Miałem 2 dni testowy Ceed SW Optimum + 1.6 CRDI

Czyli, co wam się podoba a co nie...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Gaj
 

Miałem 2 dni testowy Ceed SW Optimum + 1.6 CRDI

19 lis 2007 22:40

Oto moje wraÂżenia.

Sam przymierzam siĂŞ do kupna Ceeda SW, ale zniechĂŞcajÂą mnie po 2 dniach testowania i kilkuset km przejechanych takie rzeczy:
1. kiepskie reflektory, to skandal, Âże to nie sÂą soczewki jak choĂŚby w i30 - brak nawet w opcji ksenonĂłw, to juÂż w sumie naprawdĂŞ kiepskie jest, chyba to wÂłaÂśnie zdecyduje, Âże odpuszczĂŞ ceeda;
2. za lekka praca wspomagania przy wiĂŞkszych prĂŞdkoÂściach, wg mnie progresja wspomagania niemal nie dziaÂła, a w mojej dotychczasowej Leganzie CDX dziaÂłaÂła super :evil: i teraz ciĂŞÂżko z tego zrezygnowaĂŚ, auto ok. 130 km pÂływa na nierĂłwnej jezdn, za mocno reaguje na podmuchy wiatru i kierownica teÂż powinna byĂŚ ciut wiĂŞksza, bo byle ruch tak lekko chodzÂącÂą kierÂą (wspomaganie nadal dziaÂła) jest niebezpieczny;
3. zdecydowanie za g³oœny spód czyli przenoszenie szumów od kó³ i jezdni do kabiny, ktoœ nawali³ przy projekcie albo brak jest nadkoli, które by³y wziête do obliczeù, a nie s¹ montowane, które by czêœÌ szumu poch³ania³y, a tak jest naprawdê wg mnie nieakceptowalnie Ÿle!;
4. cena SW w dobrej, peÂłnej wersji z silnikiem 1.6 CRDi Optimum + i do tego pakiet BAS,EBD,TCS oraz skĂłra i alusy - wychodzi dobrze ponad 80 tys zÂł czyli trochĂŞ niepowaÂżnie drogo jak na nowy compact KIA, a przecieÂż ciÂągle paru rzeczy brakuje i marka nie teges. Ksenony, soczewki, navi czy bluetoth i sporo rzeczy nie ma lub jak radio jest niedopracowanych...
5. przy prĂŞdkoÂściach ponad 130 km zdecydowanie jest w autku za gÂłoÂśno i to nie tylko od spodu, ale i od karoserii. ChoĂŚby toyota avensis czy focus bijÂą tu ceeda na Âłeb - chyba to wina za wielkich lusterek albo nie wiem czego - zna ktoÂś wskaÂźnik oporu powietrza ceeda?! Przy niskich prĂŞdkoÂściach jest naprawdĂŞ OK. Szit zaczyna siĂŞ ponad 130 km i oczywiÂście nie jest to wina silnika, ktĂłrego nie sÂłychaĂŚ.
6. firmowe cd/radio ma sporo wad i jest kiepskie (brak loudnes, brak korektora, brak wyjÂścia na woofer czy tubĂŞ), same gÂłoÂśniki jakie takie, ale teÂż to coÂś na poziomie buszmenĂłw z bazaru, a gwizdki i te midbasy z tyÂłu to w ogĂłle za sÂłabe, raczej do wymiany - jedynie przednie midbasy majÂą jakiÂś tam przeciĂŞtny poziom i moÂżna je pochwaliĂŚ.
7. podÂświetlenie zegarĂłw w kolorze pomaraĂączy jest bez sensu i nieÂładne po prostu, wg mnie w dodatku kilka miejsc podÂświetlenia ominiĂŞto jak sterowanie lusterek (brak ÂżarĂłki) czy samÂą regulacjĂŞ siÂły podÂświetlenia (teÂż brak podÂświetlenia). Kia winna daĂŚ do wyboru inne barwy podÂświetlenia, bo to obecne jest jakby dla 25 latkĂłw, a nie dla wszystkich ludzi - ja chcĂŞ zielone lub niebieskie, a najlepiej mieĂŚ wybĂłr.
8. stuka coÂś w kombi stale od rolety - to ewidentny bubel i muszÂą to poprawiĂŚ, bo to kompromitacja jest i ja nie umiaÂłem tego zlikwidowaĂŚ.
9. kierunkowskazy jakoÂś kiepsko odbijajÂą, ale moÂże mi siĂŞ wydawaÂło.
10. Po wy³¹czeniu radia na LCD komputerka jest jakoœ pusto i mo¿na by tam coœ zapodaÌ, bo jakoœ pusto to wygl¹da - to puste miejsce na sporym w koùcu ekraniku LCD. Ot drobiazg, ale jakiœ tam jest.
11. PrzydaÂłoby siĂŞ ÂściemniajÂące lusterko i najlepiej do tego podgrzewanie przedniej szyby w standardzie, bo to drobiazgi szalenie uÂłatwiajÂące Âżycie i chyba niedrogie w instalacji dla producenta.
12. Automat klimy pracuje wg mnie niezbyt przekonujÂąco i jakby nie za bardzo chciaÂł siĂŞ ÂśpieszyĂŚ z osiÂągniĂŞciem zadanej mu temperatury :), przydaÂłoby siĂŞ teÂż mieĂŚ jako opcjĂŞ do kupienia 2 strefowÂą klimĂŞ, ale to moÂże jest przesada. Generalnie nawiewy dziaÂłajÂą naprawdĂŞ nieÂźle.
13. Do radia powinna byĂŚ jakaÂś instalka do navi czy komĂłrek - najlepiej na bluetoth, ale moÂże coÂś jest w wozie, tylko siĂŞ nie znam czy nie dopytaÂłem albo nie przeczytaÂłem instrukcji :) .
14. Brakuje trochĂŞ trzymania bocznego na zakrĂŞtach i mimo 16" felg to jednak coÂś szerszy wĂłz by siĂŞ przydaÂł o kilka cm lub szerzej rozstawione koÂła na jakichÂś dystansach choĂŚby po 5-10 mm na stronĂŞ? Na pewno 15" felgi z oponami 195/60 czy 65 to nie byÂłby dobry pomysÂł...

OgĂłlnie nie jestem teraz przekonany, a biorÂąc wĂłz miaÂłem szczerÂą chĂŞĂŚ go kupiĂŚ. Obecnie raczej bĂŞdĂŞ szukaÂł czegoÂś 1-2 letniego w kombi od Toyoty jak avensis czy coÂś w tym stylu. Jak na ponad 80 tys zÂł to jednak sporo temu kombi brakuje. DoszedÂłem do wniosku, Âże to Âświetny compact do miasta i na wycieczki do 100-500 km, ale niekoniecznie porzÂądne rodzinne kombi, na wiele lat. ChĂŞtnie podyskutujĂŞ o tym z Wami :) .

Obecnie je¿d¿ê Daewoo Leganz¹ CDX w pe³nej opcji i to mimo up³ywu lat jednak jest klasê lepszy wóz jak dla mnie w sensie prowadzenia i samopoczucia wewn¹trz, ale ja mam ksenony do³¹czone i gaz na wtrysku :) i jeszcze trochê dodatków mi³ych i uprzyjemniaj¹cych codzienne ¿ycie z autkiem, w tym obni¿one i utwardzone zawieszenie etc... W Kia doceniam super skrzyniê i naprawdê udany diesel 1.6 CRDi szczególnie, ¿e jak czytam chiptuning 1.6 daje b. dobre efekty - szkoda tylko, ¿e nadal nie wiadomo czy ten tuning przechodzi przez serwis i ich serwisowy skaner... :) . Ogólnie kombi siê ³adnie prezentuje, a w szczególnoœci wobec kombi i30, które zdecydowanie nie wysz³o stylistom. Na dziœ nie widzê szans, ¿eby SW i w ogóle Cee'd zagrozi³ przede wszystkim focusowi. Szczególnie, ¿e dealer nie chcia³ mi nic opuœciÌ i jak s³yszê to generalnie dealerzy Kia twardo negocjuj¹. W innych markach mo¿na wiele wiêcej z cen urwaÌ i elastycznoœÌ mimo katalogowo wy¿szych cen zdaje siê byÌ wyraŸnie wiêksza.
Jest naprawdĂŞ nieÂźle, ale moÂże byĂŚ lepiej. CaÂły czas miaÂłem wraÂżenie, Âże ten samochĂłd powinien w kombi z tym silnikiem i wyposaÂżeniem kosztowaĂŚ jeszcze z 5-10 tys zÂł taniej albo byĂŚ jeszcze ciut lepiej dopracowany, doposaÂżony. Jednak marka Kia jest bardzo kiepsko odbierana w PL i to musi mieĂŚ mocniejsze odbicie w cenie. Gwarancja mnie w KIA nie caÂłkiem przekonuje, bo znam swĂłj lokalny serwis KIA - dawny FSO/Daewoo - od wielu lat i wiem, Âże cokolwiek od nich wydĂŞbiĂŚ to dÂługa droga przez mĂŞkĂŞ :) . No jest to bardzo kuszÂące te 5/7 lat, ale mam jakoÂś wÂątpliwoÂści jak w praktyce to bĂŞdzie wyglÂądaĂŚ - chyba wolno mieĂŚ te wÂątpliwoÂści :) ?

No to tyle. Generalnie niezÂłe autko i ciekawa propozycja, ktĂłra cierpi na kilka wad wieku dzieciĂŞcego jak mam nadzijĂŞ w przypadku tej cholernej tylniej rolety w SW czy braku soczewek :) .
Ostatnio edytowano 20 lis 2007 00:24 przez Gaj, łącznie edytowano 1 raz

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

19 lis 2007 22:55

Przy tych urojeniach prosze zacząć szukać od 120 tyś w górę i nie zawracac nam gitary . Kup sobie człowieku co tylko zechcesz bo Ceed to auto dla ludzi a nie malkontentów. Powodzenia.

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

19 lis 2007 22:59

I po cholerę Ci poradnik kupującego jeśli nie chcesz go kupić. Podsyp owsa koniom.

AUTOR WĄTKU
AndrzejM
 

19 lis 2007 23:01

korektor to w radio raczej jest 8-) Życzę powodzenia w kupieniu 1-2 rocznego autka spewnością będzie miało nowoczśnejsze rozwiązania niż ceed :mrgreen: :P

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

19 lis 2007 23:27

<span>Gaj</span> napisał(a): mnie w dodatku kilka miejsc ominięto jak sterowanie lusterek czy regulację siły podświetlenia.

No to ja watpie czyś Ty człowieku jeździł ceedem. Nie ma tego??????

Chyba napisałeś te bzdety czytając przedtem posty na tym forum. Takiej kolekcji "wad" to tu jeszcze nikt wypocił. Paranoja w najlepszym wydaniu.

AUTOR WĄTKU
Mati
 

19 lis 2007 23:27

Gaj - to po prostu nie jest auto dla Ciebie i tyle :) zmień marke najlepiej :)

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

19 lis 2007 23:31

<span>Gaj</span> napisał(a):Brakuje trochę trzymania bocznego na zakrętach i mimo 16" felg


Chyba mnie papcie opuszczą jak ceed nie trzyma sie w zakrętach.

<span>Gaj</span> napisał(a):same głośniki jakie takie, ale też to coś na poziomie buszmenów z bazaru, a gwizdki i te midbasy z tyłu to w ogóle szajs maks - jedynie przednie midbasy mają jakiś tam przeciętny poziom.


Dorzuć sobie do Leganzy Mark Levinsona lub Harmann-kardon. Zabraknie Ci na zycie jak wykupisz ubezpieczenie.

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

19 lis 2007 23:34

<span>Gaj</span> napisał(a):wyłączeniu radia na LCD komputerka jest jakoś puysto i możnaby tam coś zapodać bo jakoś wsiowo i psuto to wygląda - to puste miejsce.


Wyczuwasz lokalną kulturę. Może laske na rurze ma Ci to wyświetlać. Albo tekst hymnu koreańskiego. Niech mi kto przerwie bo go wypunktuje do nokautu diabloo diabloo diabloo

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

19 lis 2007 23:38

<span>Gaj</span> napisał(a): kiepskie reflektory, to skandal, że to nie są soczewki jak choćby w i30 - brak nawet w opcji ksenonów, to już w sumie naprawdę żałosne jest,


Zawsze możesz nabyć coś z demobilu Plot albo od Latarnika z Rozewia.

AUTOR WĄTKU
lemur
 

19 lis 2007 23:40

<span>vitaras</span> napisał(a):Niech mi kto przerwie bo go wypunktuje do nokautu


Dawaj, jesteś świetny. Śmiać mi się chce i nie mogę pisać :D

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

19 lis 2007 23:41

<span>Gaj</span> napisał(a):podświetlenie zegarów w kolorze pomarańczy jest bez sensu i nieładne po prostu, wg mnie w dodatku kilka miejsc ominięto jak sterowanie lusterek czy regulację siły podświetlenia. Muszą dać do wyboru inne podświetlenie bo to jest jalkby dla 25 latkó, a nie dla wszystkich ludzi - ja chcę zielone lib niebieskie albo evil czerwone.


Proponuje fioletowe.

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

19 lis 2007 23:42

<span>Gaj</span> napisał(a):kierownica winna być większa bo byle ruch tak lekkim kołem


W autobusie jest wieksza.

AUTOR WĄTKU
MikeTNK
 

19 lis 2007 23:44

Panie prezesie - ja bym tylko prosil na koniec zebrac wszystko w jednego "soczystego" posta coby sie wygodniej czytalo i mozna bylo posmiac bez zbednego przewijania strony :)

AUTOR WĄTKU
lemur
 

19 lis 2007 23:46

Ale fajnie się przewija przecież :mrgreen:
To chyba najzabawniejszy temat na tym forum :D

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

19 lis 2007 23:46

<span>Gaj</span> napisał(a):Automat klimy pracuje wg mnie niezbyt przekonywująco i jakby nie za bardzo chciał się śpieszyć , przydałoby się też mieć jako opcję 2 strefową klimę, ale to może jest przesada.

zawsze w to miejsce mozesz wstawić automat do lodów. Bedziesz miał zarcie na drogę.

<span>Gaj</span> napisał(a):kompact do miasta i na wycieczki do 100-200 km, ale niekoniecznie porządne rodzinne kombi. Chętnie podyskutuję o tym z Wami .


I tak nie wyjedziesz dalej niż za płot. Najbliższy drogowskaz masz przed bramą. Zakaz ruchu.

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

19 lis 2007 23:48

<span>Gaj</span> napisał(a):navi czy bluetoth i sporo rzeczy jest niedopracowanych...

mapa i kompas. I do lasu na trening.

AUTOR WĄTKU
lemur
 

19 lis 2007 23:49

Prawie się posikałem clapping

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

19 lis 2007 23:50

<span>Gaj</span> napisał(a):przy prędkościach ponad 130 km zdecydowanie jest w autku za głośno


masz na waciki? SIARA starej nie dawał nawet na to.

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

19 lis 2007 23:52

<span>Gaj</span> napisał(a):brak jest nadkoli, które były wzięte do obliczeń, a nie są montowane, które by część szumu pochłaniały, a tak jest naprawdę


Stare waciaki, mówie Ci, najlepiej tłumią. Niczym w drabiniastym. Na Postoju.

AUTOR WĄTKU
surtoip
 

19 lis 2007 23:53

A co do trzymania bocznego to:

Po pierwsze primo felgi 16 to nie wszystko wazna jest jakosc OPON

Po drugie primo ceed jest twardo zawieszony i prowadzi sie swietnie

A po trzecie primo ultimo jezeli porownac ceeda do np golfa R32 czy hondy civic TYPE R to na pewno jest wiele do poprawienia - ale to nie tak klasa cenowa!!!

CEED 60 tys Golf R32 160 tys. Wybor nalezy do Ciebie

Następna strona
Powrót do Wady i zalety
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl