5 najbardziej nieudanych rzeczy w KIA CEE`D SW 1.6 CRDI

Czyli, co wam się podoba a co nie...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
DeeCann
 

15 sty 2009 09:09

Klapy ... chodzi o otwieranie "szyby" w celu dopakowania. Moze sie wydawac pierodła ale niesamowicie przydatne w momencie pakowania sie ;)

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

15 sty 2009 09:21

<span>DeeCann</span> napisał(a):11. Naglosnienie "takiesobie". Dzwiek plaski jak decha od prasowania, ale to juz moze moje zboczenie Razz


korzystałeś z fabrycznego equalizera ? czy tylko z manualnych ustawień ?
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

AUTOR WĄTKU
DeeCann
 

15 sty 2009 09:40

Korzystalem z tego co jest w fabrycznym radiu ( nie wiem zabardzo o co pytasz - fabryczny equalizer a manualne ustawienia ).
1. Piszczki maja za niskie pasmo przenoszenia
2. Glosniki w drzwiach "dudnia" a nie graja ;) I nie mylic tego z przesterowanymi niskimi tonami ... chodzi o odczucie.
Kwestii moze byc kilka, rownie dobrze moze byc to wina sposobu montowania glosnikow w drzwiach i rezonansu.
3. Dzwiek dla siedzacego z tylu jest juz zupelnie do bani bo defacto jedyne zrodlo to drzwi ktore "dudnia" :) Brakuje "czegos" z tylu. W moim ostatnim samochodzie mialem dwudrozne wsadzone w podsufitce bagaznika ... o niebo lepiej.
Ale tak jak mowie to jest moje odczucie, slyszalem lepszy dzwiek w konkurencjach na fabrycznych elementach.
Czepiac sie mozna wszystkiego ... tak jak zazwyczaj powiadam "jeden lubi pomarancze, a drugi jak mu nogi smierdza" :)

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

15 sty 2009 09:55

Korzystalem z tego co jest w fabrycznym radiu ( nie wiem zabardzo o co pytasz - fabryczny equalizer a manualne ustawienia ).


przytrzymując SOUND uzyskujesz dojście do ustawień zaprogramowanych: Rock, Jazz ..... Osobiście mi pasuje Jazz ale to kwestia gustu :wink:
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

AUTOR WĄTKU
DeeCann
 

15 sty 2009 09:58

Aaaa ... chodzi ci o predefiniowane ustawienia. Owszem, testowalem. A takze ustawienia niskich i wysokich tonow.

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

15 sty 2009 10:06

<span>DeeCann</span> napisał(a):Ale tak jak mowie to jest moje odczucie, slyszalem lepszy dzwiek w konkurencjach na fabrycznych elementach.

ale są też dużo gorsze :P
ja tam audiofilem nie jestem i dźwięk na fabrycznym sprzęcie oceniam wysoko, wiec jak ktoś się zastanawia nad kupnem niech sam przetestuje w aucie demo u dilera ;) zawsze można dołożyć parę groszy do lepszego nagłośnienia :P
<span>DeeCann</span> napisał(a):13. Brak dzielonej tylnej klapy w SW - i to uwazam za duzy minus

to bardziej spotyka się w większych samochodach, ale dla mnie to bardziej bajer niż super udoskonalenie ;)

<span>DeeCann</span> napisał(a):7. Wspomaganie kierownicy - w punto dzialalo lepiej, na parkingu manewrowanie to byla czysta przyjemosc ( nie mowie o wlaczonym trybie city )
ja za to wspomaganie w punto wspominam źle, jeżdziłem nim paręnaście razy i czasem się zawieszało ;] trzeba było restartować samochód aby znów działało ;]

<span>DeeCann</span> napisał(a):3. Plastik na boczkach drzwi - tandeta, bede obszywal kierownice to sie zapytam czy dadza rade cos z tym zrobic
przynajmniej nie widac na nich śladów, zacieków itp
reszta plastików jest bardzo trudna w utrzymaniu, szczególnie jak otworzy się drzwi w czasie deszczu, zostają ślady a czyszcząc ciężko jest nie zostawić smug :/

AUTOR WĄTKU
Foorio
 

14 mar 2009 16:32

Wg mnie 1,6 crdi sw:

1. Skrzypiący podnóżek pod lewą stopę,
2. Niedomykająca się klapa bagażnika,
3. Zakłócenia w cb od silnika (koszmar),
4. Wadliwa wycieraczka od strony kierowcy,
5. Trzeszczące plastiki obudowy kolumny kierownicy,

AUTOR WĄTKU
dankat
 

14 mar 2009 17:37

Foorio napisał(a):Wg mnie 1,6 crdi sw:

1. Skrzypiący podnóżek pod lewą stopę,
2. Niedomykająca się klapa bagażnika,
3. Zakłócenia w cb od silnika (koszmar),
4. Wadliwa wycieraczka od strony kierowcy,
5. Trzeszczące plastiki obudowy kolumny kierownicy,


Ad.2
Wystarczy wyregulować.
Ad.3
To nie jest wada autka.

Wadą ceeda nie jest też ubywający poziom paliwa podczas jazdy. :mrgreen:

Nie mogłem się powstrzymać.

AUTOR WĄTKU
Foorio
 

14 mar 2009 17:49

klapa i podnóżek był regulowany w serwisie Lee Motors w Komornikach. Bez skutku. Jeżeli zakłócenia od silnika nie są wadą samochodu, to o co chodzi? Wykonanie silnika z tak kiepską izolacją to gruby problem, który sygnalizowałem już w serwisie. Jakoś inne marki nie mają tego problemu w silnikach common rail.
Ostatnio edytowano 14 mar 2009 20:19 przez Foorio, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
Marco
Asystent Kierownika
 
Posty: 338
Dołączył(a): 20 kwi 2008 10:54
Lokalizacja: GTC
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C3 SW, 1.5 T-GDI Pb 160KM
2021, GTLine Deluxe White + Premium+AEB+7DCT

14 mar 2009 18:48

<span>Foorio</span> napisał(a):4. Wadliwa wycieraczka od strony kierowcy,

To mnie najbardziej wkurza. :twisted:
W serwisie wymienili mi to ramię lecz nic nie uległo poprawie.
Pióra mam Valeo.
Jest Ceed SW 1.5 T-GDI 160KM 7DCT GT Line Deluxe White+Premium+AEB 2021
Był Cee'd SW L Business Line 1.6 GDI 135 2016
Cee'd SW C+ 1.6 CRDI 115 2008

AUTOR WĄTKU
Turturo
 

14 mar 2009 22:27

Witam,

Poniżej moja lista:
1. niewygodna pozycja za kierownicą - po roku wciąż nie mogę znależć odpowiedniej pozycji a wymiary mam "prawie" standardowe
oraz niewygodne fotele - część ledzwiowa jest dziwnie ukształtowana i "wbija" się w plecy, a regulacja tej czesci fotela za mała
2. pochylona tylna szyba ogranicza bagażnik
3. skrzynia biegów 1 i wsteczny - wsteczny w 50% sytuacji trzeba poprawiać a 1 zdarza się ze po prostu nie chce "wskoczyć"
4. brak szóstego biegu
5. wentylacja - automatyczna klimatyzacja wymaga korekt (własciwie to od jakiegoś czasu coraz częsciej ją wyłączam i ustawiam manulanie)

Dla równowagi podaje 5 "plusów" które w tej chwili przyszły mi do głowy - choć pewnie gdzieś na forum jest taki wątek:

1. wygląd - w czarnym metaliku i 16" wygląda naprawdę elegancko
2. dzwięk silnika - nie sądziłem ze diesel może tak przyjemnie brzmieć
3. układ kierowniczy - wbrew innym opiniom jakie tu czytałem, jest naprawde precyzyjny
4. pakiet funkcjonalny - zamówiłem go tylko dla tempomatu ale szybko przyzwyczaiłem się do komfortu pozostałych elementów
5. cena i wyposażenie

AUTOR WĄTKU
dankat
 

14 mar 2009 23:33

Turturo napisał(a):Witam,

Poniżej moja lista:
1. niewygodna pozycja za kierownicą - po roku wciąż nie mogę znależć odpowiedniej pozycji a wymiary mam "prawie" standardowe
oraz niewygodne fotele - część ledzwiowa jest dziwnie ukształtowana i "wbija" się w plecy, a regulacja tej czesci fotela za mała
2. pochylona tylna szyba ogranicza bagażnik
3. skrzynia biegów 1 i wsteczny - wsteczny w 50% sytuacji trzeba poprawiać a 1 zdarza się ze po prostu nie chce "wskoczyć"
4. brak szóstego biegu
5. wentylacja - automatyczna klimatyzacja wymaga korekt (własciwie to od jakiegoś czasu coraz częsciej ją wyłączam i ustawiam manulanie)

Dla równowagi podaje 5 "plusów" które w tej chwili przyszły mi do głowy - choć pewnie gdzieś na forum jest taki wątek:

1. wygląd - w czarnym metaliku i 16" wygląda naprawdę elegancko
2. dzwięk silnika - nie sądziłem ze diesel może tak przyjemnie brzmieć
3. układ kierowniczy - wbrew innym opiniom jakie tu czytałem, jest naprawde precyzyjny
4. pakiet funkcjonalny - zamówiłem go tylko dla tempomatu ale szybko przyzwyczaiłem się do komfortu pozostałych elementów
5. cena i wyposażenie


Ad.4
Nie żebym się czepiał, ale tytuł jest "nieudane".
Nie ma szóstego biegu, a więc nie może być nieudany.
Według tej logiki możemy się czepiać wszystkiego czego nie ma, a lista jest długa.

AUTOR WĄTKU
mziutek
 

15 mar 2009 00:29

Foorio napisał(a):Z tego co czytam, to njaczęściej się na rzeka na zawieszenie i światła. Z zawieszeniem trzeba się pogodzić. Mi nie przeszkasza a wręcz uważam, ze to zaleta. Światła? Żarówki H7 Phillips za 50-60zł/szt.-najlepsze i najdroższe na rynku, ale rozwiązują problem.


Moim zdaniem założenie mocniej świecących żarówek tylko pogorszyłoby sytuację.
Ze względu na nieostrą granicę światło/cień mocniej oślepiałbym przeciwników, częściej by mi "oddawali" długimi więc trzeba by obniżyć światła - zmniejszyć ich zasięg.
Dodatkowy problem - częstsza a bardzo niewygodna wymiana żarówek.

Inny feler CEEDa, niedawno tutaj poruszany problem, który po zimowych doświadczeniach bardzo mi się nie podoba:
Źle ukierunkowane dysze nawiewów na przednią szybę - pomimo przełączenia Autoklimy na turbonawiew tylko na przód, odmrażanie od zewnątrz i od wewnątrz trwa straszliwie długo, bo strumień powietrza nie leci na szybę tylko jest odchylony do tyłu.

Avatar użytkownika
KaReS
Kierownik zmiany
 
Posty: 141
Dołączył(a): 07 maja 2009 09:33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C3 PRO, 1,6 Pb 204KM
2020, MAX

Re: 5 najbardziej nieudanych rzeczy w KIA CEE`D SW 1.6 CRDI

29 wrz 2009 14:18

Poniższe punkty raczej odnoszą się do wszystkich wersji Cee'd.
1. Cienkie koło kierownicy.
2. Brzydka gałka lewarka zmiany biegów.
3. Słaba sprawność oświetlania przednich reflektorów.
4. Zbyt krótkie przełożenie II biegu (to w 1.6 CRDI).
5. Ciężka praca zmiany biegów (I i II bieg w 1.6 CRDI).

Mam nadzieję, że nowy model to poprawił.

Pozdrawiam.
Było: C+ 1,6 CRDi '07
Jest: Proceed GT '20 White Deluxe

AUTOR WĄTKU
Foorio
 

Re: 5 najbardziej nieudanych rzeczy w KIA CEE`D SW 1.6 CRDI

29 wrz 2009 16:30

Poniższe punkty raczej odnoszą się do wszystkich wersji Cee'd.

1. Cienkie koło kierownicy - kieruj autem za pomocą lusterek składając raz jedno, raz drugie. Regulujesz w ten sposób strumień powietrza.
2. Brzydka gałka lewarka zmiany biegów - nie musisz na nią patrzeć
3. Słaba sprawność oświetlania przednich reflektorów - jeździj tylko w dzień
4. Zbyt krótkie przełożenie II biegu (to w 1.6 CRDI) - nie wrzucaj dwójki
5. Ciężka praca zmiany biegów (I i II bieg w 1.6 CRDI) - proś pasażera, żeby pomagał Ci wrzucać I i II.

Pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
dankat
 

Re: 5 najbardziej nieudanych rzeczy w KIA CEE`D SW 1.6 CRDI

29 wrz 2009 18:42

KaReS napisał(a):Poniższe punkty raczej odnoszą się do wszystkich wersji Cee'd.
1. Cienkie koło kierownicy.
2. Brzydka gałka lewarka zmiany biegów.
3. Słaba sprawność oświetlania przednich reflektorów.
4. Zbyt krótkie przełożenie II biegu (to w 1.6 CRDI).
5. Ciężka praca zmiany biegów (I i II bieg w 1.6 CRDI).

Mam nadzieję, że nowy model to poprawił.

Pozdrawiam.


Części z tych punktów, a dokładnie wszystkie poza 3 bym nie pisał:
Ad.1 mnie pasuje, ale to kwestia gustu.
Ad.2 ładna, znowu kwestia gustu, a może wersji wyposażenia.
Ad.3 to fakt, ale w tej liście jedyny.
Ad.4 nie pamiętam do ilu kręcę (do 60km/h niejednokrotnie ), a do ilu według autora miało by być.
Ad5. Zależy od egzemplarza.

AUTOR WĄTKU
novee
 

Re: 5 najbardziej nieudanych rzeczy w KIA CEE`D SW 1.6 CRDI

29 wrz 2009 19:54

dankat napisał(a):Ad.4 nie pamiętam do ilu kręcę (do 60km/h niejednokrotnie ), a do ilu według autora miało by być.


W każdej porządniejszej benzynie jaką jeździłem na II można do 90-105 km/h dociągnąć, więc ogólnie biegi w dieslach są krótkie. A jak skrzynia Cee'da wypada na tle innych traktorów to nie wiem.

AUTOR WĄTKU
szady
 

Re: 5 najbardziej nieudanych rzeczy w KIA CEE`D SW 1.6 CRDI

29 wrz 2009 20:20

novee napisał(a):W każdej porządniejszej benzynie jaką jeździłem na II można do 90-105 km/h dociągnąć


hm 90-105 novee to dużo na II w benzynie ? Disel 1.9 TDI 90Km, 105Km na II do 90km/h więc jak na disla to chyba przyzwoicie :)

AUTOR WĄTKU
novee
 

Re: 5 najbardziej nieudanych rzeczy w KIA CEE`D SW 1.6 CRDI

29 wrz 2009 21:57

W benzynie to normalnie, ale jak dankat pisze o 60 km/h w Cee'dzie, a Ty o dyszlu który ciągnie do 90 na II (dużo IMHO), to któraś ze skrzyń w tych dieslach jest dziwna :D

Avatar użytkownika
KaReS
Kierownik zmiany
 
Posty: 141
Dołączył(a): 07 maja 2009 09:33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C3 PRO, 1,6 Pb 204KM
2020, MAX

Re: 5 najbardziej nieudanych rzeczy w KIA CEE`D SW 1.6 CRDI

30 wrz 2009 09:40

Wymienione przeze mnie punkty stanowią moją subiektywną opinię, a nie fakt :)

ad 1. Koło kierownicy jest dla mnie za cienkie i nie posiada żadnych wypukłości, które "utrudniałyby" ślizganie się rąk. Przed kijanką miałem miejskie auto i kierownica była grubsza z wypukłościami przez co lepiej się mi kierowało.
ad 2. Co do II biegu to żeby jechać na nim te 60km/h trzeba mieć wysokie obroty co wg mnie jest niepotrzebnym "żyłowaniem" silnika. W ruchu miejskim dla mnie przydatniejszy byłby dłuższy ten bieg. Niech te 60km/h ma w okolicach 3000 obrotów. Silnik jest na tyle mocny, że wg mnie radziłby sobie z takim przełożeniem.
ad 4. Przypominam, że to wyłącznie moja opinia.
ad 5. Byłem w ASO z prośbą o regulację. ASO powiedziało, że nie ma co regulować, bo jest dobrze. Więc zapewne mój egzemplarz tak ma.

ad 3. Zapytałem w ASO czy nie mogą mi wymienić żarówek na jakieś efektywniejsze, bo te fabryczne wg mnie są za słabe. Odpowiedzieli mi, że nie mogą bo jest dobrze i że jak dotąd nikt się nie uskarżał na jakość oświetlenie w Cee'dach - tylko ja im marudzę. :wink:

Pozdrawiam.
Było: C+ 1,6 CRDi '07
Jest: Proceed GT '20 White Deluxe

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Wady i zalety
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl