich umiejętnościach a nie na wynalazkach jak ESP, które jak każda elektronika potrafią być humorzaste. Auto Ci nie stanie w miejscu jak prujesz 160 km/h i nagle Ci coś wyskoczy, a jedynie rajdowiec potrafiłby "powtarzalnie" wyprowadzić auto z poślizgu przy tej prędkości.

Pozdrowienia !

AUTOR WĄTKU
Puhaal
 

25 kwi 2008 15:00

vitaras napisał(a):ABS zapobiega poslizgowi kół i utracie przyczepności w czasie hamowania.


Prezesie, przyczepność masz zawsze podczas hamowania. ABS ma za zadanie odblokować koła gdy pedał hamulca jest w podłodze aby kierowca mógł wyminąć przeszkodę jeśli oceni że nie zdąży wyhamować.

Największa wada systemu ABS - depnij na hamulec na "tarce" przed sygnalizacją świetlną. Koła są podbijane i tracą przyczepność z asfaltem. ABS głupieje a my zatrzymujemy się w połowie skrzyżowania. Parę razy wjechałbym w ten sposób komuś w d...pę.

Pzdr.

AUTOR WĄTKU
qzim
 

25 kwi 2008 15:13

ok te pare filmikow mnie dobitnie przekonalo...

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

25 kwi 2008 15:20

<span>Puhaal</span> napisał(a):Prezesie, przyczepność masz zawsze podczas hamowania. ABS ma za zadanie odblokować koła

Tak, ma za zadanie odblokować koła. Jeśli zablokują się na śliskim ( utrata przyczepności) to zatrzymujesz się na kufrze poprzednika.
ESP chroni przed utratą stabilności pojazdu w czasie gwałtownego manewru i wcale nie potrzebuje do tego naciskania czegokolwiek.

A co do polegania na swoich umiejętnościach to w przypadku jazdy samochodem wolę w swoje nie wierzyć a innych uważać za początkujących. Jest szansa,ze przeżyję i dotrę do celu cało.

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

25 kwi 2008 15:21

<span>qzim</span> napisał(a):ok te pare filmikow mnie dobitnie przekonalo...


Cieszę się. :)

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

26 kwi 2008 05:23

ESp-TAK TAK TAK
kup benzynkę jeżeli ci hałas przeszkadza i mało jeżdzisz
jezeli jeżdzisz po miesće i częste ruszanie tez benzyna przy ruszaniu i na wilnych obrotach słychąc diesla i juz
pozatym zawsze beznzyna tańsza w zakupie i ewen. naprawach
Ja duzó śmigam a mimo to wybrałem benzyne
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
qzim
 

26 kwi 2008 11:47

juz zamowiony, 1.6 dohc, opt+, esp, alusy:D:D:D 2 miesiace czekania:(:(:(:(:(:(

Poprzednia strona
Powrót do Wady i zalety

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl