Spasowanie maski ze zderzakiem

Czyli, co wam się podoba a co nie...

Moderator: Żandarmeria

Olek
 

30 paź 2007 19:41

<span>pioter</span> napisał(a):Czyli Ci co mają równo powinni udać się do serwisu w celu naprawy ...


Raczej tak diabloo

Kusybox
 

31 paź 2007 17:52

Po tym co napisaliście spojrzałem. Ja też mam dużą szczelinę. Ale zauważyłem dopiero po pół roku. Nie przeszkadza mi to.

lalas
 

01 lis 2007 00:18

Olek napisał(a):Dzis odbieralem i w moim tez nie jest idealnie, ogladalem 5 innych we wszystkich to samo, wszedzie troche odstaje ... norma :wink:


potwierdzam, u mnie też ciut odstaje :roll:

LECHO
 

02 lis 2007 22:56

U mnie tez troszkę odstaje, podobnie zresztą jak w Pugu 407 mojej bratowej

No problemos

Zeli
 

09 lis 2007 19:30

U mnie tez to dopasowanie było kiepskie ale w serwisie jak podjechalem do nich to ladnie podregulowali.

Natomiast mialem ciekawy przypadek - przy ogledzinach dopasowania maski okazalo sie ze sruby mocowan klapy bagaznika sa zdarte (zdarty lakier) czy od maski tez byly zdarte to juz nie pamietam ale chyba tez.
No i zglosilem to do serwisu po jakims czasie zamalowali mi je po prostu. Jak pytalem to mowili ze przesledzili linie technologiczna i ze ktos tam w fabryce musial jeszcze doregulowywac pod koniec i zapomnial pomalowac :]

Avatar użytkownika
IrKo
Kierownik
 
Posty: 382
Dołączył(a): 15 lis 2007 22:57
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 Pb 140KM
2020, M

27 lis 2007 21:43

U mnie też tak sama sytuacja jak na zdjęciu :o. Jutro spróbuję wkręcić te odbojniki :evil: Na początku też myślałem że mam otwartą machę :? Chyba chłopaki na montażu się trochę spieszą 8-)

Pajączek
 

27 lis 2007 22:54

zucio1 napisał(a):Pioter - mam tak jak u Ciebie.
Może te odbierane w Olsztynie tak mają :lol: :mrgreen: mybomb


No ja też tak mam ;)

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6519
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

28 lis 2007 19:37

Czyli powtarzam - nie poprawiamy - Ci co mają równo powinni udać się do serwisu :D
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

_Sebek_
 

03 gru 2007 22:18

Tak sobie ostatnio popatrzyłem na to nieszczęsne spasowanie maski ze zderzakiem i pokręciłem kołeczkami (wkręcone na maxa) ale nic to nie dało...
Zrobiłem nawet mały eksperyment: kołeczki posmarowałem białym kremem, zamknąłem i otworzyłem klapę szukając miejsc w których się stykają...i co? I nic! Znaczy to że nawet nie dotykają klapy!

Cofnięcie maski na zawiasach do tyłu odpada: spotka się z błotnikiem w ich górnych częściach a w najlepszym razie bedą nierówne szczeliny przy błotnikach.

Myślę więc, że jedynym rozwiązaniem to wyregulowanie (jeśli jest to możliwe) a dokładniej OBNIŻENIE haka zamka łapiącego pokrywę silnika (część przy pasie przednim - nie na masce!)

Wtedy zostanie dociągnięta sama tylko przednia część maski - ładnie kładąc się na reflektorach i być może dochodząc do krzywizny zderzaka...

Co Szanowni Koledzy o tym myślą ?

Avatar użytkownika
cisco
Dyrektor
 
Posty: 616
Dołączył(a): 14 paź 2007 19:55
Lokalizacja: okolice Wawy
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 ON 136KM
2016, Business Line

04 gru 2007 16:32

u mnie spasowanie jest ok. nawet jezeli lekko odstaje to mi nie przeszkadza. ostatnio na jakims duzym parkingu przechodzilem kolo wielu aut i u zdecydowanej wiekszosci(seat toledo, mercedes a klasa, toyota corolla) spasowanie bylo gorsze niz w ceed'ach a wiec nie martwmy sie takim drobiazgiem.
pozdr :wink:
CEED SW 1,6 Crdi 7DCT 2016 Business Line - Black Pearl :yah:

lemur
 

04 gru 2007 20:17

_Sebek_ napisał(a):Tak sobie ostatnio popatrzyłem na to nieszczęsne spasowanie maski ze zderzakiem i pokręciłem kołeczkami (wkręcone na maxa) ale nic to nie dało...
Zrobiłem nawet mały eksperyment: kołeczki posmarowałem białym kremem, zamknąłem i otworzyłem klapę szukając miejsc w których się stykają...i co? I nic! Znaczy to że nawet nie dotykają klapy!

Cofnięcie maski na zawiasach do tyłu odpada: spotka się z błotnikiem w ich górnych częściach a w najlepszym razie bedą nierówne szczeliny przy błotnikach.

Myślę więc, że jedynym rozwiązaniem to wyregulowanie (jeśli jest to możliwe) a dokładniej OBNIŻENIE haka zamka łapiącego pokrywę silnika (część przy pasie przednim - nie na masce!)

Wtedy zostanie dociągnięta sama tylko przednia część maski - ładnie kładąc się na reflektorach i być może dochodząc do krzywizny zderzaka...

Co Szanowni Koledzy o tym myślą ?


Dokładnie tak samo. Innej możliwości nie widzę.
Czekam tylko na przegląd serwisowy, bo aż tak bardzo mi to nie przeszkadza.

AndrzejM
 

04 gru 2007 21:39

Rano czytałem ,w południe ogląłem ślepy jestem :? albo wyjątek :P u mnie wszystko ok :wink:

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6519
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

05 gru 2007 11:26

Ja już się przyzwyczaiłem i mi nie przeszkadza, tym bardziej że jak widzę należę do ogółu a nie marginesu :D
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

boe666
 

14 mar 2008 10:42

Witam. Czy mógłby ktos sprawdzić jak wygląda boczne spasowanie maski przedniej w kia ceed ? ja sprawdzałem kluczykiem, z jednej strony wchodzi z luzem, z drugiej strony jest tak ciasno że moge włozyć jedynie paznokieć. Dodatkowo złe spasowanie jest nad lefrektorami i do tego te boczne atrapy (zaraz przed przednimi drzwiami - czyli cały błotnik - jego cześć przylgającą do szyby) - jest bardzo luźno przymocowana, można ją chwicić i odgiąć. Też tak macie ? - U mnie w zasadzie wszystkie spasowania są nierówne, rózne odległości i prześwity, zarówno na masce jak i na klapie bagażnika.

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6519
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

14 mar 2008 16:19

Boe - jak widać z powyższych postów, nierówność spasowania maski nad reflaktorami mają prawie wszyscy - w wiekszym lub mniejszym stopniu. Natomiast jeśli nierówno masz pozostałe szczeliny - typu maska/krawędź błotnika - raczej to świadczy, ze coś jest nie tak, a nawet że coś było robione w zakresie blacharsko-lakierniczym. Jeśli auto uległo jakiemuś uszkodzeniu w czasie transportu (niestety, zdarza się) i naprawy dokonało ASO to wtedy pomóc może Ci rzeczoznawca - koszt badania przez takiego pana z PZMot to wydatek rzędu 150 - 250 zł.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Avatar użytkownika
studzio
Asystent Kierownika
 
Posty: 235
Dołączył(a): 07 sty 2008 18:32
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka

14 mar 2008 16:35

Wydaje mi się,że do tego typu przypadłosci musimy się przyzwyczaić.Po prostu,ten typ tak ma.Jeżeli chodzi o regulację pokrywy silnika,to wydaje mi sie,ze nie mamy wielkiego pola do popisu.Mam podobnie,ale mi to absolutnie nie przeszkadza.

Jędrek
 

15 mar 2008 19:01

Ciekawi mnie czy macie u siebie coś takiego ...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Wygląda na to że uszczelka nad reflektorami puszcza wodę podczas jazdy w deszczu. Na razie to tylko brud ale z czasem może zrobić się z tego jakieś cholerstwo.
A co do maski - w moim ceedku jak ją lekko docisnąć nad znaczkiem KIA (tak jak się nie powinno :) dociskać) to tak jakby jeszcze na haku chciała iść ze 4 mm na dół ... może warto to lekko dociągnąć ?

kris
 

15 mar 2008 21:48

<span>Jędrek</span> napisał(a):A co do maski - w moim ceedku jak ją lekko docisnąć nad znaczkiem KIA (tak jak się nie powinno dociskać) to tak jakby jeszcze na haku chciała iść ze 4 mm na dół ... może warto to lekko dociągnąć ?


też tak mam, nie sądzę by takie "dociąganie" było mądre. Powstać mogą tylko nipożądane naprężenia. Przecież ten "luz" nie powoduje żadnego dzwonienia czy "latania" pokrywy, pamiętaj także o nagrzewaniu się komory silnika i wysokich temperaturach w lecie, a poza tym gdyby było coś nie tak, to czy występowało by to u wszystkich ?
chyba nie !?
:)

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6519
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

15 mar 2008 22:31

Jędrek - to normalne że maska ma trochę luzu w dół - jakbyś ustawił "na tip top" to miałbyś raczej duże problemy z jej zamknięciem, a podczas jazdy mogłoby CI wyrwać zamek (karoseria pracuje - musi być trochę luzu aby elementy mogły swobodnie współpracować). Co do brudu - on wpada i koło reflektora, i leci też znad nadkoli, szczelinami maski, przez grill (im bardziej jeździsz po zanieczyszczonym terenie tym więcej syfu) - zawsze więc pod maską się pobrudzi - i nie jest to wynikiem wadliwych uszczelek.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Jędrek
 

15 mar 2008 22:37

Co do maski wcale się nie upieram .... jasna sprawa, że musi być jak w starym przysłowiu "pasuje i luz ma" ;) ale ten syfek pod maską mnie zaskoczył ! W uniaku przez 6 lat coś takiego mi się nie nazbierało a i w aucie ojca dziś patrzyłem i też czegoś takiego nie ma .... a ani ja mojego uniaka ani ojciec swojego auta pod maską nie myliśmy :twisted: .... dziwne, ale może to taki urok

Poprzednia strona
Powrót do Wady i zalety
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl