Tablica rejestracyjna - na czym zamocowana?

Czyli, co wam się podoba a co nie...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
max_krk
 

Tablica rejestracyjna - na czym zamocowana?

19 cze 2013 23:30

Witam forumowiczów :)
Niedawno nabyłem Ceeda 1.6 gdi hatchback rocznik 2012 i tak się zastanawiam na czym zamocowana jest przednia tablica rejestracyjna, u mnie wygląda na to że ramka tablicy przyklejona jest na dwustronnej taśmie do zderzaka - a jak to jest u Was? Mam wątpliwości czy to kiedyś nie odpadnie, estetycznie też tak sobie... :/

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Tablica rejestracyjna - na czym zamocowana?

20 cze 2013 06:23

Normalnie - ramka w autach jest przykręcana śrubami do zderzaka. Wyjmij tablicę, zobacz, czy są łby śrubek - jak nie ma to lepiej przykręć, bo faktycznie jeśli masz to na taśmę, to ryzyko zgubienia blachy jest spore, a to potem kosztuje.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
mziutek
 

Re: Tablica rejestracyjna - na czym zamocowana?

20 cze 2013 09:34

pioter napisał(a):Normalnie - ramka w autach jest przykręcana śrubami do zderzaka. Wyjmij tablicę, zobacz, czy są łby śrubek - jak nie ma to lepiej przykręć, bo faktycznie jeśli masz to na taśmę, to ryzyko zgubienia blachy jest spore, a to potem kosztuje.


Tablica w ramce przykręconej tylko na dwa wkręty brzęczy - może poprzedni właściciel dodał taśmę klejącą?

AUTOR WĄTKU
max_krk
 

Re: Tablica rejestracyjna - na czym zamocowana?

20 cze 2013 10:32

Dzięki pioter, istotnie gdzieś widziałem, że jest na dwóch śrubkach, ale sprawdzę to - może dodatkowo dali taśmę tak jak mówisz mziutek. Wg mnie powinni dawać podstawkę i do niej przykręcać, albo wyprofilowanie w zderzaku, a tak to mało solidnie wygląda.

Avatar użytkownika
lukasskyworker
Brygadzista
 
Posty: 104
Dołączył(a): 03 kwi 2013 13:45
Lokalizacja: BIALYSTOK
Grupa: Podlaska
Model cee'd:
C2 SW, 1.6 ON 110KM
2012, m

Re: Tablica rejestracyjna - na czym zamocowana?

20 cze 2013 11:04

Warto równiez doposażyć ramke tablicy w kawałek taśmy/gąbki typu Geficell...nie brzeczy , nie stuka, a i jak się klapą mocniej przy..... to się lakier nie niszczy :twisted: oczywiscie mam na mysli tylnia tablice rej. :)
KIA Cee'd II SW 1.6 CRDI 110 KM

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Tablica rejestracyjna - na czym zamocowana?

20 cze 2013 18:00

A ja mam tak zamocowane tablice - oczywiście z ramką klubową a pod nią paski z gąbeczki B) Obrazek

jak mi z matiza rąbneli tablice to teraz inaczej nie montuję :fiu
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

Powrót do Wady i zalety

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 9 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl