cee'd HB vs SW

Czyli, co wam się podoba a co nie...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
krisder
 

Re: cee'd HB vs SW

16 lip 2009 18:28

W zasadzie powinienem umieścić posta w dziale powitania gdyż wczoraj wróciłem z ponad dwu tygodniowej wyprawy urlopowej. Nie będę zgłębiał się na temat urody HB i SW i różnic w prowadzeniu i spalaniu. Wiem że gdyby nie moje SW to nie wyobrażam sobie jak miałbym się zapakować do HB z dwu letnią córką i jej podręcznym wyposażeniem typu -łóżeczko turystyczne, wózek, cała torba ciuszków. Do tego wszystkiego jeszcze trzej pozostali członkowie rodziny i ich bagaże, w tym moje pięć wędek i akcesoria wędkarskie oraz sprzęt foto(statyw i dość spory plecak z puszką i obiektywami). Kiedy zawartość bagażnika przyniosłem do domu to wraz z żoną patrzyliśmy na górę bagaży dziwiąc się jak to wszystko zmieściło się do auta. I to jest właśnie ten duży plus, który powoduje że nie wyobrażam sobie zamiany mojego auta na HB. Przyznaję jednak że na co dzień samochodem jeżdżę sam dojeżdżając codziennie do pracy.

AUTOR WĄTKU
less
 

Re: cee'd HB vs SW

16 lip 2009 20:41

Ja też mam SW, choć rzadko wykorzystuję jego możliwości przewozoe. Niektórzy mówili że lepiej było kupić HB (mniejsze spalanie, lepsze osiągi, niższa cena itp), ewentualnie za różnicę w cenie kupić box dachowy, ale mi po prostu SW znacznie bardziej się podoba niż HB :D

AUTOR WĄTKU
lancer
 

Re: cee'd HB vs SW

16 lip 2009 20:45

ale mi po prostu SW znacznie bardziej się podoba niż HB

mi tez... :)

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

Re: cee'd HB vs SW

16 lip 2009 20:57

Ja mam HB i troszeczkę zazdroszczę posiadaczom SW - bo to prawdopodobnie najpięknejsze SW w tej klasie :)

Ale z HB jestem zadowolony. Na tą chwilę spełnia swoje zadanie.

Podsumowując - każdy ma co lubi, chyba że się pomylił :lol: ( ja kupiłem świadomie :P )
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

AUTOR WĄTKU
szady
 

Re: cee'd HB vs SW

16 lip 2009 21:03

Z kombi to tak jak ze spodniami :) Lepiej kupić SW zawsze można skrócić... :D :D

AUTOR WĄTKU
mjrPit
 

Re: cee'd HB vs SW

16 lip 2009 21:25

szady87 napisał(a):Z kombi to tak jak ze spodniami :) Lepiej kupić SW zawsze można skrócić... :D :D

piłą na USB :lol: http://tech.wp.pl/kat,1009789,title,Gadzet-rodem-z-horroru-pila-lancuchowa-na-USB,wid,11297893,wiadomosc.html
Ja jestem zwolennikiem dwóch rodzajów aut, kombi i sedan, HB do mnie nie przemawia, bo to takie krótkie nibykombi - klapa się wysoko unosi ale pojemność nie za duża. Mnie w SW pociąga wygląd (ładne proporcje i linia nadwozia) oraz bagażnik właśnie - pojemność pozwala spakować całą rodzinę (nieśmiertelny trójkołowiec córki) a i w pracy czasami się nada, nawet sporty uprawiać pomaga, wchodzi rower w jednym kawałku albo pełen takielunek DZ-ty 8-)

AUTOR WĄTKU
wenrzyk
 

Re: cee'd HB vs SW

17 lip 2009 01:25

Piłę kupuję ale SW zostaje SW.
Co byśmy nie pisali,to z naszych wypowiedzi wynikają dwie rzeczy:
SW jest pakowniejsze.
A druga to: za przykładem wielkich tego świata: "Każdemu według potrzeb". Czy HB, czy SW, cee'd jest dobrym wyborem. Chyba, że się mylę?


Kurcze mi ciągle te tylne lampy z HB po głowie chodzą

AUTOR WĄTKU
moon
 

Re: cee'd HB vs SW

17 lip 2009 15:16

mniejsze spalanie, lepsze osiągi,


Ojej, ojej, ależ te różnice to wręcz powalają. Śmiem podejrzewać, że czasem drobne różnice indywidualne, partii lub Bóg jeden raczy wiedzieć co, mogą być większe. W dodatku śmiem podejrzewać, że Ja czyli 60 kilo, plus mój śmietnik- następne 60 kilo, waży mniej niż 4 osobowa rodzina w HB, więc co tu się rozdrabniać- trzeba się zsinglować i kupić SW- będzie szybciej jeździł i mniej palił.

Czasem myślę, ze dla mua samej dobre byłoby Q7. Przemyślałabym wtedy wypakowywanie rzeczy niepotrzebnych w momencie ich całkowitej dezaktywacji, mojej nimi dezaprobaty, a także częściowej dezintegracji ichnich. Np. skórek po bananach lub coś w ten deseń.

Tak całkiem offtop- mnie już kilka razy odmówiono sprzątania w aucie na myjni. Wot chamstwo, brak dżentelmeństwa i w ogóle.

AUTOR WĄTKU
szady
 

Re: cee'd HB vs SW

17 lip 2009 15:29

moon napisał(a):Tak całkiem offtop- mnie już kilka razy odmówiono sprzątania w aucie na myjni. Wot chamstwo, brak dżentelmeństwa i w ogóle.


:roll: a ja myślałem że to ja mam śmietnik w aucie..

AUTOR WĄTKU
moon
 

Re: cee'd HB vs SW

17 lip 2009 15:52

Czasem sprzątam! Ostatnio sprzątałam w kwietniu... w sumie to sprzątneli w serwisie.
Pracuje nad zmianą koloru tapicerki z kremowej na czarną.

Offtop- gdzie jest moderator.

wiem, wiem - ale nic więcej nie ma co pisać. jeszcze dostanę następne ostrzeżenie.
zawsze do usług - stj

AUTOR WĄTKU
Azaziel79
 

Re: cee'd HB vs SW

18 lip 2009 10:21

dopełniając: wspomniany wyżej BOX dachowy dedykowany dla HB o pojemności 420 litrów i całkiem ładnym wyglądzie - kosztuje 700 zł z montażem a nie 3000 (różnica między SW i HB) - my takiego zakupu dokonaliśmy, gdyż użytkowanie naszego ceed w większym gronie niż 3 i bagażem to kwestia 2-3 razy w roku. Oczywiście TV 50" nie przewieziemy (a zrobiłem to w SW), no ale takich potrzeb nie mamy :) BOX opiszę z fotką w najbliższym czasie :) - Spędziłem na tej kwestii kilka dni - więc wybór jest raczej przemyślany.

AUTOR WĄTKU
less
 

Re: cee'd HB vs SW

18 lip 2009 19:50

Jak ja kupowałem ceedka to różnica HB SW była 2000 plnów a box i belki za 2000 plnów to nic specjalnego, choć oczywiście zgadzam się z Tobą że jak potrzebujesz tego 2-3 razy do roku to nie warto brać SW

kotin
Asystent Kierownika
 
Posty: 314
Dołączył(a): 31 paź 2008 11:17
Lokalizacja: Tczew
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, optimum

Re: cee'd HB vs SW

19 lip 2009 17:12

Azaziel79 napisał(a):...więc wybór jest raczej przemyślany.

Nie przejmuj się tym nagłym wzrostem aktywności miłośników SW (łącznie ze mną) w tym wątku. :D Wybraliśmy przecież tak na prawdę to samo, tylko opakowanie każdy wybiera według potrzeb rodzinnych, zapotrzebowania na miejsce w samochodzie, gustu... Kupowanie samochodu w droższej i cięższej karoserii tylko dla przewiezienia jednej rzeczy, raz na na parę lat, to była by przesada. Najważniejsze że masz poczucie że dokonałeś, (tak jak ja) dobrego wyboru i tylko to się liczy. drinkss
SW 1,6 CRDi Beżowy oczywiście :)

AUTOR WĄTKU
wenrzyk
 

Re: cee'd HB vs SW

19 lip 2009 20:44

Kochani tak na prawdę rozważanie czy SW czy HB jest mniej więcej na poziomie: które auta są szybsze? Czerwone czy czarne?
SW ma swoje plusy i HB ma swoje plusy ważne że Cee'd nie ma MINUSÓW. (kto się z tym nie zgodzi będę go musiał wyzwać na walkę konną lub pieszą)

Moon Q7 kupuję jak SW zrobi mi się za mały ;) Kurcze ale jako miejskiego autka raczej pod uwagę go nie brałem... cóż trzeba będzie zweryfikować opinię.

Poprzednia strona
Powrót do Wady i zalety

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl