5 najbardziej nieudanych rzeczy w KIA CEE`D SW 1.6 CRDI

Czyli, co wam się podoba a co nie...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Darek_Korbik
 

5 najbardziej nieudanych rzeczy w KIA CEE`D SW 1.6 CRDI

10 paź 2008 18:20

Witam,
Proszę napiszcie co was najbardziej denerwuje i niepokoi w KIA CEE`D i co waszym zdaniem powinno być poprawione:

1. Dostęp do żarówek
To jest koszmar, który do mnie nie dociera żeby przeciętny człowiek nie mógł wymienić żarówek mijania H7.

2. Stuki i trzaski w desce rozdzielczej

3. Stuki i trzaski tylnej klapy i tylnej rolety bagażnika

4. Głośne zawieszenie

5. Większa dostępność części i większa sieć dilersko-serwisowa
Pozdrawiam
Darek

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

10 paź 2008 19:32

1 WYCIERACZKI!! właśnie poszukuje 3 kompletu wycieraczek a mam przejechane nieco ponad 6000 km
2 Głośna praca zawieszenia
3 Plastik z którego wykończone jest radio oraz podłokietniki w drzwiach, wystarczy się dotknąć a zostają na tym ślady :/
4 denerwują mnie zarysowania które już mam na zderzakach 8-)
5 oraz to że teraz kupiłbym ten sam samochód taniej, bo ceny w salonach spadły :/

AUTOR WĄTKU
Łukasz
 

10 paź 2008 19:53

<span>Darek_Korbik</span> napisał(a):1. Dostęp do żarówek
To jest koszmar, który do mnie nie dociera żeby przeciętny człowiek nie mógł wymienić żarówek mijania H7.



To w dzisiejszych czasach chyba nic nowego ostatnio próbowałem wymienić żarówke w Oplu Corsie D po kilkunastu minutach kilku głośnych kur...ach z odrapanymi łapami pojechałem do serwisu.

AUTOR WĄTKU
Łukasz
 

10 paź 2008 19:56

... BTW nie bardzo rozumiem tematu tego postu jak ktoś chce wiedziec co jest nieudanego w Ceedzie to niech poczyta troche nasze formu to bedzie miał jasny obraz

AUTOR WĄTKU
pioteer
 

Re: 5 najbardziej nieudanych rzeczy w KIA CEE`D SW 1.6 CRDI

10 paź 2008 20:12

Darek_Korbik napisał(a):Witam,
Proszę napiszcie co was najbardziej denerwuje i niepokoi w KIA CEE`D i co waszym zdaniem powinno być poprawione:


z racji ze jezdze ceedem dopiero od tygodnia, mam tylko jedna uwage:
brak opcji ksenonow fabrycznych to calkiem niezrozumiale posuniecie ze strony KIA...

pozdr.piotr

AUTOR WĄTKU
wujekcybul
 

10 paź 2008 22:00

Ja bym dodal.

- dosc dziwna praca wspomagania
- strasznie twarde zawieszneie ( pro ceed)
- trzaski z deski
- kiepskie seryjne opony
- brak w standardzie ASR, przy tak duzym momenice obrotowym
- brak pamieci przednich foteli - pro ceed

AUTOR WĄTKU
mziutek
 

10 paź 2008 23:12

<span>pioteer</span> napisał(a):brak opcji ksenonow fabrycznych to calkiem niezrozumiale posuniecie ze strony KIA...


Mnie wystarczyłyby soczewkowe lampy na zwykłe halogenowe żarówki, byleby dawały trochę mocniejsze światło z ostrą granicą światło/cień na krótkich.
CEEDowe lampy z odblaskami dają bardzo rozmazaną plamę.
Trzeba nisko ustawiać, by nie oślepiać "przeciwników" i by nie "oddawali" dłlugimi.

AUTOR WĄTKU
Puhaal
 

10 paź 2008 23:22

wujekcybul napisał(a):Ja bym dodal.


-dość dziwna praca wspomagania/przyzwyczaisz się, uwierz m

- trzaski z deski !/pierdoły które można wyeliminować ale nie trzaskają tak bardzo jak w Polonezie.

- strasznie twarde zawieszenie ( pro ceed)/czym wcześniej jeździłeś ?ja wolę jak mam sztywne zawieszenie, lepiej się prowadzi w zakrętach, mniej buja...

- kiepskie seryjne opony - narzekasz na Micheliny/Ciesz się, że nie masz zamontowanych koreańskich jak to KIA robiła parę lat temu

- brak pamieci przednich foteli - pro ceed /przecież kupiłeś auto za jedyne 70kpln ! tym bardziej, że nie ma elektrycznego sterowania foteli.

- brak w standardzie ASR, przy tak duzym momenice obrotowym/ 255,305 Nm to nie jest duży moment. Wystarczy odpowiednio sterować przepustnicą aby uniknąć uślizgu kół. Ja chciałbym mieć ESP bo SW ma tendencje do zarzucania tyłem.

Co do reszty, czy ksenony nie miałyby pełnić funkcji prestiżowej ? Bo wydaje mi się, że niektórzy posiadacze mają jakieś kompleksy. Moim zdaniem reflektory Ceeda dobrze świecą i mieszczą się w standardach.

Reasumując, skupmy się lepiej na istotnych rzeczach jak brak fachowości w niektórych ASO, rozdmuchanej kampanii marketingowej pt. 7 lat gwarancji (BTW mało kto dotrwa z Ceedem do tego czasu, w końcu mamy dobrobyt społeczny i wcześniej zmienimy auto na nowe), dostępności części, źle spasowanych elementach karoserii, słabych promocjach przy aktualnej recesji na rynku moto (patrz. Opel), odpryskach lakieru szczególnie dla koloru czerwonego, stukach w kierownicy, żeby je wyeliminować trzeba samemu wydrukować TPM i zawieźć do ASO a naprawa jest mega skomplikowana i często nie eliminuje zgłaszanych zastrzeżeń. To chyba tyle co wywnioskowałem z grubszych rzeczy na forum mojaceed.pl nie licząc przypadków kolegów Novee oraz Sensor. Auto jest młode, przechodzi choroby wieku dziecięcego i być może niektóre ze zgłaszanych problemów będą wyeliminowane ale oczywiście będą irytować.

pzdr

AUTOR WĄTKU
pioteer
 

10 paź 2008 23:24

mziutek napisał(a):
<span>pioteer</span> napisał(a):brak opcji ksenonow fabrycznych to calkiem niezrozumiale posuniecie ze strony KIA...


Mnie wystarczyłyby soczewkowe lampy na zwykłe halogenowe żarówki, byleby dawały trochę mocniejsze światło z ostrą granicą światło/cień na krótkich.
CEEDowe lampy z odblaskami dają bardzo rozmazaną plamę.
Trzeba nisko ustawiać, by nie oślepiać "przeciwników" i by nie "oddawali" dłlugimi.

tak, soczewki to juz cos...moze w koncu pojawia sie lampy soczewkowe np. hella zrobi soczewki do ceeda?

pozdr.piotr

AUTOR WĄTKU
Puhaal
 

10 paź 2008 23:26

mziutek napisał(a):
<span>pioteer</span> napisał(a):brak opcji ksenonow fabrycznych to calkiem niezrozumiale posuniecie ze strony KIA...


Mnie wystarczyłyby soczewkowe lampy na zwykłe halogenowe żarówki, byleby dawały trochę mocniejsze światło z ostrą granicą światło/cień na krótkich.
CEEDowe lampy z odblaskami dają bardzo rozmazaną plamę.
Trzeba nisko ustawiać, by nie oślepiać "przeciwników" i by nie "oddawali" dłlugimi.


Wytłumacz mi proszę, jak jedziesz Ty i pasażer to obniżasz światła np. na "1" bo Tobie mrygają że ich oślepiasz ? Może podjedź do ASO celem wyregulowania świateł......

AUTOR WĄTKU
pioteer
 

10 paź 2008 23:32

Puhaal napisał(a):Co do reszty, czy ksenony nie miałyby pełnić funkcji prestiżowej ? Bo wydaje mi się, że niektórzy posiadacze mają jakieś kompleksy. Moim zdaniem reflektory Ceeda dobrze świecą i mieszczą się w standardach.

:-)
jezdze duzo noca i roznica oswietlenia miedzy zarowkami halogenowymi a ksenonami jest zdecydowana - gdyby byly dostepne fabryczne to napewno bym zamowil...
to tyle w temacie
pozdr.piotr

AUTOR WĄTKU
zibi.s
 

11 paź 2008 08:16

oto moja piątka-wyswietlacze ze smugami -bezsensownie twarde zawieszenie -przeciwmgielne za słabe,w to miejsce wolalbym swiatla do jazdy dziennej-nie dopracowana aut. klima-ceny i niekompetencja w serwisach

AUTOR WĄTKU
wujekcybul
 

11 paź 2008 08:39

Puhaal napisał(a):
wujekcybul napisał(a):Ja bym dodal.



pzdr



-dość dziwna praca wspomagania/przyzwyczaisz się, uwierz m

do tej pory mailem mechaniczne, moze jakos sie przyzwyczaje

- trzaski z deski !/pierdoły które można wyeliminować ale nie trzaskają tak bardzo jak w Polonezie.

ale w o polowe tanszym Aveo nei trzeszcza

- strasznie twarde zawieszenie ( pro ceed)/czym wcześniej jeździłeś ?ja wolę jak mam sztywne zawieszenie, lepiej się prowadzi w zakrętach, mniej buja...

ale na dziurach jest kiepsko

- kiepskie seryjne opony - narzekasz na Micheliny/Ciesz się, że nie masz zamontowanych koreańskich jak to KIA robiła parę lat temu


Na wiosne bede zmienial, na mokrym caly czas buksuja przy dynamicznym przyspieszaniu

- brak pamieci przednich foteli - pro ceed /przecież kupiłeś auto za jedyne 70kpln ! tym bardziej, że nie ma elektrycznego sterowania foteli.

z ta cena to przegiales za taka to bym nei kupil.
Kupilem za 55tys pol roczna demowke z salonu

- brak w standardzie ASR, przy tak duzym momenice obrotowym/ 255,305 Nm to nie jest duży moment. Wystarczy odpowiednio sterować przepustnicą aby uniknąć uślizgu kół. Ja chciałbym mieć ESP bo SW ma tendencje do zarzucania tyłem.

Nawet na 2 na mokrym kola buksuja przy zdecydowanym wcisnieciu pedalu przyspieszenia

Co do reszty, czy ksenony nie miałyby pełnić funkcji prestiżowej ? Bo wydaje mi się, że niektórzy posiadacze mają jakieś kompleksy. Moim zdaniem reflektory Ceeda dobrze świecą i mieszczą się w standardach.


Ja bym dodal, ze nawet bardzo dobrze.

Avatar użytkownika
N_Jay
Dyrektor
 
Posty: 701
Dołączył(a): 28 cze 2008 02:29
Lokalizacja: W-M
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,6 Pb 126KM
2010

11 paź 2008 12:38

Aja bym zmienił wyświetlacz komputera. W Oplach od klikunastu lat montują wyświetlacze matrycowe. A w Ceed-zie wyświetlacz raczej się nie sprwadza przy komunikatach RDS czy tagach MP3. A teksty pisane cyrylicą zastępowane są gwiazdkami (czasami takich słucham). Ciekawe czy na wschodzie też tak mają.

AUTOR WĄTKU
mziutek
 

11 paź 2008 13:15

<span>wujekcybul</span> napisał(a):Moim zdaniem reflektory Ceeda dobrze świecą i mieszczą się w standardach.


Może w standardach się mieszczą, może mocno świecą - jak dla mnie mają rozmazaną ( tę poziomą po lewej i ukośną po prawej) granicę światło / cień, za dużo rozproszonego światła ucieka do góry.
Niektórym może to się podobać *, ja polubiłem soczewki w Leganzie - granica była jak brzytwą odcięta.
Można było ustawić światła prawie poziomo i mieć, oczywiście na krótkich, zasięg świateł pod 100m (na prawym poboczu dalej) a nikt z przeciwka nie protestował.
W ceedzie światłą mam ustawione zgodnie z normą, oświetlają lewą stronę jezdni na ok 40m.
Na ustawianie do serwisu nie muszę jeździć - potrafiłbym to zrobić sam ale nie będę kombinować, bo gdybym podniósł, to ze względu na szeroką strefę pośrednią pomiędzy "jasno" na dole a "ciemno" powyżej, zbyt oślepiałbym przeciwnika.

*przed paru laty kolega założył sobie na żarówki H4 modne wtedy niebieskie kondomki i chwalił się, jak mu to poprawiło widoczność.
Owszem, powyżej linii odcięcia było jaśniej, bo każdy punkt tego kondomka (poza ogniskiem reflektora) rozpraszał światło i na odległość rzędu 20m oświetlało to kufer i tylną szybę poprzedniego auta, za to na 40-70m nic z tego światła nie docierało.
Ostatnio edytowano 11 paź 2008 20:28 przez mziutek, łącznie edytowano 1 raz

AUTOR WĄTKU
Wentor
 

11 paź 2008 14:46

Denerwujące trzeszczenie w tylnej części samochodu. Do tego denerwowały mnie czujniki parkowania bo stale piszczały ale wymienili centralkę i działają jak powinny. Do tego kolor lakieru już mi się nie podoba ( głęboki morski czy coś takiego było ten niebieski) bo po umyciu na myjce ręcznej zostają białe plamki z proszku i strasznie to wygląda a wycierać mi się nie chce ( w lanosie czerwonym nie trzeba było wycierać i się świecił jak psu .....).

Avatar użytkownika
cisco
Dyrektor
 
Posty: 616
Dołączył(a): 14 paź 2007 19:55
Lokalizacja: okolice Wawy
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 ON 136KM
2016, Business Line

11 paź 2008 17:32

<span>Wentor</span> napisał(a):myjce ręcznej zostają białe plamki z proszku i strasznie to wygląda a wycierać mi się nie chce

proponuje dobrze opłukac nabłyszczaczem z woda demineralizowana i bedzie po problemie :D
CEED SW 1,6 Crdi 7DCT 2016 Business Line - Black Pearl :yah:

AUTOR WĄTKU
qbix
 

11 paź 2008 20:16

<span>Puhaal</span> napisał(a):- brak pamieci przednich foteli - pro ceed /przecież kupiłeś auto za jedyne 70kpln ! tym bardziej, że nie ma elektrycznego sterowania foteli.


Koledze chodzilo zapewne o pamiec mechaniczna foteli. Po zlozeniu nie wracaja do pierwotnej pozycji. Nawet najtansze 206tki 10lat temu mialy to w standardzie.

Dodam od siebie:
- beznadziejny climatronic z nielogicznym sposobem dzialania
- SPRZEGLO!
- buzzer pasow (wiem ze musi byc ale inne auta maja go lepiej dopracowanego)

Ogolnie fajne autko :)

AUTOR WĄTKU
Gaj
 

13 paź 2008 00:07

1. Wmuszanie do pakietu skórzanego jasnych dołów tapicerki drzwi;
2. Kiepska i świerszcząca roleta bagażnika SW;
3. Dziwna i trudna do wyczucia praca sprzęgła;
4. Trzeszczenie rosnące z czasem w kolumnie kierownicy - plastiki;
5. Brak ksenonów lub choćby soczewek jak w I30 i kiepskie światła projekcyjne mijania + zabawkowe światła przednie przeciwmgielne...

AUTOR WĄTKU
mziutek
 

13 paź 2008 17:10

<span>Gaj</span> napisał(a):5. Brak ksenonów lub choćby soczewek jak w I30 i kiepskie światła projekcyjne mijania + zabawkowe światła przednie przeciwmgielne...


A gdzie tam widziałeś projekcyjne świiatła mijania ?
Przyjrzyj się.
Projekcyjne=soczewkowe a tam są zwykłe, mało precyzyjne reflektory (z odblaskiem).
Właśnie przeciwmgielne są projekcyjne, tylko też marnie wykonane.

To w materiałch reklamowych jest poplątane w opisach świateł.

Następna strona
Powrót do Wady i zalety
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl