ZAKUP NOWY PRO CEED 2009 1,6 CRDI 115KM PILNE!!!

Czyli, co wam się podoba a co nie...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
moon
 

Re: ZAKUP NOWY PRO CEED 2009 1,6 CRDI 115KM PILNE!!!

14 sie 2009 12:58

Nie jeżdżę proceedem tylko SW.
I Fiatami- od zawżdy duża ilością Fiatów- stąd znam opowieści od znajomych serwisantów o Sedici/sx4.

Generalnie dla mnie to tylko auto, nie zakochałam się, tylko uważam, ze to nieporozumienie poczytawszy kilka postów o wadach, robienie z tego wielkie hallo. Dam sobie rękę uciąć, ze za dwa lata Ceed będzie dobrze lokowany w Dekrze czy ADAC, jeśli chodzi o niska awaryjność, a wpadki... sorki- znacie markę bez wpadki?

To chyba dobrze, że jest niezależne, obiektywne forum, gdzie można przeczytać prawdziwe wypowiedzi.
Dlatego kupując używkę 1.6 sprawdziłabym porządnie komputer i sprzęgło, a w 1.6CRDI turbinę. Bo wiem z tego forum, że bywały z tym problemy, ale robić z tego hallo? To naprawdę jest niewielki odsetek aut.

Mnie logika podpowiada, że gdybym zarządzała flota aut, w której byłoby np. 200 kompaktów kilku marek, to mogłabym cokolwiek powiedzieć na temat "co lepiej kupić". Jeden samochód nie daje nam żadnej perspektywy. Mnie się nie psuje, Adasiowi się nie popsuje, a Lucjanowi zuuszczy. Na razie- statystyki wróża bardzo dobrze temu autu.
Jeśli chodzi o renomę- tutaj również np. na rynku USA- rośnie powoli, aczkolwiek sukcesywnie i pewnie wcześniej czy później dobije japońskich marek.
Osobiście wolałabym mieć Sportage niż SX4- w kwestii renomy.

wg chinczyków KIA to kiepska firma i odradzają jej.

No i sam/sama powiedz... jak można poważnie rozmawiać? Jakich Chińczyków? Z bazarku?

AUTOR WĄTKU
elza2008
 

Re: ZAKUP NOWY PRO CEED 2009 1,6 CRDI 115KM PILNE!!!

14 sie 2009 13:01

raxi29 napisał(a):wg chinczyków KIA to kiepska firma i odradzają jej.

Jaja sobie robisz, prawda? Chińczycy uważają także, że psy są bardzo smaczne. Zawsze im wierzysz? :mrgreen:

AUTOR WĄTKU
mjrPit
 

Re: ZAKUP NOWY PRO CEED 2009 1,6 CRDI 115KM PILNE!!!

14 sie 2009 13:23

moon napisał(a):Nie jeżdżę proceedem tylko SW.

Qrcze a pewien byłem że prockiem - chyba mi ta zostało po dyskusji BMW 325 vs. procek 2.0 po chipie :wink:
raxi29 napisał(a):Nie chodzi o 2009 przed FL auto z kwietnia

:? :? :? to ja już nie wiem o co chodzi, o dotychczasowym modelu było już wiele artykułów opinii testów itp. Były nawet takie, które stawiały procka na równi z uwielbianym przez Polaków Golfem (żeby nie profanować renomy Golfa)
raxi29 napisał(a):wg chinczyków KIA to kiepska firma i odradzają jej.

matko i córko ale jazda - jakich Chińczyków :?: To może kup auto ich produkcji, z pewnością będzie taniej, a jaka renoma - miliard wielbicieli. No teraz to mi ręce opadły przy całym moim zaangażowaniu w tym temacie. Chińczyki zawsze twierdzili i twierdzą że są najlepsi na świecie, a ana dowód tego na potęgę zalewają świat podróbkami wszystkiego - bo tańsze i lepsze, bo chińskie. Autorytet że ho ho...
PS. To chyba jednak jest żart - co? W głowie mi się nie mieści, idę pakować auto na wakacje - dużo tego wchodzi do SW 8-)

AUTOR WĄTKU
lancer
 

Re: ZAKUP NOWY PRO CEED 2009 1,6 CRDI 115KM PILNE!!!

14 sie 2009 15:56

Mogę tylko potwierdzić to co napisali już koledzy i sądzę że będziesz zadowolony nic mi już nie pozostaje tylko życzyć Ci szerokości :)

AUTOR WĄTKU
krymek
 

Re: ZAKUP NOWY PRO CEED 2009 1,6 CRDI 115KM PILNE!!!

14 sie 2009 18:35

ja jeżdżę pro ceedem od 7 miesięcy, przejechałem już ponad 15 tysięcy km i jestem w pełni zadowolony z auta :) żadnych usterek, polecam!

AUTOR WĄTKU
misiek1
 

Re: ZAKUP NOWY PRO CEED 2009 1,6 CRDI 115KM PILNE!!!

14 sie 2009 21:40

To z daleka śmierdzi podpuchą :D

kotin
Asystent Kierownika
 
Posty: 314
Dołączył(a): 31 paź 2008 11:17
Lokalizacja: Tczew
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, optimum

Re: ZAKUP NOWY PRO CEED 2009 1,6 CRDI 115KM PILNE!!!

15 sie 2009 18:27

Podpucha czy nie, do połowy roku 2008 było sporo egzemplarzy z wadami. Każdy model samochodu przechodzi przez choroby wieku dziecięcego. Tym bardziej w nowo postawionej fabryce, z nową załogą. Polskie Gliwice wyszły z tego obronną ręką, Słowakom zajęło to więcej czasu. Dziewczyna zawierając w pytaniu słowo renomowana zagrała sprytnie. Upieranie się przy tym słowie z naszej strony było by śmieszne. Jednak w dobie przewagi księgowych nad inżynierami, nie ma renomowanych firm. Gdzie się podziała trwałość Mercedesów z czasów do "beczki" włącznie? Gdzie sie podziały bezapelacyjnie pierwsze miejsca Toyoty w rankingu ADAC?
Kupuj koleżanko Ceeda, albo nie kupuj. Jak chcesz. Są lepsze samochody. Są i gorsze (z Chin na przykład :lol: ). Przejrzyj sobie forum. Większość z nas nie zgłasza usterek. Ci którzy ich doświadczyli mają tu wolna trybunę do ich opisania. Ma to pomóc koleżanko z podobnymi usterkami i dealerom w zbieraniu opinii o samochodzie który sprzedają. Dzięki temu że forum jest wolne, napisana jest cała prawda o tym samochodzie. No nie cała. Zadowoleni zawsze mniej piszą. Mnie się akurat zebrało. :P
Kupuj sobie samochód raxi29. Kupuj tak żebyś była zadowolona. Jak już zarobisz na niego.
PS Wiecie że teraz można zarabiać w internecie pisaniem głupkowatych tekstów? Nawet jedna z partii politycznych wynajęła firmę, pisząca w komentarzach na portalach złe opinie o popapranych przeciwnikach. Na prawdę, sorrki za OT.


oj, leniuszek z Ciebie - edit by stj
ale Kopernik i tak była kobietą ;)
Ostatnio edytowano 20 sie 2009 14:32 przez kotin, łącznie edytowano 1 raz
SW 1,6 CRDi Beżowy oczywiście :)

AUTOR WĄTKU
Artemenes
 

Re: ZAKUP NOWY PRO CEED 2009 1,6 CRDI 115KM PILNE!!!

16 sie 2009 11:57

raxi29 napisał(a):Nie chodzi o 2009 przed FL auto z kwietnia, wg chinczyków KIA to kiepska firma i odradzają jej.

Dlatego ja na Twoim miejscu nie kupiłbym pro ceed'a, ani w ogółe nic z KIA.... wyraźnie plączesz sie koleżanko w swoich tutaj postach z tego co czytam.

Ja mam " prosiaka " z lipca tego roku i nie zamieniłbym go na żadne renomowane SUZUKI ... renomowane ha ha ha

AUTOR WĄTKU
maestro
 

Re: ZAKUP NOWY PRO CEED 2009 1,6 CRDI 115KM PILNE!!!

17 sie 2009 20:57

Raxi29... kup scirocco najlepiej w wersji 2.0 TSI, będzie i ladne i renomowane i fajnie jeździło, niestety będzie drogo.

AUTOR WĄTKU
Kubeusz
 

Re: ZAKUP NOWY PRO CEED 2009 1,6 CRDI 115KM PILNE!!!

18 sie 2009 08:59

Koncern Hyundai-Kia jest teraz jednym z głównych graczy światowej motoryzacji.

Co ciekawe, ostatnio w ASO koles powiedzial mi, ze większościowym udziałowcem Hyundaia jest Mazda :?
Myślicie, że ściemniał?

rawemon
Dyrektor
 
Posty: 732
Dołączył(a): 10 paź 2007 21:40
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: ZAKUP NOWY PRO CEED 2009 1,6 CRDI 115KM PILNE!!!

18 sie 2009 15:26

Wczoraj w magazynie motoryzacyjnym usłyszałem ,że Hyundai+Kia zajmują czwarte miejsce na świecie w sprzedaży za Toyotą, GM i VW. To duży skok do przodu!

AUTOR WĄTKU
novee
 

Re: ZAKUP NOWY PRO CEED 2009 1,6 CRDI 115KM PILNE!!!

20 sie 2009 11:10

No i co to za powód do chwały że H/K sprzedaje coraz więcej? Szkoda że obsługa posprzedażna zatrzymała się u nas 20 lat temu.
Zły pieniądz wypiera dobry
i tak jest z każdym dobrem. Sprzedaż robi się rekordowa, a z jakości robi się badziewie. Ostatnio na Onecie wyczytałem że Toyota decyduje się zwiększyć nacisk na jakość kosztem dążenia do rekordowej sprzedaży.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: ZAKUP NOWY PRO CEED 2009 1,6 CRDI 115KM PILNE!!!

21 sie 2009 08:51

kup ceeda - sx4 to małe autko 2 osobowe -miejsca tam z tyłu co kot napłakał i bagażnik też słabo

oglądałem sx4 zaraz jak się pojawił -prawie już zaliczkę płaciłem -ale było to zdecydowanie za małe auto dla mnie


wiec porównanie marne tych 2 aut chyba ze potrzebujesz auta dla 2 osób + zakupy z Tesco
acha SX4 z tego co pamiętam miał wiele też problemów w początkowych egzemplarzach

kup ceeda
( nie nie jestem pijany :mrgreen: )
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
T0MEK
 

Re: ZAKUP NOWY PRO CEED 2009 1,6 CRDI 115KM PILNE!!!

10 paź 2009 23:16

Kubeusz napisał(a):
Koncern Hyundai-Kia jest teraz jednym z głównych graczy światowej motoryzacji.

Co ciekawe, ostatnio w ASO koles powiedzial mi, ze większościowym udziałowcem Hyundaia jest Mazda :?
Myślicie, że ściemniał?


Ja się dowiedziałem w ten sposób, że to forum stoi na serwerach KMP... A to prawda?

stj
Dyrektor
 
Posty: 843
Dołączył(a): 23 kwi 2008 16:44
Lokalizacja: Łódź

Re: ZAKUP NOWY PRO CEED 2009 1,6 CRDI 115KM PILNE!!!

11 paź 2009 08:46

To jest najprawdziwsz prawda, taka sama jak tezy, że Kopernik jest kobietą a słońce krąży wokół ziemi. 8)
SW CRDi 115 Solid Red-Nissan Qashqai+2 2.0 dci AT

Poprzednia strona
Powrót do Wady i zalety
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl