Ceed CW vs Megane II Grandtour

Czyli, co wam się podoba a co nie...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
toomas
 

Ceed CW vs Megane II Grandtour

31 paź 2008 20:42

Witam
Śledzę to forum już jakis czas po powoli zbliża się czas zakupu autka. Mam na uwadze 2 auta Ceeda SW i Megane. Różnica jest znacząca w cenie - ceed 66100 Megane 62500 i ma więcej o elektrycznie składanie lusterka i czujnik wycieraczek i pare innych mniej znaczących dodatków. Minusem Megana jest krótsza gwarancja. No i mam zgryz bo Megane to już jest po liftingu i poprawione są błędy a ceed jest świeżym autem i jak widzę na Forum to ma wady wieku dziecięcego...no i nie wiem zbytnio cio zrobić. Wiem, że tutaj pewnie wszyscy będą za ceedem ale może jednak coś podpowiecie tak obiektywnie :))

Dzięki za wszelkie opinie.

PS Oba autka benzynowe :))

AUTOR WĄTKU
potok
 

31 paź 2008 20:51

Jeżdżę tym co w podpisie, jeździłem 10 lat Megane 1 od 1996 r.(skasował mi ją nieuważny kierowca) i nie miaem żadnej awarii, wymieniałem jedynie wydechy co 3 lata, klocki i raz urwany tylny amor. Oby ceed tak się sprawował :wink:

AUTOR WĄTKU
Darek_Korbik
 

Kia kontra Renault

31 paź 2008 20:51

Witam,
Mi generalnie podobają się oba autka więc z mojego punku widzenia każdy wybór będzie dobry.

Powiem Ci tak.

Ja jak będę kupował kolejne nowe auto to nie będę interesował się tyle modelem co kompetencjami serwisu i dostępnością części.

Dowiedz się czy w twoim miejscu zamieszkania lepszy jest serwis KIA czy Renault i z którego serwisu bardziej klienci są zadowoleni.

Nie sztuką jest kupić auto , ale trzeba mieć zajebiste szczęście do serwisów - mechaników - dostępniości części - doradztwa - kompetecji.

Pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
Boski
 

31 paź 2008 20:54

hmm jezdziłem megane i szczerze powiedziawszy nie widze zadnego aspektu w którym megane wypadłby lepiej niz ceed Jakby nie patrzec jest to juz dosc stara konstrukcja a awaryjnosc renówek jest niemal legendarna. Ma cichsze zawieszenie ale tez o wiele mniej pewne.

AUTOR WĄTKU
Daru
 

31 paź 2008 21:34

Też miałem podobny dylemat ale proporcje cenowe kilka miesięcy temu były odwrotne. Słuzbowym Meganem jeździ mój kolega, więc mogłem mu się dobrze przyjrzeć i troche pojeździć. Jeśli chodzi o awaryjność to jest naprawdę nieźle - Renault mocno się poprawiło. Auto jest mało awaryjne i dosyc przyjemne w użytkowaniu. Serwis zależy od szczęścia, generalnie lepiej niż u KIA choć przepaści nie ma. KIA jest za to obszerniejsza w środku i wg mnie ładniejsza. Generalnie autka sa wg mnie bardzo porównywalne - oba oferuja bardzo dobre diesle, być może jedne z najlepszych na rynku - nie wiem jaka ty chcesz wersję ale z ceny wnioskuje że będzie to diesel. Ja dzis też wybrałbym KIA, ale to mój wybór. Najgorszym wyborem jest wybrac coś wbrew sobie, np. sugerując się czyjąś opiną - życze żebyś wybrał najlepiej dla siebie.

AUTOR WĄTKU
toomas
 

02 lis 2008 07:44

Ja chce benzyne i ceny obu to właśnie benzyna ale w bardzo dobrym wyposażeniu. CO do serwisu to niestety w miom mieście serwis KIA jest podobno taki sobie...Niedługo to sprawdzę bo trzeba w styczniu jechać na przegląd z żony Kia Picanto :)
Dzieki wszystkim za opinie.

Pozdrawiam
Tomek

AUTOR WĄTKU
Grzechu
 

Re: Ceed CW vs Megane II Grandtour

02 lis 2008 10:09

toomas napisał(a):Witam
Śledzę to forum już jakis czas po powoli zbliża się czas zakupu autka. Mam na uwadze 2 auta Ceeda SW i Megane. Różnica jest znacząca w cenie - ceed 66100 Megane 62500 i ma więcej o elektrycznie składanie lusterka i czujnik wycieraczek i pare innych mniej znaczących dodatków. Minusem Megana jest krótsza gwarancja. No i mam zgryz bo Megane to już jest po liftingu i poprawione są błędy a ceed jest świeżym autem i jak widzę na Forum to ma wady wieku dziecięcego...no i nie wiem zbytnio cio zrobić. Wiem, że tutaj pewnie wszyscy będą za ceedem ale może jednak coś podpowiecie tak obiektywnie :))

Dzięki za wszelkie opinie.

PS Oba autka benzynowe :))


Z tego co wyczytalem na www ranault to Megane Kombi Grantour wychodzi kilka tysięcy drozej jak zaczynałęm konfigurować auto do takiego wyposazenia jak ceed (optimum). Pozniej już odpusciłem bo mogło być tylko jeszcze drożej.
Oczywiscie coś tam można ponegocjować, ale w Kii też można.
Megane mi osobiscie się bardziej podoba - linia nadwozia,
w ceedzie wnętrze.
Jednak tą gwarancję 7 lat ceeda można sobie w miedzy bajki włożyć.
Kolejny problem to serwis.. Mało jest stacji które od zawsze robiły Kia.
Ja na razie trafiałem do takich ktore wcześniej miały Fiat lub np Volvo a z uwagi na potencjał marki zajeły się sprzedażą Kia.
Przez to są troszeczke mniej poważnie/skrupulatnie traktowani klienci KIA - takie odnosze wrazenie. Moze mnie kiedys rozpiescił Opel - serwis normalnie mistrz.
Jeżeli stać Cię aby dołożyc do Megane - brałbym Megane.

AUTOR WĄTKU
toomas
 

02 lis 2008 10:19

No właśnie cena też mnie zaskoczyła :) Zwłaszcza cena Megane która wyszła mniejsza niż Ceeda. Megane w wersji Dynaminque, dodadkowo ESP, klima automat, czujnik deszczu, czujnik świateł, elektrycznie składane lusterka, alu felgi, lakier metalik, czujnik parkowania za 62540 i jeszcze dealer mowi że trochę się potargujemy. Takiej ceny w Kii niestety nie dostanę i dodatkowo z silnikiem benzynowym nie będe miał elektrycznie składanych lusterek :) Dlatego też chyba bardziej skłaniam się do Megane :)

AUTOR WĄTKU
novee
 

02 lis 2008 10:50

<span>Boski</span> napisał(a):szczerze powiedziawszy nie widze zadnego aspektu w ktĂłrym megane wypadÂłby lepiej niz ceed Jakby nie patrzec jest to juz dosc stara konstrukcja a awaryjnosc renĂłwek jest niemal legendarna

Boski, a szczerze powiedziawszy, to od drugiej strony w czym Cee'd wypada znacz¹co lepiej ni¿ Megane, albo w czym megane jast znacz¹co gorszy? Pomijaj¹c ró¿ne sensacyjne wyniki testów AutoŒwiata, to wg. mnie to s¹ ca³kowicie porównywalne auta, jeden ma 5 cm wiêcej w jedn¹ stronê, drugi w drug¹.
JeÂśli chodzi o wiek konstrukcji, to znowu od drugiej strony Megane jest dopracowany, Cee'd ÂświeÂżynka... ale wg. mnie konstrukcyjnie Cee'd jakoÂś nie jest wyjÂątkowo futurystyczny, bardziej mi siĂŞ kojarzy z dopracowanÂą CorollÂą poprzedniej generacji. Co do awaryjnoÂści, to sam twierdzisz Âże w Renault jest legendarna, czyli duÂżo bajek, a z drugiej strony cholera wie czy za parĂŞ lat, jak siĂŞ ASO nie zmieniÂą, to o Cee'dzie nie bĂŞdÂą tak pisaĂŚ.

Nie chodzi mi o ostrÂą polemikĂŞ, ale konkrety i fakty. Powtarzanie obiegowych opinii albo nawet wÂłasnych bez sensownych uzasadnieĂą nic do dyskusji nie wnosi.

AUTOR WĄTKU
filippoz
 

02 lis 2008 12:29

toomas, jak pojedziesz na przegląd do KIA to pogadaj z klientem ze zastanawiasz się nad kupnem Ceeda to się przy okazji postarają przy przeglądzie tego mniejszego autka.

Skoro jesteś przekonany do Megane to kup Megane. Jak już tu przeczytałem najgorszą rzeczą którą można zrobić to kupić auto inne niż sobie zaplanowałeś i co roku pluć sobie w twarz że zrobiłeś tak a nie inaczej.

Ja też jestem w sytuacji, gdzie za 2 miesiące będę składał zamówienie na auto (przynajmniej tak planuję, chyba że funt poszybuje ostro w dół). Dla mnie najważniejsza jest cena, wygląd i bezpieczeństwo, bajerki też ale to rzecz drugorzędna aczkolwiek też ważna przy odsprzedaży. Osobiście rozważam pro_ceeda, focusa 3d 1.6l, honde civic type S 1.8l to z 3drzwiowych ;) a później to coś z użytkowych Octavia Combi ;) niestety też dość droga jak chciałbym doposażyć z "golasa" ;).

Mój faworyt to tak czy siak biały pro_ceed z 2l benzyną :D, jaki by serwis nie był po prostu mi się to auto podoba ;)

P.S. mam to szczęście, że w Poznaniu mam 3 salony KIA :)

AUTOR WĄTKU
Boski
 

02 lis 2008 13:02

novee zacznę od sytuacji gdy wsiadasz do samochodu bo względy wizualne, bryła itp są dla mnie w tym przypadku bez znaczenia bo oba samochody sa po prostu ładne. W ceedzie przywita nas duzo wygodniejszy fotel i jednak troche lepsza ergonomia np. hamulec ręczny wielkosc przycisków sposób usytuowania wskażników (w megane są jakoś dziwnie pochylone) Miejsca w ceedzie tez jest jednak więcej. Ruszamy megane ma strasznie dziwną prace padału hamulca trudno go wyczuc i chyba najgorszy z wszystkich samochodów jakimi jezdziłem układ kierowniczy) wrażenia podobne jak na PS2, zero czucia. Zawieszenie w megane miększe przez to bardziej komfortowe w tym również ciche ale pozwala i wybacza jednak mniej niz ceed. Wspomniana legendarna awaryjnosc to element związany z dużą utratą wartości oraz póżniejszymi problemami z odsprzedażą meganki. Ceed nie jest królem bezawaryjności ale mimo wszystko na razie ma opinie solidnego auta i mysle ze 7 letnia gwarancja przy odsprzedazy bedzie jednak zachętą, bo nie ma chyba nic lepszego niż kupic uzywany samochód na gwarancji. Poza tym lada dzień wejdzie nowy model megane i poprzednik jeszcze bardziej straci na atrakcyjności. Oczywiście wszystkie te opinie są subiektywne wynikają z własnych doświadczeń z wyzej wymienionymi samochodami i nie nalezy się nimi sugerowac przy kupnie samochodu:)

AUTOR WĄTKU
novee
 

02 lis 2008 14:00

<span>Boski</span> napisał(a):W ceedzie przywita nas duzo wygodniejszy fotel i jednak troche lepsza ergonomia np. hamulec ręczny wielkosc przycisków sposób usytuowania wskażników (w megane są jakoś dziwnie pochylone) Miejsca w ceedzie tez jest jednak więcej. Ruszamy megane ma strasznie dziwną prace padału hamulca trudno go wyczuc i chyba najgorszy z wszystkich samochodów jakimi jezdziłem układ kierowniczy) wrażenia podobne jak na PS2, zero czucia. Zawieszenie w megane miększe przez to bardziej komfortowe w tym również ciche ale pozwala i wybacza jednak mniej niz ceed.
Poza tym układem kierowniczym, to reszta jest jednak wg. mnie subiektywną opinią i opisem Twoich odczuć.

Z tą awaryjnością to też różnie bywa, a przy odsprzedaży zawsze znajdzie się amator Renufki :) O 7 latach gwarancji i jak to wygląda w praktyce sam wiesz najlepiej. Jeśli ASO się nie poprawią, to za parę lat ciężko będzie kupującemu wmówić że ma supergwarancję, chyba że całkiem nieświadomego dziadka znajdziesz.
Nowy Megane wchodzi i wygląda wg. mnie duuużo lepiej niż obecny, ale raz że całkiem nowy i problemy mogą być, a 2 że dzięki temu możesz na obecny model niezłą zniżkę wytargować.
BTW. jeśli już przy Renault jesteśmy spójrzcie na promocyjne ceny np. na nową Lagunę:
http://renault.pl/media/cennik-promocyj ... laguna.pdf - nie podobuje mie się to auto, ale cenowo wychodzi wg. mnie świetnie.
Na Megane Grandtour jest -5000zł od ceny cennikowej. A jeszcze można coś wytargować...

AUTOR WĄTKU
toomas
 

02 lis 2008 17:35

No ja na megane dostalem 11000 tys rabatu przy pierwszej rozmowie :)). Obecny model maja robiĂŚ do marca i chyba dlatego zaczynajÂą dawaĂŚ takie rabaty. Generalnie u mnie od poczÂątku zastanawiaÂłem siĂŞ nad dwoma autkami -Ceed'em i wÂłaÂśnie Megane. Ale chyba ze wzglĂŞdu na cenĂŞ i wyposaÂżenie jakie za to dostanĂŞ padnie na Megane :)

AUTOR WĄTKU
toomas
 

02 lis 2008 17:40

Boski napisał(a):novee zacznę od sytuacji gdy wsiadasz do samochodu bo względy wizualne, bryła itp są dla mnie w tym przypadku bez znaczenia bo oba samochody sa po prostu ładne. W ceedzie przywita nas duzo wygodniejszy fotel i jednak troche lepsza ergonomia np. hamulec ręczny wielkosc przycisków sposób usytuowania wskażników (w megane są jakoś dziwnie pochylone) Miejsca w ceedzie tez jest jednak więcej. Ruszamy megane ma strasznie dziwną prace padału hamulca trudno go wyczuc i chyba najgorszy z wszystkich samochodów jakimi jezdziłem układ kierowniczy) wrażenia podobne jak na PS2, zero czucia. Zawieszenie w megane miększe przez to bardziej komfortowe w tym również ciche ale pozwala i wybacza jednak mniej niz ceed. Wspomniana legendarna awaryjnosc to element związany z dużą utratą wartości oraz póżniejszymi problemami z odsprzedażą meganki. Ceed nie jest królem bezawaryjności ale mimo wszystko na razie ma opinie solidnego auta i mysle ze 7 letnia gwarancja przy odsprzedazy bedzie jednak zachętą, bo nie ma chyba nic lepszego niż kupic uzywany samochód na gwarancji. Poza tym lada dzień wejdzie nowy model megane i poprzednik jeszcze bardziej straci na atrakcyjności. Oczywiście wszystkie te opinie są subiektywne wynikają z własnych doświadczeń z wyzej wymienionymi samochodami i nie nalezy się nimi sugerowac przy kupnie samochodu:)

Jeździłem i Ceedem i Megane i jak dla mnie prowadzą się porównywalnie. CO do awaryjności i powiedzenia że nie kupuje się aut francuskich i żadnych na F to wsadzam ją między bajki. Renault faktycznie miał problemy kiedyś ale z tego co rozmawiałem z kilkoma użytkownikami Megane po 2006 (po FL) to to autko naprawdę się nie psuje. Poprzednio jeździłem Focusem i też opinie były różne a ja sobie chwaliłem. Osobiście staram się nie kupować aut które dopiero co weszły na rynek - tu taki jest Ceed, Megane już jest po FL w 2006 roku i poprawiono to i owo :) Co do jakości aut koreańskich to narazie mogę powiedzieć niewiele - teraz jeździmy Kia Picanto ale dopiero ma 6500 przejechane więc dużo nie powiem. Poprzedni koreańczyk - Daewoo Nexia z 1997 do dzisiaj jeździ u kuzyna i narazie jakoś się nie psuje - ale to nie dokońca koreańska konstrukcja...

AUTOR WĄTKU
adam08
 

02 lis 2008 19:28

toomas napisał(a):No ja na megane dostalem 11000 tys rabatu przy pierwszej rozmowie :)). Obecny model maja robiĂŚ do marca i chyba dlatego zaczynajÂą dawaĂŚ takie rabaty. Generalnie u mnie od poczÂątku zastanawiaÂłem siĂŞ nad dwoma autkami -Ceed'em i wÂłaÂśnie Megane. Ale chyba ze wzglĂŞdu na cenĂŞ i wyposaÂżenie jakie za to dostanĂŞ padnie na Megane :)


Nie chciaÂłbym zapeszaĂŚ ale jeÂżeli dostaÂłeÂś takÂą ofertĂŞ przy pierwszej rozmowie to wcale nie znaczy, Âże tak bĂŞdzie gdy juÂż zdecydujesz siĂŞ kupiĂŚ auto. Wiesz jak jest, dealerzy zrobiz wszystko aby ciĂŞ przekonaĂŚ, a potem to rĂłznie bywa. Ja osobiÂście nie wierzyÂłbym w takie rabaty pĂłki nie zapytaÂłbym innego klienta danego salonu czy warto im ufaĂŚ. OczywiÂście to tylko moje zdanie.

AUTOR WĄTKU
novee
 

02 lis 2008 19:51

Może i dostanie, niedawno była w Renault promocja dla posiadaczy konta w ING i z miejsca dawali chyba 8 albo 12% :roll: Ogólnie francuskie marki są skłonne do negocjacji.

A przy tych cenach Renault to bym się chyba na Lagunę 2.0 w benzynie rzucił :) Jak jeszcze od stycznie akcyza na paliwo do diesla pójdzie w górę, to w życiu się nie da tych różnic w cenie wyjeździć :roll:

AUTOR WĄTKU
adam08
 

02 lis 2008 22:05

Zostaje przyjemność ze sprężareczki :wink:

AUTOR WĄTKU
rsimon
 

03 lis 2008 00:05

jak zastawiaÂłem siĂŞ nad wyborem autka teÂż byÂłem w salonie renault
interesowa³ mnie scenic grandtour jak policzy³em do wysz³o mi 95tys., moje auto musia³o byÌ doœÌ dobrze wyposa¿one
wiêc jak zobaczy³em t¹ cenê to sobie odpuœci³em za podobn¹ kwotê œci¹gn¹³bym ze stanów SUV'a lub jakiego crossovera,
poniewaÂż zaleÂżaÂło mi na czymÂś mniejszym szukaÂłem dalej no i zobaczyÂłem ceeda sw.
bardzo waÂżne jest to, Âże jak wsiadasz do nowego autka to wszystko jest tam gdzie siĂŞ spodziewasz i czujesz siĂŞ jak w domu na ulubionym fotelu.
przez jakiœ czas zastanawia³em siê te¿ na hultajem i30cw - ciutkê lepiej wyposa¿ony, ale ty³ mi siê absolutnie nie podoba³, no i po z³o¿eniu tylnych foteli pod³oga ty³u i baga¿nika nie tworzy p³aszczyzny - jest uskok (czasami wo¿ê wiêksze, ciê¿kie rzeczy i to dla mnie istotne)

AUTOR WĄTKU
toomas
 

03 lis 2008 07:37

Dealer jest wiarygodny i poważny więc o wysokość rabatu się nie martwię :) I30CW też oglądałem ale bagażnik o poj. 415 l dyskwalifikuje go juz na początku :)

Powrót do Wady i zalety

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl