Cee'd SW, który wybrać

Czyli, co wam się podoba a co nie...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
tomek242
 

Cee'd SW, który wybrać

07 sie 2007 21:46

Witam!
Przymierzam się do leasingu Cee'da SW, i od paru dni się zastanawiam się którą wersję wybrać.
Silnik na pewno będzie diesel 115KM, ale czy to będzie Comfort Plus, Optimum czy Optimum Plus nie mogę się zdecydować. Różnica cenowa nie jest duża, bo maksymalnie to 4500 zł. Ale czy warto?
Z wyposażenia dodatkowego chcę dobrać ESP/BAS, automatyczną klimatyzację, alufelgi, lakier metalik i autoalarm.
Cena Optimum Plus w takiej wersji to 75600zł. No właśnie, czy warto?
Może ktoś z użytkowników coś doradzi.
Jak sprawdza się tapicerka Premium (skóra ekologiczna)?
Pozdrawiam i czekam na jakieś podpowiedzi.

AUTOR WĄTKU
plbartek
 

09 sie 2007 06:48

Witam
Ja zamawiam podobną… co ty tylko wersje Optimum + ESP + lakier metalik + Klimatronik. Alarm + czujniki cofania wynegocjowałem w cenie, moja wychodzi 70100 zł. Alusy kupię sobie na wiosnę w podobnej cenie co KIA i jeszcze stalowe zostaną… na zimówki.
A czy warto - przeglądałem oferty innych marek i w tej cenie z podobnym wyposażeniem nie ma nic. Ja chcę nowy samochód na parę lat więc postawiłem na Ceeda.

AUTOR WĄTKU
klucho
 

Re: Cee'd SW, który wybrać

28 sie 2007 11:27

tomek242 napisał(a):Witam!
...
Jak sprawdza się tapicerka Premium (skóra ekologiczna)?
Pozdrawiam i czekam na jakieś podpowiedzi.
Jeżdżę z taką… skórą… od pół roku. Mimo że jej nie chciałem (w lutym przy pakiecie optimum skóra była standardem) to już się przekonałem, że ma to swoje zalety. Bardzo ładnie się czyści i auto w środku wygląda świeżutko jak z salonu. No i dupska tez nie odparza nawet przy upałach. :) Generalnie można polecić.

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

28 sie 2007 15:46

plbartek napisał(a):Witam
Ja zamawiam podobną co ty tylko wersje Optimum + ESP + lakier metalik + Klimatronik. Alarm + czujniki cofania wynegocjowałem w cenie,moja wychodzi 70100 zł. Alusy kupię sobie na wiosnę w podobnej cenie co KIA i jeszcze stalowe zostaną… na zimówki.
A czy warto - przeglą…dałem oferty innych marek i w tej cenie z podobnym wyposażeniem nie ma nic. Ja chcę nowy samochód na parę lat więc postawiłem na Ceeda.
Dopłata za alusy jest 1500. Tyle samo jeśli kupisz osobno. Więc zamawiają…c alusy w bagażniku powinny jeszcze leżeć stalki!

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

30 sie 2007 10:52

właśnie, że jak zamawiasz alu to w bagażniku nie leżą… stalki standardowo, chyba że aluski masz od dilera
co do pół skóry to jest oki
zwykła tapicerka trochę kiszkowato wygląda w tym aucie - bardzo słabo wg mnie i jeszcze takie wrażenie za miękkiej i za delikatnej sprawia
np. w siedzisko te boczki ze skóry nieźle uda trzymają…

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

30 sie 2007 11:46

wynika z tego, że alu pod zamówienie kosztują… 3000.

AUTOR WĄTKU
falconeye
 

04 wrz 2007 14:13

Też zamówiłam u dealera samochód z alufelgami, a potem mnie ludzie nastraszyli, że nie dostanę stalowych.

I rzeczywiście, wszystko zależy od dealera. Jeden stalowe oddaje, inny nie. Przy czym komplet alu w salonie kosztuje 1500PLN, czyli tyle co dopłata przy zamówieniu ich razem z autem... Według mnie to taki trochę minus dla KII za bezmyślność i brak jasnych reguł.

Szczegóły na forum gazety: http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html? ... a=67057474

AUTOR WĄTKU
Younior
 

04 wrz 2007 14:47

I rzeczywiście, wszystko zależy od dealera. Jeden stalowe oddaje, inny nie. Przy czym komplet alu w salonie kosztuje 1500PLN, czyli tyle co dopłata przy zamówieniu ich razem z autem... Według mnie to taki trochę minus dla KII za bezmyślność i brak jasnych reguł.


Chyba nie do końca masz rację, przynajmniej w moim przypadku (mam samochód bez alu) było tak, że zapytałem jaka jest cena jakbym chciał dokupić felgi w salonie to usłyszałem 800zł sztuka (Pani która mi sprzedała samochód sama powiedziała, że nie opłaca się u nich kupować)

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

04 wrz 2007 15:20

falconeye napisał(a):Też zamówiłam u dealera samochód z alufelgami, a potem mnie ludzie nastraszyli, że nie dostanę stalowych.

I rzeczywiście, wszystko zależy od dealera. Jeden stalowe oddaje, inny nie. Przy czym komplet alu w salonie kosztuje 1500PLN, czyli tyle co dopłata przy zamówieniu ich razem z autem... Według mnie to taki trochę minus dla KII za bezmyślność i brak jasnych reguł.

Szczegóły na forum gazety: http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html? ... a=67057474


Witamy damę. bubu.

AUTOR WĄTKU
tomek242
 

04 wrz 2007 16:20

Younior napisał(a):
I rzeczywiście, wszystko zależy od dealera. Jeden stalowe oddaje, inny nie. Przy czym komplet alu w salonie kosztuje 1500PLN, czyli tyle co dopłata przy zamówieniu ich razem z autem... Według mnie to taki trochę minus dla KII za bezmyślność i brak jasnych reguł.


Chyba nie do końca masz rację, przynajmniej w moim przypadku (mam samochód bez alu) było tak, że zapytałem jaka jest cena jakbym chciał dokupić felgi w salonie to usłyszałem 800zł sztuka (Pani która mi sprzedała samochód sama powiedziała, że nie opłaca się u nich kupować)


Co salon to obyczaj, we Wrocławiu dodatkowy zestaw alu proponowano mi za 1500zł.

AUTOR WĄTKU
falconeye
 

06 wrz 2007 14:40

Piszę tak, jak dowiedziałam się w salonach z Gdyni, Sopotu i Gdańska - za komplet alu 15 cena ok. 1500

AUTOR WĄTKU
tomek242
 

06 wrz 2007 15:10

Wrocław 1500zł za 16.

AUTOR WĄTKU
grzesiek
 

Re: Cee'd SW, który wybrać

07 wrz 2007 15:32

tomek242 napisał(a):Witam!
Przymierzam się do leasingu Cee'da SW, i od paru dni się zastanawiam się którą wersję wybrać.
Silnik na pewno będzie diesel 115KM, ale czy to będzie Comfort Plus, Optimum czy Optimum Plus nie mogę się zdecydować. Różnica cenowa nie jest duża, bo maksymalnie to 4500 zł. Ale czy warto?
Z wyposażenia dodatkowego chcę dobrać ESP/BAS, automatyczną klimatyzację, alufelgi, lakier metalik i autoalarm.
Cena Optimum Plus w takiej wersji to 75600zł. No właśnie, czy warto?
Może ktoś z użytkowników coś doradzi.
Jak sprawdza się tapicerka Premium (skóra ekologiczna)?
Pozdrawiam i czekam na jakieś podpowiedzi.

Witaj. W mojej opinii warto dopłacić do Optimum +, dostaje się za to wiele dodatków, których nie ma w zestawieniach i na które nie zwracasz normalnie uwagi, a w czasie użytkowania okazują się potrzebne, jak np. uchwyty na napoje na tylnych siedzeniach, przyciemniane szyby itp. Sam użytkuję SW Optimum + i mam przyjemne wrażenie, że w samochodzie nic nie brakuje. Za swoją… wersję dałem 78.000 SW 2.0CRDi z dopłatą… za lakier, ESP, klimatronik. Polecam.

AUTOR WĄTKU
tstwi
 

Re: Cee'd SW, który wybrać

07 wrz 2007 15:39

grzesiek napisał(a):
tomek242 napisał(a):Witam!
Za swoją… wersję dałem 78.000 SW 2.0CRDi z dopłatą… za lakier, ESP, klimatronik. Polecam.

Jeśli można prosić to zapodaj parę fotek swojego do fotoalbumu

AUTOR WĄTKU
Gaj
 

26 mar 2008 02:41

Jak kupujesz samochód na długo i dla siebie to warto go maks doposażyć. W Kia dodatki mają sensowne ceny, więc warto napchać co się da. Najgorzej jest potem żałować ileś lat, że się na czymś zaoszczędziło 1-3 tys zł. W końcu dla siebie kupujesz to warto zadbać o to, żebyś mimo wydania np: 60-70 tys zł nie żałował tego bo czegoś Ci brakuje :) .
Z drugiej strony jak chcesz sprzedać za 3-4 lata to może jednak warto kupić gołą wersję w benzynie i min. dodatków :) . Mniej stracisz w takiej opcji. Jak chcesz dużo jeździć i z 5-7 lat to ja zdecydowałem się się wziąć niemal wszystko co było :) . Najwyżej nie będę z iluś rzeczy korzystał - jak tempomat :) czy elektr składane lusterka.

AUTOR WĄTKU
_alek_
 

26 mar 2008 10:41

<span>Gaj</span> napisał(a):Jak kupujesz samochód na długo i dla siebie to warto go maks doposażyć. W Kia dodatki mają sensowne ceny, więc warto napchać co się da. Najgorzej jest potem żałować ileś lat, że się na czymś zaoszczędziło 1-3 tys zł. W końcu dla siebie kupujesz to warto zadbać o to, żebyś mimo wydania np: 60-70 tys zł nie żałował tego bo czegoś Ci brakuje Smile .


Jestem tego samego zdania co Gaj...Bierz Optimum + Gwarantuje Ci że będziesz z tego wyboru bardzo zadowolony.Najgorsze jest gdy już po odbiorze i zapoznaniu sie z autem,człowiek zaczyna żałować że kupując nowy samochód na czymś niepotrzebnie zaoszczędził parę złotych..
Ja osobiście żałuje że nie wyżyłowałem sie na 1.6 Crdi,ale to już zupełnie inna historia... :(

AUTOR WĄTKU
kawanagila
 

26 mar 2008 11:22

alek2a, co ty tak cały czas z tym dieslem? nie zdążyłeś zredukować i cie oktawia tdi wyprzedziła? :D :D podkopujesz renome benzyniaków!! :lol:
i jak ja mam potem pisać, że mi sie mój silnik podoba..
pozdro i nie trać wiary w E95 8-)

AUTOR WĄTKU
_alek_
 

26 mar 2008 11:54

<span>kawanagila</span> napisał(a):alek2a, co ty tak cały czas z tym dieslem? nie zdążyłeś zredukować i cie oktawia tdi wyprzedziła? Very Happy Very Happy podkopujesz renome benzyniaków!! Laughing
i jak ja mam potem pisać, że mi sie mój silnik podoba..
pozdro i nie trać wiary w E95


Jakoś tak mnie naszło-takie starcze zrzędzenie :D :D
Cóż tak to jest już człowiek skonstruowany że zawsze chce więcej,szybciej,lepiej...Kiedy pół roku temu szukałem dla siebie samochodu to pro-ceed 1.6 dohc był dla mnie tylko marzeniem a teraz kiedy go już mam to chciałbym mieć w nim jeszcze lepszy silniczek.
Jeśli chodzi o autka które mnie wyprzedziły a z którym się "usiłowałem" ścigać to były to:Audi Q7 3.6l i Mercedes C200 Kompresor :lol:

AUTOR WĄTKU
kawanagila
 

26 mar 2008 12:04

ambitnie, ambitnie :D

AUTOR WĄTKU
tomek242
 

26 mar 2008 13:25

Chłopaki!!! Obudźcie się!!! Temat z tamtego roku, auto też już dawno kupione chyba, że mi doradzacie na przyszłośc :P

Następna strona
Powrót do Wady i zalety

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl