Miałem 2 dni testowy Ceed SW Optimum + 1.6 CRDI

Czyli, co wam się podoba a co nie...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

19 lis 2007 23:54

<span>Gaj</span> napisał(a):ale ja mam ksenony dołączone i gaz na wtrysku


A to tłumaczy resztę. AMEN.

AUTOR WĄTKU
Gaj
 

19 lis 2007 23:54

Pisują na forach w necie od kilku lat, ale takich reakcji jak kolega Prezes nie widziałem dawno. Ty jesteś dealerem czy producentem? To jest forum opinii o Ceedach czy forum sekty wielbicieli Ceeda? Z Waszych reakcji wygląda na to 2, a szkoda.

Ja napisałem co mi się nie podobało i tyle. Miałem auto 2 dni i trochę nim się pobawiłem. Wcześniej poczytałem chyba wszystkie testy i opisy w necie, w tym to forum to byłem normalnie przygotowany.

Piszcie co chcecie, może być kąśliwie czy z kpiną, ja napisałem po prostu to co sam czułem i co uznałem za stosowne tu przekazać.

Korektora nie ma wg mnie jest tylko pseudo DSP. Po naciśnięciu sound z 3 sekundy można wybrać EQ OFF i 4 ustawienia jakiegoś miernego DSP, które wg mnie nic nie daje w sensie zmiany barwy (może zmienia pogłosy i ambienty), ale w żaden sposób nie daje się nazwać equalizerem.

Po wyłączeniu radia jest na wyświetlaczu pusto i tyle. Mogłoby by się coś wtedy włączać - jakieś dodatkowe informacje etc... To drobiazg, ale mi się rzucił w oczy - to takie straszne jak się komuś jakiś szczegół nie podoba?

Wyluzujcie chłopaki.
Faktem jest, że ja jeździłem już na zimowych oponach, które są zapewne sporo głośniejsze od letnich i to mogło wpłynąć na moją opinię o głośności auta i przenoszeniu hałasu od spodu. :roll:

AUTOR WĄTKU
lemur
 

20 lis 2007 00:02

Może i korektora nie ma, ale jest regulacja wysokich i niskich. Tak czy inaczej, jeżeli oczekiwałeś od ceeda że to będzie mybach, no to sorry... :)

AUTOR WĄTKU
Olek
 

20 lis 2007 00:08

<span>Gaj</span> napisał(a):Po wyłączeniu radia jest na wyświetlaczu pusto i tyle. Mogłoby by się coś wtedy włączać - jakieś dodatkowe informacje etc...


Kolega ma racje ... to jest idelalen miejsce na wyswietlanie horoskopu ... moze wyjdzie jakis Soft :roll:

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

20 lis 2007 00:11

<span>Gaj</span> napisał(a):To jest forum opinii o Ceedach czy forum sekty wielbicieli Ceeda?


Witaj W piekle Gaj. Wytrzymałeś?? Witam na forum. :)

AUTOR WĄTKU
Gaj
 

20 lis 2007 00:30

No witam wzajemnie.

Trochę przeredagowałem posta i sporo dodałem.

Widzicie, mi się ten samochód naprawdę podoba. I będę się zastanawiał dalej , bo planuję zakup w styczniu, lutym, a maksymalnie marcu. Chciałbym jeszcze zobaczyć wersję w skórze pełnej, najlepiej w wersji dół i góra w innym odcieniu. Jak kupuję coś na wiele lat to naprawdę chciałbym, żeby mi się podobało, a także mojej żonie :) .

Ponieważ mam rozgrzebany dom to nie stać mnie na coś za 150.000 tysi i Ceed SW mnie ciągnie mocno. Niemniej no kilka rzeczy mi nie pasi.

Ale nie dodałem jeszcze 1 rzeczy - mam 188 cm i jednak dobrze się siedziało. Coś bym jeszcze pogrzebałw fotelu, ale było OK. A koreańcy jak wiadomo do wysokich nie należą i logicznie lubili dotąd robić autka do 180cm wzrostu :) . Miło, że wreszcie to zauważyli, że w Euro między innymi mamy większy ... między innymi wzrost :) .

AUTOR WĄTKU
salsaman
 

20 lis 2007 00:54

no to ja po lekturze postów Gaja idę się umówić na jazdę próbną przed 18:00 i zobaczę te światełka... bo mi jest bezpieczne auto dla 4 sztuk na 10 lat potrzebne....

AUTOR WĄTKU
adam
 

20 lis 2007 00:55

Mam pytanie trochę na inny temat, kolega Gaj pisze że miał na dwa dni samochód do testów, to już chyba druga osoba o której słyszę że tak testowała Ceed-a. Gdzie i jak można załatwić sobie możliwość takiego testu?

AUTOR WĄTKU
MikeTNK
 

20 lis 2007 08:22

Ode mnie wÂłaÂściwie dwie "duze" uwagi dla Gaj'a.

Zupelnie bezsensownie uzyles argumentu cenowego. Z jednej strony oceniasz, ze auto jest za drogie jak na ta marke i nie ma w tej cenie gadzetow ktore sa Ci potrzebne. A z drugiej strony... no wlasnie. Nie ma u Ciebie drugiej strony. Mam wrazenie, ze nie pofatygowales sie i nie posprawdzales ile kosztuja nowe auta podobnej klasy, z takim wyposazeniem jakie dostaje sie w Kii wlasciwie w standardzie. Z moich obserwacji, ta roznica w cenie to minimum 10 tys zl na korzysc Kii. Dla przykladu "moja" konfiguracja Kii - 70 tys, Ford o _zblizonych_ parametrach (klima manualna zamiast automatu, brak sterowania radiem w kierownicy i pare innych elementow) - 84 tys. Zakladajac, ze ze 4 tys bym od dealera urwal - to nadal pozostaje roznica 10 tysiecy.

Druga sprawa, bardziej subiektywna. Mieszasz w podsumowaniu sprawy "wazne" z pierdulkami co sprawia wrazenie jakbys do tych pierdulek przywiazywal tak samo duza uwage (pkt 7,8,9,10,13) co w moich oczach rzutuje na ogolna opinie o Twojej wypowiedzi.

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

20 lis 2007 09:20

adam napisał(a):Mam pytanie trochę na inny temat, kolega Gaj pisze że miał na dwa dni samochód do testów, to już chyba druga osoba o której słyszę że tak testowała Ceed-a. Gdzie i jak można załatwić sobie możliwość takiego testu?


Idź do salonu i spytaj o auto na lykend. Jak ci nie zaproponuja, idz do innego. Generalnie specjalnych działań nie trzeba podejmowac

pzdr
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

AUTOR WĄTKU
tomek242
 

20 lis 2007 11:12

MikeTNK napisał(a): Z moich obserwacji, ta roznica w cenie to minimum 10 tys zl na korzysc Kii. Dla przykladu "moja" konfiguracja Kii - 70 tys, Ford o _zblizonych_ parametrach (klima manualna zamiast automatu, brak sterowania radiem w kierownicy i pare innych elementow) - 84 tys. Zakladajac, ze ze 4 tys bym od dealera urwal - to nadal pozostaje roznica 10 tysiecy.


E, nie przesadzaj z tym Fordem, to nie wygląda tak czarno, zobacz tutaj:
http://mojaceed.pl/forum/viewtopic.php? ... sc&start=0

AUTOR WĄTKU
MikeTNK
 

20 lis 2007 16:08

tomek242 napisał(a):
MikeTNK napisał(a): Z moich obserwacji, ta roznica w cenie to minimum 10 tys zl na korzysc Kii. Dla przykladu "moja" konfiguracja Kii - 70 tys, Ford o _zblizonych_ parametrach (klima manualna zamiast automatu, brak sterowania radiem w kierownicy i pare innych elementow) - 84 tys. Zakladajac, ze ze 4 tys bym od dealera urwal - to nadal pozostaje roznica 10 tysiecy.


E, nie przesadzaj z tym Fordem, to nie wygląda tak czarno, zobacz tutaj:
http://mojaceed.pl/forum/viewtopic.php? ... sc&start=0


Na ile się orientowałem "standardowy" rabat jaki można w Fordzie wydębić to właśnie około 4-5 tys (mówię o rynku Warszawskim). W takim kontekście Twoje 9 tyś. wydaje mi się chlubnym "wyjątkiem". Oczywiście mogłem też mieć kiepskie źródła ;)

AUTOR WĄTKU
kostel
 

20 lis 2007 16:49

sądze że gaj to jakiś Stefan z hjundaja ;)
albo koleś lubiący wkładać kij w mrowisko diabloo

AUTOR WĄTKU
_soma_
 

20 lis 2007 17:48

to nam sie soczysty watek wyklul :twisted:

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

20 lis 2007 17:59

Gaj, teraz podsumowanie.

Wszedłeś na forum z impetem godnym lepszej sprawy. W pierwszej chwili myślałem ,ze to podpucha dealera Mercedesa po wynikach COTY. Synapsy mi się zagrzały gdy czytałem o szajsach , szitach i tandecie. Delikatnie mówiąc, zakwestionowałeś rozsądek ponad 4500 nabywców ceeda. Ja dosadnie przejaskrawiłem Twoje oczekiwania. Dla równowagi poglądów. Mercedes który zapewne z nawiązką spełnia Twoje oczekiwania co do jakości i wyposażenia znalazł się za ceedem w konkursie COTY 2008. To chyba swiadczy o czymś. Wszyscy na tym forum zgodzą się, że auto ma drobne braki. Mamy listę usterek. Ty uznałeś je za dyskwalifikujące. Przesada. Jeszcze raz Witaj w Klubie i dalej już smarujmy rzeczowo, co widzę ,że juz nastąpiło. :)

rawemon
Dyrektor
 
Posty: 732
Dołączył(a): 10 paź 2007 21:40
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Mazowiecka

20 lis 2007 18:06

Jeżeli chodzi o focusa, to wczoraj diler zaproponował mi wersję gold z dustrefową auto klimą za 57680PLN z silnikiem benzynowym 1.6 115KM. Jednak ciasnota (mój wzrost 187cm) wnętrza skutecznie mnie od tego modelu odrzuciła.

AUTOR WĄTKU
Gaj
 

21 lis 2007 01:39

Między nami mówiąc wsiadłem dziś do Leganzy i byłem w negatywnym shocku - heh. Ja chcę Cedzaka znów :) .
Tam naprawdę największa wg mnie wada to właśnie brak reflektorów soczewkowych. Jakoś hyundai i30 potrafi je mieć, a w ceedzie nawet za dopłatą nie da się serii wymienić na lepsze. Kwestia ksenonów jest już jakby faktycznie tematem z innej beczki. Ale soczewki powinny być.
Co do tego skąd wziąłem autko. Jestem dyrektorem w penwej instytucji i dealer zdaje się sam zaproponował mi taką opcję testową, w czasie wizyty i rozmowy na inny temat. Sądzę, że to poza innymi kwestia pewnego zaufania do osoby klienta i chyba jakiejś z nim znajomości w sensie, że jednak dealer powinien testera postrzegać za osobę wartą użyczenia autka jako potencjalnemu kupcowi oraz odpowiedzialną.
Nie wiem czy szerzej jest taka praktyka pożyczania auta testowego w weekendy stosowana, ale jak mówię to raczej kwestia zaufania dealera.

Kilka osób wyżej napisało, że SW jest te minimum 10 tys zł tańsze. Proszę Was zauważcie, że i mój i inni dealerzy Kia niemal nie chcą na niczym ustąpić i negocjować cen. Natomiast w innych markach można polować i znaleźć naprawdę odmienne podejście i zdecydowanie większe upusty. Słyszę tak ostatnio o fordach mondeo, że można b., wiele wynegocjować. A w takiej sytuacji oferta cenowa Kia już przestaję być nockoutująca :) .

AUTOR WĄTKU
kostel
 

21 lis 2007 11:23

Gaj napisał(a):
Kilka osób wyżej napisało, że SW jest te minimum 10 tys zł tańsze. Proszę Was zauważcie, że i mój i inni dealerzy Kia niemal nie chcą na niczym ustąpić i negocjować cen. Natomiast w innych markach można polować i znaleźć naprawdę odmienne podejście i zdecydowanie większe upusty. Słyszę tak ostatnio o fordach mondeo, że można b., wiele wynegocjować. A w takiej sytuacji oferta cenowa Kia już przestaję być nockoutująca :) .


czy o zakupie auta decyduje jedynie cena ?zgadzam sie na to zwracamy uwagę na wstępie...
a co z gwarancją ? to jest najistotniejsza nakautująca oferta wg mnie
pozdr.

AUTOR WĄTKU
tomek242
 

21 lis 2007 13:02

kostel napisał(a):a co z gwarancją ? to jest najistotniejsza nakautująca oferta wg mnie
pozdr.


W zależności od tego ile km rocznie się robi, bo i tak do 150tys. km. :twisted:

AUTOR WĄTKU
MikeTNK
 

21 lis 2007 14:05

tomek242 napisał(a):
kostel napisał(a):a co z gwarancjÂą ? to jest najistotniejsza nakautujÂąca oferta wg mnie
pozdr.


W zaleÂżnoÂści od tego ile km rocznie siĂŞ robi, bo i tak do 150tys. km. :twisted:


Dla tych co robiÂą ponad 30 tys rocznie to i tak chyba tylko gwarancja Fiat'a na 3 lata jest korzystna ;)
W Fordzie za doplata mozna przedluzyc do 4 lat, ale jedynie do 80 tys przebiegu lub do 3 lat, ale do 60 tys. (czyli sredniej 20 tys rocznie). Podobnie w Renault. W Oplu tez tylko 2 lata.

Dla "statystycznego" uzytkownika gwarancja Kii jest jednak bardzo korzystna bo starczy pewnie na dluzej i bez dodatkowych oplat.

A wracajac jeszcze do tematu cen. Problemem w porownywaniu ofert jest wlasnie kwestia "promocji" dealerskich ktore sa ciezkie do sprecyzowania po prostu. Ktos dostanie 10 tys ulgi, ktos jedynie 4. Wiadomo - im blizej nowego roku tym takich promocji bedzie wiecej (wyprzedaze rocznikow) wiec i korzystnosc Kii bedzie troche mniejsza... Ale przynajmniej w moim przypadku - nadal wystepuje. Jesli za Forda po silnie wynegocjowanym upuscie 10 tys zlotych musialbym zaplacic i tak o 3-4 tys wiecej niz za Kie cennikowÂą i dostane tak naprawde mniej w wyposazeniu to nadal nie jestem przekonany. Marka, markÂą, ale kasa siĂŞ sama nie mnoÂży :)

SÂądzĂŞ jednak, Âże dalsza dyskusja w tym kierunku nie ma sensu - kaÂżdy indywidualnie musi oceniĂŚ swoje potrzeby, moÂżliwoÂści i "przekonania".

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Wady i zalety
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl