Kupno używanego Ceed'a

Czyli, co wam się podoba a co nie...

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Kupno używanego Ceed'a

11 lis 2015 15:21

Ale zadyma :!! :mrgreen:
Tukidydes napisał(a):No diesla zagazować to faktycznie wyczyn.

Sugerujesz, że do silników wysokoprężnych nie montuje się - nie da się zamontować instalacji gazowych ? :lol:
Tukidydes napisał(a):Roczna różnica : 2.400 zł. Odejmując filtry dodatkowe, droższy przegląd to jakieś 2.200 zł. A więc instalacja zwraca się po 1,5 roku.
Zalecam więc samemu odrobić matematykę bo widzę że są z tym spore problemy.

Jak widać, nie masz o tym zielonego pojęcia. Przy przebiegach 15kkm instalacja się NIE OPŁACA, ale to trzeba mieć jakieś pojęcie o życiu i ekonomii
Tukidydes napisał(a):Nie, młodym rodzicem bez swojego mieszkania
a nie tylko patrzeć na rachunek ze stacji...
Tukidydes napisał(a):Ja np. taką mam w swojej toyocie (odpala na PB, ale po dodaniu gazu ponad 2 tysiące obrotów przechodzi na gaz).

Zarzynasz silnik, właśnie dlatego, że nie masz pojęcia o działaniu ani jego, ani instalacji, co Szczur już Ci wyjaśnił. Każda instalacja jak dasz but w podłogę od razu przerzuci na gaz, pytanie co potem. Niemniej jednak 180kkm w ten sposób zrobione, faktycznie świadczy o pancerności silnika starej Toyoty. Ale to też kolejny dowód na to, że nie wiesz co robisz - jak prawdziwy Janusz katujesz silnik byleby tylko przypadkiem auto nie zmarnowało 3 kropel benzyny.
Tukidydes napisał(a):Być może mój silnik błyskawicznie się rozgrzewa - nie wiem.

Ot co. Na 5-tym biegu też można jechać 30km/h i dać but w podłogę - rozpędzi się? Rozpędzi. Działa? Działa. Jak zniesie to układ napędowy ? :? .....
Tukidydes napisał(a):chodziło mi o silnik z ceeda I (2007-2012), 90 konnego, 1.6.

No widzisz, nie umiesz czytać ze zrozumieniem ;)
1,4 miały najpierw 109KM potem 90KM
1,6 mają 126 KM

Moja opinia: skoro tak liczysz się z każdym groszem (słusznie, idą ciężkie czasy), bierz 1,4, ale skoro tak mało jeździsz to go nie gazuj. Ten silnik pali mało, ale osiągi są marne, zwłaszcza w załadowanym aucie.
1,6 jeździ dużo lepiej, i wcale tak dużo więcej nie pali, no ale tu liczymy każdy grosz.
Diesle oczywiście są dużo oszczędniejsze, no ale jednak w tym przedziale wiekowym jakieś tam wydatki już się będą pojawiały.

P.S. Podoba mi się Twój nick, serio :ha
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
Tukidydes
 

Re: Kupno używanego Ceed'a

11 lis 2015 16:10

Ja pisałem o dieslu 1.6
http://www.autocentrum.pl/oceny/kia/cee ... 2006-2009/
Widzę tam 90 koni. I nie wiem kto tu nie umie czytać ze zrozumieniem.
Proszę uprzejmie o wyjaśnienie (serio, bez sarkazmu) dlaczego przy robieniu rocznie 15 k nie warto inwestować w instalacje. Bo ja dotąd użytkuję auto na lpg od dobrych kilku lat i nie mam żadnych negatywnych (finansowo) doświadczeń z tym związanych. Ale "nie mam pojęcia o życiu i ekonomii" więc chętnie takie pojęcie uzyskam, o ile łaska rzecz jasna :)
Nie zarzynam swojego silnika, nie daję "buta w podłogę", tylko robię obroty ponad 2 k i potem normalnie poruszam się pojazdem, zdając sobie doskonale sprawę z tego, że piłowanie nie rozgrzanego silnika nie jest ciekawym pomysłem. Silnik nagrzewa się po jakichś 4-5 minutach (tak pokazuje kontrolka, ale pewnie też nie umiem jej odczytać), auto jest regularnie serwisowane i dotąd żaden mechanik/gazownik (TAK, jeżdżę regularnie i do takich!) od januszy mnie nie wyzywał, a raczej każdy mówił że auto utrzymuje w super stanie. No cóż, zawsze musi być ten pierwszy raz.
Oba silniki które podałeś (1.4 i 1.6 benzynowe) palą praktycznie tyle samo - informacja z autocentrum, choć pewnie tam też same gagatki piszą i to nieprawda bo nie znają "życia i ekonomii". Oszczędności 0,3 litra na 100 kilometrach to brak oszczędności.
Ps. oczywiście że diesla da się zagazować. Tak samo jak da się ręcznie policzyć ziarnka piasku na plaży. :ok

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Kupno używanego Ceed'a

11 lis 2015 16:30

Tukidydes napisał(a):oczywiście że diesla da się zagazować. Tak samo jak da się ręcznie policzyć ziarnka piasku na plaży


Nie. Zagazowanie diesla jest zdecydowanie łatwiejsze.

Tak na potwierdzenie: http://elpigaz.com/pl/instalacje-lpg-do-diesla/

Prośba: zanim znów zaczniesz bredzić użyj chociażby google. O ile nie masz tam bana. ;)

AUTOR WĄTKU
Tukidydes
 

Re: Kupno używanego Ceed'a

11 lis 2015 16:44

Haha widzę kolega znowu błyska humorem (ban na google, hahahaha). Wyborne! :)

http://moto.onet.pl/porady-ekspertow/lp ... sens/rr3rn

LPG do diesla ma mega sens dla aut osobowych! Dlatego promil ludzi instaluje to w swoich autach! :good

Szkoda czasu na takie jałowe dyskusje i kozaczenie - dziękuję za wszelkie informacje i poświęcony czas!
Co prawda nic ciekawego się nie dowiedziałem, ale wierzę że przynajmniej próbowaliście koledzy pomóc.

Aha co do lpg:
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2386780.html

Dodam, że oczywiście przy bardzo niskich temperaturach auto chodzi sobie na benzynie przez czas odśnieżania/skrobania szyb, czyli praktycznie do kiedy się nagrzeje.

"Eksperci" :ha

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Kupno używanego Ceed'a

11 lis 2015 16:57

Tukidydes napisał(a):Ja pisałem o dieslu 1.6

A to zwracam honor, oczywiście że tak. Trochę mułowaty, ale bardzo oszczędny.
Tukidydes napisał(a):Bo ja dotąd użytkuję auto na lpg od dobrych kilku lat i nie mam żadnych negatywnych (finansowo) doświadczeń z tym związanych.

Znam takich ludzi, którym się nic nigdy nie psuje, a jak stłuką wyświetlacz w smartphonie to się okazuje, że mieli darmowe ubezpieczenie o którym nawet nie wiedzieli, itp id - po prostu w czepku urodzeni i zło się ich nie chwyta :) Może do nich należysz ? Ale to już bez sarkazmu, powaga.
Tukidydes napisał(a):Oszczędności 0,3 litra na 100 kilometrach to brak oszczędności.

No, teraz zaczynasz mówić jak człowiek :ha
Tak czy owak, bezsensowna dyskusja się robi, parę opinii dostałeś (większość ludzi ma dziś wolne więc i na forum nie siedzi, bo nie są w pracy :ha ), kwestia jeszcze tylko komu będzie się chciało przeanalizować podesłane auta. Zajrzyj jeszcze na http://www.kia-gwarantuje.pl/ - szału z wyborem nie ma, ale czasem zdarzają się rodzynki, a to jest pewne źródło. Coś już wiesz, resztę naprawdę doczytasz (przeczytaj dokładnie wątek o korozji) a zrobisz jak uważasz.
Jak trafisz nie zarżnięte auto to na pewno będzie zadowolony :ok
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Kupno używanego Ceed'a

11 lis 2015 17:05

Tukidydes napisał(a):Aha co do lpg:
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2386780.html

Dodam, że oczywiście przy bardzo niskich temperaturach auto chodzi sobie na benzynie przez czas odśnieżania/skrobania szyb, czyli praktycznie do kiedy się nagrzeje.

"Eksperci"



Artykuł/dyskusja dotyczy dość archaicznej instalacji.
Dobre instalacje nie pozwolą przełączyć na gaz poniżej zadanej temperatury. Próg ten można ustawić. Ja mam na 30stopni.

AUTOR WĄTKU
Tukidydes
 

Re: Kupno używanego Ceed'a

11 lis 2015 17:58

szczur75 napisał(a):
Tukidydes napisał(a):Aha co do lpg:
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2386780.html

Dodam, że oczywiście przy bardzo niskich temperaturach auto chodzi sobie na benzynie przez czas odśnieżania/skrobania szyb, czyli praktycznie do kiedy się nagrzeje.

"Eksperci"



Artykuł/dyskusja dotyczy dość archaicznej instalacji.
Dobre instalacje nie pozwolą przełączyć na gaz poniżej zadanej temperatury. Próg ten można ustawić. Ja mam na 30stopni.


To mam tą złą. Ale działa. 180k kilometrów działa. A na przyszłość warto nie wyzywać tylko podejść do tematu obiektywnie, nie każdy kto pisze musi od razu być skrajnym imbecylem.

@Ryba - dziękuję za odpowiedź, czy masz wiedzę na temat eksploatacji tego silnika? Albo chociaż link do wątku bo nie mogę znaleźć używając magicznego "szukaj"?

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Kupno używanego Ceed'a

11 lis 2015 18:02

Rozmawiamy o 1,6 CRDi 90KM :?? Magiczne słowo to "WGT" ;)
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
awer
Kierownik
 
Posty: 450
Dołączył(a): 22 lut 2011 21:20
Lokalizacja: Małopolska.
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2 PRO, 1,6 Pb 135KM
2014, L

Re: Kupno używanego Ceed'a

11 lis 2015 18:33

Co do testów przy rejestracji, to niestety Twoja propozycja nie nosi znamion innowacyjności. Taki pomysł już się przewinął przez to forum. :ha
Za bardzo bierzesz wszystko do siebie. Na tym forum niektórzy mają taką manierę. Raczej specjalnie dla Ciebie chyba się nie zmienią. ;)
pro_cee'd L+FUN+UVO_pierwsza rejestracja 01.2015
był pro_cee'd Optimum 1.4 109 KM_2008

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Kupno używanego Ceed'a

11 lis 2015 19:25

Dokładnie - popatrz na mój avatar i będziesz wszystko wiedział :ha
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
Tukidydes
 

Re: Kupno używanego Ceed'a

11 lis 2015 19:26

Dzięki Ryba, poczytałem i widzę, że są osoby które bardzo narzekają na kulturę pracy tego silnika i jego efektywność (w spalaniu - ekonomii, słabo przyspiesza - wtedy też dużo pali).
Eh, szkoda. Tak mi się ceed spodobał, a tu same minusy - a to co do LPG, a to co do diesla (pomimo niewątpliwych zalet w postaci braku dwumasy, łańcucha rozrządu i braku filtra cząstek stałych), a to co powłoki lakierniczej.
Sama benzyna trochę za dużo pali, średnio 6 litrów jeszcze bym przełknął, ale 7,5 to już trochę za dużo.
@ awer - może faktycznie trochę się uniosłem, ale to tylko dlatego że nie lubię jak ktoś traktuje mnie jak kretyna (którym staram się nie być, a przynajmniej tego nie pokazywać! :)
No offence, dzięki za wszelkie uwagi.

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Kupno używanego Ceed'a

11 lis 2015 19:36

No i weź tu takiemu dogódź B)
Słuchaj, w 1,4 benzyna ja mam spalanie bardzo powtarzalne: trasa "landówkami" - 6,0; miasto - 7,7, A4 90km/h - 5,0, A4 120km/h - 7,7, A4 140km/h - 9,0.
Czy to dużo ? A w tym silniku NIE MA BATA żeby się coś zepsuło! No ale dynamicznie to nie pojeździsz :twisted:
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Kupno używanego Ceed'a

11 lis 2015 19:47

Ryba4 napisał(a):w tym silniku NIE MA BATA żeby się coś zepsuło!



Są tacy co potrafią. ;)

Avatar użytkownika
emilemil
Dyrektor
 
Posty: 779
Dołączył(a): 09 kwi 2014 15:44
Lokalizacja: Polska
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1.4 Pb 109KM
2010, M

Re: Kupno używanego Ceed'a

11 lis 2015 20:01

1.4 109Km Ceed z 2009 po FL w mieście 7.8, w trasie 360km z czego 140 expresówka S8 mam 7.3.( na 16 calach) Ja, zona i roczne dziecko + torba dla nas i małej i pełny zbiornik. Przy russzaniu da sie wyczuć slaby start, ale nie zalezy Mi na starcie na wczesnym czerwonym :twisted: Silnik nie zagazowany, może nie jest dymaiczny ale nie mozna powiedziec ze tez jest zły - bo nie jest.

a jeśli masz zamiar dodawać gazu, zeby tylko sie właczyl gaz to odpusc nowsze aut i zostan przy tym co masz - zaoszczedzisz 2-3 litry na miesiac a zyskasz koszt naprawy silnika :-)

Bierz Ceeda i nie pie**** <lol>

silencio
Dopiero co...
 
Posty: 5
Dołączył(a): 18 lis 2015 08:07
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C1 HB, 1.4 Pb/LPG 110KM
2009

Re: Kupno używanego Ceed'a

18 lis 2015 09:12

Witam. Pozwolę sobie podczepić się pod ten temat ( nie wiem, czy słusznie - jak temat nie taki, to sorka). Chcę kupić Ceeda. znalazłem takiego: http://otomoto.pl/oferta/kia-ceed-1-6-przebieg-107-tys-km-gwarancja-producenta-oplacona-ID6ydtAb.html#2d45d68f2a. Jakby ktoś był tak dobry i powiedział, co o tym aucie sądzi, wg mnie podejrzanie pordzewiały jest pod maską. Czy to normalne, ze wszystkie śruby są rude? Orientujecie się może, gdzie we Wrocławiu warto jechać sprawdzić kijankę? Myślicie, ze warto w ogóle jechać i sprawdzać? Sprzedawca pisze, że gwarancja ważna, ale czy taka gwarancje,(choćby w tym bardzo już po prawie 7 latach ograniczonym zakresie), będzie respektowana w Polsce?

AUTOR WĄTKU
mireda71
 

Re: Kupno używanego Ceed'a

18 lis 2015 12:35

Ja mam dwa lata starszy samochód i takiej rdzy pod maską niema,a po drugie samochodu nie zarejestrowano w Polsce i w razie problemów będziesz się wykłócał z zagranicznym właścicielem.

Avatar użytkownika
emilemil
Dyrektor
 
Posty: 779
Dołączył(a): 09 kwi 2014 15:44
Lokalizacja: Polska
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1.4 Pb 109KM
2010, M

Re: Kupno używanego Ceed'a

18 lis 2015 15:54

Autko z Hiszpanii i tak zeżarte ?

Avatar użytkownika
gisio
V kolumna
 
Posty: 1359
Dołączył(a): 23 gru 2009 17:51
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM

Re: Kupno używanego Ceed'a

18 lis 2015 16:38

silencio daruj sobie to auto a tym bardziej sprzedawcę i jego inne oferty- mija się grubo z deklaracją dot. warunków gwarancji producenta. Szukaj aut krajowych ...
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

silencio
Dopiero co...
 
Posty: 5
Dołączył(a): 18 lis 2015 08:07
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C1 HB, 1.4 Pb/LPG 110KM
2009

Re: Kupno używanego Ceed'a

18 lis 2015 19:53

Dzięki za odpowiedzi. Będę w takim razie szukał dalej.

Avatar użytkownika
N_Jay
Dyrektor
 
Posty: 701
Dołączył(a): 28 cze 2008 02:29
Lokalizacja: W-M
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,6 Pb 126KM
2010

Re: Kupno używanego Ceed'a

19 lis 2015 01:05

W Olsztynie u dilera stoi sobie taka oto sztuka:
http://otomoto.pl/oferta/kia-ceed-pierw ... ycVGb.html
Myślę, że warto się zainteresować. Trochę młodszy, trochę więcej kosztuje, ale przebieg mały a silnik ekonomiczny.
(tzn. ja nie szukam, tak dla jasności)
Ceed HB 1.6 Opti + ESP, po FL - od 04/2010
Ceed HB 1.4 OptiPlus, So-Red - do 04/2010

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Wady i zalety
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl