Kia Cee'd sw optimum + 1.6 dohc czy jednak co innego ?

Czyli, co wam się podoba a co nie...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
sudi
 

21 maja 2009 04:52

Dlatego przeciągnę to auto przez warsztaty inne . Jeżeli będzie ok ... zastanowię się poważnie, bo nawet jeśli Kijanka ucieknie, to zamówię wtedy i odczekam... trudno .

Zresztą ... jeśli się nie zgodzą na jazdę do innego aso i jeszcze innego warsztatu ( wiadomo jak to w aso ... ale mam zaufane aso peugeota, gdzie robią mi diagnostykę - sprawdziliby ) to znaczy, że coś jest nie teges. Rocznik i wyposażenie z tym silnikiem, to nie rewelacja jakaś ... da się to poszukać jak się szuka - w podobnej cenie zresztą oglądałem takie octavki... ale przebieg, to jakiś kosmos - muszę to dokładnie sprawdzić, choć na te chwilę, na serio wszystko wygląda na prawdziwe.

AUTOR WĄTKU
krisder
 

21 maja 2009 22:17

Sudi! Kupuj tą Skodę bo za niedługo możesz trafić na okazyjnego Golfa jedynkę w super stanie po niewidomym dziadku z Niemiec. Wybacz ten ton i lekką ironię ale szukałeś rady i opinii na temat dwóch zbliżonych klasowo aut. Wszystko było by fajnie tylko coś Ci się serwisy internetowe pomyliły. Na temat aut używanych najwięcej poczytasz na otomoto. Znajdziesz tam w zasadzie same okazje. Nie mogę zrozumieć Twojego podejścia do samochodu, który jak twierdzisz stał przez 1,5 roku i czekał na Ciebie. Otóż ja po takiej informacji nie oglądał bym tego samochodu. Auto które stoi przez taki długi czas będąc już wcześniej jeżdżone (nie ważne że mały przebieg) może być w gorszym stanie od normalnie jeżdżonego auta o przebiegu 150kkm. Masz pewność że pod nieobecność właściciela ktoś choć raz obrócił wałem korbowym, naładował i rozładował akumulator. Czy ten pojazd stał na kołkach czy normalnie na kołach?

Nie piszę tego bo się naczytałem nie wiadomo czego i gdzie, ale na bazie doświadczeń z takim "zadbanym" autem mojego kuzyna. Wybrał się nieborak na wczasy do Bułgarii a zajechał do Czechosłowacji. Jeżeli uważasz że to i tak daleko to muszę Cię uświadomić że mieszkał 11km od granicy. Wszystkie pieniądze poszły na opony, które wybuchały jedna po drugiej, węże układu chłodzenia i inne pierdoły. Ten samochód wybłagał od ojca, który wolał pociskać starym maluchem a nowy stał pod prześcieradłem. Wiesz jak ładnie wyglądał, jaki był zadbany a miał już dwa lata.

Nie namawiam Cię do zakupu Ceeda. Być może w salonie Skody przekonają Cię do octavi, ceną a może wyposażeniem, ale zobacz ile postów zawiera otwarty przez Ciebie temat a wszystko o kant d... rozbić. :twisted:

AUTOR WĄTKU
adam08
 

22 maja 2009 07:13

kolega krisder trochê przesadza. Nikt tu nikomu na si³ê nie ka¿e kupowaÌ tego czy tamtego auta jednak¿e ma trochê racji. Taki ³adny w¹tek by³, a Ty go tak zepsu³eœ sudi :cry: :wink:
Tyle pisalismy o nowych autkach, a ty kupujesz uÂżywaka :oops:
Tak czy owak, kupisz cee'dka czy coÂś innego oby Ci dobrze sÂłuzyÂł.

kotin
Asystent Kierownika
 
Posty: 314
Dołączył(a): 31 paź 2008 11:17
Lokalizacja: Tczew
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, optimum

24 maja 2009 15:17

Nic nie kupuj sudi i tak jesteś tu mile widziany. To forum użytkowników i sympatyków Ceeda. Nikt sympatyka tego modelu stąd nie wygoni, nawet jeżeli jeździ innym samochodem. :P
SW 1,6 CRDi Beżowy oczywiście :)

AUTOR WĄTKU
wik
 

24 maja 2009 15:40

Jego pieniądze i wybór. Życzę, aby wybrał dla siebie dobrze.
To jeszcze nic... Mam znajomego, który 3 lata z hakiem jest zapalony na kupno nowego samochodu. Na początku było fajnie, doradzaliśmy i odradzaliśmy, obrabialiśmy wszystkie marki z 5 razy po kolei. Teraz to już nikt nie podejmuje rozmowy na ten temat, bo już przegina i ogólnie powiało nudą. A zaczęło się tego, że strasznie zapalił się ponad 3 lata temu do Mondeo II. Tak rozważał, tak dumał, tak się dlugo drapał się po głowie...aż przestali produkować... :P

AUTOR WĄTKU
sudi
 

Re: Kia Cee'd sw optimum + 1.6 dohc czy jednak co innego ?

20 cze 2009 17:44

Hej,

Po długiej przerwie chyba warto napisać jak mi się potoczyło :)

Użytkownikiem Cee'da nie jestem, lecz nadal to autko ma u mnie zdobytą sympatię . Prawdopodobnie stanie jednak cee'd u mnie na posesji, lecz hatchback i mi będzie mało do tego, bo kupiłem swój samochód tydzień temu .

Reasumując - Na wyprzedaży rocznika 09 ojciec poluje na hatchbacka, albo będzie szukał jakiegoś 2-3 latka, bo niesety wynikł remont kolejny w domu i nowe autko to nie na naszą kieszeń ... ale prawdopodobnie jednak cee'd za to, że poprostu jest w środku obszerny .

Kombi już nie potrzeba, bo od tygodnia posiadam alfę 156 w sport wagonie na własność, toteż w domku są 2 auta ( thalia i alfa ) ... trafiła mi się świetnie zadbana, krajowa i z pewną przeszłością sztuka za małe pieniądze - wziąłem dla siebie, bo potrzebowałem już auta gdzie nikt mi nie będzie marudził, że zabieram. 2 litrowa benzyna doprawdy daje radę, a gdy trzeba to umiem już ją zaspokoić ok 7.5l w cyklu mieszanym . Autko piękne i choć miało stłuczkę w dzioba i teraz maska ma nieco mniejszą szparę po prawej nad reflektorem, to pas nie był tknięty, a wszystkie części wymienione w aso na brand new . Mam też kropkę rudej na klapie tylnej od środka, bo poprzedni właściciel obił do gołej blaszki no i się zarudziło .... ale krajowość, pewny przebieg i udczciwość właścieciela - to były bezcenne argumenty przy zakupie . Na gotowo wyszła 12500zł ( po zrobieniu przedniego zawieszenia, wymianie wszystkich filtrów i oleju oraz wrzuceniu nowej rolety, bo stara była wybrakowana ) .. tylnie amorki mają po 50%, więc po wakacjach do wymiany, rozrząd wymieniony nie dawno, więc to na te chwilę na ok 2 lata mi odpadło ( bo w alfie pasuje pasek choćby z rolkami co 60 tys, a teraz ten ma zrobione 22 tys ) .

Pozdrawiam i deklaruję dalsze odwiedzanie forum i byćmoże zakup faktycznie cee'da na zimę do domku :)

Paweł

Poprzednia strona
Powrót do Wady i zalety
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl