cee'd vs. Twój poprzedni samochód

Czyli, co wam się podoba a co nie...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: cee'd vs. Twój poprzedni samochód

17 cze 2011 12:03

Ryba jak możesz życzyć koledze z forum wypadku?! :pałka :pałka :pałka

AUTOR WĄTKU
grj
 

Re: cee'd vs. Twój poprzedni samochód

17 cze 2011 12:15

hacker napisał(a):Ryba jak możesz życzyć koledze z forum wypadku?! :pałka :pałka :pałka

to nie jest życzenie wypadku, tylko propozycja przeprowadzenia badania naukowego z wykorzystaniem pustego ceeda (coś jak testy NCAP)

a co do tematu wątku, to ceed jest znacznie lepszy od mojego poprzedniego samochodu......
...no w z zasadzie cee'd to mój pierwszy samochód.... to tyle :-)

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: cee'd vs. Twój poprzedni samochód

17 cze 2011 13:46

grj napisał(a):to nie jest życzenie wypadku, tylko propozycja przeprowadzenia badania naukowego z wykorzystaniem pustego ceeda (coś jak testy NCAP)


dokładnie!:)
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: cee'd vs. Twój poprzedni samochód

18 cze 2011 22:37

marekwoj napisał(a):Pewna niekonsekwencja. Dlaczego poduszki boczne z przodu i z tyłu liczone są osobno, a kurtyny (też z przodu i z tyłu) nie ? Przecież fizycznie są to osobne 2 czy nawet 3 poduchy.

Kurtyna fizycznie jest 1 poduszką. Więc jak już pisałem FIZYCZNIE jest ich 6. A że jedna kurtyna chroni pasażerów z przodu i z tyłu to inna kwestia. Nie zmienia to faktu że łącznie poduszek jest 6. Co z resztą widać na obrazku zapodanym przez ryboszczaka.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: cee'd vs. Twój poprzedni samochód

20 cze 2011 18:04

ruszok napisał(a):ryboszczaka


Tego jeszcze nie słyszałem :lol: drinkss
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
Borys
 

Re: cee'd vs. Twój poprzedni samochód

20 cze 2011 20:13

Ahoj!
Ryboszczak to normalna forma w gwarze warsiaskiej :)

A teraz do porównań - mój poprzedni (i pierwszy) wóz to Laguna z 1994. Z racji różnicy wieku nie ma za specjalnie co porównywać. Co "prawie nowy" (dwu letni) samochód to prawie nowy, a nie kilkunastoletnia "igła z niemiec po dziadku co tylko do koscioła jeździł" ...

Co Laguna miała lepsze? Zbiornik ponad 60 litrów. Drażni mnie mała pojemnośc baku Cyda.
Wygodniejsze fotele.
Miększe zawieszenie (choc sie przyzwyczajam ... ).
Oraz Cyd ma coś "nie tak" z przednimi pasami - zarówno z lewej jak i z prawej strony z przodu wszyscy członkowie rodziny miewają problemy z zapięciem. W Lagunie tego nie było - zawsze trafialismy na ślepo "za pierwszym razem".

Borys

AUTOR WĄTKU
Woody
 

Re: cee'd vs. Twój poprzedni samochód

20 cze 2011 22:30

No więc może teraz ja opisze.
Więc moim poprzednim autem był focus mk. I w wersji sedan i wyposażeniu X gold z 2006 roku.
Zalety:
-silnik 1.6 benzynowy 100kM dynamika o wiele lepsza niż w cee'dzie,
-klimatyzacja automatyczna,
-spalanie na trasie w porównaniu do silnika w KIA/HULTAJ 1.6 126kM na plus dla foki o 1 litr na 100km.
Wady w porównaniu do cee'da:
- dużo, ale to dużo mniej miejsca w kabinie,
- komfort podróży dla kompletu pasażerów,
- brak wejścia USB - przydatne na dłuższych trasach,
- i koniec, chyba że coś sobie przypomnę to dopiszę.

Jakby nie kosztowne naprawy foki np. wymiana chłodnicy silnika wraz z chłodnicą klimatyzacji prawie 2 tys złotych, podnośnika szyby pasażera to wóz byłby naprawdę idealny jak dla mnie. Wiem że z wiekiem takie naprawy występują, ale niestety bardzo bolą po kieszeni.

AUTOR WĄTKU
skalin
 

Re: cee'd vs. Twój poprzedni samochód

13 lip 2011 12:47

Mój poprzedni jest nadal ze mną :) . Meganka kombi z 99 roku 1,6 benz/LPG wersja RT.
Nie mamy co porównywać, mimo 12 roku życia i ok 170kkm w kabinie cisza -dziwne francuskie plastiki, na fotelach siedzę jak na kanapie, nic nie opada, autko płynie w porównaniu do ceeda - zawieszenie, ogólna ciasnota w ceedzie. Troszkę żałuję że trafiłem na ceeda (klapa tylnia, spryskiwacze, rdza na tylnych drzwiach, inne grubości lakieru na poszcz. elementach po wyjechaniu z salonu sprawdzone a salon nie ma czym sprawdzić grubości lakieru więc nie ma sprawy :), zawieszenie przód - wymienione gw. , tył (eksploatacja więc odpłatnie :( ), światła, roleta bagażnika, nie wspomnę o wymianie żarówek z przodu i jeszcze parę drobiazgów...)

Poprzednia strona
Powrót do Wady i zalety
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl