[Z serii - Czy wiecie, że...] Cee'd 1,4CVVT (choc nie tylko)

Czyli, co wam się podoba a co nie...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
_alek_
 

22 sie 2008 07:39

Aż mi się nie chce wierzyć w te rewelacje...Cóż trzeba będzie to przetestować na własnej skórze...

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

27 sie 2008 20:19

e2rdo napisał(a):przetestowałem sposób jazdy jaki proponuje pan inżynier
i muszę stwierdzić że średnie spalanie się zmniejszyło
na liczniku miałem już przejechanych 170 km w mieście i średnią 8.8
po 16 km drogi do pracy, ciągłym zatrzymywaniu się na światłach spalanie zmniejszyło się do 8.7 :?
test trwa dalej ;)

zrobiłem kolejne 100 km po stolicy
sposób przemieszczania był następujący
światło zielone - gaz do dechy i zmiana biegów przy 3000 obrotów
światło czerwone - dojazd do skrzyżowania na biegu, wyhamowanie i ponownie światło zielone
średnia jest brana tylko z komputera pokładowego
i wyniosła przy takiej jeździe 9.9litra na 100 km

biorąc pod uwagę że wcześniej jeździłem zmieniając biegi maksymalnie przy 2500 obrotów dociskając gaz do połowy i średnia wychodziła jakieś 8.8,
stwierdzam że test z dniem dzisiejszym czas zakończyć i wrócić do starego sposobu jazdy...

AUTOR WĄTKU
Sensation
 

28 sie 2008 21:33

eeeejjj chlopcy... wszystko wszystkim... ale zapomnieliscie tez o pewnej rzeczy... sama specyfikacja benzyny... benzyna nie lubi zimnego powietrza, dla benzyny dobre jest wlasnie "letnie" powietrze. zimne jest mega dobre dla gazu i dla diesla, ale dla benzyny...? stara zasada mechaniki.

AUTOR WĄTKU
motto
 

29 sie 2008 10:28

e2rdo napisał(a):zrobiłem kolejne 100 km po stolicy
sposób przemieszczania był następujący
światło zielone - gaz do dechy i zmiana biegów przy 3000 obrotów
światło czerwone - dojazd do skrzyżowania na biegu, wyhamowanie i ponownie światło zielone
średnia jest brana tylko z komputera pokładowego
i wyniosła przy takiej jeździe 9.9litra na 100 km


Ze skrajności w skrajność. Ja zmieniam bieg na wyższy przed 4 tys. obr. min i średnio auto pali mi 7,2-7,6. W mieście np. takim jak Warszawa, czy Wrocław średnie nie przekracza mi 9.

Avatar użytkownika
IrKo
Kierownik
 
Posty: 382
Dołączył(a): 15 lis 2007 22:57
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 Pb 140KM
2020, M

29 sie 2008 20:53

<span>e2rdo</span> napisał(a):światło zielone - gaz do dechy i zmiana biegów przy 3000 obrotów


ciekawe gaz do dechy i tylko 3000 ????

biorąc pod uwagę że wcześniej jeździłem zmieniając biegi maksymalnie przy 2500

...nic dziwnego po prostu dusiłeś silnik, a jazda na emeryta tylko zamula nasze silniki, a nie zmniejsza zużycia paliwa !!!
Niestety jazda z silnikiem 1,4 zmusza do wkręcania na wysokie obroty ! Każdemu powtarzam ,że tych 109KM trzeba nakarmić ,żeby pociągnęły. I nie jest dziwne ,że wciągnie 10 l i wiecej.
U mnie na trasie Wrocław-Katowice 8.7l !!!! Prędkości nie zdradzę bo za to jest trochę pkt karnych , ale już na trasie Kraków-Rzeszów przy przy średniej 63km/h , to kompa wyszło 5,4l . Ale miasto niestety jak ktoś zna Wrocław 9,9 l to reguła!!!

AUTOR WĄTKU
Puhaal
 

29 sie 2008 22:18

e2rdo napisał(a):
światło zielone - gaz do dechy i zmiana biegów przy 3000 obrotów


Tak jeździ moja babcia ! Kolego, 1.4 to trzeba na obroty wkręcić żeby mniej spalił. Przyduszanie silnika zwiększa spalanie. Proponuje abyś wkręcał silnik na 4500-5500 rpm i porównaj śr. spalanie. BTW większa przyjemność z jazdy.

e2rdo napisał(a):światło czerwone - dojazd do skrzyżowania na biegu, wyhamowanie i ponownie światło zielone


Hamujesz silnikiem - IV, III, II, a na koniec hamulec ?

e2rdo napisał(a):średnia jest brana tylko z komputera pokładowego
i wyniosła przy takiej jeździe 9.9litra na 100 km


Bez rewelacji - Opirus mojego ojca pije 13,5 l. po mieście z tą różnicą że pod maską siedzi 3,5 V6 i skrzynia auto.
Ja swojego jak mocno przeganiam po warszawskich duktach to pali max. 8,5 l/100 km

e2rdo napisał(a):biorąc pod uwagę że wcześniej jeździłem zmieniając biegi maksymalnie przy 2500 obrotów dociskając gaz do połowy i średnia wychodziła jakieś 8.8,
stwierdzam że test z dniem dzisiejszym czas zakończyć i wrócić do starego sposobu jazdy...


Lepiej się zastanów ! Pozdrawiam...

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

30 sie 2008 07:46

<span>Puhaal</span> napisał(a):e2rdo napisał:


światło zielone - gaz do dechy i zmiana biegów przy 3000 obrotów


Tak jeździ moja babcia ! Kolego, 1.4 to trzeba na obroty wkręcić żeby mniej spalił. Przyduszanie silnika zwiększa spalanie. Proponuje abyś wkręcał silnik na 4500-5500 rpm i porównaj śr. spalanie. BTW większa przyjemność z jazdy.


Nie żebym nie umiał jeździć bardziej agresywnie
po prostu testowałem go wg wskazań opisanych w punkcie 5

<span>motto</span> napisał(a):5) 1,4 CVVT nie lubi delikatnego traktowanie pedału gazu, aby auto najmniej paliło należy przyspieszać w zakresie od 1600 do 3500 (najlepiej od 2200 do 3200) z pedałem wciśniętym w podłogę i dopiero po uzyskaniu zadanej prędkości popuszczać gaz.



<span>Puhaal</span> napisał(a):e2rdo napisał:
światło czerwone - dojazd do skrzyżowania na biegu, wyhamowanie i ponownie światło zielone


Hamujesz silnikiem - IV, III, II, a na koniec hamulec ?


tak, ale na trójce kończę dojeżdżając do 30km/h potem już hamuję na luzie.

<span>Puhaal</span> napisał(a):e2rdo napisał:
średnia jest brana tylko z komputera pokładowego
i wyniosła przy takiej jeździe 9.9litra na 100 km


Bez rewelacji - Opirus mojego ojca pije 13,5 l. po mieście z tą różnicą że pod maską siedzi 3,5 V6 i skrzynia auto.
Ja swojego jak mocno przeganiam po warszawskich duktach to pali max. 8,5 l/100 km

staram się jeździć tak aby spalić jak najmniej, jednak nie poruszam się mułowato
no i ty masz CRDI więc ci pali inaczej ;)

AUTOR WĄTKU
Gaj
 

24 maja 2009 16:56

Ja miałem zmieniany soft w dieslu bo coś mu szarpało sie koło 2000 obrotów (o czym już nawet zapomniałem), ale pamiętam, że ten nowy soft co wgrywali dawał własnie 122 kucyków w dieslu sprzedawanym jako 115 koników. Nie wiem czy obecnie sprzedawane mają ten soft seryjnie czy jak, ale u mnie odczuć się lekką poprawę dynamiki dawało...

Poprzednia strona
Powrót do Wady i zalety
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl