AUTO ŚWIAT NR 45 (03.11.2008) - 2 Miejsce Klasa Compact

Czyli, co wam się podoba a co nie...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Xeno
 

AUTO ÂŚWIAT NR 45 (03.11.2008) - 2 Miejsce Klasa Compact

06 lis 2008 17:52

Hello.
KupiÂłem AutoÂświat a tam Ceed na drugim miejscu w teÂście kompaktĂłw !!!
No no teraz mo¿emy sie wypi¹Ì na inne marki (o poaza Golfem VI - 1 miejsce).
Super
Proceeda odebra³em 4 listopada i jestem bardzo zadowolony i nikt ni nie powie ¿ê Proceed 1.6 na FulL wypasie to marne autko.....

Pozdrawiam
Wszystkich uÂżytkownikĂłw Cee'da a szczegĂłlnie 3-Door Procee'd.

AUTOR WĄTKU
dankat
 

Re: AUTO ÂŚWIAT NR 45 (03.11.2008) - 2 Miejsce Klasa Compact

06 lis 2008 19:07

Xeno napisał(a):Hello.
KupiÂłem AutoÂświat a tam Ceed na drugim miejscu w teÂście kompaktĂłw !!!
No no teraz mo¿emy sie wypi¹Ì na inne marki (o poaza Golfem VI - 1 miejsce).
Super
Proceeda odebra³em 4 listopada i jestem bardzo zadowolony i nikt ni nie powie ¿ê Proceed 1.6 na FulL wypasie to marne autko.....

Pozdrawiam
Wszystkich uÂżytkownikĂłw Cee'da a szczegĂłlnie 3-Door Procee'd.


Na podstawie tego, co napisaÂłeÂś kolego mam rozumieĂŚ, Âże gdyby cee’d zaj¹³ ostatnie miejsce i napisali – tragedia. To chodziÂłbyÂś ze spuszczonÂą gÂłowÂą. Autkiem jeÂździÂł tylko nocÂą, co by sÂąsiedzi nie widzieli. A gdybyÂś siĂŞ wybraÂł do rodziny w odwiedziny, to parkowaÂł dobry kilometr wczeÂśniej.

Ja kupiÂłem, bo…. Jest kilka bardzo dobrych powodĂłw. UÂżytkownicy tego forum wiedzÂą, jakie.
Nie bÂądÂźmy jak uÂżytkownicy Skody zwÂłaszcza Oktawii. Zawsze mĂłwiÂą to prawie Volkswagen. To taki passat tylko z innym znaczkiem. ÂŻenada.

Panowie gÂłowy do gĂłry.

Cee’d to fajna bryka.
Testy tego nie muszÂą potwierdzaĂŚ i nie muszÂą nas w tym utwierdzasz.

P.S. Niczego nie paliÂłem/wÂąchaÂłem
:mrgreen: :( :(

Avatar użytkownika
wroceed
Kierownik
 
Posty: 580
Dołączył(a): 02 kwi 2008 12:59
Lokalizacja: wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 Pb 140KM
2019, L+BL2+AEB

06 lis 2008 19:28

ja tez własnie kupiłem auto swiat...i co? i sie usmiałem po pachy z tego testu...panowie sie nawet nie silą na obiektywizm...testowany ceed to 2.0 crdi.
pozwólcie że zacytuję:
"diesel z ociaganiem wchodzi na obroty, warkocząc przy tym za dwóch" - tak bo lepszy jest VW pompowtryskiwacz którego słychac z daleka
"komfort siedzenia jak w drugiej klasie" - jakos jechałem w trasie non-stop 11 godzin i sie nie zmeczyłem tak samo pasażerowie
"było głosno w kabinie" - ha,ha,ha
"silna podsterownośc"- 2 x ha,ha,ha
" mozna zaponiec o szybkiej jeździe po kretych drogach" - czy oni brali ceeda za kompakt czy bolid wyscigowy
"tego auta nie polecamy kierowcom z duszą sportowca" - a ja i tak sie w nim czuje jak sportowiec..
i na koniec najlepsze, wytłuszczoną czcionką w tekście o Golfie VI - NAJMOCNIEJSZA STRONĄ GOLFA JEST BRAK SŁABYCH STRON...buhahaha
pierwszy i ostatni raz kupiłem Auto Świat...

Avatar użytkownika
cisco
Dyrektor
 
Posty: 616
Dołączył(a): 14 paź 2007 19:55
Lokalizacja: okolice Wawy
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 ON 136KM
2016, Business Line

06 lis 2008 19:57

<span>wroceed</span> napisał(a):ja tez własnie kupiłem auto swiat...i co? i sie usmiałem po pachy z tego testu...panowie sie nawet nie silą na obiektywizm...testowany ceed to 2.0 crdi.
pozwólcie że zacytuję:
"diesel z ociaganiem wchodzi na obroty, warkocząc przy tym za dwóch" - tak bo lepszy jest VW pompowtryskiwacz którego słychac z daleka
"komfort siedzenia jak w drugiej klasie" - jakos jechałem w trasie non-stop 11 godzin i sie nie zmeczyłem tak samo pasażerowie
"było głosno w kabinie" - ha,ha,ha
"silna podsterownośc"- 2 x ha,ha,ha
" mozna zaponiec o szybkiej jeździe po kretych drogach" - czy oni brali ceeda za kompakt czy bolid wyscigowy
"tego auta nie polecamy kierowcom z duszą sportowca" - a ja i tak sie w nim czuje jak sportowiec..
i na koniec najlepsze, wytłuszczoną czcionką w tekście o Golfie VI - NAJMOCNIEJSZA STRONĄ GOLFA JEST BRAK SŁABYCH STRON...buhahaha
pierwszy i ostatni raz kupiłem Auto Świat...

ale nie ma sie co dziwic. AŚ tlumaczy teksty kolegow z Niemiec i na tym polegaja ich testy.
CEED SW 1,6 Crdi 7DCT 2016 Business Line - Black Pearl :yah:

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

06 lis 2008 20:05

o szybkich zakrętach tu wrażenie jest rózne napoczatku mi sie śmigało jak po szynach -ale niech tylko droga bedzie dziurawa -to tak dziwnie tylem myszkuje -acha najciekawsze jakoś w kombi tego nie mam wrażenie ŻE NIE MA !!!??

a golfer 6 nie ma czasem już tdi z comonrajlem?
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
Boski
 

06 lis 2008 20:12

z tym ze silnik 2.0crdi warkocze i słabo sie wkręca na obroty zgadzam sie no i faktycznie ceed jest podsterowny ale ze głosno i że siedzenia nie wygodne?? Ceed nalezy do najcichszych w klasie (choc z tym 2.0 crdi nie jestem pewien) a siedzenia ma genialnie wygodne. NIe krzyczec...bo to tylko moje zdanie

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

06 lis 2008 20:16

nie krzycze
:lol: akurat wg mnie ceed jest głośny
np. przez brak wygłuszenia nadkoli tył
jak się przesiadm renio to wg mnie głosno
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
Gaj
 

06 lis 2008 20:59

Głośność w ceedzie to jego największa wada dla mnie. Ja specjalnie wygłuszałem matami nadkola i drzwi i jest nieco lepiej, ale i tak daleko od tego czego bym sobie życzył.

AUTOR WĄTKU
novee
 

06 lis 2008 21:11

<span>wroceed</span> napisał(a):"diesel z ociaganiem wchodzi na obroty, warkocząc przy tym za dwóch" - tak bo lepszy jest VW pompowtryskiwacz którego słychac z daleka
"komfort siedzenia jak w drugiej klasie" - jakos jechałem w trasie non-stop 11 godzin i sie nie zmeczyłem tak samo pasażerowie
"było głosno w kabinie" - ha,ha,ha
"silna podsterownośc"- 2 x ha,ha,ha
" mozna zaponiec o szybkiej jeździe po kretych drogach" - czy oni brali ceeda za kompakt czy bolid wyscigowy
"tego auta nie polecamy kierowcom z duszą sportowca" - a ja i tak sie w nim czuje jak sportowiec..

akurat poza komfortem siedzeń, pozostałe uwagi w przypadku 2.0 CRDi są prawdziwe. Posiadacze 1.6 diesla i benzyny tego nie odczują, bo praktycznie wszystkie te uwagi są związane z silnikiem 2.0, jego charakterystyką pracy i masą.

Nowy Golf jest podobno już na Common Railu i bardzo cichy w środku. Ale stylistycznie straszna konserwa wg. mnie.

AUTOR WĄTKU
susel83
 

06 lis 2008 21:15

może i jest głośno, może i podsterwony ale i tak bym go nie zamienił na golfa :)

AUTOR WĄTKU
Lucius
 

06 lis 2008 22:03

Nie wiem jak 6 generacja Golfa ale 5 po pierwsze jest za mała na swoją klasę. Po drugie design wnętrza jeszcze bardziej je pomniejsza. VW wypuścił Golfa Plus który jest w porządku ale cena całkiem zmarnowała jego szanse rynkowe w Europie tyle że konkurencja jest atrakcyjniejsza: Honda Civic, Toyota Auris, Kia Ceed, Hyundai i30, Mazda 3 są modelami których sprzedaż w Niemczech bardzo wzrosła i nadal rośnie przy widocznym spadku sprzedazy Golfa (i jego niezawodności która jest przeszłością od czasów 4 generacji). Wogóle koncern Audi/VW ma problemy bo nawet niemieckie banki coraz ostrożniej patrzą na ten semiprywatno-państwowy konglomerat.
W tym roku Komisja Europejska nakazała zarządowi skończyć z blokowaniem przejęcia pakietu kontrolnego przez Porsche a ci chcą zrobić w firmie rewolucję, ukrócić związki zawodowe i idiotyczną politykę socjalno-samorządową i więcej łożyć na badania oraz efektywność produkcji. W planach jest np. przeniesienie całej produkcji aut klasy A,B i C do wschodniej Europy oraz racjonalizacja produkcji (Daimler i BMW już to zrobiły wdrażając razem system tych samych części w "niewidocznych" miejscach auta).
Golfy mają w Niemczech nienajlepszą opinię a media "wspierane" przez koncern od lat próbują ratować markę VW. Podobno Porsche rozważa nawet... rezygnację z VW i rozszerzenie oferty Audi trochę w dół a tańsze segmenty wypełnić Seatem i Skodą robiących inne modele. Ciekawe czy zarząd Porsche to zrobi, oni wiedzą jak zarządzać i mają lepsze wyniki zarówno w technologii jak sprzedaży (sprzedać takie gówno jak Cayenne to jest coś kieyd Audi/VW nie potrafił wypromować takiego pomysłu jak A2).

AUTOR WĄTKU
Polkowice
 

06 lis 2008 22:40

Witam,

Chcia³bym i swoje piêc groszy do³¹czyc do dyskusji.
Od maja mam 2,0 litry w dieslu , kombii. UdaÂło mi siĂŞ zaliczyc juÂż na wakacje GrecjĂŞ i nie jest tak Âźle.
Fakt zawieszenie mogÂło by by cichsze, ale trzeba na to spojrzec i z drugiej strony , jakbyÂśmy mieli "normalna" jakoÂśc drĂłg to moim zdaniem byÂłoby wszystko o.k. raczej nasz pech.
Fotele - wygodne , jak dla mnie - Panowie z gazetki poierdoÂły opowiadajÂą.
HaÂłas silnika - jest bardzo dobrze wyciszony, kumple z Oktavi II , Citroena C5 i Avensisa (wszystko diesle) - potwierdzili. Jakas bujda na resorach.
Kwestia nadkoli teÂż siĂŞ pojawiÂła - miaÂłem Focusa i miaÂł filce, faktycznie przy uderzeniu kamyka Âładnie tÂłumiÂą haÂłas, ale w zimie jak spadnie ÂświeÂży Âśnieg to caÂłe nadkole jest oblepione , bo Âśnieg Âładnie siĂŞ klei do filcu. W efekcie wozimy jakies 50 kg Âśniegu gratis i wpÂływa to na spalanie.
Moim zdaniem sprawa najwaÂżniejsza - stosunek ceny do wyposaÂżenia i jakoÂści . Nie dlatego mam Ceed'a , bo byÂł beznadziejny.
Inna waÂżna uwaga - porĂłwnuje siĂŞ 1 generacjĂŞ auta do 6 golfa. Za 1 lub 2 KIa zrobi facelifting , poprawki , zmieni to i tamto i zobaczymy jak wypadnie Golfi 6.
Niekoniecznie taj fajnie.....
Na razie wszystkim klubowiczom...

AUTOR WĄTKU
Xeno
 

07 lis 2008 07:37

Sorki chciałem tylko zaznaczyć że to super autko i zajęło 2 miejsce w tym "teście" . A tak na marginesie przed zakupem jeździłem wiekszością kompaktów w tej klasie i Proceed wypadł najlepiej w mojej ocenie. Nawet golf mnie nie zachwycił tak jak proceed. Design (Proceed) bije wszystkich konkurentów na głowę (Proceed). Moj ostateczny wybór był pomiędzy VW Sirocco a Proceed. Różnica w cenie ponad 20 tyś. na full wypasie i Sirocco odpadł. Wolałem se te 20 tyś przeznaczyć na coś innego a z samochodu jestem max zadowolony i nie mam żadnych kompleksów jeżdząc tym autem.

Pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
fazi100
 

07 lis 2008 08:42

CaÂły ten artykuÂł naleÂży traktowaĂŚ z przymruÂżeniem oka :wink: :wink:
S¹ to tylko subiektywne odczucia kilku redaktorów, których obiektywnoœÌ te¿ mo¿e byÌ dyskusyjna.
ÂŻeby mĂłc w miarĂŞ sprawiedliwie porĂłwnaĂŚ te samochody to kaÂżdym by naleÂżaÂło przejechaĂŚ przynajmniej 50tyÂś km i potem dokonaĂŚ peÂłniejszej analizy kosztĂłw, awaryjnoÂści, wÂłaÂściwoÂści jezdnych itp., itd.

Jaki wynik tego porównania ka¿dy widzi, nale¿y siê cieszyÌ ¿e cee'd wypad³ przyzwoicie na tle konkurentów, natomiast czy odda³ on ca³¹ prawdê o tych samochodach -œmiem w¹tpiÌ :P :P :P

AUTOR WĄTKU
wik
 

07 lis 2008 13:55

<span>Xeno</span> napisał(a):nie mam żadnych kompleksów jeżdząc tym autem.

Na szczęście to odczucie też jest mi obce. I śmiem stwierdzić, że to samo dotyczy w przeważającej większości tutejszych forumowiczów, skoro Ceedami jeżdżą. Oby nam dobrze służyły!

AUTOR WĄTKU
Damik
 

07 lis 2008 15:29

Polecam artykuÂł:
http://www.samar.pl/__/__la/pl/__ac/sec ... C5%84.html

i krótkie zdanie z artyku³u: "Drug¹ dziesi¹tkê podsumowania otwieraj¹ marki azjatyckie, kolejno Kia, Nissan, Suzuki i Hyundai. Wysoki wskaŸnik wzrostu popularnoœci odnotowa³a Kia (+32,1%), ale rekord w skali rynku osi¹gn¹³ Hyundai (+154,6%). " that's nice :) Hyundai pewnie dziêki ogromnej promocji -7000,- z³ :P

AUTOR WĄTKU
Darek_Korbik
 

Test Auto ÂŚwiat

07 lis 2008 19:26

Witam,

Właśnie jestem w trakcie lektury Auto Świat. I prosze taka renomowana gazeta a walneła gafę - napisali że w naszek KIA CEE`D 2.0 CRDI - przeglądów dokonuje się co 15.000 km!!!! A przecież wiemy, że przeglądy w CRDI są co 20.000 km :) Oj oj panowie experci :)

Kolejny bzdet - napisali że nasz cee`d jest mało dynamiczny !!!!

Chyba redakcja nie jest obiektywna :)

Nie wspomnieli o 7 letniej gwarancji na zespół napędowy :) LAICY CHOLERA :)

U nas użytkownicy na forum mają większą wiedze niż redakrtorzy tego porównania

pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
KZ
 

Re: Test Auto ÂŚwiat

07 lis 2008 20:51

Darek_Korbik napisał(a):Kolejny bzdet - napisali Âże nasz cee`d jest maÂło dynamiczny !!!!


Popatrz sobie na czasy przyspieszeĂą w porĂłwnaniu do innych diesli w teÂście...

Darek_Korbik napisał(a):Chyba redakcja nie jest obiektywna :)


No jasne - jak mogli nie napisaĂŚ Âże Cee'd jest najlepszy na Âświecie ?!

Btw - podobne wÂątki na pewno sÂą na forach pozostaÂłych 4-ech producentĂłw, natomiast na forum Golfa ÂśmiejÂą siĂŞ z reszty :)

AUTOR WĄTKU
Boski
 

07 lis 2008 21:32

mądrze radzisz KZ :)

AUTOR WĄTKU
less
 

08 lis 2008 08:32

widziałem - w przelocie - ten test. Przy opisie ceeda i jego tylnej kanapy jako niezbyt udanej pojawiło sie zdęcie innego auta (jego tylnej kanapy). Miejmy nadzieję że to tylko pomyłka w umieszczaniu fotografii, choć i tak jest to mało profesjonalne.

A merytorycznie to trzeba powiedzieć, że "każdy swoje chwali". Jest to stara polska zasada i w sumie nie ma się na co oburzać. Ja np. nigdy nie marzyłem o posiadaniu auta marki KIA. Wybór ceeda był wyborem "rozumu" a nie "serca" i z mojego ceeda jestem względnie zadowolony (nie mam większych zastrzeżeń) ale dalej nie jestem/będę wyznawcą KII

Następna strona
Powrót do Wady i zalety
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl