Kupno używanego Ceed'a

Czyli, co wam się podoba a co nie...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Tukidydes
 

Kupno używanego Ceed'a

10 lis 2015 19:55

Witajcie,

poszukuję w miarę młodego, w miarę bezusterkowego i w miarę ładnego :) auta. Moje zainteresowanie wzbudził właśnie Ceed, stąd postanowiłem przyjrzeć się temu modelowi. Parę pytań na które - mam nadzieję - ktoś rzeczowo i OBIEKTYWNIE (czyli nie hurraoptymistycznie) odpowie z posiadaczy jednego z ceedów:
1. na co zwracać uwagę poszukując modelu dla siebie?
2. interesuje mnie silnik benzynowy który będę mógł przerobić na gaz - czy ktoś ma doświadczenia związane z instalacją i użytkowaniem ceeda na gazie? Który silnik będzie lepszy - 1.4 czy 1.6?
3. czy prawdą jest że ten model ma sporo problemów z korozją? Czy ważne jest tutaj z którego roku jest auto (może były jakieś zmiany liftingowe w tym przedmiocie?)
4. jakie są inne przypadłości które trapią ten model?
5. czy w kwocie w której szukam (ok 20-25 tysięcy) lepszy będzie : Ceed, Soul (super wygląda) czy hyundai i30? Jeżeli ceed - czy szukać od jakiegoś konkretnego rocznika albo z konkretnym pochodzeniem?
6. Którą z poniższych (czy w ogóle którąś) ofert ewentualnie warto byłoby się zainteresować:
http://otomoto.pl/oferta/kia-ceed-kia-c ... e5a41e9653
http://allegro.pl/kia-ceed-2009r-1-6-li ... 21090.html
http://otomoto.pl/oferta/kia-ceed-bezpo ... ydnA3.html
http://otomoto.pl/oferta/kia-ceed-kia-c ... e5a41e9653
http://otomoto.pl/oferta/kia-ceed-1-6-1 ... e5a41e9653
http://otomoto.pl/oferta/kia-ceed-salon ... e5a41e9653

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Kupno używanego Ceed'a

10 lis 2015 20:38

Na wszystkie pytania znajdziesz odpowiedzi na tym forum, a w prawym górnym rogu masz magiczną opcję "szukaj".
Niestety tak to już jest, że jak się chce kupić używany samochód, to trzeba poświecić trochę czasu na m.in zdobycie wiedzy na ten temat na forach, ale to zdobycie wiedzy nie ogranicza się do zadania pytania i oczekiwania aż wszyscy rozpiszą specjalnie dla Ciebie na złotej tacy coś, co jest wałkowane mniej więcej od 8 lat.. 8)
closed
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
Tukidydes
 

Re: Kupno używanego Ceed'a

10 lis 2015 20:54

Drogi Rybo : czytałem na tym forum o korozji - chodziło mi o podsumowanie tych dywagacji, to znaczy określenie czy problem ma charakter masowy, czy raczej przypadkowy.
Poza tym odpowiedź na pytania które zadałem byłaby z pewnością ciekawa dla wielu potencjalnych nabywców auta. /
Przedziwne podejście do tematu swoją drogą ..

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Kupno używanego Ceed'a

10 lis 2015 21:37

Na pytania nr 1,2,3 i 4 są odpowiedzi na forum. Ty nie czytałeś NIC NIGDZIE, a o korozji to na pewno nie ze zrozumieniem. Zarejestrowałeś się o 20.41 i do 20.55 klepałeś nowy temat w złym dziale (mimo że podobnych jest już 100), nie raczyłeś się przywitać w odpowiednim dziale ani zapoznać z regulaminem czy chociaż jakimkolwiek tematem w dziale "witamy" i "info dla forowiczów".
Ale żeby nie było, odpowiem na pytanie 5: brałbym Ceeda (bardziej uniwersalny niż soul, którego przy wyprzedzaniu tra zdmuchuje z autostrady), a polityka podejścia do klienta jest moim zdaniem lepsza w Kia niż Hultaju.
Rozglądaj się za poliftowymi, tylko krajowymi, tylko od pierwszego/drugiego właściciela z rzetelnie prowadzoną KG, a gaz odpuść, ŻADEN z tych silników się do niego nie nadaje (o czym na forum napisano kilometry).
diabloo
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
Tukidydes
 

Re: Kupno używanego Ceed'a

10 lis 2015 23:45

Czytałem - nie mam w zwyczaju kłamać, ale nie zamierzam udowadniać, że nie jestem wielbłądem .

Co do instalacji gazowej - opcja szukania nie przynosi jednoznacznych odpowiedzi, również nie udziela jej google. Nawet w serwisach gazowników opinie co do instalacji w Ceedach są podzielone (stanowczy przeciwnicy, dopuszczający ale z lubryfikacją, dopuszczający bez lubryfikacji). Generalnie jeżeli faktycznie auto nie nadaje się do gazu to fatalna informacja, bo 7 i więcej litrów on/pb to niestety zbyt dużo jak na moją kieszeń, a straszna szkoda, bo Ceed bardzo mi się spodobał.

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Kupno używanego Ceed'a

11 lis 2015 00:21

Ryba4 napisał(a):Ale żeby nie było, odpowiem na pytanie 5: brałbym Ceeda (bardziej uniwersalny niż soul, którego przy wyprzedzaniu tra zdmuchuje z autostrady),


A ja polecę Soula.
Ma jeszcze bardziej pancerne zawieszenie niż siiid.
Nie cierpi na powtarzalne dolegliwości jak siiid (ruda, uciekająca masa, odkształcająca się deska rozdzielcza itp.).
Bardziej uniwersalne nadwozie - z tyłu trzy osoby mają więcej miejsca niż w sportage 2010-.
W sumie duuużo mniej awaryjny niż siiid.
Tukidydes napisał(a): bo 7 i więcej litrów on/pb


7 litrów pb/100 km?
Jesteś emerytem?

Nie pisz posta pod postem tylko edytuj! Plum ;)

AUTOR WĄTKU
Tukidydes
 

Re: Kupno używanego Ceed'a

11 lis 2015 00:27

Nie, młodym rodzicem bez swojego mieszkania :)
Po prostu wiem, że jak będę zostawiał na stacji dużo więcej niż 25-28 zł za 100 kilometrów to znacznie ograniczę korzystanie z auta - a tego bym nie chciał.
Soul bardzo mi się podoba wizualnie, minusy które dostrzegłem - słabe wykończenie (w dwóch egzemplarzach z 2009 r. były powycierane klamki!) i pytanie czy soul nadaje się pod lpg?

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Kupno używanego Ceed'a

11 lis 2015 00:34

Soul czy siiid, silniki ma te same.
W soulu delikatnie wyższe spalanie - gabaryty.

W silnikach 1.4 czy 1.6 benz gniazda zaworowe nie są utwardzone - tym samym przy zasilaniu gazowym może być konieczność wcześniejszej niż na PB regulacji luzów zaworowych. Jak zaniedbasz, będzie drożej. Dużo drożej.

Chcesz oszczędzać - założysz gaz. Aby oszczędzić założysz tańszy zestaw... Pojeździsz trochę, będzie kaboooom i powiesz: do d..y ta KIA.
Oszczędzać (gaz) można, ale z głową.

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Kupno używanego Ceed'a

11 lis 2015 00:39

Otóż to, co zaoszczędzisz przy dystrybutorze to oddasz w serwisie i u gazownika. Te silnik nie nadają się do gazu i już, ale niektórzy uparcie montują i jak ogoniasty wspomniał, potem padają brzydkie wyrazy. Jeśli koniecznie upierasz się na gaz to coś z VAGowym silnikiem 1,6 MPI 102 KM - idelany do tego. Ja robię 40kkm rocznie i nie zagazowałem, pytanie jakie Ty masz przebiegi, bo może robisz 10-15kkm rocznie a upierasz się na gaz choć z matematyki " :pałka " :?? ;)
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

hapol
Kierownik
 
Posty: 431
Dołączył(a): 06 lip 2010 21:54
Lokalizacja: małopolska

Re: Kupno używanego Ceed'a

11 lis 2015 12:27

ja robię dislem 50 kkm rocznie i co ważniejsze, też nie zagazowałem :P
pro_ceed, Comfort+, CRDi 1,6 115KM, czarny metalik, 2009 (wersja modelowa 2010)

AUTOR WĄTKU
Tukidydes
 

Re: Kupno używanego Ceed'a

11 lis 2015 13:10

No diesla zagazować to faktycznie wyczyn.

A co do matematyki: 15k rocznie = 150 x 100.
Zakładając 8 litrów średnio PB 100 km (8 X 4,5 = 36)
150 x 36 = 5.400 zł
LPG : zakładając 10 litrów średnio LPG 100 km (10 x 2 = 20)
150 x 20 = 3000 zł

Roczna różnica : 2.400 zł. Odejmując filtry dodatkowe, droższy przegląd to jakieś 2.200 zł. A więc instalacja zwraca się po 1,5 roku.
Zalecam więc samemu odrobić matematykę bo widzę że są z tym spore problemy.
Gaz chętnie założyłbym przeznaczając na to ok. 3k (mam nadzieję że w te cenie można znaleźć jakąś dobrą instalację).
Pytanie czy warto? Ile kosztuje regulacja zaworów i jak często należy ją wykonywać? Autem pewnie pojeżdżę nie więcej jako 100k kilometrów, a szukam z przebiegami ok 100k.

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Kupno używanego Ceed'a

11 lis 2015 13:17

Hmmmm. A cóż to za instalacja, która pozwala na odpalenie silnika na gazie, zamiast rozgrzać go na benzynie?

AUTOR WĄTKU
Tukidydes
 

Re: Kupno używanego Ceed'a

11 lis 2015 13:47

Ja np. taką mam w swojej toyocie (odpala na PB, ale po dodaniu gazu ponad 2 tysiące obrotów przechodzi na gaz).
I wyobraź sobie że działa tak od ... prawie 180 tysięcy kilometrów. Zwykła instalacja 2 generacji. Ale to stara dobra toyota, więc bez porównania.
A co do silnika 1.6 dci - jakie są wasze opinie? Bo jeżeli faktycznie w cyklu 70/30 miasto/trasa paliłby średnio 7 litrów to może nie ma co szat rozdzierać i zdecydować się na ten silnik. Pytanie czy nie trapią go jakieś typowe usterki, kiedy mniej więcej pada turbina itd.

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Kupno używanego Ceed'a

11 lis 2015 13:56

Tukidydes napisał(a):Ja np. taką mam w swojej toyocie (odpala na PB, ale po dodaniu gazu ponad 2 tysiące obrotów przechodzi na gaz).


Tak od razu? Zimą, przy -10 stopniach też od razu po odpaleniu przechodzi na gaz?


Tukidydes napisał(a):A co do silnika 1.6 dci


Dci to miały renuary. W kia są CRDI. ;)

Tukidydes napisał(a):faktycznie w cyklu 70/30 miasto/trasa paliłby średnio 7 litrów


Jak się postarasz to i mniej, ale to trzeba umieć zrobić.

AUTOR WĄTKU
Tukidydes
 

Re: Kupno używanego Ceed'a

11 lis 2015 14:02

szczur75 napisał(a):
Tukidydes napisał(a):Ja np. taką mam w swojej toyocie (odpala na PB, ale po dodaniu gazu ponad 2 tysiące obrotów przechodzi na gaz).


Tak od razu? Zimą, przy -10 stopniach też od razu po odpaleniu przechodzi na gaz?


Tukidydes napisał(a):A co do silnika 1.6 dci


Dci to miały renuary. W kia są CRDI. ;)

Tukidydes napisał(a):faktycznie w cyklu 70/30 miasto/trasa paliłby średnio 7 litrów


Jak się postarasz to i mniej, ale to trzeba umieć zrobić.


Tak, nawet zimą.

Oczywiście chodziło mi o CRDI.
A co to wad/zalet tego silnika? Czy taki sam instalowano w i30? Bo tam widzę po opisach ludzi ekonomia jest jeszcze lepsza (pewnie chodzi o wagę - lżejszy jest hyundai).

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Kupno używanego Ceed'a

11 lis 2015 14:08

Kia/Hyundai silniki te same.
Co do spalania... Hyundajami jeździ dużo wędkarzy... Może stąd takie cyferki. B)

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Kupno używanego Ceed'a

11 lis 2015 14:11

Tukidydes napisał(a):Tak, nawet zimą.


Albo masz instalację z wtryskiem gazu w postaci płynnej, albo bredzisz.

AUTOR WĄTKU
Tukidydes
 

Re: Kupno używanego Ceed'a

11 lis 2015 14:15

Eh. Dziwni z was ludzie. Jeden mi zarzuca że kłamię, drugi że bredzę. Może panowie będziecie łaskawi używać bardziej stonowanego języka?
Zarzucanie człowiekowi który od dobrych kilku lat jeździ jednym pojazdem że "bredzi" jest ciekawym zabiegiem logiczno-stylistycznym.
Miałem nadzieję, że ktoś podzieli się ze mną solidną wiedzą. Stwierdzenia, że hyundaiem jeździ więcej wędkarzy (brawo za super humor!) niewiele wnoszą do sprawy.

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Kupno używanego Ceed'a

11 lis 2015 14:33

Wpadasz tu i czegoś wymagasz.
Wiedzą techniczną nie błyskasz.
Błyskasz za to lenistwem.
Wszystko, ale to wszystko o co pytasz już było na forum opisywane.
Często nawet sam odpowiadałem, to i pamiętam.


Jeśli instalacja LPG. którą użytkujesz nie jest wtryskiem ciekłego gazu, to powinna sprawić aby gaz trafiał do komory spalania w stanie lotnym.
Z racji tego, iż w zbiorniku LPG jest w stanie ciekłym, należy go rozprężyć. Do tego służy parownik. W nim, dzięki podgrzaniu płynem chłodniczym, LPG przechodzi ze stanu ciekłego w stan lotny. Do tego potrzebna jest odpowiednia temperatura. Aby ją uzyskać silnik MUSI pracować na PB. Cały czas piszę o PRAWIDŁOWO skonfigurowanej instalacji. Jeśli rozumiesz co napisałem, to sam wyciągniesz wniosek podobny do mojego.

Tukidydes napisał(a):Może panowie będziecie łaskawi używać bardziej stonowanego języka?


Bo? Się obrazisz? FOCHA strzelisz?
Myślisz, że ktoś się tym przejmie?


Weź pod uwagę, że to Ty tu się pojawiłeś, bo COŚ chcesz.
Myślisz, że strofując innych na dzień dobry to dostaniesz?



A co do spalania: CEE'D II 1.6 CRDI SW na DK8, jazda "niewyróżniająca się z tłumu", 2.7l/100km.
Od razu napiszę, że to nie ja. Ja tak nie potrafię. To jeden z moich klientów. Ale on to potrafi. ;) Nawet tego uczy.
Jak miałem to auto na przeglądzie, to średnia z ponad 300km była 4.0l/100km.

AUTOR WĄTKU
Tukidydes
 

Re: Kupno używanego Ceed'a

11 lis 2015 14:55

Co do języka to po prostu zakładam, że zasady kultury wymagają by nie obrzucać rozmówców tego typu epitetami. Od tyle.
Napisałem ponieważ szukam wiedzy - to chyba oczywiste. Z wypowiedzi wnioskuję, że powinienem przybrać ton wiernopoddańczy i uprzejmie łaskawie prosić o cokolwiek. Nie - prosić o nic nie zamierzam, pytam normalnie jak człowiek nie wiedzący ludzi którzy wiedzą. Sam wielokrotnie w innych dziedzinach na takie pytania odpowiadałem i odpowiadam i nigdy nie robię z tego wielkiego "HALO". A na pewno nie wyzywam ludzi od kłamców i bredzących.
Poza tym osobistymi wycieczkami które zapewne nikogo poza nami nie interesują - chodziło mi o silnik z ceeda I (2007-2012), 90 konnego, 1.6. Wg opinii ludzi : pali średnio 6 litrów. I chodzi mi o normalną jazdę, bez piłowania i szachownicy, po prostu normalna jazda z zachowaniem ABC eco drivingu (czyli praktycznie maksymalna płynność ruchu, o którą jednak w dużym mieście trudno).
Co do gazu - opisałem jak działa u mnie instalacja. Odpalam, obroty ponad 2 tysiące - słychać przełączenie się auta na gaz (sygnalizuje to też dioda). Od tego momentu auto jeździ na gazie. I tak od wspomnianych 180k kilometrów. Zasad budowy tego urządzenia nie znam - więc wnioskuję po Twojej wypowiedzi, że mam magiczny układ ;) Być może mój silnik błyskawicznie się rozgrzewa - nie wiem. Być może instalacja źle skonfigurowana (i tak prawie 180k przejechałem?). Nie wiem. Może to nawet być magia - ważne że działa.
I ja nikogo nie strofuję. Pytam - i liczę na odpowiedzi osób które coś wiedzą albo brak odpowiedzi jeżeli takich nie ma. A że na mechanice się nie znam - rozumiem, że na forum tylko certyfikowani mechanicy mogą pisać? To w takim razie zróbcie jakiś teścik przed rejestracją - będzie można wykluczyć takich "ignorantów" jak ja, którzy po prostu chcą się dowiedzieć czy warto zainwestować w konkretne auto :good

Następna strona
Powrót do Wady i zalety
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl