cee'd vs. Twój poprzedni samochód

Czyli, co wam się podoba a co nie...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
rafalek
 

cee'd vs. Twój poprzedni samochód

15 cze 2011 19:15

nie wiem czy już był taki temat, ale może być ciekawe :)

Mój poprzedni to granatowy golf V 1.9 tdi 105km rocznik 2004, rejestracja 2005. kupiony w 2008, jeździłem 2 lata i zrobiłem ponad 30 k kilometrów. Naprawy:
wymiana koła dwumasowego + sprzęgła - 2000 zł (ale można to uznać za element eksploatacyjny).
Wymiana czujnika światła stop - bo nie działał mi tempomat, ale mimo tego że go nie używałem to wymieniono - jak jest to ma grać ;) - 50 zł.
teraz podobno padł jakiś czip czy coś - koszt 600 zł i samochód 140KM. ale jakoś mój brat się nie kwapi żeby to zrobić.

Aktualnie czarna Kia cee'd SW 1.6 crdi 115km 2010 - salonowy. do tej pory zrobiłem nim trochę ponad 6 k kilometrów. zdjęcia do podglądu w dziale dotyczącym powitań ;)

Wygląd:
W sumie to obydwa mi się podobają tak samo :)
Dla porównania zdjęcie golfa.
Obrazek

Silnik:
+ dla ceeda za dynamikę przy tej pojemności. Awaryjność - kwestia czasu.

Zawieszenie:
przewaga golfa, zdecydowanie bardziej komfortowe i pewniej prowadzi się w zakrętach.

Klimatyzacja:
Pomijając fakt, że w golfie była dwustrefowa automatyczna, a w kii manualna, to przewaga golfa. Zdecydowanie lepiej i szybciej schładzał samochód. W kia mam po prostu ustawioną na minimalną temperaturę i operuję tylko mocą nawiewu.

Fabryczne audio:
Za nagłośnienie + dla golfa, a za to lepsze radio ma kia. Wiadomo 6 lat w technice to przepaść. W vw na przodzie był trójdrożny odseparowany zestaw blaupunkt, grało to bardzo solidnie, a w zasadzie gra dalej, bo golfem jeździ teraz młodszy brat. W kia jest aux, usb i mp3, którego brakowało w Golfie.

Wykończenie wnętrza:
Zdecydowanie golf. Do dziś razi mnie to gumopodobne coś na desce rozdzielczej i boczkach kia. Poza tym golf po 160 tys km wygląda niemal idealnie. Kierownica, gałka zmiany biegów, tapicerka w doskonałym stanie. Najgorzej radzą sobie uchwyty w boczkach od otwierania drzwi, ale nie razi to tak bardzo.

Komfort:
+ dla golfa. O wiele wygodniejsze siedzenia + bardziej komfortowe zawieszenie. Na początku jeżdżenia ceedem już po 20 minutach bolały mnie plecy w odcinku lędźwiowym, na szczęście już się przyzwyczaiłem.

Bezpieczeństwo:
Na szczęście nie było mi dane testować ani w jednym ani w drugim przypadku, ale w golfie jest 8, albo nawet 10 poduszek. W kia tylko 4.

Obsługa samochodu:
Wymiana żarówek itp, z tego co czytam, wypada na korzyść golfa, i to zdecydowanie. Rozbieranie wnętrza samochodu - w golfie to przechodziłem, w kia na razie rozebrałem tylko bagażnik z ciekawości, jak mogę zrobić zabudowę pod suba. Wygląda na to że będzie z tym ok, remis :)

Inne wesołe plusy:
Kia
+ gwarancja i ogólnie, bo nowy samochód
+ komputer pokładowy
i..... ?
Golf
+ system zamykania i otwierania samochodu: można na przykład otworzyć bagażnik, zamknąć z kluczyka samochód, zabrać wszystkie rzeczy z bagażnika i zatrzasnąć bagażnik, dzięki temu nie trzeba się już motać z kluczykiem.
+ czujnik ściemniania czy jakoś tak, gdy jest ciemno, przy otwieraniu samochodu automatycznie włączają się światła. a jeśli po wyjściu zostawimy światła w pozycji zapalonej to będą jeszcze świeciły jakiś czas od zamknięcia samochodu.
+ czujnik deszczu, tempomat, 4 elektryczne szyby - ale to już wymysły, chociaż wygodne i przydatne (bardziej czujnik deszczu) :)

miałem jeszcze kilka rzeczy do opisania w głowie, ale mi się akurat zapomniało. Pytajcie, komentujcie i dzielcie się swoimi spostrzeżeniami.
Pozdrawiam

dirtyweekender
Asystent Kierownika
 
Posty: 248
Dołączył(a): 19 lip 2009 21:49
Lokalizacja: Gdańsk

Re: cee'd vs. Twój poprzedni samochód

15 cze 2011 19:45

rafalek napisał(a):Golf
+ system zamykania i otwierania samochodu: można na przykład otworzyć bagażnik, zamknąć z kluczyka samochód, zabrać wszystkie rzeczy z bagażnika i zatrzasnąć bagażnik, dzięki temu nie trzeba się już motać z kluczykiem.
+ a jeśli po wyjściu zostawimy światła w pozycji zapalonej to będą jeszcze świeciły jakiś czas od zamknięcia samochodu.
+ czujnik deszczu, tempomat, 4 elektryczne szyby - ale to już wymysły, chociaż wygodne i przydatne (bardziej czujnik deszczu) :)


No chwila, czegos tutaj nie rozumiem, jakbys doposazyl bardziej ceeda tez bys to mial .

P.S. Ceed ma szesc a nie cztery poduszki.
Pro_Ceed 1,6 DOHC Optimum+ Black Pearl 17"

AUTOR WĄTKU
Piotr13
 

Re: cee'd vs. Twój poprzedni samochód

15 cze 2011 20:12

rafalek napisał(a):+ system zamykania i otwierania samochodu: można na przykład otworzyć bagażnik, zamknąć z kluczyka samochód, zabrać wszystkie rzeczy z bagażnika i zatrzasnąć bagażnik, dzięki temu nie trzeba się już motać z kluczykiem.

W ceedzie masz to samo (przynajmniej mam ja). Zamykasz auto z pilota, środkowym przyciskiem odblokowujesz tylko bagażnik, zabierasz graty, zamykasz klapę - zamek się blokuje i uzbraja alarm.
rafalek napisał(a):+ czujnik ściemniania czy jakoś tak, gdy jest ciemno, przy otwieraniu samochodu automatycznie włączają się światła. a jeśli po wyjściu zostawimy światła w pozycji zapalonej to będą jeszcze świeciły jakiś czas od zamknięcia samochodu.

Opcja "follow me home".
rafalek napisał(a):+ czujnik deszczu, tempomat, 4 elektryczne szyby - ale to już wymysły, chociaż wygodne i przydatne (bardziej czujnik deszczu) :)

Jakiś tam pakiet (funkcjonalny?).

Odnośnie porównywania aut, to moje poprzednie to Renault Espace II, rocznik 1996, pojemność 2,2 i 107KM.
Jak widać nie ma co porównywać, bo auta dzieli przepaść technologiczna. Ceed w większości jest na plus. Jedynie co mi się podobało w renówce to zawieszenie (mięciutkie i przyjemne - ceed jest cholernie twardy) i przeszklenie auta (normalnie akwarium - do ceeda musiałem się długo przyzwyczajać).

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: cee'd vs. Twój poprzedni samochód

15 cze 2011 21:50

rafalek napisał(a):ale w golfie jest 8, albo nawet 10 poduszek.

16 kolego, 16! :lol:
A tak na poważnie to fajne porównanie, bardzo rzeczowe. Co do postów wyżej koledzy mają rację, z bagażnikiem jest jak piszą, a różnice w wyposażeniu to kwestia przecież pieniędzy tylko..
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
rafalek
 

Re: cee'd vs. Twój poprzedni samochód

15 cze 2011 22:08

Ryba4 napisał(a):
rafalek napisał(a):ale w golfie jest 8, albo nawet 10 poduszek.

16 kolego, 16! :lol:

z tymi poduszkami to na serio. 8 jest na bank, a jest 10 owalnych napisów AIRBAG. tylko mi też się nie chce wierzyć w 10 poduszek, bo niby gdzie to ? napisy znajdują się w następujących miejscach:
1 deska rozdzielcza
2 słupki przy szybie przedniej
3 nad słupkiem między drzwiami
4 na siedzeniach przednich
5 na podsufitówce za drzwiami tylnymi

Tak poza tym, to przecież napisałem, że porównuję swoje poprzednie auto do aktualnego :) opcji z bagażnikiem jeszcze nie odkryłem ;) w każdym razie w golfie można było zamknąć samochód z kluczyka i potem dopiero pozamykać drzwi. przyszło mi do głowy jeszcze jedno i działa to we wszystkich golfach 5 z którymi miałem styczność (5 sztuk z moim). jak się długo przytrzyma przycisk otwarcia samochodu to otwierają się wszystkie szyby do momentu aż puścimy przycisk, podobnie jest z zamykaniem samochodu i szyb. przydatne to jak się latem podchodzi do samochodu a w środku 50 stopni ;) No! I piszcie swoje porównania ;)


PS. i przeraziła mnie jeszcze jedna rzecz. chyba tydzień po odbiorze samochodu z salonu trafiłem na ten artykuł:
http://wiadomosci.wp.pl/gid,12828721,title,Tragedia-pod-Kielcami,gpage,4,img,12828752,galeria.html
Ostatnio edytowano 15 cze 2011 22:18 przez rafalek, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: cee'd vs. Twój poprzedni samochód

15 cze 2011 22:16

Deska - 2 poduszki
Słupki przód, słupki między drzwiami, na podsufitce z tyłu - 2 kurtyny [łącznie]
Siedzenia - 2 poduszki

Łącznie jakby nie liczyć 6 poduszek.

I nie wiem jak w Twojej, ale u mnie w C+ jest również 6.

rafalek napisał(a):PS. i przeraziła mnie jeszcze jedna rzecz. chyba tydzień po odbiorze samochodu z salonu trafiłem na ten artykuł:http://wiadomosci.wp.pl/gid,12828721,title,Tragedia-pod-Kielcami,gpage,4,img,12828752,galeria.html

Ok, Tylko to tak jakby nie ten golf. I tam też uderzenie nie było takie oczywiste. Poszło bardzo w bok.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
Woody
 

Re: cee'd vs. Twój poprzedni samochód

16 cze 2011 05:56

rafalek napisał(a): PS. i przeraziła mnie jeszcze jedna rzecz. chyba tydzień po odbiorze samochodu z salonu trafiłem na ten artykuł:
http://wiadomosci.wp.pl/gid,12828721,title,Tragedia-pod-Kielcami,gpage,4,img,12828752,galeria.html

-Jeśli chodzi o to, to że tak powiem to kwestia gdzie gdzie wóz dostanie.
-Natomiast jeśli chodzi o poduszki, to czasami kutyna liczy się x2- bo przód i tył. Nawet chyba było to w artykułach prasowych Kii,
a później opiszę swoje porównanie, fajny temat :good

AUTOR WĄTKU
marekwoj
 

Re: cee'd vs. Twój poprzedni samochód

16 cze 2011 07:02

Woody napisał(a):Natomiast jeśli chodzi o poduszki, to czasami kutyna liczy się x2- bo przód i tył.
Jak rok temu szukałem samochodu i oglądałem Octavię, to gość pokazywał mi 10 poduszek, z czego 6 to były kurtyny. Czyli niektórzy liczą kurtyny x3 - przód, tył i na środku. Oczywiście w I30 czy Ceed jest tak samo, ale oficjalnie ma tylko 6 poduszek :)

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: cee'd vs. Twój poprzedni samochód

16 cze 2011 07:35

rafalek napisał(a): jest 10 owalnych napisów AIRBAG

marekwoj napisał(a):Czyli niektórzy liczą kurtyny x3 - przód, tył i na środku

przecież to są tylko znaczki, żeby było wiadomo że kurtyny są przez całą długość auto, nie dorabiajmy tu jakiejś filozofii.

Nawet w najnowszej s-klasie w 221 jest 9 poduszek:
6 to co my czyli 2x przód, 2x przednie boczne w fotelach i 2 x kurtyny
+ 2 boczne tylne w drzwiach i 1x kolanowa kierowcy.

Więcej raczej się nie montuje, w porsche carrera nie ma kurtyn tylko w bocznej krawędzi fotela umieszczona jest poduszka chroniąca tułów, natomiast w drzwiach – chroniąca głowę, czyli ilość wychodzi taka sama.
Pisanie o 10, 12 poduszkach to bzdura na biegunach.
Ja tylko nie rozumiem jak w CZOŁOWYM zderzeniu golfa II, z którego nic nie zostało, z Ceedem mogły zginąć dwie osoby z ceeda a kierowca golfa ranny?? oglądam te zdjęcia i oglądam i nie wiem jak to się stało??!! :szok
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: cee'd vs. Twój poprzedni samochód

16 cze 2011 07:46

Ryba4 napisał(a):Ja tylko nie rozumiem jak w CZOŁOWYM zderzeniu golfa II, z którego nic nie zostało, z Ceedem mogły zginąć dwie osoby z ceeda a kierowca golfa ranny?? oglądam te zdjęcia i oglądam i nie wiem jak to się stało??!!


A czy przypadkiem Golf nie miał przyczepy? Bo jak sięgnę pamięcią to oglądałem gotki gdzie cee'd dostał od golfa ciągnącego przyczepę i jak dla mnie jest to wytłumaczalne :ok
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: cee'd vs. Twój poprzedni samochód

16 cze 2011 07:53

no ma przyczepkę, ale taką wiesz, "ze stacji Statoil" :lol: małą, niską pustą i odkrytą, ale nie mam zielonego pojęcia jaki to ma wpływ na sytuacje.. łączna masa na pewno jest większa, ale ile taka przyczepka waży, 100kg? Dalej to dla mnie niezrozumiałe.
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: cee'd vs. Twój poprzedni samochód

16 cze 2011 08:03

Ryba4 napisał(a):"ze stacji Statoil" małą, niską pustą i odkrytą


Nie mam tego zdjęcia przed sobą aby je analizować. Po za tym jak pamiętam na zdjęciu jest ciemno więc też nie można wyrokować. Natomiast jak pamiętam w artykule jakiejś gazety Kieleckiej była wzmianka o przyczepie ale nie dam ręki uciąć że była pusta. Każda masa ma wpływ jak również pochłanianie energii. Widziałeś test zderzeniowy smarta i seicento? Tam pięknie było pokazane że smart jest twardy. Seicento pochłonęło energię i mało prawdopodobnym było że na skutek zniszczeń ktoś by przeżył. Lecz w smarcie energia zabija. Tak sądzę że było w tym przypadku. Na domiar tego nikt nie ma pewności że pasażerowie cee'd-a byli prawidłowo zapięci pasami. Teraz moda panuje zapięcie pasów na stałe. Czyli kierowca siedzi na pasach. Polak potrafi. Gdyby nie wystąpiły jakieś nieoczekiwane okoliczności pewnie by żyli. Sądzę również że nie ma to większego wpływu na decyzje czy kupić cee'd-a czy też nie. Jego testy zderzeniowe były tak samo przeprowadzone jak innych aut.
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: cee'd vs. Twój poprzedni samochód

16 cze 2011 08:12

Miał przyczepkę i wcale nie powiedziane, że pustą. Poza tym golf wygląda jak wygląda bo był rozcięty przez strażaków. W innym artykule o tym wypadku właśnie o tym pisało, że kia nie miała szans ze względu na całkowitą masę "zespołu" golfowego i miejsce trafienia.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Avatar użytkownika
karolsz
Dyrektor
 
Posty: 608
Dołączył(a): 15 cze 2010 09:12
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1.4 Pb 100KM
2018, Buisness Line

Re: cee'd vs. Twój poprzedni samochód

16 cze 2011 12:24

Panowie, trochę OT robicie.

A w temacie porównania: moje poprzednie, ale nadal użytkowane auto to honda accord z 1999r.

Silnik:
accord: 1.8 benzyna 136KM
cee'd: 1.6 diesel 115KM
My bardziej odpowiada charakterystyka diesla, dlatego przy zakupie cee'da właśnie na niego się zdecydowałem. Na temat głośności nie ma się co rozpisywać, bo to sprawy oczywiste.
W mojej subiektywnej ocenie na plus dla cee'da, szczególnie za prawie o połowę mniejsze spalanie.

Zawieszenie:
Praktycznie nie ma czego porównywać. Cee'd to wóz drabiniasty ze wszystkimi tego wadami: na dziurach można sobie nerki odbić, a na zakrętach nie trzyma. Dwunastoletni accord pod tym względem bije cee'da nawet nie na głowę, ale na kilka głów :)

Wykończenie wnętrza:
Tu stawiałbym na remis. Plastiki może trochę lepsze w accordzie, ale w cee'dzie mam skórzaną kierownicę, a w mojej wersji accorda jej nie ma.

Wyposażenie:
Wygrywa cee'd, bo ma bajery typu tempomat, sterowanie audio z kierownicy, bluetooth itd itp.

Komfort:
Ilość miejsca w środku jest o dziwo porównywalna (poza bagażnikiem, który dużo większy w accordzie). W hondzie jest też ciszej, no i znowu to nieszczęsne zawieszenie cee'da. Na plus kii przemawia automatyczna klima i radio, które sam sobie dokupiłem. Jednak znowu wygrywa accord.

Bezpieczeństwo:
Nietestowane (puk, puk - odpukałem ;) ) Ale na papierze cee'd ma 6 poduch, a accord 4. W obu przypadkach ABS + EBD. Tu chyba lepsza kia.

Awaryjność:
Oba auta bezawaryjne.

Podsumowując można pokusić się o stwierdzenie, że honda z poprzedniego stulecia jest nadal lepsza od świeżej kii. Tyle, że każdy z samochodów znajduje się w innym segmencie, więc takie podsumowanie jest chyba krzywdzące dla cee'da.
Kraków,
czerwony pro_cee'd 1.6 CRDi Optimum FL, 2009
biała kia cee'd SW 1.6 CRDi 136KM GT Line, 2016
biała kia ceed 1.4 MPI 100KM Buisness Line, 2019

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: cee'd vs. Twój poprzedni samochód

16 cze 2011 12:32

karolsz napisał(a):cee'd: 1.6 diesel 115KM

masz pro_ceed'a ..a to w porównaniach jest chyba różnica (przynajmniej wzrokowa) ;)
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

Avatar użytkownika
karolsz
Dyrektor
 
Posty: 608
Dołączył(a): 15 cze 2010 09:12
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1.4 Pb 100KM
2018, Buisness Line

Re: cee'd vs. Twój poprzedni samochód

16 cze 2011 12:39

Nie poruszyłem kwestii prezencji, więc nie było to tak istotne :)
Ale jeżeli już przy tym jesteśmy, to moim zdaniem pro_cee'd jest wyjątkowo ładny, a accord "tylko" ładny.
Kraków,
czerwony pro_cee'd 1.6 CRDi Optimum FL, 2009
biała kia cee'd SW 1.6 CRDi 136KM GT Line, 2016
biała kia ceed 1.4 MPI 100KM Buisness Line, 2019

AUTOR WĄTKU
lewadzki
 

Re: cee'd vs. Twój poprzedni samochód

16 cze 2011 14:34

taki mały OT do rafalek :
tak jak chlopaki pisali, nie porównuj wersji dośc bogatej golfa z ubogą Kią ,
doposaż cee'd-a w te rzeczy i wtedy ...
ja w procku mam w większości co opisałes w golfie i jest super... nigdy bym nie brał nawet opcji Golf czy procek
odrazu bym brał swojego procka drugi raz...

AUTOR WĄTKU
rafalek
 

Re: cee'd vs. Twój poprzedni samochód

16 cze 2011 21:52

o i jeszcze mi się coś przypomniało! masa gadżetów vw + masa ciekawych akcesoriów do golfa :) poza tym wybór felg do vw o wiele większy :(
lewadzki napisał(a):tak jak chlopaki pisali, nie porównuj wersji dośc bogatej golfa z ubogą Kią

ponownie piszę że porównuję tylko swoje samochody, które są jakie są. golf był bogatszy tylko o elektrykę szyb z tyłu, czujnik ściemniania i deszczu, tempomat i dwustrefową klimę. podróżowało się nim jednak znacznie bardziej wygodnie, na co wpływ ma zawieszenie i komfort siedzenia ;)

AUTOR WĄTKU
marekwoj
 

Re: cee'd vs. Twój poprzedni samochód

17 cze 2011 07:39

Ryba4 napisał(a):Ja tylko nie rozumiem jak w CZOŁOWYM zderzeniu golfa II, z którego nic nie zostało, z Ceedem mogły zginąć dwie osoby z ceeda a kierowca golfa ranny??
Jak to Ferdek Kiepski mówi, są takie rzeczy które się nawet fizjologom nie śniły.
Myślę, że to przypadek że akurat osoby z Ceed-a zginęły, a z Golfa nie. Były przypadki, że ktoś z łóżka spadł i się zabił, były przypadki że ktoś z samolotu wypadł i przeżył, ale to nie znaczy że sen we własnym łóżku jest bardziej niebezpieczny niż skok bez spadochronu :ha

Ryba4 napisał(a):Nawet w najnowszej s-klasie w 221 jest 9 poduszek:
6 to co my czyli 2x przód, 2x przednie boczne w fotelach i 2 x kurtyny
+ 2 boczne tylne w drzwiach i 1x kolanowa kierowcy.
Pewna niekonsekwencja. Dlaczego poduszki boczne z przodu i z tyłu liczone są osobno, a kurtyny (też z przodu i z tyłu) nie ? Przecież fizycznie są to osobne 2 czy nawet 3 poduchy.



A jeśli chodzi porównanie samochodów, to mój stary (nadal jeszcze używany) Lanos z 1999 roku vs I30, ma dwie zalety. Nie rdzewieje mu klapa (i nic innego), i nie stukają odbojniki :good

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: cee'd vs. Twój poprzedni samochód

17 cze 2011 10:55

marekwoj napisał(a):Przecież fizycznie są to osobne 2 czy nawet 3 poduchy.

Przywal bokiem w drzewo to zobaczysz jak wyglądają górne jaśki B)
Obrazek
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Następna strona
Powrót do Wady i zalety
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl