Zapoznanie z Ceedem

Czyli, co wam się podoba a co nie...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
corter
 

Zapoznanie z Ceedem

14 gru 2007 11:43

Witam, rozglądam się za jakimś autem dla siebie na najbliższe lata. Wybrałem Ceeda (biorę pod uwagę również Octavię). Chciałem pojeździć zeby zobaczyć jak się to zachowuje na drodze. No i...pojeździłem po placu KIA w Nadarzynie :evil: Uprzejmy pan sprzedawca zaproponował, że możemy pojeździć zarówno dieselem jak i benzynką ale ponieważ nie mają zarejestrowanych aut testowych będziemy jeździli dookoła budynku,po placu. Namierzył 2 sztuki w odpowiedniej specyfikacji, przyniósł kluczyki i jazda. Chyba zapomniałem dodać, że były to auta zafoliowane,przeznaczone do odbioru przez klientów ze stanem licznika 6km. Z pewnością by się ucieszyli, gdyby wiedzieli że ich własne auta były testowane przez osoby trzecie :o No ale cóż...
Ta sama filia KIA na ul.Puławskiej w Warszawie nie dysponuje zazwyczaj autami testowymi,bo gdzieś wybyły i można pojeździć po zamknięciu salonu w pt.o 19.00 kiedy zostaje pan sprzedawca z panem ochroniarzem :D
Nie liczyłem na udostępnienie samochodu na parę dni do dokładnego zapoznania się z jego wadami i zaletami (tego poza Oplem swego czasu nie umożliwia nikt). Ale żeby tak się od tej znakomitej sprzedaży Ceeda w d... poprzewracało sprzedawcom to nie sądziłem. Upusty i dodatki jakie udało mi się uzyskać kiedy powiedziałem,że jestem potencjalnie zainteresowany zakupem? Upustu dali 0 zł, a z dodatków mogłem liczyć na dywaniki,kredyt i może czujnik cofania. Wnioskuję, że tylko ja mam pecha,bo czytałem na forum że wielu z Was odniosło milsze wrażenia przy zakupie.

AUTOR WĄTKU
AndrzejM
 

14 gru 2007 11:47

Nie załamuj się i szukaj!Ja pól ślaska przejechałem w poszukiwaniu atrakcyjnego upustu a kupiłem......w najbliższym zamieszkania okazało się że tam najlepszy rabacik a nabiłem z 1000km w poszukiwaniu :mrgreen:

AUTOR WĄTKU
Wojtas
 

14 gru 2007 12:32

Ja nie wiem jak salon moze nie miec samochodu testowego, nie mowie tutaj o kilku sztukach ale ze dwa w dwóch odmianach silnikowych i wyposazeniowych, dla mnie powinna byc to norma. U mnie w Krakowie salon w którym kupowałem auto miał 3 modele testowe - dwa zwykłe chatback - jeden podstawowe wyposażenie 1,4PB, a drugi O+crdi i oczywiście wersja SW crdi O+ którą testowałem a jeździłem nim prawie godzine i tak mi sie spodobało to auto że dzien później zamówiłem identyko wyposażenie, silnik i kolor, gdyby nie było jazdy testowej to chyba wogóle bym nie kupił tego auto bo nie byłem przekonany a teraz ciężko mi sie z nim rozstac na dluzej :D . Tak wiec "nierozumiem" polityki salonu w Nadarzynie, zreszta chyba nie tylko ja bo jest wiele tutaj osób na forum które tego nierozumieją. Pozdr!

AUTOR WĄTKU
emza4
 

Re: Zapoznanie z Ceedem

14 gru 2007 13:20

corter napisał(a):Witam, rozglądam się za jakimś autem dla siebie na najbliższe lata. Wybrałem Ceeda (biorę pod uwagę również Octavię). Chciałem pojeździć zeby zobaczyć jak się to zachowuje na drodze. No i...pojeździłem po placu KIA w Nadarzynie :evil: Uprzejmy pan sprzedawca zaproponował, że możemy pojeździć zarówno dieselem jak i benzynką ale ponieważ nie mają zarejestrowanych aut testowych będziemy jeździli dookoła budynku,po placu. Namierzył 2 sztuki w odpowiedniej specyfikacji, przyniósł kluczyki i jazda. Chyba zapomniałem dodać, że były to auta zafoliowane,przeznaczone do odbioru przez klientów ze stanem licznika 6km. Z pewnością by się ucieszyli, gdyby wiedzieli że ich własne auta były testowane przez osoby trzecie :o No ale cóż...
Ta sama filia KIA na ul.Puławskiej w Warszawie nie dysponuje zazwyczaj autami testowymi,bo gdzieś wybyły i można pojeździć po zamknięciu salonu w pt.o 19.00 kiedy zostaje pan sprzedawca z panem ochroniarzem :D
Nie liczyłem na udostępnienie samochodu na parę dni do dokładnego zapoznania się z jego wadami i zaletami (tego poza Oplem swego czasu nie umożliwia nikt). Ale żeby tak się od tej znakomitej sprzedaży Ceeda w d... poprzewracało sprzedawcom to nie sądziłem. Upusty i dodatki jakie udało mi się uzyskać kiedy powiedziałem,że jestem potencjalnie zainteresowany zakupem? Upustu dali 0 zł, a z dodatków mogłem liczyć na dywaniki,kredyt i może czujnik cofania. Wnioskuję, że tylko ja mam pecha,bo czytałem na forum że wielu z Was odniosło milsze wrażenia przy zakupie.


Ja kupiłem ceeda w salonie na Puławskiej (ale w Nadarzynie i tak sie odbiera), obsługiwał mnie pan Jakub-bardzo miły i pomocny. Nie było żadnego problemu z jazdą testową CRDI SW, a dodam że była sobota czyli raczej sporo osób się kręci po salonach. W zasadzie nie mieliśmy zamiaru kupować autka w tamtym dniu i to troche jego "zasługa". Z upustów to standardowo alarm oraz opony zimowe, dywaniki gumowe dostalem bez "jęczenia". Odbiór w Nadarzynie odbył się bez większych historii, a pan Jakub jeszcze w międzyczasie do mnie zadzwonił i spytał czy odbiór przebiega bezproblemowo. Także ja jestem w sumie zadowolony-wyglada na to że wszystko zależy od człowieka na którego sie trafi.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

14 gru 2007 14:01

pamietaj ajki początek tak dalej będzie

ja mogłem tez byc mądrzejszy i po pierwszych NEGATYWNYCH kontaktach z KIJa mogłem odpuścić -a potem to już z górki kazdy kontakt to wtopa z ich strony i nie zapowiada się że będzie inaczej:(
KUP SKODE

a o czym myślisz? silnik wyposażenie itd? jak wypada porównanie ceed- octawia sam jestem ciekaw
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
corter
 

14 gru 2007 15:07

Sensor,na korzyść Ceeda przemawia przede wszystkim wyposażenie,cena i jakość silnika CRDI. Octavia gdybym kupował miesiąc temu wyszłaby za te pieniądze co Ceed SW 1.6+pare dodatków. Teraz w Skodzie pokończyły się auta tegoroczne a nowe będą przynajmniej jakiś czas bez upustów.
Co do porównania obu aut to jako marka przekonuje mnie bardziej Skoda. KIA dopiero z Ceedem zabłysnęła jak dla mnie i mimo tych szumnych 7lat gwarancji trochę się obawiam. Samochód bardzo mi się podoba,materiały wyglądają nieźle,testy porównawcze wypadają dobrze. Tylko zastanawiam się jakim cudem nagle spod ziemi wyrósł Ceed, który i cenowo i jakościowo błyszczy na tle konkurencji? Nie wierzę, że Koreańce dokładają do interesu i tak po prostu robią po kosztach,bo więksi potentaci też by mogli a tego nie robią. Obawiam się, że skoro KIA nie miała dobrej pozycji na rynku to może serwisy są do bani, może polityka przestrzegania tej gwarancji będzie olewcza... Problem w tym, że Ceed jest na rynku trochę krótko żeby wiedzieć na 100% jak to z nim będzie w przyszłości. Octavia ma choroby wieku dziecięcego za sobą,ale jak każdy samochód nie jest ideałem,ma wyższą cenę i silnik TDI pracujący jak młockarnia :D Żeby jeszcze pracował tak miło jak Ceed to może wolałbym dorzucić i wiedzieć że wybrałem dobrze,a tu drożej i niekoniecznie lepiej. I weź tu se człowieku kup samochód. Nie masz pieniędzy - nie masz problemu. Masz kasę to problem się robi jeszcze większy:))

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

14 gru 2007 15:34

nierozumiem jak to skoda taniej wychodzi??? a 1 czy 2 /
narazie serwis i centrala kija -jak dla mnie to kpina
tdi może i jak czołg ale na trasie nie poczujesz (jeśli śmigasz)

wydaje się mi że w skodzie lepiej sobie poradzą ze wszystkim (serwis) bo mają doświadczenie itd i zależy co chcesz miec ładny samochodzić czy mniej problemów ?

pozatym jak będziesz sprzedawał skode to będa się zabijać i po rękach cąłować:D
i jeszcze w tdi to już cąłkiem

napisz dokładnei jaka skoda jak ja podchodziłem do tematu to skoda2 ful wypas i tdo to było ponad 80tys zł za kompakta za duzó
acha Skoda montuje bezproblemowo LPG z gwarancją w fabi kolega miał i dojeżdził do 120 tys (służbowa) i wymienili mu
nie wie co to serwis mówi jedzie na przegląd robią i cześć miedzy przeglądami nie bywał w serwisie
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
corter
 

14 gru 2007 22:49

Chodzi o Octavie II 1,9TDI,bo I to kupisz za 65 tylko nie można za bardzo doposażyć w dodatki. O gazie to nawet nie chce myśleć w żadnym aucie. Raz miałem i jak sobie przypomnę serwis instalacji to mniej więcej jak Tw perypetie opisywane na forum Ceeda :D
Ale w sumie jak czytam te Wasze opinie to oprócz chałasującej deski rozdzielczej, opadających foteli to nie ma zbyt wielu powtarzających się usterek. Chyba nieźle jak na samochód przed face liftingiem.
A z tą utratą wartości to dobrze napisałeś. Skoda zawsze w cenie,a co z Ceedem nie wiadomo. Jak patrze na allegro to używane Ceedy spadły troche w cenie od nowości...

AUTOR WĄTKU
Wojtas
 

14 gru 2007 23:44

Myślałem nad octavia ale chciłem mieć wersje Elegance 2.0tdi ale cena niestety odstrasza 97 000tys jak Sensor mówił za kompakta to przesada, znajomy ma właśnie odmiane Ambiente 1,9tdi za ok, 82 000 zł to itak nie mało a wyposażenia w porónaniu z Ceedem i tak brakuje i mówi ze jest słaba z tym silnikiem, a jak wsiadł do mojego ceeda i sie przejechał to był zachwycony silnikiem, bo mówi ze ta jego skoda to jest muł w porównaniu z ceedem, a i matwriały wykończniowe zrobiły na nim wrażenie, tyle ze ceed jest na rynku krótko i niewiadomo jak bedzie trzymał wartość po kilku latach - się okaże a wybór należy do Ciebie! Pozdr

AUTOR WĄTKU
CuraC
 

15 gru 2007 04:15

a ja kupujÂąc cee'd'a dostaÂłem 2% rabatu, dywaniki i alarm za 400PLN :twisted: no i rzecz jasna darmowy pierwszy przelÂąd 8-)

AUTOR WĄTKU
corter
 

15 gru 2007 12:03

No wlasnie,Octavia niedosc ze glosna to i wyglada na mniej dynamiczna. Niby moment obrotowy identyczny jak w Ceedzie (250 vs 255 Nm), przyspieszenie podobne, v-max nawet wiekszy chyba nieznacznie ale jak sie tym jedzie to mam wrazenie ze wolno przyspiesza. Ceed 90 KM nawet na placu wydawal sie zwawy. Podobno Octavia 2.0 tdi chodzi ladnie,ale to juz i koszty zakupu i serwisu wieksze,wiec raczej odpada. A Ceed 115KM wydaje sie naprawde dobra propozycja.
A powiedzcie,czy to ze macie nowe auta na gwarancji rzeczywiscie sie sprawdza? Czy ten serwis zalatwia sprawnie Wasze zazalenia,czy olewa temat? Bo jesli sprowadza sie to tylko do tego,ze bulicie wiecej za przeglady w ASO niz poza nimi,to moze lepiej kupic uzywanego Ceeda po pierwszej utracie wartosci z malym przebiegiem,a i tak na gwarancji? Po wyjezdzie z salonu zawsze jest w plecy finansowo.

AUTOR WĄTKU
Wojtas
 

15 gru 2007 12:24

Jak narazie w moim przypadku serwis zachowuje sie dobrze. Mialem problem z piórami, a mianowicie zaczely mazac po ok tygodniu uzytkowania auta co mnie bardzo zdziwiło ale pojechalem dopiero 2 tygodnie później do serwisu i powiem ze nie robili problemu z wymiana na nowe aczkolwiek mogli powiedzieć ze to moja wina i ze zniszczyłem gumy piór złym użytkowaniem, narazie to tyle co miałem do czynienia z serwisem bo nie mam potrzeby jezdzic do nich i ciesze sie z tego powodu :D, natomiast co do zakupu uzywanego ceeda nie jest zły pomysł np. to co znalazłem na allegro:http://moto.allegro.pl/item282363188_cee_d_sw_przebieg_3600_km.html
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C4003576
to tylko przykłady - są to auta od dealera z gwarancją ale i tańsze niż w cenniku a jeszcze jak bys potargował to moze jeszcze taniej bys kupił.
Pozdr

AUTOR WĄTKU
wilam
 

15 gru 2007 12:29

Corter, jak chcesz sobie zrobić prawdziwą jazdę próbną ceedem to podjedź na 1-go sierpnia w Wawie do Hangaauto (Carserwis). Jak kupowałem to mieli do testowana zarówno benzynke i diesla. Umówiłem się telefonicznie na konkretną godzinę i bez żadnego problemu odbyłem jazdę po mieście. Co do upustów cenowych, to raczej nie liczyłbym za bardzo, bardziej może uda się jakieś wyposażenie dodatkowe wynegocjować.
Co do serwisu Skody, to osobiście mam o nim dość słabe zdanie. Kilku moich znajomych ma Fabie i nie są zachwyceni. Pisałem na forum w sekcji pozostałe modele o przypadku kolegi z Fabią
http://mojaceed.pl/forum/viewtopic.php?t=164

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6520
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

15 gru 2007 21:33

Spoko umĂłw siĂŞ na jazdĂŞ testowÂą w innym serwisie - jak uprzedzisz to bez problemĂłw ustawiÂą auto na dÂłuÂższÂą przejaÂżdÂżkĂŞ niÂż po placu. I ja teÂż rozwaÂżaÂłem SkodĂŞ i KijankĂŞ - i powiem Ci w odrĂłznieniu od starego zgryÂźliwego tetryka :D Sensora - nie ÂżaÂłujĂŞ ani trochĂŞ podjĂŞtej decyzji. cee'd to jest to co chciaÂłem i chcĂŞ mieĂŚ.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
AndrzejM
 

15 gru 2007 21:41

Goście tacy jak sensor są potrzebni! dla potrzymania równiowagi wszystko co cacy jest podejrzne no nie?

AUTOR WĄTKU
Wojtas
 

15 gru 2007 22:45

<span>AndrzejM</span> napisał(a):Goście tacy jak sensor są potrzebni! dla potrzymania równiowagi wszystko co cacy jest podejrzne no nie?

Własnie - dobrze że takie osoby są na forum :lol:

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6520
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

16 gru 2007 13:50

Na szczęście Sensory są w mniejszości :wink: :mrgreen:
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

18 gru 2007 10:48

turlajcie dropsa LESZCZE :mrgreen: :D

jak jedzie i wszystko oki to poezja
teraz mam letnie to dziś bez wibracji -więc jadę śmignąc w trase
NIGDY NIE POWIEDZIĄŁEM ZE CEED JEST BBBBBBBBBBBEEEEEE Bo bym go nie kupił przeciez
po 1 jeździe testowej byłem zachwycony )jak na KIA0 ale potem mnie juz zrazali za kazdym razem i ASo i KIA Polska

teraz troszkę się u mnie priorytety zmieniły i bym troszkę inaczej może patrzył na zakup jeszcze raz ale kupiłem więc mam i śmigam a ze MARUDZĘ no cóz płacę i wymagam od co
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
corter
 

18 gru 2007 11:09

No i wreszcie udalo mi sie pojezdzic Ceedem CRDI 115KM SW. Za namowa ktoregos z Was odwiedzilem Carserwis. Troche lepiej jak po placu,bo kawalek po miescie,ale zebym jakos specjalnie poczul samochod to nie powiem. 4km jazdy to jak dla mnie malo. W dodatku korek,swiatla... W tym miescie nie ma szans na normalnosc. No ale wrazenia jakies sa lepsze niz gdy nie ma zadnych.
Powiem tak: samochod niezly,niezle sie zbiera,niezle wykonczony ale zebym odczul jakas istotna roznice miedzy innymi kompaktami to nie powiem. Moze wlasnie przez ten krotki moment nie zdolalem.
Ale jak zwykle nie strzepie jezyka na tematy mniej istotne to powiem cos o obsludze klienta. PORAZKA!! Jakbym w PRLu do sklepu wszedl. Przez cala jazde ani slowem sie koles nie odezwal, pytanie o upusty czy dodatki skwitowal usmiechem... Nie podjal sam zadnego tematu. Mialem wrazenie jakby spotkala go kara,ze musi jezdzic na test bo przeciez zaraz przyjdzie inny klient i bedzie go prosil o mozliwosc zakupu tego bestsellera Ceeda i jest sklonny poczekac na niego nawet pol roku. No k... Uderzylo im po tym sukcesie?

AUTOR WĄTKU
Wojtas
 

18 gru 2007 11:25

W dupach im sie poprzewracało :lol:

Następna strona
Powrót do Wady i zalety

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl