Widoczność od strony kierowcy

Czyli, co wam się podoba a co nie...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
ben74
 

20 lut 2008 10:57

Uważam, że kwestia widoczności to w znacznej mierze ocena subiektywna. Co można też ocenić po wpisach. Na mnie przedni słupek nie robi żadnego wrażenia, lusterka zewnętrzne są na bardzo duży PLUS, ale widoczność do tyłu jest gorsza niż w moim drugim aucie, czyli Golfie III. Myślę jednak, że to kwestia przyzwyczajenia. :idea:

Avatar użytkownika
wpiszczek
Nadworny Informatyk
 
Posty: 510
Dołączył(a): 23 sty 2008 12:14
Lokalizacja: PZ

20 lut 2008 11:46

Słupek A nie jest tragiczny w ceedzie, fakt, w nowożytnych autach ze względu na bezpieczeństwo jest on o wiele masywniejszy - np. w Vectrze A praktycznie się go nie widziało ;-), w Shumie podobnie, ale w Picanto to kompletny kosmos - raz, że jest szeroki, dwa, że Picanto ma lusterka jak patelnie (fakt, w mieście nie do pobicia), trzy, że kierowca jednak siedzi bliżej słupka, niż w ceedzie.
Wojtek Piszczek

AUTOR WĄTKU
efekt
 

20 lut 2008 12:25

Jeśli chodzi o słupek w ceed jest on o wiele lepszy niż np w lanosie.
Piszę o tym dlatego ponieważ mieszkam w Tychach i większość skrzyżowań zastąpiono rondami - bardzo małymi rondami - i dla mnie poprawa widoczności była bardzo ważna.
Ogromniasty słupek w lanosie zawężał mi pole widzenia w czasie przejazdu przez te mini ronda.
Wystarczyło by kierowca zjeżdżający z ronda zatrzymał się przed przejściem dla pieszych a wtedy robił się korek. Wtedy często dochodzi do drobnych stłuczek z pojazdami właśnie wjeżdżającymi na rondo.

AUTOR WĄTKU
skalin
 

24 sie 2008 10:20

Ja też mam z tym słupkiem problem - walcze z tym przestawieniem fotelaale na dłuższe trasy niezawygodnie.

AUTOR WĄTKU
wik
 

24 sie 2008 17:45

Nie jeste źle panowie. Kiedyś wsiadłem do Picassa... a niech to... podwójny słupek. zakichane żabojady.
Znajomi chwalą widoczność i duże lusterko w Ceedzie.

AUTOR WĄTKU
KZ
 

24 sie 2008 18:03

wik napisał(a):Nie jeste źle panowie. Kiedyś wsiadłem do Picassa... a niech to... podwójny słupek. zakichane żabojady.
Znajomi chwalą widoczność i duże lusterko w Ceedzie.


Podobnie słupek przeszkadza z Zafirze -jeździłem trochę taką w UK (z wypożyczalni). Masakra.

AUTOR WĄTKU
potok
 

24 sie 2008 21:21

KZ napisał(a):
wik napisał(a):Nie jeste źle panowie. Kiedyś wsiadłem do Picassa... a niech to... podwójny słupek. zakichane żabojady.
Znajomi chwalą widoczność i duże lusterko w Ceedzie.


Podobnie słupek przeszkadza z Zafirze -jeździłem trochę taką w UK (z wypożyczalni). Masakra.


Chewi Lumina nie jest lepsza - Texas, Oklahoma.

Poprzednia strona
Powrót do Wady i zalety
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl