ZAKUP NOWY PRO CEED 2009 1,6 CRDI 115KM PILNE!!!

Czyli, co wam się podoba a co nie...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
raxi29
 

ZAKUP NOWY PRO CEED 2009 1,6 CRDI 115KM PILNE!!!

14 sie 2009 09:39

Koledzy doradzcie czy warto odebrac juz zamówione auto, czy stracic 2tys wpłaconej zaliczki, i kupic auto z renomowanej firmy??? Czekam na odp. sparawa PILNA!!!

AUTOR WĄTKU
elza2008
 

Re: ZAKUP NOWY PRO CEED 2009 1,6 CRDI 115KM PILNE!!!

14 sie 2009 10:54

Twoje pytanie jest z lekka niezrozumiałe. Po pierwsze co rozumiesz pod pojęciem renomowanej firmy? Koncern Hyundai-Kia jest teraz jednym z głównych graczy światowej motoryzacji. Jeżeli masz na myśli BMW, Audi, Volvo czy Mercedesa to faktycznie lepiej wybrać auta tych producentów. :)

AUTOR WĄTKU
moon
 

Re: ZAKUP NOWY PRO CEED 2009 1,6 CRDI 115KM PILNE!!!

14 sie 2009 11:18

Moim zdaniem winieneś odżałować te 2 tysiące (co to w końcu jest 2 tys.) i kupić jakieś auto renomowanej firmy- np. Subaru Legacy, lub np. BMW 5 lub nawet cos bardziej trywialnego i gorszego jak Audi A4.

Powodzenia, jesteśmy z Tobą. Nie kupuj tego badziewia bron Boże. Lakier Ci się z uszczy, turbina zatrze, sprzęgło spali. tapicerka wybrudzi, deska będzie skrzypieć, paliwo się wyczerpie, radio zawiesi, antenka ułamie, komputer dostanie czkawki, koła są kijowe i do tego jak kupisz czarny to się brudzi. I wszystko za 80tys. Wstyd i sromota. Kup BMW- nie brudzi się i ma normalny napęd.

Avatar użytkownika
CEEDEEROM
Żandarmeria
 
Posty: 1113
Dołączył(a): 18 mar 2008 19:53
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1,4 Pb 140KM
2020, BL3, 7DCT

Re: ZAKUP NOWY PRO CEED 2009 1,6 CRDI 115KM PILNE!!!

14 sie 2009 11:22

Brawo, moon clapping Właśnie coś w tym stylu szykowałem się napisać.
Pytanie się na forum miłośników Cee'da, czy kupić to auto czy coś "renomowanego" zakrawa raczej na podpuchę :evil:
Robert M / Ceed III BL3, 1,4 GDI, oczywiście automat 7DCT, Cosmo Blue, mój od 11 maja 2020

AUTOR WĄTKU
mjrPit
 

Re: ZAKUP NOWY PRO CEED 2009 1,6 CRDI 115KM PILNE!!!

14 sie 2009 11:48

podpuchę lub groteskę, no ale w końcu wakacje są, dzieci się nudzą - a może lepiej kupić dwa, jeden nierenomowany do jazdy na co dzień w pole i drugi renomowany na dyskoteki w weekendy. Tylko szkoda tych 2 koła, można by jakie spoilery kupić a tak... :lol:

AUTOR WĄTKU
raxi29
 

Re: ZAKUP NOWY PRO CEED 2009 1,6 CRDI 115KM PILNE!!!

14 sie 2009 11:52

np.SUZUKI Sx4 to miałam na myśli

AUTOR WĄTKU
moon
 

Re: ZAKUP NOWY PRO CEED 2009 1,6 CRDI 115KM PILNE!!!

14 sie 2009 11:53

Trzeba wytargować ze trzy koła upustu i starczy na renomowana Calibrę. Z zestawem już zamontowanym i rzuconym lakierkiem kameleon.

AUTOR WĄTKU
moon
 

Re: ZAKUP NOWY PRO CEED 2009 1,6 CRDI 115KM PILNE!!!

14 sie 2009 11:55

Te Suzuki maja fatalna opinię. Chyba już lepiej kupić Sedici bo z tego co zauważyłam serwis jest tańszy chociaż i jest go więcej, no i w zakupie taniej wyjdzie.

AUTOR WĄTKU
raxi29
 

Re: ZAKUP NOWY PRO CEED 2009 1,6 CRDI 115KM PILNE!!!

14 sie 2009 11:58

Myslałam że tu dostanę rzetelną informację od miłośników pro ceeda, a widzę że dzieci się nudzą i piszą bdzury. Proponuję łopatkę i wiaderko.

AUTOR WĄTKU
moon
 

Re: ZAKUP NOWY PRO CEED 2009 1,6 CRDI 115KM PILNE!!!

14 sie 2009 12:05

Trzeba było w szkole czytać mniej streszczeń, a więcej książek.
Tu masz wszystko napisane, a to co sobie kupisz to akurat Twoja sprawa.
Teksty o"renomowatości" tego czy owego są zwyczajnie idiotyczne. Jeżeli auto A i auto B kosztuje 50 tys. i jest podobnych gabarytów, technologii wykonania, wyposażenia, osiągów, to "renoma" nie istnieje. Suzuki jest w takim samym stopniu "renomowane" jak KIA czy Opel.
W USA KIA jest bardziej renomowana, na Węgrzech też, a na Słowacji mniej. Renoma to takie G, z którego nic nie wynika w kwestii samochodu, poza ewentualna ustawka pod dyską, a tutaj lepiej nada Ci się Merol lub BiEmDablju. A nie Suzuki, szczególnie węgierko-włoski, bo to żadna renoma.
Poniał?

Wiesz jak nazywa się przypisanie innym własnych cech?

AUTOR WĄTKU
mjrPit
 

Re: ZAKUP NOWY PRO CEED 2009 1,6 CRDI 115KM PILNE!!!

14 sie 2009 12:08

raxi29 napisał(a):np.SUZUKI Sx4 to miałam na myśli

Tylko co bardziej renomowanego jest w Suzuki SX ? No pomijam pewien nietakt w poprzednim pytaniu i dziwny rozrzut w modelach ale postaram się odpowiedzieć.
Po pierwsze to są dwa różne samochody (chodzi o typ auta). Proceed to coupe (auto sportowe-nawet ma swój wyścig) SX4 to auto mieszane, kompakt pomieszany z małym SUV-em, najlepsze do jazdy po mieście i krótkie wycieczki za miasto - no i 4-drzwiowe, bo proceed ma tylko dwoje (jak kto woli troje) drzwi.
Jeśli chodzi o renomę, to właśnie SX trochę nią zachwiało z powodu hamulców, które trą jak heble i nie są wymieniane, do tego w wersji 1.6 Benzynowej samochód powinien zdecydowanie mniej palić. Problemem jest tez hałas powyżej 3000 obrotów. Hałas okropny na autostradzie powyżej 110 km/h. Jakość wykonania taka sobie wiele skrzypiących elementów. Do tego dochodzi słaba jakość materiałów na siedzeniach – widać ślady zużycia już po roku czasu od daty zakupu. Słaba widoczność do przodu na boki z powodu potężnych belek. Widoczność do tylu również nie zachwyca. Jeżeli chcesz jeździć nim na wakacje, zapomnij nie zmieścisz połowy bagaży. Można sobie poczytać więcej tu http://www.autocentrum.pl/suzuki/sx4/
A o proceed-ie możesz poczytać na naszym forum, wybór należy do Ciebie, ja jednak zostałbym przy aucie, na które wpłaciłaś zaliczkę - fajne jest :)

AUTOR WĄTKU
raxi29
 

Re: ZAKUP NOWY PRO CEED 2009 1,6 CRDI 115KM PILNE!!!

14 sie 2009 12:13

Dzięki bardzo, tylko o roczniku 2009 nikt się nie wypowiedział, i mało jest wypowiedzi ponieważ to nowe auto, na forum za to o 2007/2008 jest gęsto od info o niedoróbkach, więc moje obawy po przeczytaniu tych opinii zaczeły się pojawiac większe , czy to wynika tylko z egzepmplarza pojedyńczego, czy rocznik 2009 został poprawiony o te przypadłosci?

AUTOR WĄTKU
moon
 

Re: ZAKUP NOWY PRO CEED 2009 1,6 CRDI 115KM PILNE!!!

14 sie 2009 12:15

Może podjedz do jakiegoś serwisu Fiata i pogadaj o SX4/Sedici?
To naprawdę jest straszna, węgierska niedoróbka.

AUTOR WĄTKU
raxi29
 

Re: ZAKUP NOWY PRO CEED 2009 1,6 CRDI 115KM PILNE!!!

14 sie 2009 12:17

A ty kolego czym jeżdzisz?

moon napisał(a):Może podjedz do jakiegoś serwisu Fiata i pogadaj o SX4/Sedici?
To naprawdę jest straszna, węgierska niedoróbka.

AUTOR WĄTKU
mjrPit
 

Re: ZAKUP NOWY PRO CEED 2009 1,6 CRDI 115KM PILNE!!!

14 sie 2009 12:23

raxi29 napisał(a):Dzięki bardzo, tylko o roczniku 2009 nikt się nie wypowiedział, i mało jest wypowiedzi ponieważ to nowe auto, na forum za to o 2007/2008 jest gęsto od info o niedoróbkach, więc moje obawy po przeczytaniu tych opinii zaczeły się pojawiac większe , czy to wynika tylko z egzepmplarza pojedyńczego, czy rocznik 2009 został poprawiony o te przypadłosci?

No niestety o roczniku 2009 nikt nic nie powie bo jeszcze nie ma ich na drogach, choć proceed akurat miał najmniejsze zmiany. Zmianie uległo przede wszystkim wnętrze i dodano lekkie zmiany stylistyczne nadwozia (np kierunkowskazy w lusterkach). Jeżeli chodzi o niedoróbki, to dotyczą one pojedynczych egzemplarzy - jedne poskładano lepiej inne gorzej, zauważ że zarejestrowanych jest ponad 3100 osób a skarży się tylko kilkanaście osób więc...
Mój ceed akurat nie ma żadnych problemów i mogę go z czystym sumieniem polecać :) Myślę że nie powinnaś się zrażać do marki tylko po lekturze forum, psują się auta wszystkich marek niezależnie od renomy jaka mają, czy to VOLVO czy Mercedes, czy Toyota czy Suzuki - zawsze możesz trafić na wadliwy egzemplarz :)

AUTOR WĄTKU
raxi29
 

Re: ZAKUP NOWY PRO CEED 2009 1,6 CRDI 115KM PILNE!!!

14 sie 2009 12:27

Mówisz konkretnie to samo co ja myślę i chyba pozostanę przy moim zamówieniu, jak będzie już moje wejdę się pochawlic z wrażeń. Bo jest to auto w którym zakochałam się od pierwszego wejrzenia!!!!


mjrPit napisał(a):
raxi29 napisał(a):Dzięki bardzo, tylko o roczniku 2009 nikt się nie wypowiedział, i mało jest wypowiedzi ponieważ to nowe auto, na forum za to o 2007/2008 jest gęsto od info o niedoróbkach, więc moje obawy po przeczytaniu tych opinii zaczeły się pojawiac większe , czy to wynika tylko z egzepmplarza pojedyńczego, czy rocznik 2009 został poprawiony o te przypadłosci?

No niestety o roczniku 2009 nikt nic nie powie bo jeszcze nie ma ich na drogach, choć proceed akurat miał najmniejsze zmiany. Zmianie uległo przede wszystkim wnętrze i dodano lekkie zmiany stylistyczne nadwozia (np kierunkowskazy w lusterkach). Jeżeli chodzi o niedoróbki, to dotyczą one pojedynczych egzemplarzy - jedne poskładano lepiej inne gorzej, zauważ że zarejestrowanych jest ponad 3100 osób a skarży się tylko kilkanaście osób więc...
Mój ceed akurat nie ma żadnych problemów i mogę go z czystym sumieniem polecać :) Myślę że nie powinnaś się zrażać do marki tylko po lekturze forum, psują się auta wszystkich marek niezależnie od renomy jaka mają, czy to VOLVO czy Mercedes, czy Toyota czy Suzuki - zawsze możesz trafić na wadliwy egzemplarz :)

AUTOR WĄTKU
elza2008
 

Re: ZAKUP NOWY PRO CEED 2009 1,6 CRDI 115KM PILNE!!!

14 sie 2009 12:28

Akurat rocznika 2009 całkiem sporo jeździ po drogach.
SX4, no cóż... procek wydaje się o wiele lepszym wyborem. Nawet bagażnik ma większy. :)

AUTOR WĄTKU
mjrPit
 

Re: ZAKUP NOWY PRO CEED 2009 1,6 CRDI 115KM PILNE!!!

14 sie 2009 12:46

elza2008 napisał(a):Akurat rocznika 2009 całkiem sporo jeździ po drogach.

Nam chodzi o rocznik 2009 po FL :)

raxi29 napisał(a):A ty kolego czym jeżdzisz?

moon napisał(a):Może podjedz do jakiegoś serwisu Fiata i pogadaj o SX4/Sedici?
To naprawdę jest straszna, węgierska niedoróbka.

Koleżanko - moon jest kobietą :) i jeździ właśnie proceed-em tylko z silnikiem 2.0 CRDI (kurcze robię za adwokata za friko :o )

AUTOR WĄTKU
elza2008
 

Re: ZAKUP NOWY PRO CEED 2009 1,6 CRDI 115KM PILNE!!!

14 sie 2009 12:54

mjrPit napisał(a):Nam chodzi o rocznik 2009 po FL :)


Hmm, chyba więc raczej chodzi o rok modelowy 2010. :)

Koleżanko - moon jest kobietą :) i jeździ właśnie proceed-em tylko z silnikiem 2.0 CRDI (kurcze robię za adwokata za friko :o )


A nie SW z silnikiem 2.0 CRDI?

AUTOR WĄTKU
raxi29
 

Re: ZAKUP NOWY PRO CEED 2009 1,6 CRDI 115KM PILNE!!!

14 sie 2009 12:58

Nie chodzi o 2009 przed FL auto z kwietnia, wg chinczyków KIA to kiepska firma i odradzają jej.

Następna strona
Powrót do Wady i zalety
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl