Wybór wersji i zakup Ceeda

Czyli, co wam się podoba a co nie...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Pawel31
 

08 lip 2008 14:33

Podobnie jak kolega wybrałem samochód, z silnikiem i wyposażeniem a żona wybrała kolor - czarny pod warunkiem, że będzie go sama utrzymywac w czystości :)- zgodziła się bez problemu. Zgadnijcie kto myje samochód? :wink:

AUTOR WĄTKU
stan62
 

08 lip 2008 20:35

No to koledzy wasze wypowiedzi dały mi dużo do myślenia ale gdzie można się dowiedzieć najwięcej jak nie na forum.To wspaniała sprawa że tylu ludzi to czyta i odpowiada.Wszystkie komentarze są bardzo pomocne,jak byłem zdecydowany na 1.4 to teraz myślę że może 1.6.Po przesiadce z Matiza to chyba tak jak lot w kosmos .Przy zakupie samochodu emocje są ogromne,i czasem ciężko wybrać rozsądnie.Myślę że silnik 1.6 to fajna sprawa ale boję się że jest duża różnica w spalaniu . Ceed ma tylu Fantastycznych użytkowników .Pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

09 lip 2008 07:11

jak masz 2500zł które w ogólnym rozrachunku znajdziesz bez problemu to weź 1,6 ;)

AUTOR WĄTKU
krisder
 

09 lip 2008 19:54

Różnica w spalaniu pomiędzy 1.4 a 1.6 jest niewielka. Pamiętaj, że w szczególnych przypadkach np. mocno obciążony samochód, spalanie w 1.6 będzie niższe.

AUTOR WĄTKU
Kubeusz
 

09 lip 2008 20:02

cisco napisał(a):polecam silniczek 1,6 benzynke, naprawde fajna dynamika no i spalanie niewiele wieksze nic 1,4

Natomiast 2.0 odpowiednio fajniejsza a spalanie moze ciut mniej fajne, ale za to jaka frajda z jazdy :D

AUTOR WĄTKU
xabeman
 

09 lip 2008 21:03

Różnica w spalaniu niewielka. Ludzie, nie bądźcie dusigroszami. Patrzcie na cenę (wyższą ratę miesięcznie, bo większość z Was bierze to na kredyt czy w leasing) oraz koszty ubezpieczenia. Inna ważna kwestia, notorycznie pomijana, to droższe części do mocniejszych wersji silnikowych takie jak inne wtryskiwacze, uszczelki, sprzęgło, układ wydechowy czy nawet szersze (droższe) opony. Mogę mnożyć przykłady ;)

Jeżeli sprowadzacie koszty utrzymania pojazdu do ceny paliwa, to życzę powodzenia. Paliwo to ułamek, rzeczywistych kosztów utrzymania pojazdu.

AUTOR WĄTKU
zawad
 

09 lip 2008 22:00

<span>xabeman</span> napisał(a):Różnica w spalaniu niewielka. Ludzie, nie bądźcie dusigroszami. Patrzcie na cenę (wyższą ratę miesięcznie, bo większość z Was bierze to na kredyt czy w leasing) oraz koszty ubezpieczenia. Inna ważna kwestia, notorycznie pomijana, to droższe części do mocniejszych wersji silnikowych takie jak inne wtryskiwacze, uszczelki, sprzęgło, układ wydechowy czy nawet szersze (droższe) opony. Mogę mnożyć przykłady Wink

Jeżeli sprowadzacie koszty utrzymania pojazdu do ceny paliwa, to życzę powodzenia. Paliwo to ułamek, rzeczywistych kosztów utrzymania pojazdu.
_________________
Czyli co chciałeś przekazać tym postem bo się zmieszałem - żeby kupić 1.4 wydać trochę $ na paliwko więcej, bo większy silnik to droższe koszty utrzymania; podajesz, że części droższe ale każde auto na gwarancji więc nie widzę problemu jak siądą wtryskiwacze, układ wydechowy czy sprzęgło to aso chyba wymieni-no chyba że się mylę ale przede wszystkim co doradziłeś stan62, który zadał takie pytanie- "Witam ,mam kilka pytań do użytkowników Ceeda , ponieważ planuje zakup do końca nie wiem jaką wersję wybrać czy 1.4 benzynę lepiej wyposażoną, czy też 1.6 ale crdi,prosze o rady , w sumie pokonuje jakies 8 tys rocznie .Chciałbym samochód zakupić na początku roku i nie wiem jak jest z promocjami w tym roku był upust 4000 zł,może ktoś kupował w takiej promocji -można bylo wybrać dowolną wersję samochodu?Pozdrawiam i zazdroszczę Wszystkim użytkownikom Ceeda. "?

AUTOR WĄTKU
kawanagila
 

09 lip 2008 23:05

ja powiem tak:
nie kupuj czarnego pro_ceeda!!!
jest ich już za dużo
ale na serio, to optymalnym wyposażeniem jest.. optimum moim zdaniem
w c+ brakuje z sensownych rzeczy ściemniacza podświetlenia deski i aux USB - diesla przy takim przebiegu i przy obecnych cenach benzyny wogóle bym nie oglądał - różnica 7000 PLN w stosunku do 1.6 benz to 20 tysięcy kilometrów przejechane ZA DARMO!!!!!! - czyli 2.5 roku jeździsz ZA DARMO w stosunku do diesla - i masz ciszej.. a na drodze w tyle na pewno nie zostaniesz - zapewniam cię! moim zdaniem warto dopłacić do 1.6, bo łatwiej jest mocniejszym pojechać wolniej, niż słabszym szybciej, a benzynie tuning jest mało "wydajny", więc jak kupujesz na parę lat, to bym zaszalał, bo tego już nigdy do auta nie dokupisz - w przeciwieństwie do wyposażenia ( oczywiście oprócz klimy)
pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
stan62
 

10 lip 2008 07:15

Dzieki za wszystkie rady,dobrze że mam trochę czasu do zastanowienia,bo faktycznie jest nad czym.Czy lepsza wersja wyposażenia ,czy też mocniejszy silnik.Ja jestem spokojnym kierowcą, zresztą czym tu szaleć silnik 0,8 .Tak że chyba jednak wersja 1,4 zresztą co przeczytam parę postow to zmieniam zdanie.Myślę że wersja comfort + lub optimum z esp,to chyba ma większy sens.lakier wiśnia bardzo mi sie podoba a salon chyba Łaziska Górne ,ma bardzo dobre opinie .Ja mam wszędzie daleko, mieszkam kolo Oświęcimia.Jeszcze raz serdeczne dzięki za wszystkie wypowiedzi czytam je bardzo uważnie.Jak kupie mojego wymarzonego Ceeda to będę na pewno bardziej aktywnym uczestnikiem FORUM :D :D :D

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

10 lip 2008 07:44

zawad napisał(a):
<span>xabeman</span> napisał(a):Różnica w spalaniu niewielka. Ludzie, nie bądźcie dusigroszami. Patrzcie na cenę (wyższą ratę miesięcznie, bo większość z Was bierze to na kredyt czy w leasing) oraz koszty ubezpieczenia. Inna ważna kwestia, notorycznie pomijana, to droższe części do mocniejszych wersji silnikowych takie jak inne wtryskiwacze, uszczelki, sprzęgło, układ wydechowy czy nawet szersze (droższe) opony. Mogę mnożyć przykłady Wink

Jeżeli sprowadzacie koszty utrzymania pojazdu do ceny paliwa, to życzę powodzenia. Paliwo to ułamek, rzeczywistych kosztów utrzymania pojazdu.
_________________
Czyli co chciałeś przekazać tym postem bo się zmieszałem - żeby kupić 1.4 wydać trochę $ na paliwko więcej, bo większy silnik to droższe koszty utrzymania; podajesz, że części droższe ale każde auto na gwarancji więc nie widzę problemu jak siądą wtryskiwacze, układ wydechowy czy sprzęgło to aso chyba wymieni-no chyba że się mylę ale przede wszystkim co doradziłeś stan62, który zadał takie pytanie- "Witam ,mam kilka pytań do użytkowników Ceeda , ponieważ planuje zakup do końca nie wiem jaką wersję wybrać czy 1.4 benzynę lepiej wyposażoną, czy też 1.6 ale crdi,prosze o rady , w sumie pokonuje jakies 8 tys rocznie .Chciałbym samochód zakupić na początku roku i nie wiem jak jest z promocjami w tym roku był upust 4000 zł,może ktoś kupował w takiej promocji -można bylo wybrać dowolną wersję samochodu?Pozdrawiam i zazdroszczę Wszystkim użytkownikom Ceeda. "?



wtryskiwacze jak siąda nie widzisz problemu??/

problem będzie sie nazywał 4 x 2000zł
zapomnij że ktoś na gwarancji ci zrobi

AUTOR WĄTKU
zawad
 

10 lip 2008 08:39

Tak jak napisałem mogę się mylić, ale zadzwoniłem do ASO i Pan z servisu poinformował mnie, że jak najbardziej wtryskiwacze są na gwarancji oczywiście poddane są ekspertyzie czy jakieś lewe paliwo nie było lane(tankuje tylko na BP i Shelu) i po ekspertyzie wymiana za free, bo od tego jest gwarancja- tak powiedział Pan z serwisu KIA, także dalej nie widzę problemu. POZDRAWIAM

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

10 lip 2008 10:00

znam wiele przypadków "padnięcie"
pobiora próbke oleju i zawsze wyjdzie że paliwo nie spełnia norm

przerabiałem temat nawet załatwiajać badanie poza Polską takiego Paliwka w labolatorium

jedyny znany mi wygrany przypadek to jak padły wtryski gosciowy który był sprzedawcą -Ph znanej firmy nafciarskiej
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
adam08
 

10 lip 2008 13:37

sensor napisał(a):znam wiele przypadków "padnięcie"
pobiora próbke oleju i zawsze wyjdzie że paliwo nie spełnia norm

przerabiałem temat nawet załatwiajać badanie poza Polską takiego Paliwka w labolatorium

jedyny znany mi wygrany przypadek to jak padły wtryski gosciowy który był sprzedawcą -Ph znanej firmy nafciarskiej


co prawda nie znam podobnych przypadkow i jak na razie los nie uświadczyl mnie niczym takim (odpukać) ale coś nie bardzo chce mi się wierzyć w to co piszesz sensor. Chociaż z drugiej strony wszyscy wiemy co znaczy ASO KIA

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

10 lip 2008 16:38

akurat ja nie pisze o KIA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
pisze o kilku innych markach
juz pisałem kiedyś najbardziej spektakularne__mondeo pół roku 17 tys km do wymiany pompa i wtryski po znajomościach dla stałego klienta 16 tys wyszedł rachunek
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
adam08
 

10 lip 2008 17:56

A ja nie twierdzę, że Tobie chodziło o "nasze kochane" ASO. Przywołelem na myśl ponieważ wydaję mi sie,ze właśnie ono jest jednym z najgorszych( chociaż ma nadzieję, że się mylę). Nietesty na forum wlasnie mamy tego przykład-"spalone sprzęgło".

AUTOR WĄTKU
potok
 

10 lip 2008 19:40

Sensor to fajny gość ale chyba nie lubi diesla :wink: Co do awaryjności ceedka należałoby wziąć pod uwagę staż piszących posty, nie wszyscy mają doświadczenia z innymi markami, a wręcz niektórzy dopiero rozpoczynają przygodę z automobilami :D

Avatar użytkownika
N_Jay
Dyrektor
 
Posty: 701
Dołączył(a): 28 cze 2008 02:29
Lokalizacja: W-M
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,6 Pb 126KM
2010

10 lip 2008 21:28

<span>stan62</span> napisał(a):jak byłem zdecydowany na 1.4 to teraz myślę że może 1.6.Po przesiadce z Matiza to chyba tak jak lot w kosmos


Ja przesiadłem się z Poloneza na 1,4 CVVT i wcale nie narzekam. Dla mnie teraz to rakieta. A za zaoszczędoną kaskę wziąłem wersję full wypas czyli teraz Optimum+. Chociaż jak autko jest całe załadowane ludźmi lub jakimś towarem to czasem przydałoby się więcej mocy.

AUTOR WĄTKU
potok
 

10 lip 2008 22:38

Noo, o te ponad 60 kucyków :D

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

11 lip 2008 17:21

też się z poldka na 1,4 przesiadłem
i jako że w 80 % jeżdżę samochodem sam do pracy
to jest git
ale z pełnym obciążeniem na trasie
to wyprzedzanie jest utrudnione
ale jak już rozpędzę to leci 180 spokojnie ;)

AUTOR WĄTKU
stan62
 

13 lip 2008 09:01

Fajne są te Panstwa opinie ale dowodzenie wyższości jakieś wersji samochodu to gruba przesada,wiadomo że każdy chwali wersję samochodu który posiada.Pozdrawiam :twisted:

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Wady i zalety

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl