Miałem 2 dni testowy Ceed SW Optimum + 1.6 CRDI

Czyli, co wam się podoba a co nie...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
tomek242
 

21 lis 2007 14:45

MikeTNK napisał(a):W Fordzie za doplata mozna przedluzyc do 4 lat, ale jedynie do 80 tys przebiegu lub do 3 lat, ale do 60 tys. (czyli sredniej 20 tys rocznie). Podobnie w Renault. W Oplu tez tylko 2 lata...
.....Jesli za Forda po silnie wynegocjowanym upuscie 10 tys zlotych musialbym zaplacic i tak o 3-4 tys wiecej niz za Kie cennikową i dostane tak naprawde mniej w wyposazeniu to nadal nie jestem przekonany. Marka, marką, ale kasa się sama nie mnoży



Mike, jesteś niedoinformowany, ja mam Ford Protect 2+2 z limitem 150tys, czyli 4 lata lub 150tys. Warto czasem coś sprawdzić, bo są różne możliwości przedłużenia gwarancji w Fordzie.

W zależności co uważasz, że dostajesz mniej, ja uważam że dostałem więcej, ale fakytycznie ta dyskusja nie ma dalej sensu.
Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 21 lis 2007 14:50 przez tomek242, łącznie edytowano 1 raz

AUTOR WĄTKU
wilam
 

21 lis 2007 14:45

Kolego Gaj, myœlê ¿e 2dni to trochê ma³o aby tak naprawdê poznaÌ auto. Ja mam ceed'a 1/2 roku, co prawda w innej wersji ni¿ opisywa³eœ i nie mogê siê zgodziÌ z wiêkszoœci¹ Twoich spostrze¿eù, a ju¿ napewno nie z tym, ¿e ceed s³abo siê trzyma na zakrêtach (to g³ównie zmusi³o mnie do napisania tego postu). Jedynie co mogê Ci przeznaÌ racjê, ¿e w tym aucie faktycznie zawieszenie pracuje trochê za g³oœno. Chcia³bym te¿ zwróciÌ uwagê, ¿e Avensis czy nawet Leganza nale¿¹ do innego segmentu ni¿ cee'd.

A propo gwarancji ceeda, to chyba do 3lat mamy bez limitu kilometrów? Tak pamiêtam z lektury ksi¹¿ki serwisowej, chyba ¿e coœ Ÿle zapamiêta³em jak j¹ czyta³em bo to z moimi przebiegami mnie nie dotyczy. ;)

rawemon
Dyrektor
 
Posty: 732
Dołączył(a): 10 paź 2007 21:40
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Mazowiecka

21 lis 2007 17:00

Odnośnie promocji, to diler nissana zaproponował mi rabat na tiidę 9tys. zł. Za 56600PLN można mieć bogato wyposażoną tiidę z silnikiem 1.6 110KM : pełna elektryka,esp,auto klima,tempomat.Tylko, że auto produkowane jest .... w Meksyku.

AUTOR WĄTKU
kostel
 

21 lis 2007 17:59

rawemon napisał(a):Odnośnie promocji, to diler nissana zaproponował mi rabat na tiidę 9tys. zł. Za 56600PLN można mieć bogato wyposażoną tiidę z silnikiem 1.6 110KM : pełna elektryka,esp,auto klima,tempomat.Tylko, że auto produkowane jest .... w Meksyku.


najlepsze promocje i upusty ma citroen one są zawsze prez cały rok :) z 90 tys na 70 okazja cały rok jak w media markcie cena pomniejszona o vat
:twisted: a co do tidy proponuje prawdzic ile sztuk tego auta sprzedało sie w Polandii

AUTOR WĄTKU
MikeTNK
 

21 lis 2007 23:14

tomek242 napisał(a):Mike, jesteś niedoinformowany, ja mam Ford Protect 2+2 z limitem 150tys, czyli 4 lata lub 150tys. Warto czasem coś sprawdzić, bo są różne możliwości przedłużenia gwarancji w Fordzie.


Bazując na informacjach ze strony wybrałem bardziej zbliżony wariant rozszerzenia gwarancji czyli Nowy Ford Protect w ktorym warianty sa takie jak opisalem. Ten wariant ktory Ty posiadasz to Ford Protect Basic (tak podejrzewam) czyli rzeczywiscie do 150 000 ale po 2 latach obejmuje "jedynie" elementy napędowe (silnik, skrzynia etc).

No chyba, że masz jeszcze jakiś inny pakiet którego na stronie nie raczyli opisać :)

rawemon
Dyrektor
 
Posty: 732
Dołączył(a): 10 paź 2007 21:40
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Mazowiecka

22 lis 2007 17:34

Miałem raz citroena i odwiedzałem serwis co kilka miesięcy.Nigdy więcej.

AUTOR WĄTKU
lalas
 

24 lis 2007 22:58

Kolego Gaj, jeśłi twierdzisz, że w Ceedzie jest głośno to chyba nie jeździłęś innym autkami klasy kompakt, na codzień jeżdżę Focusem II z silnikiem 1,6 benzyna, przy prędkosciach powyżej 130 km/h silnik tak wyje, że ciągłe wydaje mi się, że jadę na 4 biegu, tak apropo tej głośności :D


Natomiast zawias w Focusie 2 klasy lepszy nic w Ceedzie niestety 8-)

Avatar użytkownika
zucio1
Koordynator Regionalny
 
Posty: 1339
Dołączył(a): 29 lip 2007 14:23
Lokalizacja: Olsztyn
Grupa: Warmińsko-Mazurska

24 lis 2007 23:01

Focus I miał rewelacyjne zawieszenie, więc II nie będzie gorsza.
Nie znaczy to jednak, że w ceedku jest źle clapping
Obrazek
Kia ceed 1,6GDI M+comfort '13
Kia venga 1,4 '12
Ceed 1,6 C+ '09
Ceed 1,4 C+ '07
Fabia 1,4 16V
Matiz
VW Golf II 1,6
Polonez 1,6 Caro
Fiat 126p
Obrazek

AUTOR WĄTKU
lalas
 

24 lis 2007 23:11

źle nie jest, mogło by być deko cichsze :)

AUTOR WĄTKU
Zemin
 

31 sty 2008 22:03

zastanawia mnie jeden fakt dlaczego jeśli ktoś na tym forum zaczyna wymieniać wady samochodu to nagle sie robi poruszenie i bunt JAK MOZESZ?!

Sam rozważam kupno ceeda ale jak czyta o ilości usterek w tym aucie to sie zniechęcam dobitnie

AUTOR WĄTKU
lalas
 

31 sty 2008 22:15

zawsze możesz kupić autko inej marki i będziesz przesiadywał na innym forum i wymieniał się usterkami :D

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

01 lut 2008 09:11

LAMPY -fakt tragedia
WSPOMAGANIE jest elektryczne i INNE dla mnie spoko
GŁOŚNO -tak jest za głośny foczką 2 trochę śmigałem ostatnio i jest róznica znaczna
RADIO jest rewelacyjne i nie jest to moja opinia bo ja się nie znam ale wszyscy glądacze mojego auta twierdzą ze rewelacja, własciciel tej foczki 2 mówi że jego fabryczne to nawet nie stalo obok ceedowskiego
PODŚWIETLENIE -jakie jest takie jest rózne kolory??? mało kto to daje dla mnie jest oki
KLAIMA AUTO - dla mnie cieniżna na maxa
TRZYMANIE NA zakrętach jest bardzo oki
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
magbob
 

01 lut 2008 10:41

BRAWO SENSOR !!!

Nareszcie jakieś optymistyczne spojrzenie na cedziaki ....

Po Twojej wypowiedzi, już nie mogę się doczekać swojego auta, a tu jeszcze z 3 tygodnie ....

Pozdrawiam serdecznie

AUTOR WĄTKU
ktp76
 

01 lut 2008 10:43

Co do focusa II to podobno zrobili jakiś błąd w zawieszeniu i zamiata tyłkiem przy ekstremum i podobno focus I pod tym względem był lepszy.

AUTOR WĄTKU
Gaj
 

19 lut 2008 00:04

No ja ceeda zamówiłem już w styczniu i czekam na niego. Więc mimo bardzo ostrej opinii jednak auto polubiłem i z mkonkurencją dla mnie wygrało i to znacznie :) . Na używaną padlinę nie mam już siły i czasu, więc jak nowe to Ceed 1.6 CRDi uważam, że b. rozsądną propozycją, która jednakowoż ma sporo wad. Ale prawda jest taka, żeby się w pełni tych wad pozbyć trzeba dać 150.000zł, a nie 75 ty zł :) za nowy wóz. Do tego pojawią się nowe wady :) :) :) . Więc ceed dawno zamówiony :) .

AUTOR WĄTKU
Yogi
 

20 lut 2008 13:48

Gaj. Wnetrze w dwu kolorach i pelnej skorze masz tu:

http://mojaceed.pl/forum/album_personal.php?user_id=61

AUTOR WĄTKU
szymonxc
 

20 lut 2008 17:17

rawemon napisał(a):Miałem raz citroena i odwiedzałem serwis co kilka miesięcy.Nigdy więcej.


Jeżdze C4 i jestem zadowolony.Powiem wiecej,że w cenie 52 tys zł nie dostaniesz Ceeda z takim wyposażeniem jakie jest w citroenie :)

AUTOR WĄTKU
MikeTNK
 

20 lut 2008 19:01

szymonxc napisał(a):
rawemon napisał(a):Miałem raz citroena i odwiedzałem serwis co kilka miesięcy.Nigdy więcej.

Jeżdze C4 i jestem zadowolony.Powiem wiecej,że w cenie 52 tys zł nie dostaniesz Ceeda z takim wyposażeniem jakie jest w citroenie :)


Musze przyznac iz Citroen ma ciekawa polityke cenowa - wlasnie skonfigurowalem C4 5 drzwiowe z silnikiem benz. 1.6 do poziomu wyposazenia Optimum - 59 880 przy czym jest to cena z uwzglednieniem 20 000 rabatu _wybrane_modele_z_rocznika_2007_ . Do tego dorzucam kontrakt serwisowy 5 lat/150 000 km (czyli wyrownanie do poziomu w Kii) - za "jedyne" 6 680 co lacznie daje 66560. Ceed SW w takiej konfiguracji _BEZ_ znizek wyprzedazowych - 63 100.

Mozesz napisac jaka konfiguracje za te 52 tys. zl kupiles (jestem ciekaw po prostu - bez zadnych podtekstow :) ) ?

Oczywiscie zycze zadowolenia z uzytkowania Cytrynki - uwazam, ze maja bardzo ciekawe pomysly na niektore swoje auta :)

AUTOR WĄTKU
szymonxc
 

20 lut 2008 22:09

Jest to model C4 w wersji magic sprzed roku benzyna 1,6 16V 110KM

Wyposażenie
-6 poduszek powietrznych
-ABS,ASR<EBD
-radio CD z 6 głśnikami (niestety rok temu nie było jeszcze mp3 :( )
-tempomat i ogranicznik prędkośći
-opono 205/55 R16 stalowe
-podłokietnik kierowcy
-fotochromatyczne lusterko wteczne
-klima automayczna dwustrefowa
-pełna elektryka szyb i lusterek


Przebieg 20 tyś km.Jedyna jak dotad odnotowana wada to głosna praca tylnego zawieszenia.Reszta ok.Nic nie trzeszczy i na razie nie odpadło.Brakuje natomiast 6-tego biegu.
Pozdro :)

AUTOR WĄTKU
szymonxc
 

23 lut 2008 19:21

Może wartoby założyć osobny topic dotyczący konkurencyjnych modeli w podobnych cenach do ceeda :)

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Wady i zalety
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl