Kia Cee'd sw optimum + 1.6 dohc czy jednak co innego ?

Czyli, co wam się podoba a co nie...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
lancer
 

18 maja 2009 07:08

sudi
Powiem tak nie patrz na dane producenta bo w warunkach rzeczywistych mogą być inne.
Co do podanej przez Ciebie prędkości może być tak,że 170 km/h to prędkość rzeczywista która może odpowiadać 195 km/h licznikowo.
Pozdrawiam :)

AUTOR WĄTKU
sudi
 

18 maja 2009 07:48

Na 100% muszę troszkę pojeździć obydwoma. Zaleta salonu Skody - mam 1km do autostrady i mogę przetestować w każdych warunkach ( miasto, trasa, autostrada ) . Mam nadzieję, że Kijanka też pozwoli na ok godzinną testówkę, bo bym podobną trasę zrobił może wtedy przy odrobinie szczęścia .

Szkoda, że nie mogę auta sobie "wypożczyć" na testy, bo bym sobie nawet sprawdził jak wygląda właśnie kwestia garażowania ( choć w sumie może pracownik by się zgodził na zahaczenie o dom ];-> )

Co do licznika i przekłamywania - oj.. ja miałem kiedyś fajną sytuację, bo nawalił prędkościomierz ( jak powiedziałem, że jadę do aso , to się o dziwo tego dnia sam naprawił i działa do dziś.. ) i przy ok 50km/h zamykał się na 250km/h ;) ( swoją drogą po co ktoś tak wyskalowywał liczniki w thalii... )

Zaraz zbieram się po zakupy i aby załatwić kilka spraw... między innymi chcę kupić lakier zaprawkowy do reni, bo kilka rys pasuje wyeliminować przez ów + polerkę . Wskoczę do Kia specjalnie w celu negocjacji i obadania między innymi uchwytu na klapie bagażnika.

AUTOR WĄTKU
bociek
 

18 maja 2009 07:56

<span>sudi</span> napisał(a):Wskoczę do Kia specjalnie w celu negocjacji i obadania między innymi uchwytu na klapie bagażnika.


Stoi u RM F moja więc możesz looknąć na listwę. Znajdziesz na pewno po naklejkach i ramkach.
Taka mała sugestia- negocjuj albo z panem Bartkiem albo Kubą.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

18 maja 2009 08:00

kupiłbym ta thali a ma klime??? a ile poduszek???
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
lancer
 

18 maja 2009 08:03

<span>bociek_krakow</span> napisał(a):Stoi u RM F moja więc możesz looknąć na listwę.

Coś się stało czy oddałeś na przegląd ??

AUTOR WĄTKU
bociek
 

18 maja 2009 08:05

lancer napisał(a):
<span>bociek_krakow</span> napisał(a):Stoi u RM F moja więc możesz looknąć na listwę.

Coś się stało czy oddałeś na przegląd ??


Problem z zawieszającym się centralnym. Dzisiaj czwarte podejście do problemu. :? Cierpliwość się moja kończy :evil:

AUTOR WĄTKU
lancer
 

18 maja 2009 08:06

<span>bociek_krakow</span> napisał(a):Problem z zawieszającym się centralnym. Dzisiaj czwarte podejście do problemu. Cierpliwość się moja kończy

Wspólczuje...........

AUTOR WĄTKU
amorfis
 

18 maja 2009 08:58

Co do zahaczenia o dom i garaÂż - mi siĂŞ udaÂło. Sprzedawca nawet nie robiÂł Âżadnych problemĂłw. W sumie potem wjazd do garaÂżu przerabiaÂłem i teraz to sam siĂŞ dziwiĂŞ jak daÂło siĂŞ tam wjechaĂŚ Cee'dem SW przed przerĂłbkÂą ;)

Co do pod³okietnika to ciê¿ko, ale da siê za³atwiÌ. Robi¹ Cee'dy z pod³okietnikiem z ty³u, tylko nie na Polskê. Ale znam przypadek, ¿e klient trochê pomarudzi³, trochê siê powyk³óca³ i mu w Polsce takiego sprzedali.

Pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
bruno
 

18 maja 2009 09:08

podłokietnik z tyłu jest dodawany z szyberachem - gdzieś na forum już to było

AUTOR WĄTKU
sudi
 

18 maja 2009 09:42

Sensor - bez klimy , 2 poduszki jak to renault pakowało wtedy.

Ponadto : elektryczne szyby przód, elektryczne i grzane lusterka, wspomaganie, immobiliser, blokada skrzyni, halogeny, soczewki, radio ... W zasadzie full opcja co dawali w 2001 ( grudzień ) ... zresztą brałem co było, bo to ostatnia thalia w małopolsce wtedy była z racji na niebywały popyt na te autka po wprowadzeniu .

Lakier metalic - czerwień wiśni, 2 komplety opon ( seryjne good yeary letnie gt2 i zimowe "coś" ale wyprawę w góry kilka razy zniosły nieźle . Do tego także belki dachowe i ew. nawigacja przenośna 3.5', bo będę chciał sobie sprawić 4.3', z racji, ze czasem w korku długim ( w krakowie na nowohuckiej raz stałem 2 godziny ), można sobie zapuścić jakiś film, a z transmiterem fm, mamy niemalże i kino domowe w aucie ;p .
Przebieg - dziś będzie ok 54200km
Do zrobienia mówię udczciwie :

okładziny w bębnach ( odkleiły się - wada cliówek i thalii ), bo następnego przeglądu rejestracyjnego nie przejdzie, ale to jeszcze kupa czasu .

Rozrząd ( 8 lat nie robiony... mimo małego przebiegu można profilaktycznie, choć mechanik daje mu jeszcze 20-30 tys km )

Amortyzatory - same elementy konstrukcji zawieszenia są ok, choć gumy mogą być wybite . Sugeruję wsadzić gazówki - komplet ok 500zł na całe autko .

Tłumik końcowy - jest ok, ale już troszkę korozja go podjada, choć mocowania jego są nie tknięte rudą

Chyba tyle, aczkolwiek nie mówię, że coś z eksploatacyjnych rzeczy nie jest do wymiany ( wiadomo - filtry i olej to będzie do zrobienia niedługo ) .

Auto bezwypadkowe, z kraju... 2 przeglądy w aso ( jeden w książce, drugi na papierze z aso, bo zapomniałem książki ) ... renault nie daje interwału czasowego, więc przy 60 tys km dopiero następny.

Z widocznych usterek " drobnych " - miałem szkodę parkingową i sprawca sobie odjechał = przedni zderzak jest pęknięty ( lecz nie kwalifikuje go to do wymiany ) i jedna lampa trzyma na 2 zaczepach a nie 3 albo 4 ... sam klosz nie był ruszony jak i jej elektryka, więc nie trzeba było zmieniać i szukać kosztów . Jedna śruba jest nieorginalna przy mocowaniu zderzaka, bo renówka dała "dziwne" jednorazowe niemalże śruby i przy mocowaniu reflektora powtórnym, musiałem nieco odgiąć zderzak = jedną śrubę wykręcić .

Wnętrze nosi normalne ślady użytkowania jak na 8 lat - wiadomo, kilka zadrapań ( ale na tym materiale nie rażą ) i tapicerka po moim ojcu ma kilka dziurek od popiołu z papierosa ( lecz nie rzucają się tak ostro w oczy i nie wpływają na eksploatację - ew. pokrowce i like new wszystko będzie .

... ale ok - to nie giełda, lecz skoro Napisałeś, to Ci odpisałem co to za fura :)

Co do negocjacji - zaraz zobaczę z którym wcześniej gadałem, bo dostałem wizytówkę z katalogiem i cennikiem w wyliczeniami ( ich "raty" odpadają - w getin banku taki kredyt z taką ratą spłacam w 4 lata a nie 8 jak w kia ( santander ) ... w dodatku też z ubezpieczniem) .

Szyber - fajna sprawa, ale kosztuje . Podłokietnik odżałuję, bo to nie ja zazwyczaj siedzę z tyłu, tylko jak już jadę autem, to w 90% przypadków za kierownicą , a jako użytkownik auta, ja spędzam za nią ok 70%, a ojciec 30 % ( auto brane w sumie dla rodziny fifty fifty z kosztami... o własnych w 100% 4 kołach na te chwilę nie myślę, bo jak coś, to mam do dyspozycji firmowego renault mastera ... a może z końcem roku kupię sobie jakieś małe, szybkie miejskie autko ) .

Chcę dziś pogadać w Kia o ew. użyczeniu auta na testy na cały dzień, pod zastaw mojego auta jakby się pluli . Nawet mogę na takich zasadach jak zastępcze, czyli, że biorę furkę zalaną do pełna, a potem oddaję w takim samym stanie . Przetestuję sobie i na mieście i na trasie i w kwesti garażowania . Może jedynie nie sprawdzę prześwitu i zachowania na nieutwardzonych drogach ( bo zdarza mi się wjechać na polne drogi, a i czasem wspiąć sie podjazdem takowym - thalia wysoko siedzi, więc dawała radę i nie musiałęm myśleć o jakimś 4x4 ), bo nie swoim autem lepiej nie ( po co uszkodzić coś, jak nie da rady ) .

Bociek - zobaczę sobie Twoje autko, ale obadam ten w salonie egzemplarz, bo dokładnie tą sztukę bym zgarnął ewentualnie jak spuszczą z tonu . Identycznie bym skonfigurował zamówienie ( ciemno szary, auto klima , optimum +, 1.6 benzyna i ten kolor tapicerki ), więc po co czekać do sierpnia, skoro mogę wyjechać nim w ciągu max 2 tygodni, jeśli się zdecyduję ( mówią, że tydzień, ale ja muszę to wszystko przemyśleć i kredyt załatwić.... no i thalię sprzedać gdzieś.. a jeśli się nie uda, to zostawiam Filipowiczowi i niech on się bawi )

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

18 maja 2009 09:48

ech to raczej bez klimy żona nie bedzie chciała-sprawdzałem na necie i widziałem ze własnie nie mają raczej klimy te roczniki :(

rozrząd zazwyczaj jest określony tak-albo np. 5 lat albo 90 tyskm

co do czasów przeglądów to dziwnie jeszcze się nie spotkałem abynie było określone czas lub przebieg co szybciej
mój scenik z 2001 roku miał 20 tyskm lub1 rok
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
sudi
 

18 maja 2009 16:04

Sensor - u mnie co 20 tys, ale nigdzie nie mówiono ani nie pisano o czasie. Serwisowane by³o w "¿yciowym" serwisie, gdzie mówili wprost - niech Pan jeŸdzi do danego przebiegu, bo nie ma sensu p³aciÌ rok w rok za przegl¹d przy tak ma³ej eksploatacji . W ksi¹¿ce te¿ nie ma podanego czasu ... Generalnie kupowa³em w naprawdê dobrym, choÌ partyzantkowym salonie ( A. £yko Zabierzów w 2001 ) - by³ plac z autami i "biuro" przenoœne w formie baraku oraz serwis 4 stanowiskowy obok . Dziœ maj¹ salon gdzie indziej, ju¿ naprawdê wypasiony, ale zostawili tam serwis, bo pracowali tam ludzie z zabierzowa i okolic - ludzie, robi¹cy tam od bardzo dawna i œwietnie znaj¹cy siê na swojej robocie ( opinia najlepszego aso w ma³opolsce, gdzie naprawy kosztuj¹ w dodatku jak nie w aso ) .

Teraz do tematu :

By³em znów w KIA R.M. Filipowicz w krakowie . Cee'd sw 1.6 opti+ nadal stoi i "czeka" na mnie . Poruszy³em temat rdzy i w odpowiedzi us³ysza³em, ¿e tu nie by³o takiego przypadku, ale by³y faktycznie narzekania ( wspomnia³ o tym forum tak¿e ;], a ja przytakn¹³em, ¿e je znam ) generalnie, ¿e element by³ Ÿle spasowany i to ju¿ poprawiono ( ponoÌ polaczki to spartolili, jako dostawca tej czêœci razem z uszczelnieniem ) .

Cee'd bynajmniej, ktĂłrego bym braÂł, ma juÂż widocznÂą szparĂŞ i czarnÂą uszczelkĂŞ w niej ( albo coÂś podobnego) - sprawdziÂłem organoleptycznie i sprzedawca widziaÂł, Âże oczu mi nie zamydli, bo wiem kilka rzeczy . Ma u mnie + za to, Âże sam wspomniaÂł, Âże byÂły problemy z lakierem na czerwonych cee'dach (ktoÂś nawet walczy z tym w dzisiejszym auto Âświecie, ale Kia siĂŞ wyparÂła wymiany auta - jedynie rekompensata ) i, Âże to poprawiono .

Jazda testowa - nie ma Âżadnego Cee'da sw do dyspozycji ani Âżadnego 1.6 . Jest tylko hatchback 1.4 i proponowano mi nim jazdĂŞ choĂŚby teraz ( nawet na 10 minut w okolicy, bo zaznaczyÂłem, Âże mi siĂŞ spieszy ), ale siĂŞ nie zdecydowaÂłem - powiedziaÂłem, Âże moÂże w przyszÂłym tyg, jeÂśli bym juÂż stawiaÂł kropkĂŞ nad i. ZresztÂą nie skÂłamaÂłem, bo miaÂłem mojÂą kobietĂŞ do odebrania, co jest dla mnie waÂżniejsze w tym momencie :)

Negocjacje - niestety nieugiêci ( nawet gdy powiedzia³em, ¿e zmieni³em zdanie i p³acê gotówk¹ ( no bo nie skorzystam z tego ich kredytu ) . Na uwagê, ¿e auto stoi tutaj i jest jako wystawowe, us³ysza³em, ¿e stoi ledwo tydzieù, a jak coœ to mog¹ mi œci¹gn¹Ì przeciez taki sam, jeœli poczekam nieco d³u¿ej ( do 2 tyg d³u¿ej ) .

Po moim marudzeniu i wyraÂźnym zaznaczniu, Âże interesuje mnie skoda octavia jeszcze, miÂłej pogawĂŞdce o Âżyciu, oglÂądaniu kaÂżdego detalu auta i nawet sprawdzaniu czy maÂły zaciek na lakierze ( po myciu, chyba wosk ) to nie przytarcie dalej nie szÂło ubiĂŚ ceny, lecz .

Teraz za 63100zÂł zaoferowali :

sw 1.6 opti+
auto klima
alarm
czujniki cofania
dywaniki

i w tej cenie bĂŞdzie jeszcze prawdopodobnie :

ubezpieczenie
rejestracja ( normalnie 50zÂł zaÂłatwienie tej sprawy przez nich )
napomkn¹³em coœ o alusach, ¿e bêdê chcia³ wrzuciÌ, wiêc mo¿e i to

i jeszcze byĂŚmoÂże jakieÂś dodatki, bo wyraÂźnie zaznaczono " dorzucĂŞ Panu jeszcze parĂŞ rzeczy do auta, ale bĂŞdzie trzeba poczekaĂŚ 2-3 dni dÂłuÂżej, bo montaÂż .

WiĂŞc w sumie wychodzi na jedno, ale i tak nie jestem happy z tym ubezpieczeniem, bo mogĂŞ go sobie taniej ubezpieczyĂŚ gdzie indziej ( choĂŚ tutaj 1670zÂł )

JuÂż sam nie wiem ...

Naturalnie odkup Thalii nadal aktualny, ale stwierdzili, Âże fajnie bĂŞdzie jak te rysy juÂż ja "zrobiĂŞ" , bo autko ma ich duÂżo przez 8 lat i wtedy moÂże nieco wiĂŞcej dostanĂŞ - dziÂś zresztÂą zaraz siĂŞ zabieram za to .


Ew. przymierzenie do garaÂżu sprzedawca mi sam zaproponowaÂł .

Cholera... osio³kowi w ¿³obie dano, bo z jazdy sw jak na te chwilê nici i 1.6 .... mo¿e Patecki bêdzie coœ mia³ . Octavia - tu z kolei czekam na oferty innych krakowskich salonów, ale jak na te chwilê widzê, to dosta³em najlepsz¹ ofertê za 1 razem .

Im czêœciej idê do Kia, tym bardziej mi siê ten cee'd podoba i t³ukê siê z myœlami. Ten ty³ to tak sprytne po³¹czenie laguny z 407 i volvo, ¿e a¿ pora¿a ... a nie widaÌ tego w³aœnie wcale - super ³adny .

Kwestia podÂłokietnika - nie istnieje w pakiecie z szyber dachem . Ze skĂłrkÂą teÂż go nie ma, bo sprzedawca chciaÂł mi takowe autko pokazaĂŚ, bo akuratnie ktoÂś ma odebraĂŚ . W naszym kraju, bynajmniej w krakowie - niedostĂŞpny .

Pozdrawiam,

PaweÂł

AUTOR WĄTKU
Wojtas
 

18 maja 2009 16:13

<span>sudi</span> napisał(a):bo z jazdy sw jak na te chwilę nici i 1.6 .... może Patecki będzie coś miał

Z tego co sie orientuje to Patecki ma SW testówkę ale 1,6crdi.

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

18 maja 2009 19:00

Sudi...jeśli za aluski będziesz musiał dopłacić ..NIE ZAMAWIAJ
:!: JA zrobiłem tak : zamówiłem SW na stalowych a i tak kupiłem aluski w sklepie KIA (cena chyba o 200zł mniejsza) dealer jeszcze gratisowo przerzucił oponki a na stalowe dokupiłem zimówki. i Tobie proponuje to samo . Pic polega na tym ,że auto z zamówionymi alufelgami już na nich przyjeżdża. :!:
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
sudi
 

18 maja 2009 20:42

Gizmo - Nie ... alusy by byÂły dodane gratis wtedy, bo Âżadnej dopÂłaty pow. ceny 63100zÂł nie zrobiĂŞ ( co i tak bym chciaÂł zbiĂŚ ) . Stalowe majÂą polecieĂŚ do bagaÂżnika wtedy i zakÂładam na nie zimĂłwki .

Jak nie doda alusĂłw, ale np. coÂś tam innego, to i tak alusy kupiĂŞ na wiosnĂŞ, tylko napewno nie w kia, bo sa Âśrednie - wolĂŞ wzory wieloramienne ( np. 12 ) ... niemalÂże szprzychowe. Dla designu moÂżnaby 17'' jakby to byÂł normalny kraj, ale, Âże drogi sÂą jakie sÂą, to 16'' .

BĂŞdziemy kombinowaĂŚ . Patecki nawet jeÂśli ma CRDI to grunt, Âże kombi . Auto powinno siĂŞ przecieÂż tak samo zachowywaĂŚ na drodze, resorowaĂŚ. Mi generalnie chodzi bardziej o sprawdzenie komfortu i wygody, bo silnik nie sÂądzĂŞ juÂż po samych parametrach technicznych, by siĂŞ daÂł ograĂŚ skodzie, ktĂłra ma mniej koni, wolniej leci do setki i mniej NM i jest ciĂŞÂższa . Fakt.... moÂże gÂłupio gadam, ale i tak kupujÂąc cee'da biorĂŞ na 100% 1.6 benzyna, bo na crdi mnie a) nie staĂŚ, b) nie potrzebujĂŞ diesla z racji na umiarkowane przebiegi ( niektĂłrzy na tym forum robiÂą w 1,5 miesiÂąca tyle, ile ja w rok....) .

P.S. - jeÂśli zakupiĂŞ KijankĂŞ zapewne zasilĂŞ grono klubowiczĂłw ;)
Pozdrawiam,

PaweÂł

AUTOR WĄTKU
amorfis
 

18 maja 2009 20:46

sudi z tego co widzę, to tak naprawdę decyzję już podjąłeś ;P My z żoną też tak mieliśmy, umówiliśmy się nawet już na jazdę do forda, po czym wieczorem powiedzieliśmy sobie "Kochanie, po co, przecież i tak wiadomo że kupimy tę Kię :)" - i jazdę odwołaliśmy :)

Szkoda że tacy nieugięci. Mimo wszystko powodzenia w negocjacjach.

AUTOR WĄTKU
novee
 

18 maja 2009 21:11

<span>sudi</span> napisał(a):Patecki nawet jeśli ma CRDI to grunt, że kombi . Auto powinno się przecież tak samo zachowywać na drodze, resorować. Mi generalnie chodzi bardziej o sprawdzenie komfortu i wygody

I tak wyglądasz już na zdecydowanego, ale jeśli znajdziesz możliwość, to poszukaj żeby się przejechać autem z TAKIM SAMYM silnikiem jak Twój. Diesel inaczej się prowadzi, ma cięższy przód. Ja na jazdach próbnych jeździłem dieslem 1.6, wziąłem 2.0 i różnica jest IMHO duża w prowadzeniu, skręcaniu, hamowaniu.

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

18 maja 2009 22:53

sudi napisał(a): Fakt.... moÂże gÂłupio gadam, ale i tak kupujÂąc cee'da biorĂŞ na 100% 1.6 benzyna, bo na crdi mnie a) nie staĂŚ, b) nie potrzebujĂŞ diesla z racji na umiarkowane przebiegi ( niektĂłrzy na tym forum robiÂą w 1,5 miesiÂąca tyle, ile ja w rok....) .

A mo¿e jest opcja zakupu w formie 50/50 i staÌ Cie bêdzie na wersje crdi , Ja tak zrobi³em (hehe..znów siê chwale) 50% wartoœci auta wp³aci³em przy odbiorze plus jakaœ op³ata manipulacyjna ok 800z³ a pozosta³¹ kwot¹ obracam przez rok tak aby procentowa³a. :wink:
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
sudi
 

19 maja 2009 06:37

Gizmo121 - Jest taka opcja, ale mnie nie staÌ . To 63100z³ to wy¿y³owanie na maxa . W zimie i tak bêdzie nieco ciê¿ko, gdy¿ mam dom jednorodzinny doœÌ du¿y z lat 90 i ogrzewanie gazowe .. 1400z³ leci na miesi¹c za gaz a gdzie reszta ... Jeszcze i tak sp³acam lustrzankê na raty, bo by³a akurat promocja w taki dzieù, ¿e bank mi nie pracowa³, a rozesz³y siê wszystkie w ci¹gu 30 minut, wiêc musia³em wzi¹œÌ raty, ale to do stycznia i grosze :)

Diesel zreszt¹ jak mówi³em - jest mi zbêdny przy przebiegach ok 12-15tys rocznie. W dodatku, gdy zakupiê II auto za jakiœ czas, to przebiegi siê i tam roz³o¿¹ i zanim diesel mi siê zwróci to auto ju¿ bêdê sprzedawa³ ( zak³adam 8 lat jazdy do 9 ) .

Amorfis i Novee - Tak. Macie racjê i ju¿ chyba sobie darujê nawet wizytê do skody, bo zwyczajnie choÌ startowo lepsz¹ dosta³em na skodzinê cenê, to gdyby ubezpieczaÌ i jeszcze kilka op³at uiœciÌ, to wyjdzie tak samo, ale jednak silnik nieco s³abszy i mniej oszczêdny oraz mniej praktyczne autko ) . Najbardziej jestem rozczarowany nowym Megane - Auto bije Cee'da baga¿nikiem ( mówiê o Hatchbackach ! ) i np. wygl¹dem i materia³em deski .... ale jest ciasno w œrodku jak fix a niektóre elementy s¹ tak spasowane, ¿e po¿al siê bo¿e ( moja thalia jest solidnie zmontowana ! ) . Do tego wygodnie jest tylko na przednich fotelach, bo tylnia kanapa tak siê zapada, ¿e ja mia³em problem aby wysi¹œÌ ( a nie jestem osob¹ ciê¿k¹ jakoœ ( 78kg ) i wielk¹ ( 183cm ) . Razi³y te¿ ró¿ne paskudne zaœlepki,które sobie lata³y i g³upie rozwi¹zania schowków ( tu i cee'd i megane mog¹ siê nauczyÌ wiele od skody, jeœli chodzi o schowki w desce roŸdzielczej , ale cee'd bije baga¿nikiem i tamtymi schoweczkami ) .

Tak... myÂślĂŞ, Âże decyzja podjĂŞta, ale trzeba to jeszcze skonsultowaĂŚ dokÂładniej z rodzinÂą, ktĂłra jakby nie patrzeĂŚ, finansuje poÂłowĂŞ przeszÂło.
63100zÂł to moÂże nie cena z marzeĂą, ale w sumie jakby dodali te felgi naprawdĂŞ, bagaÂżniki dachowe i free ubezpieczenie, to i tak wychodzĂŞ w sumie poniÂżej 60000zÂł za to co pierwotnie byĂŚ miaÂło .

Do tego jeszcze dokupiÌ wiêksz¹ navi, jak¹œ matê na sierœciucha i kilka zapasowaych "awaryjnych" rzeczy ( dziêki tym przegrodom, wkoncu bêdê móg³ mieÌ w aucie zapasowe ¿arówki...) i bêdzie gotowe .

Jeœli faktycznie kupiê, to autko odrazu bêdzie mia³o kilka podró¿y, wiêc pierwsze 2-3 tysi¹ce nabijê szybko, bo 27.VI jadê do Ustronia na zawody zjazdowe w mieœcie ( zapraszam wszystkich z okolic - fajna impreza i widowiskowa , tylko, ¿e ja jadê startowaÌ ;) ) , potem mam zaplanowane jeszcze 3 wyjazdy po ok 150km w jedn¹ stronê w góry, tak¿e na zawody i w lipcu wyjazd do Rzeszowa na parê dni oraz nad morze w sierpniu prawdopodobnie. Akurat autko bêdzie siê mog³o sprawdziÌ ;)

A Wiecie co najbardziej mi siĂŞ podoba w cee'dzie ? Poza wyglÂądem i wyposaÂżeniem ... to urzekÂły mnie - uwaga - mocowania siatki oddzielajÂącej bagaÂżnik od pasaÂżerĂłw z moÂżliwoÂściÂą zamontowania przy zÂłoÂżonej kanapie - Taki patent powinno mieĂŚ kaÂżde auto, bo dla mnie to coÂś genialnego - mogĂŞ sobie spokojnie np. tv 42'' zapakowaĂŚ i nie wleci mi na gÂłowĂŞ przy ostrym hamowaniu .

Tak.. to chyba wÂłaÂśnie autko, ktĂłre mnie serio urzekÂło ... IV takie w moim Âżyciu, bo zakochany jestem w bmw e39, maÂździe 6 i clio v6 ... nigdy nie myÂślaÂłem, Âże Kia teÂż mnie Âłapnie za serce .

Do tego autko podoba siĂŞ bardzo wielu osobom - nawet mojej kobiecie ( byĂŚ moÂże przyszÂłej Âżonie... czas pokaÂże ), ktĂłra nie lubi kombiakĂłw, a ten dla niej jest Âśliczny .

A wszystko dziĂŞki mojemu szefowi, ktĂłry mnie wygoniÂł do Filipowicza, bo kupowaÂł swojej narzeczonej ostatnio Colta - tyle mi nagadaÂł o tej kijance, Âże hoho ( a sam jeÂździ signum topowym ...) .

KtoÂś tu wspominaÂł o Focusie . To byÂł mĂłj ideaÂł przez ostatnie 3 lata usiÂłowania zmiany samochodu . W grudniu poszedÂł za 30000zÂł czarny sport z przebiegiem 53tys u dealera ( auto potestowe ) z 2006roku .... wtedy myÂślaÂłem, Âże sie powieszĂŞ, bo autko miaÂło na pokÂładzie audio soniaka seryjne i klimĂŞ automatycznÂą . Gdy dojechaÂłem do SÂącza, byÂła juÂż kartka " sprzedany"... a auto byÂło piĂŞkne, na 17'' felgach z wersji titanium - miĂłd .

Teraz teÂż myÂślaÂłem o focusie, ale gdy wsiadÂłem po wizycie w kia i renĂłwce... auto byÂło przestronniejsze od megane, ale ciaÂśniejsze od kia. RaziÂło strasznie to spartaĂąskie wykoĂączenie boczkĂłw drzwi (kia tu teÂż nie jest piĂŞkna, ale jest o niebo lepiej niÂż w fordzie ) . JakoÂś juÂż jego uroda nie dziaÂłaÂła tak na mnie, jak i zwyczajnie za cenĂŞ Kijanki, fura byÂła niemal goÂła . Pomijam fakt, ze w salonie mnie olano .

Generalnie taki ranking :
Najlepsza cena zakupu ze wszystkich fur o jakich myÂślaÂłem uwzglĂŞdniajÂąc dodatkowe koszty .

1) megane
2) cee'd
3) octavia

Najlepsza obsÂługa klienta w salonie :

1) kia i skoda na 1 miejscu
2) renault
3) fiat
4) ford

Najlepsze auto pod wzglĂŞdem wyposaÂżenie/cena/ wygoda :

1) cee'd
2) octavia
3) megane
4) bravo
5) focus .

Hehe... ale siĂŞ rozpisaÂłem - nie wiem czemu, ale z rana tak jakoÂś lekko mi siĂŞ stuka w klawiaturĂŞ .

Swoj¹ drog¹.. nie myœla³em te¿, ¿e ten temat bêdzie tak popularny i spotka siê z tak du¿¹ iloœÌi¹ naprawdê pomocnych mi odpowiedzi - dziêki Wam wszystkim - oby tak dalej :) Mam nadziejê, ¿e jak ju¿ decyzja zapadnie i wezmê zaliczkê do salonu, to poznam ju¿ pe³en konfig auta i wszystko co mam w tej cenie - trzeba postawiÌ kropkê nad i.

Pozdrawiam,

PaweÂł

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

19 maja 2009 09:04

W takim razie trzymam kciuki aby Ci się powiodło good
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Wady i zalety
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl