Master test 14 kompaktów w Auto Motor i Sport 3'09

Czyli, co wam się podoba a co nie...

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
wroceed
Kierownik
 
Posty: 580
Dołączył(a): 02 kwi 2008 12:59
Lokalizacja: wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 Pb 140KM
2019, L+BL2+AEB

Master test 14 kompaktów w Auto Motor i Sport 3'09

23 lut 2009 17:18

jakaś paranoja. bardzo mnie rozśmieszył pseudo TEST 14 kompaktów w nowym AMiS gdzie CEED 2.0 diesel zajął ostatnie miejsce
podobno są jakieś "zawiłości komputera pokładowego" nie wiem ale ja jako prawie komputerowy analfabeta bez żadnych problemów umiem obsługiwać wszystkie funkcje, "mało precyzyjny układ kierowniczy przeszkadza w pokonywaniu zakrętów" wydaje mi się, że jeśli w 1,6 dieslu jakiego mam jest taki sam układ kierowniczy to coś kłamią bo ja nie mam żadnych problemów z pokonywaniem zakrętów

mam wrażenie że konkurencja czuje oddech na plecach i trzeba było wszystkimi "znanymi" sposobami zdyskredytować CEEDa...

w gronie testowanych aut m. in. Megane, Auris, 308, Astra, C4, Bravo, Civic
w AMiS nr 6'08 pisali w teście długodystansowym CEEDa - cyt."Cee'd przez międzynarodowy zespół jest chwalony za pewne prowadzenie, łatwą do opanowania podsterowność, precyzyjny układ kierowniczy z elektrycznym wspomaganiem i porządne hamulce."

koniec z rzetelnością mediów motoryzacyjnych

e2rdo
 

23 lut 2009 17:48

heh, nie ma co wierzyć pismakom

stj
Dyrektor
 
Posty: 843
Dołączył(a): 23 kwi 2008 16:44
Lokalizacja: Łódź

23 lut 2009 17:53

Kolejny tekst na zamówienie koncernu X .Szkoda słów .Nie ma tam przypadkim , drobnym druczkiem napisane , że jest to artykuł sponsorowany. :twisted:
SW CRDi 115 Solid Red-Nissan Qashqai+2 2.0 dci AT

kostel
 

23 lut 2009 17:58

może KIA Europe nie wniosła "wpisowego" na czas do gazety :)

lancer
 

23 lut 2009 18:06

ach te niemieckie testy :)

q8122
 

23 lut 2009 19:10

<span>kostel</span> napisał(a):może KIA Europe nie wniosła "wpisowego" na czas do gazety

kostel, ty jesteś dobrze poinformowany, czy to jest standard?

Daru
 

23 lut 2009 19:42

Świetne są te testy - w jednym tygodniu piszą że świetnie się prowadzi, w następnym że nie można opanować auta w zakręcie, w trzecim że jest przeciętny układ kierowniczy itd. itp. i tak w każdym teście, w każdej gazecie. Oczywiście niezastąpiony wzór na G zawsze wygrywa. Czytam te testy ale nie przywiązuje do nich wagi bo i tak niemiecki często "szmelcwagen" i tak wygra. A gdyby tak zamiast KIA dali znaczek VW to jestem pewien że nasza KIA wygrała by każdy test a w tej cenie sprzedawała by się jak ciepłe bułeczki - hit sprzdaży murowany.

novee
 

23 lut 2009 20:07

Nie wiem jak w tym teście, ale juz kilka razy było w różnych gazetach i sam organoleptyczie sprawdziłem. 1.6 CRDI prowadzi się bardzo fajnie, a 2.0 CRDI już gorzej, czuć że ciężki silnik ciągnie auto i jest podsterowne i bardziej ociężałe. Róznica nieduża, ale czuć.

zajcol
 

23 lut 2009 22:29

W papierach podana różnica miedzy 1,6 a 2,0 wynosi az 60kg. Cos duzo...

MayDay
 

24 lut 2009 11:12

kostel napisał(a):może KIA Europe nie wniosła "wpisowego" na czas do gazety :)


Rzeczywiscie troche zaskakujący wynik testu, szczególnie, ze KIA zazwyczaj plasowała się w czołówce podobnych porównań, np. jakies 3 tygodnie temu w porównaniu w AŚ pro_ceed z megane i c4 (chyba z silnikami DIESEL) pobił ich na głowe.

Z drugiej jednak strony, idąc tym tokiem rozumowania, skoro tak czesto CEED wygrywa (lub jest wysoko w rankingu) porównania z innymi, to znaczy, ze nieźle koreańce smarują ;-)

Niestety jakość artykułów w tego rodzaju pismach jest na żenująco niskim poziomie i niewiele ma wspólnego z rzeczywistością. Dla relakstu można poczytać, ale podczas wyboru auta na pewno nie sugerowałbym się ich opinią. W końcu od tego jest forum, gdzie można znaleźć rzetelną informacje na temat wybranego modelu auta. :-)

Avatar użytkownika
linsky
Kierownik zmiany
 
Posty: 177
Dołączył(a): 04 cze 2008 08:23
Lokalizacja: Małkinia Górna

24 lut 2009 11:32

<span>MayDay</span> napisał(a):W końcu od tego jest forum, gdzie można znaleźć rzetelną informacje na temat wybranego modelu auta. Smile


clapping i tu się w 100% zgadzam
Żyj i pozwól żyć innym!!!

kotin
Asystent Kierownika
 
Posty: 314
Dołączył(a): 31 paź 2008 11:17
Lokalizacja: Tczew
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, optimum

24 lut 2009 11:38

q8122 napisał(a):
<span>kostel</span> napisał(a):może KIA Europe nie wniosła "wpisowego" na czas do gazety

kostel, ty jesteś dobrze poinformowany, czy to jest standard?

Podejrzewam że może to być standard. Mam całkiem dobre informacje na temat rzetelności testów art. komputerowych w gazetach. Tam testy są rzetelne do tego stopnia że firma która nie wniosła "wkładu" w ogóle w teście nie istnieje. :lol:
SW 1,6 CRDi Beżowy oczywiście :)

mjrPit
 

03 mar 2009 20:37

rozmawiałem dzisiaj ze swoim dilerem - Kia nie zdążyła na czas dosponsorować testów "panów redaktorów" no i spadła na tyły - czyli to jest niestety standard :evil:

escees
 

03 mar 2009 21:10

Jesli mozna sie wtracic to dla mnie najbardziej miarodajna strona o samochodach jest www.parkers.co.uk. Tam nikt nikogo nie sponsoruje. :) A redaktorow tak.

novee
 

03 mar 2009 21:17

mjrPit, a TwĂłj dealer taki oÂświecony w temacie i ma potwierdzone informacje czy jakiÂś domorosÂły filozof-spiskowiec?

Ja traktujê testy z duuu¿ym przymru¿eniem oka, ale te z AMiS s¹ jednymi z lepszych jeœli ju¿. Pamiêtajcie te¿, ¿e w testach jest oceniane konkretne auto, w danej wersji, danym silnikiem i wyposa¿eniem i w innej wersji silnika/wyposa¿enia testy mog¹ wyjœÌ inaczej.
Nie broniĂŞ ani nie potĂŞpiam AMiS i Cee'da teÂż, ale wg. mnie nie ma siĂŞ co podniecaĂŚ tymi testami, tylko traktowaĂŚ je ogĂłlnikowo. Mamy normalne, dobre :roll: , zwykÂłe kompakty i tyle, ani szajs, ani F-16 z tego nie wyjdzie.

BTW. Chyba wÂłaÂśnie w AMiS jeden z pierwszych testĂłw Golf vs Cee'd kombi wyszedÂł prawie na rĂłwno. Co ciekawe testujÂący napisali, Âże przy przyspieszaniu i mocniejszym deptaniu wyraÂźnie sÂłychaĂŚ Âświst turbiny jakby daleko karetka jechaÂła :?
No to nie wiem co ja mam, bo u mnie jest jakiÂś ryk, a turbinĂŞ sÂłyszĂŞ tylko przez moment, jak z obrotĂłw > 4 tys. odpuszczĂŞ gaz.
kolejne ASO mi uku³o teoriê ¿e ka¿de auto jest inne i inaczej siê uk³ada i dŸwiêki mog¹ byÌ ró¿ne, ale komp pokazuje ¿e silnik OK (co ja zreszt¹ wiem, ¿e silnik jest OK) i ¿adnych wad nie widaÌ.

mjrPit
 

04 mar 2009 22:02

novee napisał(a):mjrPit, a Twój dealer taki oświecony w temacie i ma potwierdzone informacje czy jakiś domorosły filozof-spiskowiec?


cóż... na filozofa - spiskowca to on mi nie wygląda, a w branży motoryzacyjnej już nieco latek siedzi, auta różnych producentów w salonach sprzedawał więc chyba wie co mówi - z resztą czyta to forum to może potwierdzi :wink:

misiek1
 

04 mar 2009 22:55

W tym przypadku przekupstwo raczej nie wchodzi w rachubę. Auta testowali redaktorzy z kilku krajów-w sumie kilkanaście osób. Mnie osobiście wydaje się, że taki test jest dużo bardziej miarodajny, niż testy np, a Auto-Świecie lub Motorze.
Ale życie mnie nauczyło tego, że testom się nie ufa i najważniejsze jest to co się czuje samemu. Marki VW osobiście nie lubię, ale po jeździe próbnej Golfem VI 1.4 tsfi byłem pod bardzo dużym wrażeniem. W tym teście Ford Focus zajął miejsce gdzieś w połowie stawki, a według mnie jest świetnym autem.

razor7
 

04 mar 2009 22:55

może trochę jest teraz tak że Ceed stał sie bardzo niewygodnym przeciwnikiem dla konkurencji bo przy podobnych osiągach i często lepszym wyposażeniu jest zwykle o 10-20 tys tańszy od konkurentów o 7 letniej gwarancji nie wspominając (fakt że te 7 czy 5 to troche fikcja ale zawsze....)
oczywiście ceed nie jest cudem techniki ale w swojej cenie nie ma konkurentów i to może boleć.....

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
wroceed
Kierownik
 
Posty: 580
Dołączył(a): 02 kwi 2008 12:59
Lokalizacja: wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 Pb 140KM
2019, L+BL2+AEB

05 mar 2009 09:47

niech komplementem dla naszego silniczka 1,6 CRDI będzie następująca sytucja.
podjeżdżam na stację ORLEN pod dystrybutor i podchodzi pracownik stacji (ten co nalewa paliwko, chyba tylko ORLEN tak ma co mnie osobiście troche irytuje bo nie lubie jak ktoś mnie obsługuje...no może poza pewnymi sytuacjami, wiecie jakimi), ja otwieram klapkę wlewu paliwa a pracownik mówi patrząc na korek:
"aaaa...to dieselek, nie zauwazyłem bo tak cichutko chodzi"
i tyle...

Powrót do Wady i zalety
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl