Zegary z podswietleniem typu "supervision"

Czyli, co wam się podoba a co nie...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Pavel
 

Zegary z podswietleniem typu "supervision"

28 mar 2010 23:11

Mam nowego ceeda, rok produkcji 2010, silnik 2.0 CRDI. Czy ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego dla tego silnika nie ma mozliwości zamówienia zegarów typu "supervision"? :!: Będę wdzięczny za konkretną odpowiedż.

Pavel.

AUTOR WĄTKU
szady
 

Re: Zegary z podswietleniem typu "supervision"

29 mar 2010 07:55

Pavel napisał(a):Czy ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego dla tego silnika


Do tego silnika czy wersji wyposażenia ?

Pavel napisał(a):nie ma mozliwości zamówienia zegarów typu "supervision"?


Niestety posiadam starszą wersję i rozumiem że to nie typ zegarów a o samo podświetlenie chodzi ?
cyt " Technologii Supervision dzięki której kluczowe informacje wyświetlane są w niezwykle przejrzysty i nie obciążający wzroku kierowcy "

A z tego co ja się orientuje to kolega Gbear ma tą opcję ale to chyba przy najlepszej wersji wyposażenia
a nawet coś mi się wydaje że jak domawiał któryś pakiet dodatkowy to właśnie to dodatkowe podświetlenie tam było :)

AUTOR WĄTKU
Pavel
 

Re: Zegary z podswietleniem typu "supervision"

29 mar 2010 09:44

Tak się składa, że mam wersję optimum plus 2.0 CRDI SW i pomimo,że w pakiecie funkcjonalnym oprócz Bluetootha, kabla iPod, występowały zegary z wzbogaconą stylistyką zapewniającą optymalną widoczność wskażników, to ja mam zamontowane standardowe zegary. Diler i Kia Polska twierdzą,że dla tego silnika zegary te nie mogąbyć. Pierwsza wersja dilera i Kia Polska stwierdzili, że tempomat nie będzie działał. Niezłe, ale chyba do końca nieprawdziwe. tak myślę. Za to następnego dnia była inna wersja, tzn. tempomat będzie działał ale w tym silnika tzw. "szyna danych" jest inna i nie da się połączyć tych zegarów. To mnie dziwi, gdyż Ceedy z innymi silnikami mogą mieć założone zegary "Supervision". co wy na to?

AUTOR WĄTKU
Pavel
 

Re: Zegary z podswietleniem typu "supervision"

29 mar 2010 14:49

To wszystko zgadza się. Jednak ten pakiet funkcjonalny z brakiem zegarów "supervision" dla 2.0 CRDI obowiązuje od 5 lutego 2010. A ja zamawiałem auto na początku styczni, kiedy obowiązywał cennik i wyposażenie od 21 września 2009. W tamtej wersji były dostępne zegary. Niedostępny był tylko ogranicznik prędkości.

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

Re: Zegary z podswietleniem typu "supervision"

29 mar 2010 17:25

mam FLa z 2009 (z funkcjonalnym, sportowym ...) i mam caly komplet deklarowany przez KMP ... ktoś kogoś po prostu wali w ... bez wazeliny, albo dealer albo KMP. Uderzaj od razu z reklamacją na niezgodność towaru z umową i albo niech ci montują zegary, albo kase oddają

pzdr
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

AUTOR WĄTKU
Pavel
 

Re: Zegary z podswietleniem typu "supervision"

29 mar 2010 22:53

Dziękuję za wskazówki. Dzisiaj złożyłem pisemko do KMP, że domagam się zegarów zgodnych z zamówieniem. Mała szansa, że mi się uda, ale spróbować warto. Poinformowałem też o tej sprawie KM Europa we Frankfurcie. Zobaczymy. A tak z innej beczki, kiedy jest planowany zlot w Borkach? Pozdrawiam.

AUTOR WĄTKU
bociek
 

Re: Zegary z podswietleniem typu "supervision"

30 mar 2010 06:09

Pavel napisał(a): A tak z innej beczki, kiedy jest planowany zlot w Borkach? Pozdrawiam.


21/23 V
Szczegóły poniżej
viewforum.php?f=95

AUTOR WĄTKU
Pavel
 

Re: Zegary z podswietleniem typu "supervision"

05 kwi 2010 23:29

Skontaktowałem się z gbear. Przekazał mi wszystkie niezbędne info dotyczące jego auta. Dzięki tym informacjom postaram się nie odpuścić tak łatwo dilerowi. Diler nie wierzył, że taka wersja z tym silnikiem i z tymi zegarami została wypuszczona na nasz rynek aż do teraz. Ma teraz żywy dowód na to, że takie wersje wyposażenia są na naszym rynku i nie mają problemów z tempomatem itp. Jeszcze raz dziękuję gbear. O postępach w sprawie napiszę jak tylko wyjaśni się cała sprawa. Pozdrawiam!

AUTOR WĄTKU
Robson23
 

Re: Zegary z podswietleniem typu "supervision"

16 maja 2010 01:12

Witam!
Ja zamawiałem w piątek SW 2.0 DOHC O+ plus dodatki (w tym pakiet funkcjonalny) i też była ostra jazda:
kilka dni wcześniej robiłem sobie z ciekawości próbną wycenę samochodu na podstawie cennika umieszczonego na słowackiej stronie KIA.
Zdziwiłem się, bo okazało się, że ograniczenia w funkcjonalnym dotyczą nie tylko 2.0 CRDi, ale też 2.0 DOHC - zapytałem o to nawet w salonie, ale nic im o tym nie było wiadomo.
Aż do piątku, kiedy sprzedawca wysłał przy mnie zamówienie do Warszawy - po chwili była seria telefonów i zmieniające się wersje: tempomat albo zegary. Gdy już wybrałem to drugie, znowu telefon, że system nie przyjmuje takiej konfiguracji i może być tylko tempomat z bluetooth, zegary niedostępne. Gdybym wziął 1.6 DOHC - nie byłoby problemu iiam , a tak trafił się klient, który wydziwia, to producent pokaże mu jego miejsce w szeregu :evil:
Najbardziej mi było chyba żal sprzedawcy, który już sam nie wiedział, co powiedzieć po kolejnej zmianie wersji z Warszawy, choć był tu najmniej winny.

Póki co musiałem na to przystać (tempomat i bluetooth minus 1000 PLN), ale tych zegarów szkoda :cry:

AUTOR WĄTKU
Robson23
 

Re: Zegary z podswietleniem typu "supervision"

18 maja 2010 15:21

A czy ktoś z szanownych Forumowiczów posiada może ceeda SW FL z benzynowym 2.0, który byłby doposażony w pełny pakiet funkcjonalny (bez dziwnych ograniczeń, tzn. z tempomatem, ogranicznikiem prędkości, bluetoothem oraz - co najważniejsze, bo z tym jest największy problem - nowymi zegarami ze wzbogaconą stylistyką)? Podobno taka konfiguracja jest dla producenta nie do zrobienia na taśmie... helpme

jjs
Dyrektor
 
Posty: 664
Dołączył(a): 10 lut 2009 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zegary z podswietleniem typu "supervision"

19 maja 2010 10:47

Robson..troche z boku tematu ale..jeśli nie będziesz mógł mieć full wersji tak jak chcesz to wybór tempota vs zegary to żaden wybór..zegary to mały gadżecik a tempomat to fajne praktyczne urządzenie, kolega rawemon jak pamiętam stoczył długą wojnę o to żeby w końcu doposażyć swojego benzyniaka w ten element
PRO CEED 1.6pb

AUTOR WĄTKU
Pavel
 

Re: Zegary z podswietleniem typu "supervision"

19 maja 2010 14:52

Witam wszystkich!
Obiecałem, ze dam znać jak skończyła się sprawa z zegarami "supervision" w moim 2.0 CRDi. Otóż dzisiaj byłem dzisiaj na wymianie zegarów na zgodne z moim zamówieniem. Wszystko działa, jest w porządku. Dramat trochę się ciągnął ale się udało.
zacznę od początku. Okazuje się, że jedno pismo nie wystarczyło do KMP. Musiałem mieć na to jakieś dowody, że takie auto jeżdzi z moim silnikiem i takimi zegarami. Tutaj pomógł mi gbear. Szacunek dla niego. Gdyby nie on, to marne szanse. Dzięki drugiemu pismu do KMP i dealera, w którym zawarty był VIN gbear + cenniki z wyposażeniem od lipca zeszłego roku, KMP postanowił ściągnąć dla mnie do dealera u którego odebrałem auto, ceeda z zegarami "supervision". Okazuje się, że auto z którego odkręcili zegary to 2.0 CRDi z roku 2009 po FL.
Nie mam pretensji do dealera (osoby sprzedającej mi auto). Jestem pierwszą osobą, która zamówiła takie zegary. Teraz pozostaje kwestia uzupełnienia książki gwarancyjnej w której będzie związanej z wymianą zegarów.

AUTOR WĄTKU
Robson23
 

Re: Zegary z podswietleniem typu "supervision"

19 maja 2010 15:42

Hm, prawdziwy wojownik! :D
Gratulacje clapping

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Zegary z podswietleniem typu "supervision"

19 maja 2010 16:38

Jeśli te zegary to takie cudo mógłbyś uwiecznić je na fotce i podzielić się nią :?: :oops:
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

Avatar użytkownika
Renegade
Weteran
 
Posty: 3743
Dołączył(a): 23 lis 2009 01:41
Lokalizacja: SLU
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA PHEV 2.0 205 KM

Re: Zegary z podswietleniem typu "supervision"

19 maja 2010 17:32

Gratulacje wytrwałości, za chwile twój problem już nie będzie problemem dla innych bo KIA wycofuje już silniki 2.0
Obrazek
OPTIMA PLUG-IN 2.0 205 KM - C3S (aluminium silver) '16
SOUL 1.6 DOHC 124 KM '12
CEE'D HB 1.6 DOHC 126 KM '09
CEE'D HB 1.4 DOHC 109 KM '08
SHUMA 1.5 DOHC '97

AUTOR WĄTKU
Robson23
 

Re: Zegary z podswietleniem typu "supervision"

19 maja 2010 18:55

O, a skąd taka informacja :?:

Avatar użytkownika
Renegade
Weteran
 
Posty: 3743
Dołączył(a): 23 lis 2009 01:41
Lokalizacja: SLU
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA PHEV 2.0 205 KM

Re: Zegary z podswietleniem typu "supervision"

19 maja 2010 19:28

Robson23 napisał(a):O, a skąd taka informacja :?:


Z ASO, w którym kupowałem, gość mi powiedział, że to ma coś wspólnego z normami emisji spalin i wycofują silniki 2.0.
Obrazek
OPTIMA PLUG-IN 2.0 205 KM - C3S (aluminium silver) '16
SOUL 1.6 DOHC 124 KM '12
CEE'D HB 1.6 DOHC 126 KM '09
CEE'D HB 1.4 DOHC 109 KM '08
SHUMA 1.5 DOHC '97

AUTOR WĄTKU
Robson23
 

Re: Zegary z podswietleniem typu "supervision"

28 cze 2010 22:25

Pavel napisał(a):Witam wszystkich!
Obiecałem, ze dam znać jak skończyła się sprawa z zegarami "supervision" w moim 2.0 CRDi. Otóż dzisiaj byłem dzisiaj na wymianie zegarów na zgodne z moim zamówieniem. Wszystko działa, jest w porządku. Dramat trochę się ciągnął ale się udało.

Witam i ja. U mnie się niestety nie udało :(
"Dramat" był w 3 aktach, ciągnął się trochę czasu i kosztował mnie niemało nerwów, by w końcu... ale po kolei.
Generalnie KMP zafundowało mi niezłą huśtawkę nastrojów: najpierw podczas zamawiania samochodu odmówili pełnego wyposażenia pakietu Fun, mimo, że w cenniku ograniczenia dotyczyły tylko silników diesla (nie było tam niczego na temat benzyny 2.0).
Po mojej mailowej interwencji, w której wsparłem się przykładami Gbear-a i Pavla (jeszcze raz dzięki!) - dealer... dostał zgodę na zamówienie samochodu z nowymi zegarami i ich przekładkę do mojego samochodu. Czyli nieźle - cóż z tego, kiedy ktoś zamówił w mojej sprawie diesla, a tam zegary są przecież inne niż w benzynie. Znowu się "nie dało nic zrobić".
Wtedy poprosiłem, żeby może zamówiono właściwy samochód do przekładki, czyli benzynę z nowymi zegarami. KMP się zgodziło i zobligowało dealera do ustalenia, czy zabieg taki jest możliwy "technologicznie". Znowu była nadzieja - aż do dzisiaj: po podpięciu nowych zegarów okazało się, że te z 1.6 jednak nie pasują do 2.0 (z wiadomości podanej przez dealera świeciły się inne kontrolki, niż powinny, co było spowodowane różnicą w jakiejś centralce(?), czy czymś takim).

Podsumowując: KMP zachowało się przyzwoicie, wyrażając w końcu zgody na kolejne przekładki (dostałem też upust za brak w pakiecie zegarów i ogranicznika prędkości), ale wszystko trzeba było na nich trochę wymóc, a zapis w cenniku dot. pakietu Fun jest nadal niezmieniony. ball
Duży zaś plus i podziękowania dla dealera (Euro-Kas z Katowic), a w szczególności mojego sprzedawcy - Pana Błażeja, za prawdziwe zaangażowanie w tej sprawie i okazaną pomoc. friendss
A, że się nie udało - cóż, jak w życiu: zazwyczaj ten, który się wychyla, dostaje po głowie; z benzyną 1.6 nie byłoby przecież w ogóle kłopotu, no ale klient wymyśla i robi zamieszanie, to sam jest sobie winien. Szkoda tylko, że wybór może i nietypowego, ale jednak będącego w ofercie silnika, mógł tyle namieszać w wydawałoby się prostym zamówieniu.
A kolega Renegade miał rację:
Renegade napisał(a):Z ASO, w którym kupowałem, gość mi powiedział, że to ma coś wspólnego z normami emisji spalin i wycofują silniki 2.0.

Także jest duża szansa, że mój przypadek już nikomu się nie przytrafi, bo nie będzie można zamówić tych większych silników - żebyśmy się tylko nie cofnęli do czasów, kiedy była dostępna jedna możliwa i jedynie słuszna wersja silnika i wyposażenia :P
I już dzisiaj nawet nie chodzi o ten, co by nie napisać, gadżet - bardziej o zasadę, bo po prostu trochę taki niesmak mi pozostał... No, ale jak to mówią: żebyśmy w życiu tylko takie problemy mieli, to już będzie nieźle :)

AUTOR WĄTKU
gala
 

Re: Zegary z podswietleniem typu "supervision"

12 gru 2010 23:18


Powrót do Wady i zalety
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl