tylna półka w proceed

Czyli, co wam się podoba a co nie...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
jjs
Dyrektor
 
Posty: 664
Dołączył(a): 10 lut 2009 14:11
Lokalizacja: Warszawa

tylna półka w proceed

19 cze 2009 13:26

Tak trochę z nudów piszę :D , ale jedną z wad jest tylna półka, na klapie są specjalne gumki dociskające żeby nie latała na wybojach, ale jednak lata. Zbadałem sprawę, guki dociskają prawidłowo tyle tylko, że półka jest dość elastyczna i ma swoją masę, to powoduje, że na większy wybojach półka odgina się na tyle, że klapa jej nie dociska no i stuka :? Nie jest to raczej przypadłość egzemplarza, a zwyczajnie konsekwencja konstrukcji i zastosowanych materiałów.

No chyba, że tylko ja to zaobserwowałem :mrgreen:
PRO CEED 1.6pb

Maikler
 

Re: tylna półka w proceed

19 cze 2009 13:38

Wiesz co, na wybojach też mi latała półka. Przy klapie na górze są dwie gumki, którymi można kręcić i dowolnie je wkręcać i wykręcać. Po lekkim wykręceniu stuki ustały u mnie. Tylko nie kręć za te na dole klapy. Ja już jedną urwałem a potem dwa tygodnie czekałem aż sprowadzą.

Kubeusz
 

Re: tylna półka w proceed

19 cze 2009 14:59

jjs napisał(a):Tak trochę z nudów piszę :D , ale jedną z wad jest tylna półka, na klapie są specjalne gumki dociskające żeby nie latała na wybojach, ale jednak lata. Zbadałem sprawę, guki dociskają prawidłowo tyle tylko, że półka jest dość elastyczna i ma swoją masę, to powoduje, że na większy wybojach półka odgina się na tyle, że klapa jej nie dociska no i stuka :? Nie jest to raczej przypadłość egzemplarza, a zwyczajnie konsekwencja konstrukcji i zastosowanych materiałów.
No chyba, że tylko ja to zaobserwowałem :mrgreen:


Hmm... ja nie zauwazylem takich problemow...
Wprawdzie po zamknieciu klapy bagaznika i ruszeniu autem slychac jednorazowe stukniecie polki. Brzmi to tak jakby polka wlasnie sie ulozyla na swoim miejscu, ale nic poza tym nie slychac.

AUTOR WĄTKU
jjs
Dyrektor
 
Posty: 664
Dołączył(a): 10 lut 2009 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: tylna półka w proceed

19 cze 2009 15:52

Maikler napisał(a):Wiesz co, na wybojach też mi latała półka. Przy klapie na górze są dwie gumki, którymi można kręcić i dowolnie je wkręcać i wykręcać. Po lekkim wykręceniu stuki ustały u mnie. Tylko nie kręć za te na dole klapy. Ja już jedną urwałem a potem dwa tygodnie czekałem aż sprowadzą.

chyba nie do końca się zrozumieliśmy, klapa dobrze dociska półke, te gumki dobrze ją dociskaja w pozycji neutralnej, ale większe dziury powodują, że klapa siłą bezwładności lekko się ugina co powoduje, że "wymyka" sie dociskowi i potem odskakuje, jakby sprężynuje. Jak ktoś tego nie słyszy to zapewne ma albo radio głośno włączone, albo jeździ po równych drogach albo ma pełny bagażnik co eliminuje ten efekt. Doradzam kiedyś z nudów albo popatrzeć w lusterko wsteczne na klapę albo wejść do tyłu (klapa zamknięta) i nacisnąć lekko na półkę w środkowej cześci przy tylnej krawędzi. Ja długo myślałem, że coś mi w bagazniku lata, ale jednak nie 8-)
PRO CEED 1.6pb

lookaszk
 

Re: tylna półka w proceed

22 cze 2009 08:55

U mnie nie stuka, czy pusty, czy pełny. :D A wybojów w naszym kraju jest pod dostatkiem diabloo

outro
 

Re: tylna półka w proceed

22 cze 2009 09:28

Ja juz rozwiazalem ten problem. Mam co prawda wersje 5 dr. ale tez to zauwazylem. Z tym ze u mnie przy zamknietej klapie półkę mozna bylo spokojnie podnieść reka. Te gumowe dociski ledwo co trzymaly ta półlke. A regulować sie ich nie da.
Patent na to jest taki- ze starej szafy wykrecilem takie magnesy w plastikowych oprawkach. te magnesy trzymaly drzwi od tej szafy. Przykrecilem je do półki w aucie tak ze te gumki z klapy po zamknieciu jej sie na tych magnesach opieraja i półka jest mocno dociśnieta i nie halasuje. Jak bede mial czas to pokarze wam fotki kiedy je zrobie.

elza2008
 

Re: tylna półka w proceed

22 cze 2009 09:47

A może podkleić półkę albo szynę półki cienką gąbką do uszczelniania?

AUTOR WĄTKU
jjs
Dyrektor
 
Posty: 664
Dołączył(a): 10 lut 2009 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: tylna półka w proceed

22 cze 2009 11:50

elza2008 napisał(a):A może podkleić półkę albo szynę półki cienką gąbką do uszczelniania?

patentów jak usunąć tą usterkę to pewnie jest sporo, można np usztywnić samą półkę, albo podłożyć coś pod gumki w klapie, założyłem ten topic raczej z ciekawości czy inni też tak mają :twisted:

ale za to przy okazji oględzin mocowania półki zauważyłem, że konstruktorzy nieco się przyłożyli i zaczepy/zawiasy półki mają gumowe wykończenie, widziałem już wiele hatchbacków w których półki latały jak się wyrobił plastik przy mocowaniu, nam to nie grozi good
PRO CEED 1.6pb

outro
 

Re: tylna półka w proceed

22 cze 2009 14:00

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/090 ... ae56f.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ae6 ... aa620.html
na drugim zdjęciu widać ze gumki nie dosiegaja nawet do półki
wiedz jak maja ja trzymać? Teraz jest ok nawet na dolach półeczki nie slychać.
Aha cala operacja kosztowala 2zl.

lookaszk
 

Re: tylna półka w proceed

22 cze 2009 14:13

outro napisał(a):http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/09032cb1ad4ae56f.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ae6 ... aa620.html
na drugim zdjęciu widać ze gumki nie dosiegaja nawet do pulki
wiedz jak maja ja trzymać? Teraz jest ok natet na dolach puleczki nie slychać.

Ja tam się nie znam, ale w Prosiaku nie mam żadnych elementów zamontowanych na półce (oprócz 2 zawiasów), a same gumki są zamontowane od wewnątrz na klapie, i nic nie stuka i nie puka. Aż dzisiaj dokładnie popatrze
:?

outro
 

Re: tylna półka w proceed

22 cze 2009 14:22

lookaszk, bo te dodatkowe elementy to ja sam zamontowałem właśnie po to, by ta półka nie stukała. Kilka postów wcześniej objaśniałem tę sprawę. :)
Poza tym półki w ceed i proceed się od siebie różnią.
Ostatnio edytowano 22 cze 2009 18:40 przez outro, łącznie edytowano 1 raz

lookaszk
 

Re: tylna półka w proceed

22 cze 2009 14:40

outro napisał(a):lookaszk bo te dodatkowe elementy to ja sam zamontowalem wlaśnie poto by ta pulka nie ptukala. Kilka postów wcześniej objaśnialem ta sprawe. :)
Pozarym pulki w ceed i proceed sie od siebie różnia.

:oops:

raczek
 

Re: tylna półka w proceed

18 sty 2010 01:51

Spróbuje tego sposobu, który opisał outro, ponieważ mam ten sam problem. Co prawda wydawało mi się, że to podłoga bagażnika tak puka na wybojach, ale zobaczymy.

outro
 

Re: tylna półka w proceed

19 sty 2010 00:26

Rozwiązaniem problemu pukającej półki jest podklejenie uszczelki do uszczelniania okien pod tą półką do plastikowej osłony pod tą półką. Ten patent z przykręcanymi plastikami do półki sprawdzał się dobrze. Dopóty, dopóki plastiki w klapie zaczęły mi skrzypieć. Spowodowane to jest dużym naciskiem gumowych odbojników na owe plastiki w klapie. Próbowałem bawić się tam silikonem w spreju ale efekt był mizerny. Po tygodniu znowu skrzypiało. Polecam patent z uszczelką - naprawdę pomaga. Aha ja kupiłem uszczelkę o przekroju (O) są też o przekroju (W)

and
 

Re: tylna półka w proceed

16 lut 2010 15:53

ceed 1,4 - dzięki za podpowiedź przejechane już 70 km :D na blacie- a tez stuka-

ba_rtek
 

Re: tylna półka w proceed

20 kwi 2010 14:34

Tez zauwazylem tą przypadłość w moim pro cee'd jest to dosyc denerwujące zwłasza jak sie w lusterko popatrzy to naprawde niezle lata ta pólka.

Kierownik
 

Re: tylna półka w proceed

19 lip 2011 15:00

Ja też mam ten sam problem. Jak koledzy napisali, półka jest źle wykonana, powinna być ciut dłuższa i mniej elastyczna. U mnie jest jeszcze tak, że ona nie puka, tylko skrzypi tzn. skrzypienie wynika z tarcia gumowych rolek o plastykowe "łoże", które stanowią oś obrotu półki.

Avatar użytkownika
Geegles
Weteran
 
Posty: 1596
Dołączył(a): 02 maja 2012 23:43
Lokalizacja: Rosanów
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6T Pb 204KM
2020, GT

Re: tylna półka w proceed

23 wrz 2012 16:30

Ja rozwiązałem ten problem tak :
Obrazek
Jedyną modyfikacją do tego wynalazku będzie zakup czarnego filca a nie cielistego ;-)
Jest: Kia Proceed 1.6 T-GDI TEC+PRE+AEB+SRF
Było: Kia Stinger 2.0 T-GDI ECS+RED+TEC+SRF
Było: Kia Sportage 1.6 T-GDI
Było: Kia Cee'd JD 2014 1.6 CRDI
Było: Kia ProCee'd 2010 1.4 Pb
Było: Kia Sportage 2014 1.7 CRDI

Powrót do Wady i zalety
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl