proceed 1.6 PB vs focus 1.6 PB

Czyli, co wam się podoba a co nie...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
kafar
 

proceed 1.6 PB vs focus 1.6 PB

26 sty 2009 11:34

Witam.
Ostatnio miałem małą stłuczkę moim prosiakiem i wstawiłem auto do serwisu . Przez tydzień pomykałem autem zastępczym Focusem, oto moje spostrzeżenia:

-Ilość miejsca w środku: focus dużo ciaśniejszy i ciut węższy, nawet moja kobieta, zauważyła że nie może swoich ślicznych nóżek wyprostować w foczce.
- slinik: focus miał 100 km, ale auto było niewiele wolniejsze, bo proceed jest cięższy
- jakość materiałów: proceed wygrywa bezapelacyjnie.
- zawieszenie: minimalnie lepszy focus, ale proceed z racji tego że jest lżejszy, twardszy niewiele mu ustępuje.
- skrzynia biegów: w focusie chodziła fatalnie, ale to może wina egzemparza serwisowego.
- sprzęt stereo: proceed wygrywa bez 2 zdań.

Ogólnie jestem zadowolony z posiadania procka, zwłaszcza że jak go kupowałem, to brałem pod uwagę również właśnie forda focusa lub corollę

AUTOR WĄTKU
Slaweg
 

26 sty 2009 11:51

Moze cos zle rozumiem, ale raz piszesz ze Ceed jest lzejszy a raz ze ciezszy of focusa, wiec jak to jest?

AUTOR WĄTKU
novee
 

26 sty 2009 11:56

Z biegami to chyba wina tego egzemplarza ktĂłry miaÂłeÂś. JeÂździÂłem Focusem z ubezpieczalni jak rozwaliÂłem HondĂŞ.
Focus II sprzed liftingu - plastiki w Âśrodku tragiczne, ale autkiem siĂŞ fajnie jeÂździÂło ze wzglĂŞdu na zawieszenie. Niestety, ale Cee'd ma duÂżo gorsze, za twarde, mniej komfortowe, a drogi siĂŞ trzyma gorzej niÂż Focus.

Jaki miaÂłeÂś egzemplarz? Przed czy po lifcie? Ten nowy juÂż jest w Âśrodku caÂłkiem caÂłkiem.

AUTOR WĄTKU
kafar
 

26 sty 2009 13:05

Z tego co czytałem w dowodzie rej. to focus jest lżejszy od procka.
Jeździłem focusem z 2005r. Tym nowym też jeździłem, faktycznie materiały w środku dużo lepsze ale zawieszenie już nie tak pewnie trzyma choć ciut bardziej komfortowe.

AUTOR WĄTKU
piotron1
 

26 sty 2009 14:04

miałem focusa 2000 rok i w porównaniu z ceedem odpada w przedbiegach pod względem wszystkiego
audio do bani a i właśnie jak piszesz mało miejsca jak diabli

AUTOR WĄTKU
adamg29
 

26 sty 2009 17:30

Oj, czujĂŞ, Âże siĂŞ zaraz po mnie przejedziecie. Ale co tam ;-)

Mz. to taki wÂątek na zasadzie polepszania sobie samopoczucia.... Tak samo jak pisanie, Âże Skoda to prawie VW....

Audio w Fordach jest bardzo fajne, duÂżo lepsze niÂż w Ceedzie. Tylko trzeba mieĂŚ instalacjĂŞ o oczko lepszÂą niÂż base. Wystarczy CD6000 lub fabryczna Sony'Ăłwka no i z oÂśmioma gÂłoÂśnikami.

Silniki - w Kii raczej poszaleĂŚ nie moÂżna, w Foka ma do wyboru do koloru, na ST skoĂączywszy.

IloœÌ miejsca - Foka to typowy kompakt, mz. dosyÌ przestronny. Jeœli dla kogoœ ma³o miejsca to zawsze mo¿e kupiÌ Mondeo.

MateriaÂły - Ford do najrozrzutniejszych nie naleÂży i nie bĂŞdzie to to samo co Golf czy A3, ale pisanie, Âże Ceed jest wyraÂźnie lepiej wykoĂączony.... Echhh....

ÂŻeby nie byÂło, uwaÂżam, Âże Ceed to caÂłkiem fajny samochĂłd i w porĂłwnaniu Ceed za 50.000 zÂł vs. Focus za 50.000 zÂł zdecydowanie wygrywa. :)

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

28 sty 2009 10:09

UWAGA posiadacze Prosiaków. Jest zapowiedź w kolejnym AŚ porównania / ProCeed - C4 - i coś tam :oops:
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

AUTOR WĄTKU
moon
 

28 sty 2009 17:42

Silniki - w Kii raczej poszaleĂŚ nie moÂżna, w Foka ma do wyboru do koloru, na ST skoĂączywszy.


Tak i nie. Z jednej strony Foki maja ST, ale tylko w jednej budzie. Dla kogoœ kto nie mo¿e kupiÌ innego auta ni¿ kombi [np. ja] wybór jest dok³adnie taki sam. Powiedzia³abym nawet z lekkim wskazaniem na Ceeda. Ale faktycznie w Ceedzie przyda³yby siê inne silniczki, tyle, ¿e punkty odniesienia to raczej Octavia i Astra [gdzie jest pe³na dostêpnoœÌ 200 i oko³o dwustu-konnych jednostek, z kombikami w³¹cznie].


IloœÌ miejsca - Foka to typowy kompakt, mz. dosyÌ przestronny. Jeœli dla kogoœ ma³o miejsca to zawsze mo¿e kupiÌ Mondeo.


OczywiÂście, Âże tak. MoÂżna teÂż kupiĂŚ Sorento, jeÂżeli dla kogoÂś za maÂły jest Mondeo i nie moÂżna nim podjechaĂŚ drogÂą gruntowÂą, jednakÂże w porĂłwnaniu dwĂłch kompaktĂłw moÂżna ÂśmiaÂło stwierdziĂŚ, Âże dla pasaÂżerĂłw w Focusie jest maÂło miejsca.

ale pisanie, Âże Ceed jest wyraÂźnie lepiej wykoĂączony


Pisanie, ¿e odczujemy jakiœ pora¿aj¹cy przeskok technologiczny i jakoœciowy w przypadku porównania jakiegokolwiek kompakta jest oczywistym be³kotem gazetowym. Ostatnio mia³am okazje kilka dni jeŸdziÌ ca³kiem dobrze wyposa¿onym A3 i nie dostrzegam wyraŸnych ró¿nic. Jest lepiej ni¿ w moim Ceedzie...ale w sumie nie dop³aci³abym 30tys. bo i nie ma za co. No chyba, ¿e do wyœliniania mi szyb przez buraków w szerokich spodniach.

Ja powiem tak- jeÂżeli dostaÂłabym w cenie jaka zapÂłaciÂłam za Ceeda OctaviĂŞ RS Kombi, nie oglÂądaÂłabym nawet Ceed'a, a gdyby Focus Kombi miaÂł 2.0 TDCI troszkĂŞ ciekawsze [nie lubiĂŞ strasznie sposobu pracy tego silnika] i z dobrym wyposaÂżeniem kosztowaÂł okoÂło 80tys... to rĂłwnieÂż wybraÂłabym Focusa. ZawaÂżyÂła jednak cena i stosunek owej ceny do tego co otrzymaÂłam.

Ceed to caÂłkiem fajny samochĂłd


Dok³adnie tak. Ja jestem pe³na podziwu dla KIA za wszystkie nowe modele. Z producenta kompletnej tandety, czêsto opartej o konstrukcje z lat 80-tych, przeskoczy³a do czo³ówki œwiatowych producentów. Proszê zobaczyÌ z czym ja porównujemy... nie z Tata czy Hindustanem, nawet nie z Chewroletem. Z Focusem, z Astr¹ czy z Golfem. Nawet je¿eli czasami, w czymœ przegrywa... proszê... litoœci.

AUTOR WĄTKU
adamg29
 

28 sty 2009 20:02

moon napisał(a):a gdyby Focus Kombi miał 2.0 TDCI troszkę ciekawsze [nie lubię strasznie sposobu pracy tego silnika] i z dobrym wyposażeniem kosztował około 80tys... to również wybrałabym Focusa. Zaważyła jednak cena i stosunek owej ceny do tego co otrzymałam.

Za 80k to wybrałbym Golfa 1.4TSI DSG - ale taki już ze mnie "automatomaniak";-)

EMWU
Asystent Kierownika
 
Posty: 335
Dołączył(a): 02 wrz 2007 20:59
Lokalizacja: Przemyśl

28 sty 2009 21:08

<span>moon</span> napisał(a):DokÂładnie tak. Ja jestem peÂłna podziwu dla KIA za wszystkie nowe modele. Z producenta kompletnej tandety, czĂŞsto opartej o konstrukcje z lat 80-tych, przeskoczyÂła do czo³ówki Âświatowych producentĂłw. ProszĂŞ zobaczyĂŚ z czym ja porĂłwnujemy... nie z Tata czy Hindustanem, nawet nie z Chewroletem. Z Focusem, z AstrÂą czy z Golfem. Nawet jeÂżeli czasami, w czymÂś przegrywa... proszĂŞ... litoÂści.


i oto wÂłaÂśnie chodzi ..... jakby mi ktoÂś jeszcze przed 2 laty powiedziaÂł, Âże bĂŞdĂŞ jeÂździÂł "KIJÂĄ" to bym go Âśmiechem zabiÂł i postukaÂł mu do gÂłowy.

a dzisiaj...? a dzisiaj porĂłwnujĂŞ bez jakichkolwiek kompleksĂłw swojego CEED'a do AURISA mojego ojca. znajdujemy zalety/wady jednego i drugiego. Traktujemy oba auta jako peÂłnoprawnych konkurentĂłw bez taryfy ulgowej.... jeszcze dwa lata temu nawet bym o tym nie pomyÂślaÂł...

Chyba czasem, jednak nie do koĂąca, doceniamy skok technologiczny jaki dokonaÂła KIA... w tak krĂłtkim czasie.

Podajcie mi innÂą markĂŞ, ktĂłra tego dokonaÂła czegoÂś takiego.

AUTOR WĄTKU
adamg29
 

28 sty 2009 21:13

Skoda

Avatar użytkownika
wpiszczek
Nadworny Informatyk
 
Posty: 510
Dołączył(a): 23 sty 2008 12:14
Lokalizacja: PZ

28 sty 2009 21:31

adamg29 napisał(a):Skoda


E, nie. Tego typu skok, to KIA zrobiła wcześniej, z modelami Shuma/Sephia będącymi praktycznie konstrukcjami Mazdy 323 w innych karoseriach.
Wojtek Piszczek

szano
Kierownik zmiany
 
Posty: 131
Dołączył(a): 04 wrz 2007 07:38
Lokalizacja: Żory
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,6 Pb 135KM
2014, L+Limitowana

28 sty 2009 21:37

Za 80k to wybrałbym Golfa 1.4TSI DSG - ale taki już ze mnie "automatomaniak";-)[/quote]

kolega kupił takiego tydzień temu,golf V 1.4TSI 140km, klimatronic,bez DSG za 62tysie,
silniczek super, od dołu działa kompresor, a od 3100obr turbinka,
od dołu ciągnie jak diesel,
zawieszenie jest cichsze niz w naszych ceedkach,
wrażenia z jazdy pozytywne

AUTOR WĄTKU
matyk
 

28 sty 2009 21:59

Też miałem foke I i uważam, że zawiecha w niej jest lepsza niż w ceedzie tzn. odfiltrowuje więcej nierówności niż nasza twarda zawiecha w Kijance.

EMWU
Asystent Kierownika
 
Posty: 335
Dołączył(a): 02 wrz 2007 20:59
Lokalizacja: Przemyśl

28 sty 2009 23:44

<span>adamg29</span> napisał(a):Skoda


e tam. to nie skoda zrobiła skok - zawdzięcza to, gdzie w tej chwili jest, TYLKO I WYŁĄCZNIE VW. Ja miałem na myśli rozwój bez tak oczywistej ingerencji drugiego technologicznie wysoko rozwiniętego koncernu.

AUTOR WĄTKU
Puhaal
 

28 sty 2009 23:50

szano napisał(a):Za 80k to wybrałbym Golfa 1.4TSI DSG - ale taki już ze mnie "automatomaniak";-)


silniczek super, od dołu działa kompresor, a od 3100obr turbinka,
od dołu ciągnie jak diesel,[/quote]

Wow, double charged - nie wiedziałem, fajnie musi jeździć 8-)

AUTOR WĄTKU
Daru
 

29 sty 2009 07:09

Panowie - tak zadane pytanie na forum cee'da prawie zawsze wskaÂże na kijankĂŞ. ZadajÂąc to pytanie na forum focusa otrzymamy odwrotnÂą odpowiedÂź. MyÂślĂŞ Âże tego rodzaju pytania majÂą sens na formach motoryzacyjnych ogĂłlnych - choĂŚ i tak nie sugerowaÂł bym siĂŞ tamtymi sugestiami. Po prostu kaÂżdy chwali swoje i juÂż.

AUTOR WĄTKU
adamg29
 

29 sty 2009 08:14

Pięknie ujęte - dokładnie to miałem na myśli pisząc, że "to taki wątek na zasadzie polepszania sobie samopoczucia" clapping

kotin
Asystent Kierownika
 
Posty: 314
Dołączył(a): 31 paź 2008 11:17
Lokalizacja: Tczew
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, optimum

29 sty 2009 09:29

Daru napisał(a):Panowie - tak zadane pytanie na forum cee'da prawie zawsze wskaÂże na kijankĂŞ. ZadajÂąc to pytanie na forum focusa otrzymamy odwrotnÂą odpowiedÂź.

Prawda, ale ta prawda z czegoÂś wynika. Akurat Focusa nie braÂłem pod uwagĂŞ przy zakupie ze wzglĂŞdĂłw pozamerytorycznych, ale takÂą na przykÂład OctawiĂŞ to przetestowaÂłem przed zakupem dokÂładnie. KupiÂłem Ceeda. Z czegoÂś to wynikaÂło, coÂś mi siĂŞ bardziej podobaÂło w jednym a nie drugim samochodzie i dlatego jestem na tym forum, a nie Octawii. :)
...a samopoczucie to zawsze warto sobie polepszyĂŚ :P
SW 1,6 CRDi Beżowy oczywiście :)

Avatar użytkownika
wroceed
Kierownik
 
Posty: 580
Dołączył(a): 02 kwi 2008 12:59
Lokalizacja: wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 Pb 140KM
2019, L+BL2+AEB

29 sty 2009 09:37

popieram kolegę

Następna strona
Powrót do Wady i zalety
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl