Auto Świat- kolejny Ceed do wymiany

Czyli, co wam się podoba a co nie...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
krisder
 

Auto Świat- kolejny Ceed do wymiany

24 sie 2009 13:11

Nasze autko niestety jest coraz częstszym bohaterem działu interwencje w tygodniku Auto Świat. Kolejny już raz właściciel ma dość ciągłych usterek i wizyt w serwisach i żąda wymiany auta na wolne od wad. Niezmienne jest natomiast stanowisko KMP w kolejnej takiej sytuacji. Model Ceed miał być przełomowym modelem jeżeli chodzi o jakość i niezawodność. Wszystko miało być nowe, lepsze, a jak jest to chyba wszyscy wiemy. Wprowadzając to owe nowe otwarcie należało zacząć od zmiany importera lub przynajmniej zmian kadrowych w KMP. O weryfikacji sieci dealerskiej i serwisowej nie wspomnę. :twisted:

AUTOR WĄTKU
less
 

Re: Auto Świat- kolejny Ceed do wymiany

24 sie 2009 18:47

Trzeba jednak ustalić fakty - z tego co pamiętam to z uprawnień gwarancyjnych w naszej gwarancji NIE wynika w ogóle uprawnienie do wymiany auta na wolne od wad. Co innego uprawnienia ustawowe wynikające z niezgodności towaru z umową, ale te należy kierować do sprzedawcy a nie do KMP.

AUTOR WĄTKU
kuntakinte
 

Re: Auto Świat- kolejny Ceed do wymiany

24 sie 2009 19:39

a może dlatego ze robiony na Słowacji;) z tad takie problemy??? Z tego co czytałem w interwencji o tym kolesiu z c'eedem to jakis takich powaznych usterek to wsumie nie miał, jeszcze zalezy ile miał przelatane;) tym autem. a co az tak bardzo sie wam psuja autka z silnikami 1.6 CRDi?? 115 KM

Jestem tylko ciekaw co na słowacji jest robione z autem;) czy montowane?? czy produkcja od podstaw??(kazda czesc oddzielnie) moze ktos wie na 1000%?

kotin
Asystent Kierownika
 
Posty: 314
Dołączył(a): 31 paź 2008 11:17
Lokalizacja: Tczew
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, optimum

Re: Auto Świat- kolejny Ceed do wymiany

25 sie 2009 08:51

Generalnie - jak patrzę na forum, to się te auta tak masowo nie psuły nawet do połowy 2008 roku, gdy wychodziły mocowania amortyzatorów, źle domalowane klapy i wiele innych chorób wieku dziecięcego. Niepokoi mnie coś innego. Jak to się dzieje że w masie dobrych i znośnych egzemplarzy, trafiają się ciągle ewidentnie skopane?
Ludzie, przecież to wyrób seryjny. Technologiczne wpadki ma (oby) za sobą, a ciągle trafiają się skopane egzemplarze. diabloo
To nie projekt, to nie materiały, ja obstawiam nie zrozumiałą ludzka mentalność części(?) ekipy montującej te samochody.
Wiem że Słowacy mają kłopot. Widziałem nowe osiedla z wyrwanymi futrynami okien, bo się ogniska w lecie zachciało...
No ale od czego jest kontrola jakości? Jeżeli paru ludzi nie widzi zła w swojej pracy, a trudno ich wychować, a zwolnić się nie da, bo polityka panie... to do grabienia liści ich dać. Mniej szkody firmie przyniesie parędziesiąt "pustych" pensji, niż utrata twarzy i pieniędzy z powodu reklamacji.
Może się z resztą mylę? Może to Ondraszek z Zenkiem takie buble wypuszczają? Nie ważne w końcu - kto, ważne jak sobie zakład z tym poradzi, bo co z 99 dobrych egzemplarzy, jak strach na ten jeden trafić?
PS ...a Gliwice potrafią.
SW 1,6 CRDi Beżowy oczywiście :)

rawemon
Dyrektor
 
Posty: 732
Dołączył(a): 10 paź 2007 21:40
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: Auto Świat- kolejny Ceed do wymiany

25 sie 2009 12:48

Czytałem gazetę.Wszystkie usterki zostały usunięte - zresztą nie były bardzo poważne. W innych markach były opisywane wielkokrotnie poważne awarie, które ciągnęły się aż do momentu skończenia się gwarancji i wtedy klient musiał z własnej kieszeni płacić grube tysiące za naprawę. Jednak 7 lat gwarancji KIA daje poczucie komfortu.

AUTOR WĄTKU
jumko
 

Re: Auto Świat- kolejny Ceed do wymiany

25 sie 2009 19:19

rawemon napisał(a):Czytałem gazetę.Wszystkie usterki zostały usunięte - zresztą nie były bardzo poważne. W innych markach były opisywane wielkokrotnie poważne awarie, które ciągnęły się aż do momentu skończenia się gwarancji i wtedy klient musiał z własnej kieszeni płacić grube tysiące za naprawę. Jednak 7 lat gwarancji KIA daje poczucie komfortu.


Czy tylko KIA rozumie pod pojęciem gwarancji to samo co Ty? :) Problem z gwarancją jest taki, że trzeba ją wyegzekwować, ona nie działa z automatu jak rękojmia, a jej zapisy dają KMP szerokie pole do uników :twisted:

AUTOR WĄTKU
r1omen
 

Re: Auto Świat- kolejny Ceed do wymiany

26 sie 2009 12:23

kotin napisał(a):Generalnie - jak patrzę na forum, to się te auta tak masowo nie psuły nawet do połowy 2008 roku, gdy wychodziły mocowania amortyzatorów, źle domalowane klapy i wiele innych chorób wieku dziecięcego. Niepokoi mnie coś innego. Jak to się dzieje że w masie dobrych i znośnych egzemplarzy, trafiają się ciągle ewidentnie skopane?
Ludzie, przecież to wyrób seryjny. Technologiczne wpadki ma (oby) za sobą, a ciągle trafiają się skopane egzemplarze. diabloo
To nie projekt, to nie materiały, ja obstawiam nie zrozumiałą ludzka mentalność części(?) ekipy montującej te samochody.
Wiem że Słowacy mają kłopot. Widziałem nowe osiedla z wyrwanymi futrynami okien, bo się ogniska w lecie zachciało...
No ale od czego jest kontrola jakości? Jeżeli paru ludzi nie widzi zła w swojej pracy, a trudno ich wychować, a zwolnić się nie da, bo polityka panie... to do grabienia liści ich dać. Mniej szkody firmie przyniesie parędziesiąt "pustych" pensji, niż utrata twarzy i pieniędzy z powodu reklamacji.
Może się z resztą mylę? Może to Ondraszek z Zenkiem takie buble wypuszczają? Nie ważne w końcu - kto, ważne jak sobie zakład z tym poradzi, bo co z 99 dobrych egzemplarzy, jak strach na ten jeden trafić?
PS ...a Gliwice potrafią.


1.Te auta właśnie częściej psuły się w 2007 i 2008 co jest zrozumiałe po wprowadzeniu nowego modelu.

2. Każda marka ma ~20% egzemlarzy fabrycznie nowych z jakimiś wadami - te auta musiałyby kosztować 100 razy drożej, żeby każdy był bezawaryjny - taka specyfika produkcji masowej.

3. Kia dla przykładu produkuje i sprzedaje w polsce kilka tysięcy aut rocznie. Ile jest wpisów na tym forum, które opisują usterki u posiadaczy? 100-200? To jest znikoma liczba, choć oczywiście przypadki najbardziej jaskrawe widać najlepiej.

AUTOR WĄTKU
moon
 

Re: Auto Świat- kolejny Ceed do wymiany

26 sie 2009 12:37

Doliczyć należy specyfikę forów i internetu.
Jest niezależne forum, więc każdy frustrat może bez przeszkód wylać swoje frustracje. Pojechać bo się zdenerwował/ła (to drugie niezbyt często), na pana z serwisu- bo był niesympatyczny i miał bardziej owłosioną klatę. Dlatego czasem wymiana amortyzatora urasta na rangi hiper problemu, hiper frustrejszon i super wady. Jest gdzie wylać żal- lejmy- fajnie.

Miarodajne wyniki awaryjności- po kilka latach, pozwolą nam oszacować jaka jest KIA i czy warto było. To, że jeden egzemplarz na sto czy dwieście napędził morze frustracji i łez właścicielowi... cóż, można współczuć.
Pamiętajmy też o... no dobra- oglądam czasem Turbo Kamera i co trzeciego gostka, który ma problem z autem sama bym zwyczajnie walnęła, wongiem najchętniej i w potylicę. Ot łoś z pretensjami do całego świata i sposobem mediacji na poziomie zniewieściałego neandertalczyka- taki co ni huhuhu wyartykułować coś po ludzku, ale nieśmiały jest i wolałby mediacje mediów. No i dajcie mi gwarancję, że w necie jest inaczej.

AUTOR WĄTKU
jumko
 

Re: Auto Świat- kolejny Ceed do wymiany

26 sie 2009 20:17

moon napisał(a):Pamiętajmy też o... no dobra- oglądam czasem Turbo Kamera i co trzeciego gostka, który ma problem z autem sama bym zwyczajnie walnęła, wongiem najchętniej i w potylicę. Ot łoś z pretensjami do całego świata i sposobem mediacji na poziomie zniewieściałego neandertalczyka- taki co ni huhuhu wyartykułować coś po ludzku, ale nieśmiały jest i wolałby mediacje mediów. No i dajcie mi gwarancję, że w necie jest inaczej.


Ale dlaczego odbierasz temu łosiowi prawo do walki o swój interes. Jego interes, jego metoda walki -byle skuteczna.

AUTOR WĄTKU
Rysiek22
 

Re: Auto Świat- kolejny Ceed do wymiany

26 sie 2009 20:24

Tak z innej beczki, w tym samym numerze Auto Świata w dziale porady, jest artykuł o przegrzaniu silnika (z cyklu co robić), gdzie główną (fotograficzną) rolę zagrał Cee'd :)
Poza tym, jest jeszcze krótki opis Kia Venga, jesli kogoś interesuje.

AUTOR WĄTKU
moon
 

Re: Auto Świat- kolejny Ceed do wymiany

27 sie 2009 12:36

Ale dlaczego odbierasz temu łosiowi prawo


Poważnie mogę to zrobić? Odebrać komuś prawo?

To ja odbieram możliwość Totalizatorowi Sportowemu robienia przelewów na inne konto niż moje- o!

AUTOR WĄTKU
jumko
 

Re: Auto Świat- kolejny Ceed do wymiany

27 sie 2009 13:46

moon napisał(a):
Ale dlaczego odbierasz temu łosiowi prawo


Poważnie mogę to zrobić? Odebrać komuś prawo?



Na szczęście jeszcze nie i oby tak pozostało :D

Powrót do Wady i zalety
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl