Czy kupiłbyś Ceeda jeszcze raz ???

Czyli, co wam się podoba a co nie...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
wladz
 

28 wrz 2007 08:16

cor:
"W sobotę odbiór czy mogę prosić o bliższe wskazówki które elementy są ściągane do montażu alarmu i czujników - na co patrzeć jeszcze ?"

U mnie problem pojawił się, gdy musieli zmienić czujnik tylko tył na uzgodniony tył i przód.Wymieniając czytnik z tyłu na przód przy lusterku zostały dwie dziury po montażu i wzruszenie ramion.Jeżeli również masz gratis to zobacz jaki model montują.

Dużą pretensję mam o nie poinformowanie co ja właściwie utargowałem!

Oglądasz ofertę wybierasz czujnik alarm.
Przeglądasz prospekt KIA z alarmami i czujnikami i juz się cieszysz z urządzeń a przy odbiorze okazuje się, że masz co innego a na pytanie dlaczego, słyszę, że za montowane w fabryce to musiałbym zapłacić i tak bym zrobił ale nikt mnie nie poinformował, co otrzymam.

AUTOR WĄTKU
mb13
 

dieler

28 wrz 2007 14:38

To trafiłeś na dielera oszusta. Pewnie dorabia sobie na tych czujnikach i alarmach jego znajomy albo rodzinka. Ja osobiście nie rozumiem po co w aucie montuje się te słynne czujniki cofania :D Przecież to nie jest do niczego potrzebne. Nawet za darmo bym tego nie chciał. Ot kolejny element samochodu, który może się zepsuć :D

AUTOR WĄTKU
tstwi
 

Re: dieler

28 wrz 2007 16:26

mb13 napisał(a):To trafiłeś na dielera oszusta. Pewnie dorabia sobie na tych czujnikach i alarmach jego znajomy albo rodzinka. Ja osobiście nie rozumiem po co w aucie montuje się te słynne czujniki cofania Przecież to nie jest do niczego potrzebne. Nawet za darmo bym tego nie chciał. Ot kolejny element samochodu, który może się zepsuć

Ja też byłem zdania, że to tylko gadżet, ale na prośbę małżonki zamontowałem w poprzednim aucie. Po doświadczeniach z użytkowania mogę stwierdzić, że jednak są przydatne. Mi osobiście przydawały się jeśli parkowałem pomiędzy dwoma samochodami i trzeba było cofać. Bez czujników asekurowałem się i manewr trwał kilka minut dłużej. Z czujnikami mogłem podjechać nawet na kilka centymetrów.

Avatar użytkownika
Ibanezq
Kierownik zmiany
 
Posty: 157
Dołączył(a): 18 lip 2007 18:49
Lokalizacja: Warszawa/Siedlce

28 wrz 2007 22:12

Popieram. Czujniki żaden bajer - po prostu przydatna sprawa.

AUTOR WĄTKU
wladz
 

28 wrz 2007 22:50

Też uważałem za zbędny gadżet. Na razie uratowały mnie przed stłuczką na parkingu. Cofając nie zauważyłem auta i sygnał czujników ostrzegł przed zagrożeniem. Oczywiście byłaby moja wina a tak nie mam problemów i wgniecionego auta. Duża wygoda przy parkowaniu i wjeżdżaniu do garażu. To nie jest gadżet tylko bardzo użyteczny system.

AUTOR WĄTKU
oskarq
 

Re: dieler

28 wrz 2007 23:33

tstwi napisał(a):Z czujnikami mogłem podjechać nawet na kilka centymetrów.

Nie wiem jak parkowałeś ale jeśli udało ci się wjechać prawie na styk to chyba trudno było wysiąść. Po drugie, im bliżej parkujesz innego auta to chyba wieksza szansa, że ktoś ci przywali drzwiami jak będzie do swojego wchodził.

Chociaż tak jak wlaz opisał, że ostrzeganie przed wjechaniem w jakieś inne auto chyba jest wystarczjącym powodem żeby warto było to kupic.
Jak raz unikniesz stłuczki to już się zwróci

Oskar

AUTOR WĄTKU
tstwi
 

Re: dieler

29 wrz 2007 03:12

oskarq napisał(a):
tstwi napisał(a):Z czujnikami mogłem podjechać nawet na kilka centymetrów.

Nie wiem jak parkowałeś ale jeśli udało ci się wjechać prawie na styk to ... Oskar

Tu chodziło tylko o sam manewr przy parkowaniu gęsiego.

AUTOR WĄTKU
R@D
 

29 wrz 2007 05:20

<span>oskarq</span> napisał(a):Nie wiem jak parkowałeś ale jeśli udało ci się wjechać prawie na styk to chyba trudno było wysiąść. Po drugie, im bliżej parkujesz innego auta to chyba wieksza szansa, że ktoś ci przywali drzwiami jak będzie do swojego wchodził.

Jak na mój gust to raczej chodziło o parkowanie równoległe i w tej sytuacji raczej łatwo się wysiada i obicie przez drzwi innego samochodu są raczej małe :lol:

AUTOR WĄTKU
masiu
 

29 wrz 2007 21:12

mi się czujnik przydaje bo mam garaż prawie na styk - jeśli chodzi o długość - z czujnikiem jadę do usłyszenia ciągłego sygnalu i wtedy jest idealnie po 20 cm luzu z przodu i z tyłu :)
Ostatnio edytowano 12 paź 2007 21:04 przez masiu, łącznie edytowano 1 raz

AUTOR WĄTKU
misiek1
 

30 wrz 2007 14:33

Na pewno nie kupiłbym z silnikiem 1,4. czy Ceeda? Hmmm,chyba bym dołożył parę tys. i wziął Focusa lub Astrę, bo na Golfa na pewno mnie nie stać.

AUTOR WĄTKU
KZ
 

30 wrz 2007 15:12

Focusa albo Astrę na pewno nie (już szczególnie Astrę). Golfa - może. Cały sęk w tym, że musiałbyś dołożyć parenaście tys. zł a nie parę...

AUTOR WĄTKU
mb13
 

30 wrz 2007 17:14

Do użytkownika "misiek1".

Astra jest droższa niż Golf przy takich samych wyposażeniach. Jeśeli nie wierzysz, to przeczytaj najnowszy test w "Auto Świat". W końcu Opel to marka General Motors i Astrę III cenią sobie aż nadto.

Nie chcę Opla ani Forda. Jedynie co to Golfa, którego bardzo lubią złodzieje :( Bałbym się o niego. Ceed z kolei idealnie trafia w moje gusta.

AUTOR WĄTKU
masiu
 

30 wrz 2007 21:20

Astra strasznie droga :( ja myślałem o fokusie ale jak pojawiły się informacje o Ceed sw to fokus został tylko wspomnieniem :)
Ostatnio edytowano 12 paź 2007 21:05 przez masiu, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

02 paź 2007 21:20

chyba NIE
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

03 paź 2007 20:52

vitaras, pytałeś się na dziś dzień, jakie auto bym kupił "? dziś dokładnie seat TOLEDo full opcja diesel TDi z chipem serwisowanym 2 litry 136KM za 68500zł
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

03 paź 2007 20:58

A już myślałem, że zaprzedałeś się bezołowiowej. :)

AUTOR WĄTKU
less
 

04 paź 2007 20:03

sensor napisał(a):vitaras, pytałeś się na dziś dzień, jakie auto bym kupił "? dziś dokładnie seat TOLEDo full opcja diesel TDi z chipem serwisowanym 2 litry 136KM za 68500zł

Ale jak 2 litry pojemności te bez chipsa ma 140 Kmów

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

10 paź 2007 09:42

ta wersja za 68 tys to 105 przerobiony na 136-140KM w aucie wszystko klma 2 srefowa kontrola trakcji itd.-do wyczerpania zapasów
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

11 paź 2007 12:41

Ja zdecydowanie pozostaję przy cee'd-zie - no może silniczek 1,6, bo nawet mimo że tylko 5% jego jazdy jest w moich rękach to brakuje mi w tych chwilach tego "zbierania" co mam w Foce 1,6.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
taskarinos
 

11 paź 2007 19:18

ja napewno kupilbym ceeda
ale mocniejsza wersje
mnie tez czasem brakuje "depniecia"
ktore mialem w poprzednim aucie
ale z drugiej strony ceed sie nie sypie :D
jak tamto

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Wady i zalety

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl