Widoczność od strony kierowcy

Czyli, co wam się podoba a co nie...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
marko
 

Widoczność od strony kierowcy

20 lis 2007 07:52

Witajcie klubowicze! Mam jedno spostrzeżenie. Otóż w mojej bryce odnosze wrażenie, ze mam małą widoczność z lewej strony(na lewą stronę). Widoczność zasłania mi boczny lewy słupek. Na skrzyżowaniu pojawia się tak zwany martwy punkt i nie ma dobrej widoczności co oczywiście może spowodować wypadek. Wcześniej miałem Forda Mondeo i nie było takich problemów. Być może winna jest owiewka którą mam zamontowaną ale kombinowałem bez i efekt taki sam. Interesuje mnie wasza opinia na ten temat. Pozdrawiam i gaz do dechy ale z rozsądkiem niech inni zobaczą tylko tył z napisem KIA!!! clapping

AUTOR WĄTKU
Olek
 

20 lis 2007 08:04

<span>marko</span> napisał(a):Widoczność zasłania mi boczny lewy słupek.



<span>marko</span> napisał(a):Interesuje mnie wasza opinia na ten temat.


Jedyne rozwiaznie to wyciąć ten słupek i zrobic ze szkła.

A tak na serio to nie widze wiekszego problemu, auto jest tak zrobione i tyle, skoro przeszlo testy i zostalo dopuszczone do ruchu to wystarczy uwazac (jak zawsze) i tyle.

Nie twórzmy bezsensownych tematów (bez urazy :wink: )

Pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
marko
 

20 lis 2007 08:12

Zrozumiałem kolego ale jeśli pozwolicie to chciałbym poczekać jeszcze chwilkę i zobaczymy iine odpowiedzi i obiecuję ze usunę ten post. nara :roll:

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

20 lis 2007 09:22

Lekko zasłania - potwierdzam. Trzeba uważać po prostu i juz :)

pzdr
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

AUTOR WĄTKU
sevi
 

20 lis 2007 09:53

Jak dla mnie jest ok. Nie stawrza wiekszego problemu :D

AUTOR WĄTKU
Younior
 

20 lis 2007 09:58

Nie twórzmy bezsensownych tematów (bez urazy Wink )


Pozwole sobie napisac, ze ten temat wcale nie jest bezsensowny.

Ja tez dostrzeglem ten problem (moja dziewczyna, ktora wogole nie jezdzi samochodem rowniez) jest to dosyc drazniace.

A temat ma swoja wage chociazby dla tego, ze napewno jest grupa osob dla ktorych ta wada moze byc dosyc powazna.

PS. Czytalem tez (jeszcze przed zakupen ceeda) w jakiejs gazecie wlasnie o tym, czyli nie tylko mi to zauwazamy ;]

Pozdro,
Younior

AUTOR WĄTKU
marko
 

20 lis 2007 10:03

A więc problem jest i my sami go nie rozwiążemy oczywiście ale naprawdę widoczność jest ograniczona i należy BARDZO uważać bo można "sie przejechać". Być może pomoże przesunięcie fotela do przodu lub tyłu oraz zmiana wysokości, ale próbowałem troche pomogło tylko pozycja jest mało wygodna. :idea:

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

20 lis 2007 13:11

Zas³ania jak w ka¿dym innym samochodzie ze s³upkiem - nie widze np. z Focusem ani róznicy na + ani na -. W cee'd-zie nie jest dla mnie to jakieœ tragiczne, wsi¹dzcie do autek gdzie uzyskano taki k¹t nachylenia przedniej szyby w po³¹czeniu z d³uga desk¹ ¿e w przednim s³upku umieszczono jeszcze ma³¹ trójk¹tn¹ szybkê - tam to jest dramat. Jak jecha³em now¹ Cors¹ to przy skrêcaniu w lewo buja³em siê notorycznie w ty³ i przód - zero widocznoœci, s³upek zasa³ania na baaardzo du¿ej powierzchni. diabloo
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Avatar użytkownika
cisco
Dyrektor
 
Posty: 616
Dołączył(a): 14 paź 2007 19:55
Lokalizacja: okolice Wawy
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 ON 136KM
2016, Business Line

20 lis 2007 17:04

hm ja jakos nie mam z tym problemu. przednie slupki maja to do siebie ze zawsze w wiekszym lub mniejszym stopniu zaslaniaja ale mysle ze w ceedzie nie jest to bardzo powazne ograniczenie widocznosci. lepiej 2 razy sie upewnic i dopiero wyjezdzac. ostroznisc przede wszystkim.
:wink:
ja tez czytalem w jakiejs gazetce o utrudnionej widocznosci ale slupkow tylnych w wersji sw. natomiast konkurencyjna gazeta nie stwierdzila zadnego ograniczenia widocznosci tych slupkow.
prawda lezy pewnie po srodku :wink:
CEED SW 1,6 Crdi 7DCT 2016 Business Line - Black Pearl :yah:

AUTOR WĄTKU
marko
 

21 lis 2007 06:47

Cisco ma racje prawda leży po środku! Interesowało mnie tylko czy to tylko moje odczucie czy inni też to zauważyli. Zdecydowana różnica była u mnie po zmianie samochodu i dlatego padło to pytanie. Dziękuje za wypowiedzi i niech moc waszych silników ciągle wzrasta!!!! 8-)

AUTOR WĄTKU
masiu
 

21 lis 2007 11:15

S³upek jest i to fakt niezaprzeczalny wiêc widocznoœÌ jest troszkê utrudniona. Myœlê ¿e jest to te¿ kwestia przyzwyczajenia. Jak kupowa³em wczeœniejsze auto i jeŸdzi³em kilkoma ¿eby sprawdziÌ co mi pasuje a co nie to s³upki najbardziej mi przeszkadza³y w fieœcie. Co do Ceed'a to na szczêœcie u mnie widocznoœÌ jest wystarczaj¹ca :), a ¿e uwa¿aÌ trzeba to fakt :)

AUTOR WĄTKU
wilam
 

21 lis 2007 14:07

Wg mnie to dość znacznie zasłania widoczność (trochę mi to przeszkadza), lecz nie ma tragedii. Jak w każdym nowym samochodzie jest dość szeroki. Dla porównania w Fieście z 1992 roku nie jest to wielki problem, a kolega Masiu zwrócił uwagę, że w nowej Fieście jest jeszcze gorzej niż w ceedzie. Zawsze można się pocieszyć tym, że jest dość masywny i dzięki temu auto jest bezpieczniejsze podczas ewentualnej stłuczki(, której nikomu nie życzę). :wink:

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

26 lis 2007 16:56

z przodu nie ale do tyłu jest tragedia- niezaprzeczalnie
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

26 lis 2007 21:20

Sensor, nie widzê tragedii z widocznoœci¹ do ty³u - w cee'd-zie jest tak samo jak w ka¿dym kompaktowym hatchbacku. Jeœli chcesz poczuÌ tragediê, wsi¹dŸ do Citroena C-15 i staù na skrzy¿owaniu na podporz¹dkowanej pod k¹tem 60 stopni do drogi z pierwszeùstwem - ¿eby zobaczyÌ czy mo¿esz ruszyÌ najlepiej otworzyÌ drzwi i wysi¹œÌ .... :?
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
prez
 

05 gru 2007 14:03

Zgadza się - jesli chodzi o przód. Juz o tym gdzieś pisałam w pierwszych wrażeniach po odebranmiu CUDA (przepraszam CEEDa). Tył i prawa strona jest OK. Mąż subiektywnie potwierdza to samo. To nie jest wielki problem, ale najbardziej daje się we znaki przy skrecie w lewo na jednokierunkowej. Głupie się wtedy pozy przyjmuje jak się ma tyle co ja 1,66 m :) Ale da się z tym żyć.

AUTOR WĄTKU
Lesheck
 

05 gru 2007 16:48

Moim zdaniem troszkę przesadzacie z tą słabą widocznością. Wiele nowych aut (z racji mocniejszej konstrukcji) ma grube słupki A,B,C - oczywiście na codzień najbardziej dokucza zasłanianie widoków przez słupek A. Trzeba do tego przywyknąć. Ostrożność w wykonywaniu manewrów jest najlepszą receptą na to. No chyba, że ktoś wytnie sobie słupki przednie :twisted:. A tak wogóle to kiedyś Volvo pracowało nad przeszklonymi słupkami przednimi (A) :wink:

A co do widoczności do tyłu, to wyobraźcie sobie jak muszą sobie z tym radzić kierowcy "dostawczaków". Sam jeździłem wieloma pick-up ami i autami dostawczymi pokroju Mercedes Vito, Sprinter i to dopiero jest sztuka przystosować się do fatalnej widoczności - zwlaszcza przy manewrach skrętu i parkowania.

Ostrożność i korzystanie z wszystkich lusterek to IMHO najlepsza recepta!

AUTOR WĄTKU
_Sebek_
 

05 gru 2007 20:05

...słupek słupkiem, ale obudowa lusterka to już prawie wiadro...
przy skręcie w lewo lusterko zabiera chyba jeszcze więcej "światła" niż słupek.

jeździłem już wieloma samochodami, ale takich wielkich lusterek jeszcze nie widziałem.

Bezpieczeństwo dzieli się na bierne i czynne: według mnie, bezpieczeństwo bierne w zakresie widoczności z pozycji kierowcy nie jest "najwyższych lotów", niestety...

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

05 gru 2007 21:51

Ale za to w lusterku wstecznym widaĂŚ wszystko, znam modele gdzie trzeba siĂŞ domyslaĂŚ "co autor miaÂł na myÂśli" bo z widocznoÂściÂą to raczej kiepsko. Jak dla mnie lusterka wsteczne w cee'd-zie sÂą na duÂży plus. DziĂŞki czemu bezpieczeĂąstwo bierne w zakresie widocznoÂści z pozycji kierowcy jest "najwyÂższych lotĂłw" :wink:
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
lalas
 

06 gru 2007 02:00

w większości nowych samochodów tak jest, miałem tak w Punto, w Focusie tez jest nie lepiej, najgorzej moim zdaniem jak na razie jest w Oplu Combo, nie dośc że słupek jet szeroki to lusterko jest jednym wielkim dużym kwadratem i w zasadzie zasłania więcej niż słupek.
Tak wogóle to gratuluje projektantom Opla, jest to jak dla mnie samochód z największymi gabarytowo lusterkami jakimi jeździłem, nie liczę Transita, Jumpera itp, a praktycznie gó... w tych lusterkach widać :twisted:

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

06 gru 2007 11:06

Zawsze mozna założyc do Kijanki te np. z Actrosa - potem wrócic do fabrycznych i delektować się minimalizmem :mrgreen:
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Następna strona
Powrót do Wady i zalety
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl