Zapoznanie z Ceedem

Czyli, co wam się podoba a co nie...

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

18 gru 2007 11:56

Najczęściej na przyzwoitkę wsadzają jakiegoś najniższego rangą pracownika serwisu, więc on faktycznie gó... wie. Ja jak pojechałem na próbną dostałem limit czasowy - 0,5h. Natomiast nie zapomnę jak gość zbladł kiedy się zatrzymałem i wpuściłem za kółko żonę informując, że dopiero zaczęła kurs na prawko. Odzyskał kolory, kiedy mu powiedziałem że zrobi tylko kilka kółek po pustym placu na którym się zatrzymałem .... :D I tak w ogóle - to z obsługi Solixu w Olsztynie jestem zadowolony - może też za dużo nie dorzucili w stosunku do innych (ale to przez to że kolejka była), ale kontakt OK, przekaz informacji, no i listwy extra za dwa tygodnie obsuwy w terminie odbioru (pozdrawiam pana Maćka :wink: )
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
q8122
 

18 gru 2007 16:08

<span>corter</span> napisał(a):PORAZKA!! Jakbym w PRLu do sklepu wszedl.

Niestety, miałem identyczny skojarzenie!!! :(

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

18 gru 2007 17:06

Miałem chyba farta. No ale to był luty. Pierwszy salon - 1,4 i 1,6 pb. Jazda zaliczona bez klopotów i stresów. W deszczu śmigałem autostradą 150 i nikt na mnie nie krzyczał. :) Dowiedziałem się tego co chciałem. Oględziny na miejscu tak jak powinno to się odbyć. Ale........ nie było crdi a w taki celowałem. Salon LEE Motors, Komorniki.

Tel do Zielonej Góry. Umówiłem sie na jazdę próbną. Mieli 1,4 i 1,6 crdi. Porównanie i decyzja. Pan asystent mniej rozmowny ale nie miałem żadnych problemów aby np powtórzyć jazdę jednym i drugim modelem.

Zamówiłem. Nie dotarł w terminie. Byłem bez auta. Wziąłem z placu. Bogatsza wersja. (miało być C+). Nie załuję. :D

AUTOR WĄTKU
Pajączek
 

18 gru 2007 18:17

Tak jak i pioter , jestem zadowolony obsługi solixu w Olsztynie. Problemu z jazda testową nie było, powiedzialem: "jestem powaznie zainteresowany kupnem SW 1,6 jednak waham sie pomiedzy i30 a Cee`dem i tylko jazda testowa pozwoli mi podjąć ostateczną decyzję". Nie zamierzałem jednak testować samochodu przez 10 min czy 0,5 h z Panem z serwisu obok - poprosilem o samochód na weekend :)) I powiem Wam, że gdyby wtedy mi odmówiono, na 100% jezdziłbym teraz Hyundaiem i30 - którego dał mi Dealer na 2 dni do testów:)) Oczywiście młody pracownik zbystrzał i powiedział, ze to raczej niemożliwe, jednak po rozmowie z Panem Dyrektorem dostałem kluczyki od testówki i w droge :) Przejechałem ponad 400 km - to sie nazywa jazda testowa . Po powrocie oddałem kluczyki i.......od razu podpisałem zamówienie na Cee`da ;) Pozdrawiam Pana Maćka - super podejscie do klienta , jeszcze raz podkresle, ze gdyby mi nie dali samochodu na weekend, na pewno bym juz tam nie wrocił :) jeszcze przed wejsciem do testówki , byłem zdecydowany na i30 (tez dokładnie go przetestowałem;) ) , jednak po przejechaniu pierwszych kilomertów, szala przewazyła sie na korzysc Cee`da. Polecam Solix - Olsztyn ;) i dziękuje jeszcze raz za test;)

AUTOR WĄTKU
kostel
 

18 gru 2007 19:05

powiedz co przeważyło na tej szali że zdecydowałeś sie na ceeda skoro testowałeś również i30

AUTOR WĄTKU
Konio
 

18 gru 2007 19:20

Też mnie to interesuje.
Co przeważyło?

AUTOR WĄTKU
corter
 

18 gru 2007 20:21

Piszecie o jakiejś abstrakcji jeśli chodzi o te jazdy testowe. Rundka po placu albo ulicami dookoła salonu. To jest jazda testowa w wydaniu 2 salonów KIA w których byłem. Udana obsługa to duża część sukcesu przy zakupie. Ale jak ktoś wychodzi z założenia, że jak nie ten to inny klient i tak sie sprzeda to ja to p... Nie wymagam specjalnego traktowania,bo leszczy kupujących auto za 70tys jest pewnie wielu. Ale jak nie miałem okazji zapoznać się z produktem, którym jestem wstępnie zainteresowany i na który mam szansę wydać swoje pieniądze to przecież nie będę szukał do skutku aż będę mógł osiągnąć swój cel. Salonów KIA w Polsce jeszcze parę zostało i nie sposób odwiedzić każdy w nadziei, że może w którymś uda się pojeździć trochę dłużej niż 10min i ktoś się człowiekiem zainteresuje chociaż standardowo. Tam,gdzie rzeczywiście nie chciałem nic kupić (Ford,VW,Opel) po wejściu do salonu o mało w d... bez mydła nie wleźli. A tam,gdzie chcesz coś więcej niż popatrzeć mają Cię gdzieś.
Konkluzja jest taka: Jak trafi się salon gdzie uda się załatwić temat to skorzystam, jak nie to Ceed pozostanie dla mnie ciekawą nieaktualną propozycją :D

AUTOR WĄTKU
AndrzejM
 

18 gru 2007 20:42

Kolego corter ciekawy tekst clapping Tylko o co Tobie chodzi żeby wchodzili Ci do d....? czy chcesz kupić porządny samochód?opel,skoda,może audi?i Wybór należy do Ciebie a fakt że są sprzedawcy olewający klientów Osobiście nie zwracałem uwagi na takie rzeczy kierowałem się tylko i wyłącznie chęcią zakupu autka które odpowiadało by moim wymaganiom ,uprzejmości i olewanie zostało na drugim planie :)

AUTOR WĄTKU
Pajączek
 

18 gru 2007 20:44

Dlaczego Cee`d ? Prosze:

1. Zalezało mi w głównej mierze na ESP - w i30 tylko w najbogatrzej opcji ale ok, decydowałem sie juz prawie
2. Termin dostawy mnie zastrzelil : dealer powiedział, że najszybciej marzec 2008 !!! szok !! i to hachback !! A ja zamawiałem Cee`da w pazdzierniku, po czym odebrałem po dwóch tygodniach!!
3. Chciałem i30 na 17" oryginalnych felgach - okazało sie to prawie niemożliwe - podobno jest wtedy inne zawieszenie i kazali sobie dopłacic co najmniej 3 tys no i znowu nie wiadomo ile czekac ( w najbogatrzej wersji są 16" aluski , tu tylko zamianka na 17 - 3 tys to stanowczo za duzo )
4. Jeden z najwazniejszych argumentów jak nie najwazniejszy - CENA - mam Cee`da SW za mniejszą kase niz hatchback i30 przy praktycznie tej samej jakosci .
5. Kombi to kombi ;) A przy tym bardzo ładne - wielkosc , praktycznosć na korzyśc Cee`da (wersja kombi i30 wogóle mi nie podchodzi ;) )
teraz z samej jazdy:
6. Niby podobne zawieszenie, a jednak w Cee`dzie jakos lepiej zestrojone - nie wiem czy to dlatego ze Kia Sw jest ciezsza (chodzi o tył) , pewniej sie prowadzi Ceedek szczególnie w ciasnych zakrętach - zdecydowanie , a przy tym praca zawieszenia cichsza w Ceedzie - w i30 dziwne stuki na nierownosciach - gorsze tłumienie - nie podobało mi sie to w Hyundaiu
7. Przy ostrym hamowaniu i30 dziwnie sie zachowywał - tył myszkował, dziwne uczucie - w Ceedzie hamulce jakoś pewniejsze - albo to tez wynik tego , że SW lepiej ma dociążony tył ?!
8. Tapicerka w i30 jakaś taka sztuczna mocno, w Kijance lepsza jakosc materiału ( mowie o wersji style i optimum ), choc wyprofilowanie foteli bardziej mi sie podobało w i30 ;)
9. W Cee`dzie lepiej dopracowana klima - wiecej stopni regulacji nadmuchu , praktycznie płynna regulacja i większe pokrętła
10. Silnik 1,6 CRDi 115KM prawie identyko - jak nie ten sam, skrzynia też, spalanie na podobnym poziomie , osiagi równiez - brak wyczuwalnych różnic
11. No i Cee`d SW zdecydowanie ładniejszy :) Kijanka ma to coś - zonie zdecydowanie bardziej sie podoba , no i mi też ;)

Jak coś mi sie jeszcze przypomni to napisze ;)

aaaaa, jeszcze ważny argument za Ceedem - GWARANCJA !!! ;) 2 lata dłuższa ;) Pozdrawiam - jak jakies pytanka szczegółowe, to poprosze na maila - 3majcie sie i udanego wyboru dla niezdecydowanych, ja ze swojego jestem bardzo zadowolony , polecam

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

18 gru 2007 21:02

Jak salon wyczuje ¿e naprawdê jesteœcie zdecydowani to myœlê ¿e nie powinno byÌ problemu aby jazda testowa nie by³a na zasadzie dwóch kólek po placu salonu. Ale powtarzam - myœlê ¿e nie powinno. niestety, wiem ¿e czêœÌ salonów (dotyczy wszystkich marek) podchodzi ¿e cuda za x tysiêcy lepeij nie dawaÌ, bo ka¿dy Polak to pijak i cham i pewnie zepsuje. Super mi siê podoba³o podejœcie w salonie Hondy w Olsztynie - jak szukaliœmy auta to byliœmy i tam - po 3 minutach ogl¹dania City pojawi³ siê szef salonu, spyta³ czy jesteœmy zainteresowani tym modelem, my ¿e tak, na co szef "To mo¿e jazda testowa?" OK odpar³em - na co dosta³em kluczyki i informacjê, gdzie stoi testówka. Zero kwitów, sprawdzania dokumentów, kserowania, przyzwoitek na siedzenie pasa¿era - po prostu ZAUFANIE. No ale i tak wybrany zosta³ cee'd :)
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
AndrzejM
 

18 gru 2007 21:42

Coś właśnie takiego miałem na myśli ,cóż że wyjdzie cycolina w stringach i będzie ściemniać ,a w drugim fleja facet dłubiący w zębach ważny jest towar który oferuje ,ale to KUPUJĄCY powinien wiedzieć najwięcej o kupoanym autku!

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

19 gru 2007 08:58

q8122 napisał(a):
<span>corter</span> napisał(a):PORAZKA!! Jakbym w PRLu do sklepu wszedl.

Niestety, miałem identyczny skojarzenie!!! :(



pt to to im się nie poprzewracało oni po prostu nigdy nie umieli
sprzedawali tanie małe autka i trochę terenówek
teraz mają normalne auto i klientów normalnych i jeszcze się nie nauczyli że pensje mają z mojej kasy - ot co

Poprzednia strona
Powrót do Wady i zalety

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl