prędkość wycieraczek

Czyli, co wam się podoba a co nie...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
kosmoz
 

prędkość wycieraczek

08 lis 2007 09:13

witajcie, niestety ja traktuję to jako niedoróbkę - dobór prędkości wycieraczek, już na pierwszym, biegu zapylają za szybko, mały deszczyk a one szorują na sucho, wątpię abym użył kiedyś "biegu" nr 3, który działa jak w samochodzie wrc...
opcja pojedynczego machnięcia ok, ale ciągle samemu wachlować to nużące. Czy da się zmienić prędkości wycieraczek? Wie ktoś coś w temacie?

AUTOR WĄTKU
lemur
 

08 lis 2007 09:23

Mi te prędkości pasują. Przy najwolniejszym biegu machają bardzo rzadko.

AUTOR WĄTKU
sevi
 

08 lis 2007 09:31

Po włączeniu wycieraczek na 1 bieg, dodatkowo można regulować prędkość pokrętłem. Instrukcja obsługi; 4-66 :D

AUTOR WĄTKU
masiu
 

08 lis 2007 09:37

jak dla mnie też działają ok. Wprawdzie może na 2 mogłoby być ciut wolniej ale OK. Na 3 jeszcze nie dawałem więc się nie wypowiem :)

A regulacja mogłaby być ale nie jest źle :)

AUTOR WĄTKU
lemur
 

08 lis 2007 09:43

<span>masiu</span> napisał(a):A regulacja mogłaby być ale nie jest źle


Przecież jest!!!
Środkowym kółkiem na prawej manetce się steruje prędkością.
Jakaś matnia tu chyba zapanowała...

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

08 lis 2007 11:09

Bractwo tak zasuwa,że nie zdążyło instrukcji poczytać. Oczywiście ,że jest regulacja.

AUTOR WĄTKU
kosmoz
 

08 lis 2007 11:10

a to sorkas, nie wiedziałem ze moge sterowac :) zaraz sprawdze temat

AUTOR WĄTKU
masiu
 

08 lis 2007 23:08

ooo to ja też przyznaje sie że nie zwróciłem uwagi, a co do instrukcji to przeczytałem ale jeszcze przed odbiorem auta :), później tylko najważniejsze rzeczy powtórzyłem :) :oops:

AUTOR WĄTKU
taskarinos
 

08 lis 2007 23:23

dobre, dobre...
fajny temat
czlowiek moze sie usmiechnac tak na wieczor :D

chociaz z drugiej strony
ja sie kiedys zastanawialem do czego sluzy ten maly kawalek plastiku
przyczepiony do pokrywki od bezpiecznikow
dopiero jak zawiesilo mi sie radio zrozumialem...

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

09 lis 2007 16:10

Ja reguluję podczas deszczu aż się pokrętło grzeje. Jedna z fajniejszych funkcji - wybitnie mi jej w mojej Foce brakuje.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
masiu
 

10 lis 2007 13:19

no wczoraj sobie pokręciłem regulacją :) działa :mrgreen:

AUTOR WĄTKU
tomek242
 

10 lis 2007 14:02

pioter napisał(a):Ja reguluję podczas deszczu aż się pokrętło grzeje. Jedna z fajniejszych funkcji - wybitnie mi jej w mojej Foce brakuje.

Zależy od wersji Foki :P

AUTOR WĄTKU
ktp76
 

12 lis 2007 13:46

a nie ma automatu ?
tzn czas od ostatniego wyłączenia po kolejnym włączeniu jest kodowany jako prędkość ?

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

12 lis 2007 20:06

o matko
naprawde nie wiedzieliście że takie rzeczy to montują teraz w autach:D:D:D:D:D:D
akurat to było dla mnie oczywiste:D
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
lalas
 

12 lis 2007 21:48

he he dobre, normalnie nie wiem jak można na to nie zwrócić uwagi :mrgreen: , jak jak 1 raz siedziałem w Ceedzie jeszcze przed kupnem zaraz to zobaczyłem, być może dlatego, że w Transicie i Focusie miałem/mam taki bajer, w Oplu np regulujemy to za pomocą 2 wahnięć wycieraczek potem włączamy 1 bieg wycieraczek i pracują one z taką prędkością jaką zaprogramowaliśmy :D

AUTOR WĄTKU
Puchatek_1999
 

Taaak.....

10 lip 2008 17:48

Na początku, jak odebrałem samochód, to siedziałem w nim ze dwa dni i przyciskałem i kręciłem wszystkim czym się dało. A potem wziąłem instrukcję i bawiłem się następne dwa dni...
A potem kolejne dwa dni głowiłem się dlaczego, jak zapalam samochód (czasami jak nie zapalam) to wyje brzęczyk. Raz sygnałem przerywanym innym razem ciągłym, raz krótko a czasami cały czas, raz przy włączonych światłach a raz nie... I tak dalej...

No a potem uświadomiłem sobie, że na postoju mam zawsze samochód na wstecznym (blokada skrzyni) i jak przekręcam kluczyk w stacyjce to wyje... czujnik cofania - po prostu psy się kręciły wokół (i to na tyle losowo, jak pyłki pana Browna, że z początku nie mogłem zaczaić) :mrgreen:

Głupie, nie? ....

AUTOR WĄTKU
Berger
 

10 lip 2008 19:36

hehe, ja z kolei dopiero po 2 miesiącach jazdy znalazłem... głęboki schowek podłokietnika ! Wsyd się przyznać ? A co tam sam się z siebie uśmiałem !

AUTOR WĄTKU
potok
 

Re: Taaak.....

10 lip 2008 20:43

Puchatek_1999 napisał(a):Głupie, nie? ....


Nie bałdzo - sympatyczne :)
Pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
potok
 

10 lip 2008 20:45

Berger napisał(a):hehe, ja z kolei dopiero po 2 miesiącach jazdy znalazłem... głęboki schowek podłokietnika ! Wsyd się przyznać ? A co tam sam się z siebie uśmiałem !


I może tak samo jest z Twoją nie działającą autoklimą :)
Pozdro

Avatar użytkownika
N_Jay
Dyrektor
 
Posty: 701
Dołączył(a): 28 cze 2008 02:29
Lokalizacja: W-M
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,6 Pb 126KM
2010

10 lip 2008 21:51

<span>kosmoz</span> napisał(a):wątpię abym użył kiedyś "biegu" nr 3, który działa jak w samochodzie wrc...

A ja ostatnio jechałem w takim deszczu, że to jeszcze było za wolno.

Następna strona
Powrót do Wady i zalety

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl