Alleluja...Ceed najlepszym kompaktem w Narodowym Auto Teście

Czyli, co wam się podoba a co nie...

Moderator: Żandarmeria

stj
Dyrektor
 
Posty: 843
Dołączył(a): 23 kwi 2008 16:44
Lokalizacja: Łódź

09 mar 2009 22:13

Małe OT
Jestem ciekawy jak są postrzegane ASO Kia u Naszych zachodnich sąsiadów .Jest lepiej ,czy może jeszcze tragiczniej ?
SW CRDi 115 Solid Red-Nissan Qashqai+2 2.0 dci AT

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
wroceed
Kierownik
 
Posty: 580
Dołączył(a): 02 kwi 2008 12:59
Lokalizacja: wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 Pb 140KM
2019, L+BL2+AEB

10 mar 2009 07:12

ale w tym samym numerze Auto Świata jest test Civica po 100 000 km....
ktoś tu na forum zachwycał się ASO Hondy, a z artykułu tego wynika, że często odpowiedź Panów w ASO Hondy sprowadzała się do typowego TTTM, nic sie nie dzieje i tak dalej

stj
Dyrektor
 
Posty: 843
Dołączył(a): 23 kwi 2008 16:44
Lokalizacja: Łódź

10 mar 2009 08:30

No to zaraz się zacznie . :(
Wywołany do tablicy na pewno przedstawi swoją opinię na temat OT
SW CRDi 115 Solid Red-Nissan Qashqai+2 2.0 dci AT

mjrPit
 

10 mar 2009 08:33

e2rdo napisał(a):w jednym piśmie na pierwszym w innym na ostatnim
wyciągając średnią ceed jest przeciętny ;)


no bo to jak na obecne czasy jest przeciętne auto :)
ja swoje odebrałem 5 dni temu, zrobiłem już 750 km i...
- między 2800-3000 rpm buczy coś w desce rozdzielczej
- jakieś plastiki skrzypią i pukają w bagażniku
- a tylne drzwi pasażera od strony kierowcy przy zamykaniu skrzypią jak dawniej w żuku :lol:
- radio słabo odbiera stacje (np. Zet-ki mi nie odbiera)

za to:
- fajnie się zbiera przy wyprzedzaniu
- hamulce faktycznie rewelka (EBD super)
- bagażnik pojemny
- sztywne ale sprężyste resorowanie

Daru
 

10 mar 2009 08:53

mjrPit napisał(a):
e2rdo napisał(a):w jednym piÂśmie na pierwszym w innym na ostatnim
wyciÂągajÂąc ÂśredniÂą ceed jest przeciĂŞtny ;)


no bo to jak na obecne czasy jest przeciĂŞtne auto :)
ja swoje odebraÂłem 5 dni temu, zrobiÂłem juÂż 750 km i...
- miĂŞdzy 2800-3000 rpm buczy coÂś w desce rozdzielczej
- jakieÂś plastiki skrzypiÂą i pukajÂą w bagaÂżniku
- a tylne drzwi pasaÂżera od strony kierowcy przy zamykaniu skrzypiÂą jak dawniej w Âżuku :lol:
- radio sÂłabo odbiera stacje (np. Zet-ki mi nie odbiera)

za to:
- fajnie siĂŞ zbiera przy wyprzedzaniu
- hamulce faktycznie rewelka (EBD super)
- bagaÂżnik pojemny
- sztywne ale sprĂŞÂżyste resorowanie


Ciœnie siê pytanie na usta - dlaczego wybra³eœ cee'd skoro tyle "po¿¹dnych" marek jeŸdzi po polskich drogach?

sko_fild
 

10 mar 2009 09:04

Najprawdopodobniej skrzypi Ci lusterko heh(tak jak u mnie kiedyś 8-) ), w bagażniku pewnie półka a na drzwi trochę smaru i po sprawie.

PS chyba wszyscy nie pamiętamy jak nam się wszystko tłukło i skrzypiało w starych furach, a teraz cieszmy się ciszą. Pozdro 4 all 8-)

bociek
 

10 mar 2009 09:13

<span>mjrPit</span> napisał(a):- jakieś plastiki skrzypią i pukają w bagażniku


Zapytaj kolegę klosj24 o uciszenie bagażnika. Osiwiał przy tym ale dał radę.
http://mojaceed.pl/forum/viewtopic.php?t=1593&start=40

zajcol
 

10 mar 2009 10:49

supertatajakuba napisał(a):Małe OT
Jestem ciekawy jak są postrzegane ASO Kia u Naszych zachodnich sąsiadów .Jest lepiej ,czy może jeszcze tragiczniej ?


Jak jest postrzegane ASO to nie wiem, ale podczas dwóch ostatnich kilkudniowych wizyt w Wuppertalu widzialem 3 ceedy, a pare godzin w samochodzie tam spędziłem. Widać, ze w Niemczech są to bardzo mało popularne samochody. Więcej, co ciekawe, jest carensów.

pozdrawiam

Damik
 

10 mar 2009 10:58

zajcol napisał(a):
supertatajakuba napisał(a):Małe OT
Jestem ciekawy jak są postrzegane ASO Kia u Naszych zachodnich sąsiadów .Jest lepiej ,czy może jeszcze tragiczniej ?


Jak jest postrzegane ASO to nie wiem, ale podczas dwóch ostatnich kilkudniowych wizyt w Wuppertalu widzialem 3 ceedy, a pare godzin w samochodzie tam spędziłem. Widać, ze w Niemczech są to bardzo mało popularne samochody. Więcej, co ciekawe, jest carensów.

pozdrawiam


Dlaczego są mało popularne. Obejrzyjcie film.

http://www.youtube.com/watch?v=FKpvJDnsB1I

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
wroceed
Kierownik
 
Posty: 580
Dołączył(a): 02 kwi 2008 12:59
Lokalizacja: wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 Pb 140KM
2019, L+BL2+AEB

10 mar 2009 11:09

nie wiem jak wy sądzicie ale nie za bardzo wierzę w te testy porównawcze odnosnie przyspieszania, drogi hamowania i takich tam...
przecież w takim teście inne osoby siedzą za kierownicą kazdego samochodu, na pewno inaczej operują pedałami ( :D ), dzwignią zmiany biegów, na pewno w innym momencie i w rózny sposób hamują.. dla pełnego obiektywizmu musiałby to byc ten sam kierowca, który zachowywałby się za kierownicą każdego z testowanych aut TAK SAMO...ponadto TE SAME opony, TEN SAM stopień przygotowania auta do testu - rozgrzania silnika, hamulców itd.

zajcol
 

10 mar 2009 11:21

wroceed napisał(a):nie wiem jak wy sądzicie ale nie za bardzo wierzę w te testy porównawcze odnosnie przyspieszania, drogi hamowania i takich tam...
przecież w takim teście inne osoby siedzą za kierownicą kazdego samochodu, na pewno inaczej operują pedałami ( :D ), dzwignią zmiany biegów, na pewno w innym momencie i w rózny sposób hamują.. dla pełnego obiektywizmu musiałby to byc ten sam kierowca, który zachowywałby się za kierownicą każdego z testowanych aut TAK SAMO...ponadto TE SAME opony, TEN SAM stopień przygotowania auta do testu - rozgrzania silnika, hamulców itd.


Jasne, trzeba do tego podchodzić z lekka rezerwą, zwykle wyniki testów różnią się od tych fabrycznych, a także między sobą.

mjrPit
 

10 mar 2009 11:48

Daru napisał(a):CiÂśnie siĂŞ pytanie na usta - dlaczego wybraÂłeÂś cee'd skoro tyle "po¿¹dnych" marek jeÂździ po polskich drogach?

Bo to moje wymarzone autko :mrgreen:
Od poczÂątku jak siĂŞ ukazaÂło bardzo mi sie podobaÂło, zbieraÂłem kasĂŞ i czekaÂłem na wersjĂŞ kombi, dozbieraÂłem i kupiÂłem :)
Przy wszystkich jego wadach i zaletach (a podstawowÂą zaletÂą jest cena) subiektywnie rzecz ujmujÂąc dla mnie autko jest super - co nie zmienia faktu, Âże obiektywnie patrzÂąc autko mieÂści siĂŞ gdzieÂś poÂśrodku stawki, wiĂŞc jest przeciĂŞtne. (choĂŚ uwaÂżam Âże w gĂłrnej stawce przeciĂŞtnoÂści 8-) )

bociek krakow napisał(a):Zapytaj kolegĂŞ klosj24 o uciszenie bagaÂżnika. OsiwiaÂł przy tym ale daÂł radĂŞ.


DziĂŞki skorzystam - teÂż nie lubiĂŞ jak coÂś mi skrzypi w aucie :)

novee
 

10 mar 2009 12:14

<span>wroceed</span> napisał(a):ale w tym samym numerze Auto Świata jest test Civica po 100 000 km....
ktoś tu na forum zachwycał się ASO Hondy, a z artykułu tego wynika, że często odpowiedź Panów w ASO Hondy sprowadzała się do typowego TTTM, nic sie nie dzieje i tak dalej

Ja się zachwycam ASO Hondy :P i aż sobie kupiłem AŚ z tej okazji żeby przeczytać. Fakt z tą kontrolką się nie popisali, amory stukają (ale w Ceedzie napier$%&%ją w porównaniu do Hondy), ale mimo wszystko i ta Honda i ASO jest 20 lat przed ASO Kia i ten test raczej mojego zdania nie zmieni.
Ostatnio edytowano 10 mar 2009 13:30 przez novee, łącznie edytowano 1 raz

zajcol
 

10 mar 2009 12:54

novee napisał(a): Honda i ASO jest 20 lat przed ASO Civica.


Co artysta miał na myśli, możemy się tylko domyslać... ;-)

novee
 

10 mar 2009 13:30

Już poprawiłem :)

adam08
 

Re: Alleluja...Ceed najlepszym kompaktem w Narodowym Auto Te

10 mar 2009 19:50

wroceed napisał(a):przed chwilÂą kupiÂłem Auto ÂŚwiat 11/09 i nasz Ceedek na pierwszym miejscu w segmencie C... brawo
dodam, Âże nasz CEED jest na 2 miejscu w rankingu popularnoÂści i postrzeganiu marek
ponadto jest na 7 miejscu w rankingu niezawodnoÂści
13 miejsce - komfort (ukÂład jezdny)
6 miejsce - wnĂŞtrze
1 miejsce w kategorii hamulce
ale niestety ASO Kia na ostatnim miejscu (20 pozycja) jeœli chodzi o fachowoœÌ i estetyke serwisów i kulturê obs³ugi
jeszcze raz gratulujĂŞ nam wyboru


hamulce faktycznie ma dobre. Ju¿ dwa razy mialem nieprzyjemnoœÌ sprawdziÌ to na w³asnej skórze. A przecie¿ cee'dek doœÌ ciê¿ki jest co by nie mówiÌ wiêc i droga hamowania mog³aby byÌ d³u¿sza. Dziwi mnie tylko 6 miejsce za wnêtrze. Jest przestronne i dobrze wykoùczone (mam tu na myœli materia³y).
OgĂłlnie to cieszy to pierwsze miejsce ale to artykuÂł w Auto ÂŚwiecie wiĂŞc nie mo co siĂŞ za bardzo zachwycaĂŚ. Na forum juÂż parĂŞ razy obsmarowywaliÂśmy i to dosĂŚ sÂłusznie tÂą gazetkĂŞ za jej "obiektywizm".. :wink:

dankat
 

10 mar 2009 22:06

wroceed napisał(a):nie wiem jak wy sądzicie ale nie za bardzo wierzę w te testy porównawcze odnosnie przyspieszania, drogi hamowania i takich tam...
przecież w takim teście inne osoby siedzą za kierownicą kazdego samochodu, na pewno inaczej operują pedałami ( :D ), dzwignią zmiany biegów, na pewno w innym momencie i w rózny sposób hamują.. dla pełnego obiektywizmu musiałby to byc ten sam kierowca, który zachowywałby się za kierownicą każdego z testowanych aut TAK SAMO...ponadto TE SAME opony, TEN SAM stopień przygotowania auta do testu - rozgrzania silnika, hamulców itd.


Przy innym artykule był kiedyś opis jak robią pomiary.
Wielokrotne próby, specjalistyczny sprzęt itp.
Także pomiary są rzeczywiste i dokładne.
I nie ma co szukać 'masońskich' spisków.

zajcol
 

10 mar 2009 22:18

dankat napisał(a):Przy innym artykule był kiedyś opis jak robią pomiary.
Wielokrotne próby, specjalistyczny sprzęt itp.
Także pomiary są rzeczywiste i dokładne.
I nie ma co szukać 'masońskich' spisków.



Od jakiegos czasu sporo gazet podaje wyniki wlasnych testow przyspieszenia. Zwykle odbiegaja one od tych podawanych przez producenta (w jedna lub druga strone). Bliski sercu przykład:
http://www.kia.pl/onas/downld/140%20Kom ... 0Swiat.pdf

dankat
 

10 mar 2009 22:31

zajcol napisał(a):
dankat napisał(a):Przy innym artykule był kiedyś opis jak robią pomiary.
Wielokrotne próby, specjalistyczny sprzęt itp.
Także pomiary są rzeczywiste i dokładne.
I nie ma co szukać 'masońskich' spisków.



Od jakiegos czasu sporo gazet podaje wyniki wlasnych testow przyspieszenia. Zwykle odbiegaja one od tych podawanych przez producenta (w jedna lub druga strone). Bliski sercu przykład:
http://www.kia.pl/onas/downld/140%20Kom ... 0Swiat.pdf


Oki.
Zawsze będą różnice.
Wolę test jeden z kilkoma autkami.
A skąd różnice między testami. - Zmienne, czyli.
Opony, nawierzchnia, temperatura, wersja autka (np.kombi, waga) itp.
Także patrze na dane porównanie.
A nie porównuje różnych testów zbiorczych.

Poprzednia strona
Powrót do Wady i zalety
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl