Pro_cee'd GT

Czyli, co wam się podoba a co nie...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
red
 

Pro_cee'd GT

30 paź 2013 09:26

Cześć, wprawdzie auto użytkuję jeszcze bardzo krótko, jednak pierwsze spostrzeżenia już jakieś mam. Listę pewnie będę uzupełniał, nie wszystko dotyczy bezpośrednio wersji GT, bo skupiłem się na aucie jako całości.

ZALETY
- Stylistyka (!) - zdecydowanie największy plus całego auta :) Świetna linia, fajny bodykit i spasowanie koła, przód fenomenalny, znacznie ładniejszy od tyłu i choć z początku tył zupełnie mi się nie podobał, tak teraz już go zaakceptowałem i nawet przestał mi przeszkadzać.
- Doskonałe fotele Recaro - wygląd oraz wygoda to najważniejsze 2 cechy, bardzo dobre trzymanie boczne oraz świetne materiały.
- Spasowanie wnętrza i materiały - poza wyżej wspomnianymi fotelami na całej desce i boczkach same bardzo przyjemne w wyglądzie i dotyku materiały, doskonałe spasowanie - na dziurach i nierównościach zupełnie cicho, a jestem na tym punkcie bardzo wyczulony.
- Zawieszenie - jest sprężyste i dość twarde, ale nie za twarde (jednak najtwardsze jakie do tej pory miałem). Auto bardzo dobrze się prowadzi, nie jest nadmiernie podsterowne, daje się wyraźnie wyczuć moment, w którym zaczyna tracić przyczepność, cicho pracuje. Bardzo mocny element wersji GT.
- Silnik - bardzo pozytywne zaskoczenie. Przesiadłem się z dużego diesla 2.7 V6, więc zadania nie miał łatwego, obawiałem się głównie tego, że z pojemnością 1.6 będzie przypominał jazgoczący odkurzacz domowy, który trzeba ciągle wkręcać na wysokie obroty. Jednak turbina dwukanałowa robi tutaj wyczuwalną robotę - ciągnie od samego dołu, bodajże od 1700 RPM aż po do samej odcinki bardzo równo - duży plus. Przyśpieszenie może nie zwala z nóg, ale jak na pierwszy hot hatch od Kia jest bardzo dobrze, potencjał na chip w okolicach 240KM też jest. Przy okazji wydech bardzo fajnie wystrojony - bez kręcenia cichutki bas, jednak po depnięciu elegancko burczy, a po otwarciu okna nawet słychać jak turbo zasysa :) Jak na rzędowe 1.6 to efekty dźwiękowe są bardzo spektakularne :)
- Przyzwoite audio (szczególnie, że jest chyba OEMowe, a nie jakieś markowe) i dokładna oraz szybka nawigacja.
- Otwierany szklany dach - zawsze o tym marzyłem w aucie, więc radocha jak dziecko z lizaka, plus że pełna elektryka łącznie z roletą oraz za to, że otwiera się owiewka, która powoduje, że nie zawiewa do środka.


WADY
- Wizualizacja czujników cofania - posiadam wersję z kamerą cofania (nie wiem czy w innych wersjach jest tak samo) - umieszczenie wizualizacji na licznikach, które co chwila kręcąc kierownicą sobie zasłaniam jest bardzo kiepskim pomysłem. Powinno się wszystko wyświetlać na wizualizacji z kamery.
- Umieszczenie kontrolki kierunkowskazu na liczniku - nie mam pojęcia o czym myślał projektant - na samym dole, tak, że zasłania je kierownica nawet gdy jest na wprost - trzeba się lekko wychylić, żeby zobaczyć czy miga (tak wiem, jest sygnał dźwiękowy, ale jak się słucha ulubionej muzy to raczej tego nie słychać). Powinno to być u góry, żeby było zawsze wyraźnie widoczne.
- Podświetlenie podłoża pod lusterkami zewnętrznymi - uruchamia się tylko podczas podejścia i otwierania auta, gdy to było wcześniej zamknięte - jeśli otwieram drzwi od wewnątrz po jeździe nie zapala się, trochę to bez sensu, bo powinno mi pomagać nie wysiąść w np. w kałużę. Może da się to przeprogramować?
- Skrzynia biegów - mogła by być trochę bardziej precyzyjna. Wprawdzie nie jest źle, skok jest krótki, ale czasem np. jest lekki problem z wrzuceniem wstecznego.
Nieaktualne - Kia Key Free System - niby mam mieć wolne ręce, a jednak po wyjściu z auta trzeba wyciągnąć kluczyk z kieszeni i zamknąć guzikiem - powinno być jak np. w Renault - odchodzę i auto się samo zamyka.
- Skrętne ksenony - wprawdzie nie mam porównania z inną marką i nie wiem, może trochę marudzę, ale wydaje mi się, że skręcają ze zbyt dużym opóźnieniem (jak już skręcą to doświetlają bardzo skutecznie). Poza tym stojąc po wrzuceniu kierunku np. w lewo powinny już się chyba na to przygotować (lekko skręcić, aby doświetlić miejsce w które pojadę), a te dopiero działają powyżej prędkości 10km/h.
- Brak domykania szyb i dachu po zamknięciu - trochę skandal, że tego nie ma. Rozumiem, że w jakiejś mega podstawowej wersji mogli tego nie wrzucić, ale w wyższych wersjach czy GT? Miałem kiedyś Cougara z 99 roku i nawet tam to było…
Nieaktualne - Fatalne fabryczne opony Micheliny - nie wiem o co chodzi, ale po prostu brakuje trakcji. Po takiej marce spodziewałem się czegoś bardzo skutecznego, tymczasem przy wyjściu z zakrętu bez problemu mogę zerwać przyczepność na 3cim biegu. Nigdy wcześniej nie miałem opon tej marki (głównie Continental, który nigdy mnie nie zawiódł). Może Michaszki lubią wysokie temperatury, ale jeździłem w temperaturach powyżej 20 C i niewiele lepiej było. Bardzo mi to przeszkadza i kastruje trochę możliwości auta. Gdyby nie ESP to pewnie już bym jakiś krawężnik zaliczył.
- Ogromne ilości piano black na zewnątrz jak i trochę wewnątrz auta (w tym na kierownicy!). Wygląda to bardzo efektownie, ale utrzymać to w dobrym stanie to jest po prostu kara dla każdego choć trochę zapalonego w detailingu.
- Drobiazgi w stylu rozwiązania z poprzednich epok (szczególnie, że GT jakoś tanie nie jest), np. krańcówka w drzwiach - powinno to być zintegrowane w zamku, a nie gumowy dydek jak w latach 80tych, czy np. siłowniki pokrywy silnika, a raczej ich brak, tylko zwykły drut-podpórka - dobrze, że wygłuszenie dali :lol:
Ostatnio edytowano 24 paź 2014 11:36 przez red, łącznie edytowano 3 razy

Avatar użytkownika
wroceed
Kierownik
 
Posty: 580
Dołączył(a): 02 kwi 2008 12:59
Lokalizacja: wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 Pb 140KM
2019, L+BL2+AEB

Re: Pro_cee'd GT

30 paź 2013 10:19

super, nie wiem jak inni sądzą ale dawno nie czytałem równie wyczerpującej opinii...fajnie, że, jak rozumiem, autko wychodzi na plus...pozdrawiam i życzę dalszego zadowolenia z autka...a jak ustrzelę 6 w Lotto to wskakuję w takiego samego :ha

Avatar użytkownika
zucio1
Koordynator Regionalny
 
Posty: 1339
Dołączył(a): 29 lip 2007 14:23
Lokalizacja: Olsztyn
Grupa: Warmińsko-Mazurska

Re: Pro_cee'd GT

30 paź 2013 12:23

Super,
dawaj zjęcia!
Obrazek
Kia ceed 1,6GDI M+comfort '13
Kia venga 1,4 '12
Ceed 1,6 C+ '09
Ceed 1,4 C+ '07
Fabia 1,4 16V
Matiz
VW Golf II 1,6
Polonez 1,6 Caro
Fiat 126p
Obrazek

Avatar użytkownika
marceed
Weteran
 
Posty: 1147
Dołączył(a): 22 gru 2010 12:52
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2 HB, 1.6 GDi Pb 135KM
2012, L + FUN

Re: Pro_cee'd GT

30 paź 2013 14:42

Czyżby miał więcej WAD niż ZALET :?? :fiu
A jak u ciebie ze spalaniem?
Obrazek

AUTOR WĄTKU
red
 

Re: Pro_cee'd GT

30 paź 2013 14:50

Oczywiście, zawsze tak będzie - wady bardziej zapadają w pamięć :) Poza tym w większości to raczej drobiazgi, a zalety to raczej duże rzeczy. W kwestii spalania wygląda na to, że to co KIA podaje w katalogu się sprawdzi, bo jestem w stanie przy rozsądnej jeździe takie wyniki osiągać, jednak na chwilę obecną auto bardziej testuję, uczę się go i sprawia dużo frajdy - czytaj - cisnę :lol: Zresztą spalanie to bardziej od humoru mojego zależy...

lary504
Brygadzista
 
Posty: 120
Dołączył(a): 19 sie 2012 13:34
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: Pro_cee'd GT

30 paź 2013 16:21

Co do krańcówek w zamku to akurat w Ceed cieszę się że ich tam nie ma. Patent jest nie bardzo miałem i przerabiałem w Skodzie - rozbierałem 3 zamki. Dostać się do krańcówki to już masakra Dobrze że udało mi się znaleźć mikrostyk który prawie pasował- troszkę kleju na gorąco i oki. Już miałem zamiar wiercić dziurę w słupku i wstawiać zwykłą krańcówkę. Jako część zastępcza nie do kupienia. Jako całość z zamkiem wtedy chcieli tylko 500 zł za sam zamek. Także cieszę się że tutaj są zwykłe krańcówki w słupku :good
Ceed SW '12 1.6 CRDI L Sirius Silver

AUTOR WĄTKU
red
 

Re: Pro_cee'd GT

12 lis 2013 17:12

Wiele km nie przybyło, ale jeden minus ubył i jeden muszę niestety dopisać.
+ Zmieniam zdanie nt. fabrycznych opon Michelin Pilot Sport 3 - nie wiem czy opony się w jakiś sposób "ułożyły", czy bardziej wyczułem auto, ale łatwiej zapanować nad podsterownością przy mocnym dodawaniu gazu i zrobiłem dosłownie takie oczy :szok przy kilku łukach, które miałem wyczute teoretycznie na max prędkość w dwóch poprzednich dość szybkich autach - jadą jak przyklejone mimo nie najwyższych już temperatur - teraz mogę je zgarnąć 10-20 km/h szybciej.

Z minusów dopisałbym jeden:
Nieaktualne - Oświetlenie kabiny - szkoda, że przekombinowane żarówkami C8W, do których trudno dostać lepsze zamienniki (w stylu Philips BlueVision, które dają ładne białe światło) i tego, że nie da się "zespolić" oświetlenia tylnej części kabiny z otwieraniem drzwi (są tylko 2 światełka z niezależnymi włącznikami) - nie wiem czy ten sam problem występuje wersji 5d.

Częściowo nieaktualne, w rzeczywistości okazały się to żarówki typu C5W 30mm, a to dosyć standardowe rozwiązanie :)
Ostatnio edytowano 24 paź 2014 11:33 przez red, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Pro_cee'd GT

12 lis 2013 22:40

red napisał(a):żarówkami C8W

:szok jaka to jest :o bo jakoś wujek google nie mógł mi pomóc ........może chodzi Ci o C5W
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
red
 

Re: Pro_cee'd GT

12 lis 2013 23:15

Gizmo121 napisał(a): :szok jaka to jest :o bo jakoś wujek google nie mógł mi pomóc ........może chodzi Ci o C5W

W instrukcji napisane jest FESTOON, moc 8W. Dla mnie też to jest dziwne, nie rozbierałem jeszcze lampek, żeby to potwierdzić. Pewnie siedzi tam jak piszesz C5W, jednak niewiele zmienia to sytuację - fajnych C5W też jak na lekarstwo :(

AUTOR WĄTKU
less
 

Re: Pro_cee'd GT

13 lis 2013 00:37

Co do zamykania w wersji HandsFree to spróbuj po zamknięciu drzwi przytrzymać chwilę ten umowy guziczek na klamce i powinno się zamknąć. Tak jest np. w Outlanderze. Daj znać czy zadziałało

AUTOR WĄTKU
red
 

Re: Pro_cee'd GT

13 lis 2013 08:56

less napisał(a):Co do zamykania w wersji HandsFree to spróbuj po zamknięciu drzwi przytrzymać chwilę ten umowy guziczek na klamce i powinno się zamknąć. Tak jest np. w Outlanderze. Daj znać czy zadziałało

Tak, w ten sposób też działa - doszedłem do tego w międzyczasie :) Szkoda jednak, że nie jest typowo zbliżeniowo, ale dobre i tak.

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Pro_cee'd GT

13 lis 2013 09:04

red napisał(a):fajnych C5W też jak na lekarstwo

Na portalach aukcyjnych jest dużo zamienników LEDowych tego typu żarówek do wyboru (3y długości) i koloru ;)
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
red
 

Re: Pro_cee'd GT

13 lis 2013 09:38

Gizmo121 napisał(a):Na portalach aukcyjnych jest dużo zamienników LEDowych tego typu żarówek do wyboru (3y długości) i koloru ;)

Nie lubię LEDów we wnętrzu, poza tym na niemarkowe szkoda mi kasy. Ale zaryzykuję i przetestuję chyba PHILIPS C5W X-TREME VISION LED, tylko najpierw muszę potwierdzić, że faktycznie instrukcja kłamie i są C5W :)

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Pro_cee'd GT

13 lis 2013 20:54

red napisał(a):PHILIPS C5W X-TREME VISION LED

a widziales cene ?? 45zł/szt to chyba przesada ..dobrą "no name" masz już za 10zł ...ale jak się jeździ GT :fiu ;)
PS tak jak pisałem wcześniej są 3y długosci tych żarówek wec przed zakupem zmierz swoje . ;)
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
red
 

Re: Pro_cee'd GT

14 lis 2013 09:55

Gizmo121 napisał(a):a widziales cene ?? 45zł/szt to chyba przesada ..dobrą "no name" masz już za 10zł ...ale jak się jeździ GT :fiu ;)
PS tak jak pisałem wcześniej są 3y długosci tych żarówek wec przed zakupem zmierz swoje . ;)

Sorry, ale nie rozumiem Twojej docinki - nawet gdyby to nie było GT to bym tak samo postąpił. Wiem o cenie (są po 35zł/szt), ale na "dobre no-name" nie mam nerwów - miganie, kiepska barwa itd. Widziałem już niejedne "dobre no-name", bo kumpel jest maniakiem ich testowania. Ja generalnie za LEDami nie przepadam, dla mnie ideał to halogenowe w stylu Osram Cool Blue, czy Philips Blue Vision, które wcale nie są takie cool czy blue, a dają fajne ciepłe halogenowe białe światło. W każdym bądź razie do testu póki co zamówiłem jedną sztukę do bagarki - siedzi tam C5W 30mm, więc pewnie wszędzie takie będą.

AUTOR WĄTKU
roberto
 

Re: Pro_cee'd GT

14 lis 2013 18:09


Avatar użytkownika
gisio
V kolumna
 
Posty: 1359
Dołączył(a): 23 gru 2009 17:51
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM

Re: Pro_cee'd GT

14 lis 2013 18:39

roberto napisał(a):taka ciekawostka


Soft czy Box?
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

AUTOR WĄTKU
roberto
 

Re: Pro_cee'd GT

14 lis 2013 18:41

a tego to nie wiem, bo dzisiaj przypadkowo na to trafiłem, ale jeżeli ktoś jest zainteresowany to zawsze można zadzwonić i zapytać :he

AUTOR WĄTKU
red
 

Re: Pro_cee'd GT

14 lis 2013 18:55

Pisałem o tym potencjale na 240KM w pierwszym poście. Niestety to jest póki co soft, a to pewnie = 0 gwarancji?

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Pro_cee'd GT

22 lis 2013 10:27

Może kolega VTG czy jak mu tam (przepraszam) się orientuje? Coś ucichł ostatnio? Wynik niezły :good
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Następna strona
Powrót do Wady i zalety

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl