ceed od dealera

Czyli, co wam się podoba a co nie...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
tbeza
 

ceed od dealera

08 kwi 2010 20:54

Witam,
zastanawiam się nad kupnem ceed'a sw 1,6 crdi 115 km, jako że nowy trochę kosztuje a mam na co wydawać :wink: rozglądam się wśród aut używanych z niedużym przebiegiem, na otomoto znalazłem ogłoszenie do którego link zamieszczam poniżej,
z rozmowy tel dowiedziałem się, że ceed był pierwszy raz zarejestrowany w marcu 2008, był uderzony, została wymieniony zderzak, lampa i poduszka pasażera, wszystko to zostało zrobione w tym właśnie salonie, aktualnie auto jest zarejestrowane, od pierwszego właściciela, z przebiegiem jak w ogłoszeniu, na gwarancji,
chciałem Was zapytać o opinię, co sądzicie o tym konkretnym aucie? martwi mnie to, że był uderzony na tyle że odpaliła poducha, z drugiej strony przebieg niewielki i zawsze to jakieś 13tyś mniej niż nowy... a może ktoś miał do czynienia z tym salonem/serwisem?

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C12092791

pozdrawiam

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: ceed od dealera

08 kwi 2010 21:11

Przyglądając się temu ogłoszeniu nic nie jest wspomniane o wersji wyposażenia. I coś co mnie zdziwiło to przednie kołpaki jakoś dziwnie odstają od kół - ale może to złudzenie. I nie ma fotek z tyłu.
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
matyk
 

Re: ceed od dealera

08 kwi 2010 21:24

skoro był bity to na pewno stracił na wartości, porównaj tą cenę z innymi. Kołpaki odstają, może zwichrowane po uderzeniu.
Wiedz, że w bitym aucie po uderzeniu, elektronika lubi płatać figle.

john78
Koordynator Regionalny
 
Posty: 274
Dołączył(a): 10 sie 2008 13:08
Lokalizacja: podkarpacie
Grupa: GOP- Górny Śląsk

Re: ceed od dealera

08 kwi 2010 22:52

pierre_nick napisał(a):jest to wersja optimum - ma schładzany schowek i tylko przednie szyby elektryczne.

:) w C+ też jest schładzany schowek i tylko przednie szyby el. a i pewnie tak samo jest w samym C. ale ten ma halogeny więc pewnie optimum.
uyyuyu

AUTOR WĄTKU
tbeza
 

Re: ceed od dealera

09 kwi 2010 05:21

pierre_nick napisał(a):różnica między tymi modelami optimum [z ogłoszenia a nowy] to nie 13 tys lecz prawie 25 tys.


fakt, z tym że gdybym kupił nowego to byłaby to wersja C z klima i silnikiem 115km, reszta wyposażenia nie jest już tak istotna przynajmniej dla mnie,

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: ceed od dealera

09 kwi 2010 08:13

Auto dwuletnie - więc utrata wartości wg Eurotax gdzieś na poziomie 35-40%, dodatkowo auto z kolizyjną przeszłością. Model przed FL, a więc regulacja natężenia oświetlenia, dźwignia zmiany biegów i złącze USB wskazuja na wersję Optimum. Cena wyjściowa to ~68 000, czyli przy założeniu utraty wartości z tytułu dwóch lat na poziomie 40% (co prawda mały przebieg ale auto wystawkowe, a więc co chwila przez kogoś piłowane) cena tego auta powinna oscylować koło 41 000. Do tego kolizja - dodatkowe procenty utraty wartosci. Tak więc jak dla mnie dla tego auta cena w miarę satysfakcjonująca powinna się zaczynać około 39 000 - 40 000.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Powrót do Wady i zalety

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl