Typowe usterki/spalanie/na co zwracać uwagę przed zakupem?

Czyli, co wam się podoba a co nie...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Piteero
 

Typowe usterki/spalanie/na co zwracać uwagę przed zakupem?

24 maja 2017 18:15

Cześć!
Przymierzam się do zakupu Kijanki C2 w kombi z silnikiem 1.6 CRDI 128km, jednak nie miałem nigdy do czynienia z autem tej marki tak jak z silnikiem diesla w ogóle (tu skusił mnie brak dwumasu). W związku z tym proszę o jakieś informacje o typowych usterkach, o spalaniu i czy ogólnie autko jest godne polecenia jako samochód rodzinny i do dojazdów do pracy (ok 2000km miesięcznie). Z góry dzięki za odpowiedzi ;)

ZjemCiMebloscianke
Brygadzista
 
Posty: 78
Dołączył(a): 02 cze 2017 22:48
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C2 HB, 1,4 ON 90KM
2013

Re: Typowe usterki/spalanie/na zwracać uwagę przed zakupem?

20 cze 2017 11:30

Hej!

fajna sztuka na rodzinne podróże z racji mocniejszej jednostki napędowej niż standard 90KM lub 115KM. Zastanawiam się czy przypadkiem Twoja sztuka nie jest po zmianie mapy silnika bo chyba standardowo nie było wersji 128KM - moje domniemanie bo nawet nie zagłębiałem się tak mocno w temat.
Oczywiście nie ma koła dwumasowego, a rozrząd powinien być na łańcuchu (niektórzy teoretycy mówią, że rozrząd w 1.6 jest na pasku.......)

W 1.4 CRDI mam spalanie na poziomie 5,5-6,5 litra / 100 kilometrów.

Nie wydaje mi się żeby ten samochód odstawał jakoś od konkurencji jeśli chodzi o awaryjność.
Oczywiście, skoro ropa, to rzuć okiem na wtryski czy nic się nie poci pod pokrywą, sprawdź poziom oleju - jeśli jest go za dużo, nie ma lepkości i jest czarny jak smoła, to możliwe, że dostaje się paliwo . Przyczyną może być np. źle wypalany DPF.

Jeździłem wcześniej samochodami ze stajni FORD: Fusion, Focus w tym mk1, mk2 i mk3, Fiesta, chwilę KA.
Szukając nowej fury, zastanawiałem się ponownie nad Fordem, ale ostatecznie kupiła mnie KIA i mimo, że dała mi czadu (jeden serwis za 3700 PLN), to nadal lubię tym samochodem jeździć. :layrubber:

AUTOR WĄTKU
AntekM
 

Re: Typowe usterki/spalanie/na zwracać uwagę przed zakupem?

21 cze 2017 11:44

Pytanie też ile tym autkiem lat planujesz jeszcze jeździć. I co innego masz w planach to postaramy się doradzić więcej :)

amatoramator
Przedszkolak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 08 maja 2019 13:50
Lokalizacja: mazowsze
Grupa: Mazowiecka

Re: Typowe usterki/spalanie/na co zwracać uwagę przed zakupe

17 cze 2020 14:06


Powrót do Wady i zalety
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl