Wrażenia z jazdy Focusem 1.8 TDCI 115 KM

Czyli, co wam się podoba a co nie...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Daru
 

Wrażenia z jazdy Focusem 1.8 TDCI 115 KM

30 sty 2009 22:05

Pojawia siê od czasu do czasu porównanie do tego popularnego kompakta wieÌ i ja pozwole sobie na kilka s³ów wra¿en z jazdy focusem.Kolega odebra³ niedawno nowy samochód (s³u¿bowy) i pozoli³ na przeja¿dzke oraz oglêdziny po³¹czone z porównaniem do cee'da. Zastrzegam na pocz¹tku ¿e to moje subiektywne odczucia.
1. WnĂŞtrze jest nieco bardziej wesoÂłe niÂż w ceed'zie (szczegĂłlnie Âże ja mam wersje C+ bez wstawek kolorystycznych).
2. JakoœÌ materia³ów wewn¹trz gorsza ni¿ w ceedzie - wiêcej twardych plastików.
3. Fotele wygodne - porĂłwnywalne do ceeda - z tyÂłu mniej miejsca w focusie.
4. Pierwsze wraÂżenie negatywne to hamulce - zapewne sÂą rĂłwnie skuteczne co w ceedzie ale znacznie gorzej dziaÂła wspomaganie, trzeba duÂżo mocniej wciskaĂŚ - pewnie trzeba sie przyzwyczaiĂŚ.
5. Zawieszenie Focusa to pierwsza klasa choĂŚ ceedowi niewiele brakuje do tego wzorca. Oba trzymajÂą sie Âświetnie drogi ale lepiej czuĂŚ co siĂŞ dzieje z koÂłami w fordzie - ma bardziej bezpoÂśredni ukÂład kierowniczy. Mnie osobiÂście wspomaganie ceeda bardzo odpowiada wiĂŞc nie narzekam.
6. Niezbyt dobre wraÂżeni zrobiÂł na mnie silnik . Pracuje trochĂŞ jak traktor i wyraÂźnie sÂłychaĂŚ go w kabinie. Mimo tej samej mocy i wyÂższego momentu obrotowego nie wyrywa do przodu tak ochoczo jak CRDi. Nasz diesek to przy TDCi peÂłna kultura, cisza i dynamika. MoÂżna to doceniĂŚ kiedy przesiÂądzie siĂŞ na silnik o porĂłwnywalnych parametrach w innym samochodzie.

Generalnie nie zamieniÂł bym siĂŞ na focusa - ma praktycznie identyczne wyposarzenie jak mĂłj ceed (brak relingĂłw w focusie ale ma esp - ja nie). Jest jeszcze cena - przy obecnych wyprzedaÂżach to 64 tyÂś zÂł. Ja w sierpniu zapÂłaciÂłem 63.5 tyÂś. , dziÂś pewnie zapÂłaciÂł bym sporo mniej nawet doliczajÂąc do ceny ESP- wiec i argumetu w postaci porĂłwnywalnej ceny teÂż nie ma.

To moje wraÂżenia - ale jeÂśli ktoÂś zastanawia siĂŞ nad wyborem niech pojeÂździ tym co chce kupic i porĂłwna bez uprzedzeĂą do marki - warto. Na pewno Ford nie jest g.... wort, ale tzw. porzÂądne marki nie zawsze takie wspaniaÂłe jako nich siĂŞ sÂądzi.

AUTOR WĄTKU
matyk
 

30 sty 2009 22:24

Ja miałem Foke jedynke 1,8 TDCi 115KM w wersji Ghia, moment nieco wyższy niż ceed. Jeśli chodzi o dynamike porównując z ceedem 1,6 CRDi 115KM, to według mnie ciut lepiej zbierał się silnik forda. Takie jest moje odczucie. Troche większa pojemność robi swoje. Dlatego teraz chodzi mi po głowie, żeby zawirusować Kijka. Jesli chodzi o zawieszenie to znów nieco lepszy jest ford. Jeśli chodzi o hamulce, materiały wykończeniowe i design to ceed tu wygrywa.

AUTOR WĄTKU
zajcol
 

30 sty 2009 22:42

matyk napisał(a):Ja miałem Foke jedynke 1,8 TDCi 115KM w wersji Ghia, moment nieco wyższy niż ceed. Jeśli chodzi o dynamike porównując z ceedem 1,6 CRDi 115KM, to według mnie ciut lepiej zbierał się silnik forda. Takie jest moje odczucie. Troche większa pojemność robi swoje.


Po mojemu to nie pojemnosc silnika tylko roznica masy samochodow robi swoje. Moment zdaje sie mialy podobny, a moze nawet kijek wiekszy.

AUTOR WĄTKU
matyk
 

30 sty 2009 22:46

Ford moment miał 250 Nm + 30 Nm wynikający ze zmiennej geometrii łopatek turbiny czy coś takiego. Nadmieniam że miałem Focusa w kombiku. A ceedka mam w Hbacku.

Avatar użytkownika
kissiel021
Asystent Kierownika
 
Posty: 212
Dołączył(a): 26 lip 2010 20:54
Grupa: Dolny Śląsk

Re: Wrażenia z jazdy Focusem 1.8 TDCI 115 KM

19 lip 2012 23:04

Ford rzeczywiście wiedzie prym jeśli chodzi o zawieszenie, całkowicie się z tą tezą zgadzam. Czytałem kiedyś gdzieś, że konstruktorzy w ceedach wzorowali się właśnie na zawieszeniu focusa. Jak dla mnie mimo wszystko ford wygrywa jeśli porównamy pod tym względem. Ceed powinnien byc bardziej sprężysty. Pomijając to, ważne ze prowadzi się dobrze, a zawieszanie ma duży margines bezpieczeństwa w nietypowych sytuacjach, podobnie jak ford:)
CEE'D SW 1,6 CRDI 115km, OPTIMUM, 2009 FL

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

Re: Wrażenia z jazdy Focusem 1.8 TDCI 115 KM

26 lip 2012 12:32

właśnie ujeżdzam oba

ceeda FLa i nowego Focusa. Przez chwilę miałem jeszcze Astrę III

jesli chodzi o komfort zawieszenia, ceed to taczka przy pozostałych dwóch. Natomiast prowadzenie i zachowanie na drodze dla mnie nawet w ceedzie lepiej troche niz w focusie.

o wyposazeniu i cenach nie dyskutuje - nie ma o czym :twisted:

pzdr
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: Wrażenia z jazdy Focusem 1.8 TDCI 115 KM

26 lip 2012 17:30

Gbear, a jak głośność w środku? Dalej tak cholernie głośno, że przy 80 wydaje się jakbyś jechał 180? :D

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

Re: Wrażenia z jazdy Focusem 1.8 TDCI 115 KM

27 lip 2012 15:59

hacker napisał(a):Gbear, a jak głośność w środku? Dalej tak cholernie głośno, że przy 80 wydaje się jakbyś jechał 180? :D


w ceedzie czy foce? :D

cichutka foka jest. NIe mam porownania do starej wersji, ale na autobahnie nie zauwazylem (doslyszalem) jak dobilem do 180 km/h, bo gadalem ciagle z babą :)
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: Wrażenia z jazdy Focusem 1.8 TDCI 115 KM

27 lip 2012 16:52

No ja właśnie porównywałem do starego focusa. Tam wg. mnie była tragedia ...

Powrót do Wady i zalety
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl