5 rzeczy najbardziej udane w KIA Cee`d SW 1.6 CRDI

Czyli, co wam się podoba a co nie...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
lancer
 

15 sty 2009 08:06

<span>Daru</span> napisał(a):Dieselka trzeba lubić i być świadomym jak go użytkować aby nam długo i bezawaryjnie służył.

Popieram :)

AUTOR WĄTKU
DeeCann
 

15 sty 2009 08:42

Moze nie diesel ale tyczy sie caloksztaltu: przestrzen, przestrzem i jeszcze raz przestrzen
1. Duzy baganizk
2. Podwojna podloga w standardzie ( w konkurencji takie gadzety to doplata )
3. Mam 198cm wzrostu i to jest pierwszy samochod w ktorym moge nogi przelozyc pod kierownica :) ( smiesznie brzmi ale taka prawda )
4. Design - uwazam ze jest to najladniejsze kombi jakie ostatnio wypuszczono ( poza alfa 159 sw ale to nie ta klasa :P )
5. Duzy otwor bagaznika - ma to swoje wady niestety w bagaznikach dachowych no ale cos za cos
6. Twarde zawieszenie - no tutaj to kwestia gustu, ja lubuje w twardym i jezdzi mi sie bardzo sobrze
7. Jakos do ceny - i tutaj nie ma dyskusji
8. Duze lusterka wsteczne - generalnie widocznosc bardzo dobra, jedynie trzeba sie przyzwyczaic do siatki z tylu jak jest zalozona bo ja na poczatku oczopląsu dostawalem

A dalej chwalic nie bede bo przesłodzić też mozna :)

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

15 sty 2009 10:19

<span>DeeCann</span> napisał(a):3. Mam 198cm wzrostu i to jest pierwszy samochod w ktorym moge nogi przelozyc pod kierownica Smile ( smiesznie brzmi ale taka prawda )
prawda, też zwróciłem na to uwagę bo gdy leży śnieg, trzepię buty nim wsadzę je do samochodu i bez problemu przekładam nogi pod kierownicą ;)
Ostatnio edytowano 15 sty 2009 10:21 przez e2rdo, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
wroceed
Kierownik
 
Posty: 580
Dołączył(a): 02 kwi 2008 12:59
Lokalizacja: wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 Pb 140KM
2019, L+BL2+AEB

15 sty 2009 10:21

ja mam tylko 194 cm wzrostu i też spokojnie robię ten manewr...

kotin
Asystent Kierownika
 
Posty: 314
Dołączył(a): 31 paź 2008 11:17
Lokalizacja: Tczew
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, optimum

15 sty 2009 13:44

Dodam jeszcze jedną zaletę Ceeda CRDi. Na początku stycznia byłem w Bieszczadach. Po paru dniach 18 stopniowego mrozu (w nocy musiało być pewnie z 25 stopni), odkopany ze śniegu zapalił bez marudzenia.
SW 1,6 CRDi Beżowy oczywiście :)

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

15 sty 2009 22:25

<span>kotin</span> napisał(a):odkopany ze śniegu zapalił bez marudzenia.

póki jest nowy to powinien palić od razu
tak więc, będzie to zaleta za lat 5 ;)

AUTOR WĄTKU
wolfkon59
 

20 sty 2009 18:05

W końcu czytam o pozytywnych rzeczach za jakie cenię moje autko 1,6 CRDI 115 SW. Czytając niektóre wypowiedzi można pomyśleć, że kupiło się najgorsze autko w klasie. Moim zdaniem biorąc pod uwagę stosunek cena/jakość jest to najlepsze auto w klasie. Co do najbardziej udanych rzeczy:
1. Silnik - jest dynamiczny i cichy. U kolegi VW Passat 1,9 TDI 130km chodzi o wiele głoścniej, a nie odczułem aby lepiej przyspieszał.
2. Wnętrze - przestronne i przyjemne. Skórzana kierownica, USB i inne bajery sprawiają, że nie chce się z niego wysiadać.
3. Zawieszenie - tak jak pisze wiele osób. Może trochę twarde jak na niektóre z naszych dróg i dochodzą wtedy nieciekawe odgłosy, ale można nieźle zaszaleć i bardzo dobrze trzyma się drogi. Nie spodziewałe się, że można tak jeździć kombi.
4. Wygodne siedzenia. Mam blisko 2 m wzrostu, a jadąc na wakacje 550km nie wysiadałem z samochodu i jak dojechałem na miejsce było OK.
5. Bardzo duże i przestronne lusterka. Widać w nich wszystko. W połączeniu z czujnikami parkowania można wjechać tyłem w najmniejszy zakamarek.
Tak jak pisałem na początku cieszy mnie, że piszemy o pozytywnych rzeczach. Uważam, że jest ich znacznie więcej niż minusów. POZDRAWIAM.

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

20 sty 2009 18:18

wolfkon59 nie przejmuj się, taki juz urok forum. Piszemy więcej o tym co nas boli. Osobiście - gablota jest ok.
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

AUTOR WĄTKU
Foorio
 

14 mar 2009 16:28

Wg mnie 1,6 crdi sw:

1. Ciekawa, dość nowoczesna stylistyka,
2. Dobre osiągi,
3. Dobre hamulce,
4. Duża przestrzeń,
5. Dobre prowadzenie.

AUTOR WĄTKU
ROBERTu
 

15 mar 2009 08:50

Ja dosiadam Pro_cee'd i jest tak.
Najważniejsze: lusterka - tak wielkich żaden samochód osobowy, którym jeździłem, nie miał;
- sztywne, twarde zawieszenie - sztywniejsze niż w VW (skoda), na początku jak w wózku na zakupy, ale potem jest OK - przyzwyczajenie;
- fajny silnik (1,4), można spokojnie sunąć, a jak jest potrzeba to redukcja na III lub IV i ognia do 6000 obr/min. Nic w silniku nie protestuje tylko ciągnie do końca. Chociaż osobiście jestem zwolennikiem diesli zwłaszcza z CR.
- audio, dla mnie wystarczające;
- wyposażenie, zwłaszcza w ilości poduszek powietrznych, lubię mieć taką świadomość. Mam za sobą poważny wypadek i wiem, jak to jest ważne.

AUTOR WĄTKU
sevi
 

24 mar 2009 19:34

Regulacja odcinka lędźwiowego może nie najbardziej ale udana.
Aktualnie mam problem z plecami i dopiero teraz odczuwam zalety tej rzeczy :D

AUTOR WĄTKU
darekt
 

24 mar 2009 20:39

szósta rzecz = od półtora roku jeszcze nic w nim się nie zepsuło :mrgreen:

AUTOR WĄTKU
imation
 

5 rzeczy najbardziej udane w KIA Cee`d SW 1.6 CRDI

05 maja 2009 18:20

1. bardzo dobre hamulce (testowałem na wielu powierzchniach_
2. Automatyczna klimatyzacja- rewelacja
3. tylna klapa bagażnika pod którą mogę stanąć ( a mam 187cm)
4. Silnik 1.6 crdi 115km bardzo dynamiczny (najważniejsze jest bezpieczeństwo podczas wyprzedzania a ten silnik świetnie się kręci)
5.Wersja kompakt a tyle przestrzeni

AUTOR WĄTKU
Sieres
 

06 maja 2009 09:30

To i ja dorzucę swoje jako właściciel SW CRDi 115KM
1. Przeeeeeeestrzeń - przesiadając się z małego hatchbacka (Opel Corsa) czułem, że nareszcie jest powietrze dookoła. Porównując z firmowym Focusem gołym okiem widać różnicę.
2. Silnik - diesel jest dla mnie idealny, wysoki moment obrotowy w akcji działa na mnie lepiej niż najlepsza kawa :). 9-lat w benzynie robi swoje - przyzwyczajenia odbijają się na spalaniu - nawyk trzymania przynajmniej 3 tyś. obrotów - trzeba się odzwyczaić.
3. Wygląd - łojezu jak toto zobaczyłem, to żadne hyundai'e, skody, czy inne fordy - ten i tylko ten.
4. Port USB - pendrajwik 8GB potrafi zmieścić naprawdę sporo klasyki rocka w naprawdę niezłej jakości. Ogromny plus za czytanie formatu OGG.
5. Ceny na dodatki typu ESP, automatyczna klima.

AUTOR WĄTKU
wenrzyk
 

Re: 5 rzeczy najbardziej udane w KIA Cee`d SW 1.6 CRDI

06 sie 2009 20:36

1. KIA Cee'd SW
2. KIA Cee'd SW
3. KIA Cee'd SW
4. CRDi 115 KM
5. Kolor: K5 :)
A jak wiozę rower w bagażniku to mam nawet sześć najbardziej udanych rzeczy ;)

AUTOR WĄTKU
tomalo
 

Re: 5 rzeczy najbardziej udane w KIA Cee`d SW 1.6 CRDI

06 sie 2009 20:55

1. Duuużo miejsca
2. Zawias
3. Cichy silniczek
4. Niezłe hamulce
5. ... służbowy :wink:

Avatar użytkownika
KaReS
Kierownik zmiany
 
Posty: 141
Dołączył(a): 07 maja 2009 09:33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C3 PRO, 1,6 Pb 204KM
2020, MAX

Re: 5 rzeczy najbardziej udane w KIA Cee`d SW 1.6 CRDI

30 wrz 2009 10:06

1. Silnik - jeżdżę kijanką pół roku i nadal "banan" nie znika z mej twarzy. Dla mnie jazda, szczególnie w trasie, stanowi radosną przyjemność :)
2. Przestrzeń - nie mam wersji kombi ale każdy wózek dziecięcy, który przymierzałem w bagażniku, mieści się w nim bez problemu. Tak samo pozytywnie mogę się wypowiedzieć o przestrzeni w kabinie. Zwłaszcza z tyłu jest dużo miejsca (w porównaniu np. z C4, Golfem IV czy Corollą) - również na nogi.
3. Jakość basów fabrycznych głośników - potrafią trząść zewnętrznymi lusterkami :D
4. Podłokietnik - jest tej wielkości, że pozwala bez odrywania z niego ręki, zmieniać biegi.
5. Zewnętrzny wygląd auta - Cee'd jest po prostu ładny.

Pozdrawiam.
Było: C+ 1,6 CRDi '07
Jest: Proceed GT '20 White Deluxe

AUTOR WĄTKU
tstwi
 

Re: 5 rzeczy najbardziej udane w KIA Cee`d SW 1.6 CRDI

30 wrz 2009 10:39

Po dwóch latach jazdy mogę z całą odpowiedzialnośćią stwierdzić że:
1 Pozycja za kierownicą - brak jakichkolwiek dolegliwości po nawet 9-ciu godzinach za kierownicą
2 Silnik MOC SPALANIE EKONOMICZNOŚĆ
3 Przestrzeń ładunkowa
4 AUDIO i MP3 z USB
5 Bezpieczeństwo - szczególnie aktywne zagłówki które miałem SZCZĘŚCIE już wypróbować !

AUTOR WĄTKU
Greg00
 

Re: 5 rzeczy najbardziej udane w KIA Cee`d SW 1.6 CRDI

10 sty 2015 08:47

W kolejnosci losowej:

1. Podlokietnik, zarowno srodkowy jak i w drzwiach, nie wiem jak inni, ale ja przy moim wzroscie (192cm) caly czas opieram tak obie rece - jak jade samochodem bez to nie moge uwierzyc jak sie rece mecza :). I jeszcze jak sa mieciutkie! Smiech mnie bierze jak widze innych kierowcow z lewa reka nienaturalnie wysoko bo musza opierac juz o miejsce z ktorego wychodzi szyba ;)

2. Radyjko - tak, basy wymiataja :)

3. Przestrzen - nawet jak odsuwam fotel na maksa, to kobieta za mna spokojnie usiadzie. A ja sam choc jezdze odsuniety na maksa, to wcale bym nie musial, bo jak ktos za mna usiadzie i sie nieco podsuwam to czasem jezdze tak pare dni bo sie przyzwyczajam i jest na tyle wygodnie, ze zapominam, ze moglbym sie odsunac. Tez jak jest szeroko, bagaznik tez mega pakowny choc ma niby tylko HB

4. Wyglad i kolor! Zakochalem sie od pierwszego wejrzenia, no nic nie mozna mu zarzucic, piekny z kazdej strony, cool swiatla tylne. A odcien czerwonego nie rowna sie z zadnym innym autem, dopiero teraz nowa mazda przebila odcien ;)

5. Lusterka boczne - wielkie jak w X6, haha. Niesamowite jaki daja komfort przy cofaniu i wyprzedzaniu. Smiech mnie bierze jak widze u wiekszosci innych aut takie malutkie

5 zalet to za malo, wiec jade dalej ;)

6. Spalanie - troche sie coprawda zasluchalem, ze niektore samochody moga robic 4,5 przy predkosciach 150km/h ale ja jestem zadowolony z tego co mam- mianowicie w trasie zmienilem style jazdy i robie sobie srednio 90-110km/h i pale 5,2l (przy 4 doroslych osobach w aucie). Jestem zadowolony.

7. Przyjemnosc z jazdy w trasie - jak sie fanstycznie wchodzi w zakrety z predkoscia przykladowo 140 km/h, jak on sie swietnie trzyma drogi i jak sie czuje moc pomimo tych moich ledwie 90 KM. Bajka :)

8. Gwarancja - calosciowe lakierowanie + przekladnia kierownicy, policzcie sobie ile zaoszczedzilem ;)

9. Bezawaryjnosc - poza 2-3 przypadkami gdy nie odpalil na duzych mrozach i staniu 2-3 dni, to nigdy mnie nie zawiodl. Leje tylko paliwo, plyn do spryskiwaczy i mam komfrot psychiczny, ze nic mu sie nie stanie. A bylem w tylu dziwnych miejscach i o takich porach, ze nawet sobie nie wyobrazam co by sie stalo, gdyby mi nagle padl

10. Wysoka jakosc i fajny styl wykonczen wnetrz

Wystarczy :P

AUTOR WĄTKU
Montiwanie98
 

Re: 5 rzeczy najbardziej udane w KIA Cee`d SW 1.6 CRDI

24 lis 2016 14:48

Witam jak dla mnie to skóra jest strasznie słabej jakości wyciera się i rwie na fotelach

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Wady i zalety
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl