Moja opinia o CEED

Czyli, co wam się podoba a co nie...

Moderator: Żandarmeria

Jaka jest twoja opinia o CEED ?

(5) jest superek
72
23%
(4) dobrze spełnia moje oczekiwania
215
68%
(3) przeciętna jak np. VW Golf i inne na ""
22
7%
(2) zawodzi mnie na całego
3
1%
(1) nigdy więcej niekupiłbym takiego auta
6
2%
 
Liczba głosów : 318
AUTOR WĄTKU
darekt
 

Moja opinia o CEED

03 cze 2008 19:30

Jaka jest twoja opinia o kijance?

Podajcie obiektywne odpowiedzi, chociaż biorę pod uwagę "fanatyków" samochodów na "F" i "folkswagenów". argue

Avatar użytkownika
wpiszczek
Nadworny Informatyk
 
Posty: 510
Dołączył(a): 23 sty 2008 12:14
Lokalizacja: PZ

03 cze 2008 19:56

Krótko: przyzwoite auto za bardzo przyzwoitą cenę.
Wojtek Piszczek

AUTOR WĄTKU
Olek
 

03 cze 2008 19:58

"Superek" to napewno nie jest bo "superek" to dla mnie np. Range Rover, Ferrari F430, BMW M5 i Maserati GranTurinsmo (najladniejsze auto swiata :P

cee'd poprostu speÂłnia moje oczekiwania co do auta za takÂą cene :)

AUTOR WĄTKU
Mara
 

03 cze 2008 20:00

Olek napisał(a):"Superek" to napewno nie jest bo "superek" to dla mnie np. Range Rover, Ferrari F430, BMW M5 i Maserati GranTurinsmo (najladniejsze auto swiata :P

cee'd poprostu speÂłnia moje oczekiwania co do auta za takÂą cene :)


Dokladnie :)
Superek to za duzo powiedziane.

AUTOR WĄTKU
Grzech
 

03 cze 2008 20:17

Jest ok ale chwilowo nie dokońca mam nadzieje ze sie to zmieni po mojej jutrzejsej wizycie w ASO :)

Avatar użytkownika
cisco
Dyrektor
 
Posty: 616
Dołączył(a): 14 paź 2007 19:55
Lokalizacja: okolice Wawy
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 ON 136KM
2016, Business Line

03 cze 2008 20:22

jak dla mnie super autko w przystepnej cenie :D
CEED SW 1,6 Crdi 7DCT 2016 Business Line - Black Pearl :yah:

AUTOR WĄTKU
sevi
 

03 cze 2008 20:28

Mój pierwszy samochód i moge powiedzieć, że dla mnie jest superek :D

AUTOR WĄTKU
_alek_
 

03 cze 2008 21:07

Z superkiem bym nie szalał...Może po wizycie w ASO będzie superek..
Na dzień dzisiejszy jest dobrze,oby tylko nie było gorzej...

AUTOR WĄTKU
qzim
 

03 cze 2008 21:09

_alek_ napisał(a):Z superkiem bym nie szalał...Może po wizycie w ASO będzie superek..
Na dzień dzisiejszy jest dobrze,oby tylko nie było gorzej...


od jakiegos czasu na forum jest co raz wiecej postow negetywnych lub obojetnych z kiernunkiem negatywnym o ceedzie. Zaczynam sie zastanawiac czy dobrze zrobilem zamawiajac ten samochod. Poki co czekam na dalsze opinie. Samochod mam do odbioru w lipcu wiec jeszcze jest czas na zmiane zdania:)

AUTOR WĄTKU
_alek_
 

03 cze 2008 21:15

Dobrze zrobiłeś bo za tą cenę nie kupisz lepszego nowego auta w tej klasie..

Taka już jest natura ludzka(moja na pewno),że we wszystkim doszukuje się minusów i niedociągnięć..Jak to mówi stare porzekadło:

"Nigdy nie jest tak dobrze żeby nie mogło być lepiej..."

AUTOR WĄTKU
potok
 

03 cze 2008 21:52

Polacy lubią narzekać, nauczeni doświadczeniem wielu zaborów, z których najszkodliwszym był ostatni, sowiecki, trwający od ~1945 do połowy bieżącej dekady, plują nawet na rzeczy, które jeszcze wczoraj uważali za dobre :cry:

AUTOR WĄTKU
Valigora1
 

03 cze 2008 22:06

Ja początkowo miałem kupić ceeda ale jak poczytalem na forum o tych wszystkich usterkach jak to nazwano"wieku dziecięcego" przeraziłem się, że może się okazać, że ceed nie wyrośnie z chorób wieku dziecięcego, i że w miare upływu lat mogą następować choroby wieku młodzieńczego a potem choroby wieku starczego.... i sie wycofałem. Niestety nowe modele z uwagi na fakt, iż dopiero rozpoczynaja swoja przygode na rynku dopiero w miarę upływu czasu sa eliminowane powtarzajace sie usterki w kolejnych modelach o ile to oczywiscie mozliwe. Pewnych niedorobek do chwili obecnej ciezko jest wyeliminowac (patrz Fordy i rdzewienie drzwi po kilku latach i francuzy ktore sypia sie po trzech latach). Z uwagi na powyzsze niepokojace symptomy zrezygnowałem z dalszego rozponawania ceeda i skupilem sie na bliźniaku I30, model też co prawda jest nowy i nie przetestowany ale z wypowiedzi na forum nie wynikalo aby byl tak usterkowy jak ceed. Po analizie prasy fachowej okazało się, że oba samochody mają co prawda pewne wspólne elementy (podwozie) to jednak z założenia I30 miał byc staranniej zaprojektowany i wykończony przy użyciu lepszych materiałów z bardziej miękkim zawieszeniem. Z tego powodu tez miał być droższy o okolo 5 % od ceeda. Suma sumarum kupilem I30 i po podliczeniu wszystkich promocji z uwagi, iz byl to model z 2007 r. zaplacilem jakies 15% mniej niz bym kupowal z podobnym wyposażeniem ceeda z 2008 r. Generalnie I30 spisuje sie swietnie teraz podoba mi sie nawet bardziej niz ceed na poczatku a jedyna usterka (brak swiatel dziennych) wynikla z niedopatrzenia aso, ktora wypuscila model z salonu bez sprawdzenia czy swiatla dzienne dzialaja (ten model mial trafic do Niemiec gdzie jest brak obowiazku swiatel dziennych i ktos wylaczyl kabelek aby swiatla dzienne sie nie wlaczaly warz z uruchomieniem silnika.) wystarczylo go podlaczyc i problem zniknal. Majac na wzgledzie powyzsze na razie jestem bardzo zadowolony z zakupu i mam nadzieje ze samochod bedzie mi sluzyl przez dlugie lata.

Na twoim miejscu zastanowil bym sie nad kupnem I30 jest teraz fajna promocja pakiet euro 2008 ... dostajesz
Nawigacja satelitarna SONY (lub rabat 1000 zł) + pakiet ubezpieczeń OC/AC/NW (1700) + lakier metalik gratis (lub rabat 1000 zł - dla samochodów w kolorze niemetalizowanym)

To jest promocja wyjściowa i można sporo utargować (mi się udało kilka tysiecy plus wyposażenie) bo I30 w porownaniu do ceeda tak szybko nie schodzą i dealerzy sa sklonni powalczyc o klienta dajac spore upusty. W kazdym razie jak juz go kupisz bedziesz mogl jezdzic gdzie chcesz i kiedy chcesz w przeciwienstwie do ceeda, ktory jezdzi gdzie chce i kiedy chce ale pod warunkiem, iz co jakis czas odwiedzi ASO.

Niestety nigdy nie możesz być niczego pewny w przyszlosci, moze sie takze okazac iz I30 ma jakas ukryta wade/wady, ktore wyjda w przyszlosci a ceed jednak zdola pokonac choroby wieku dzieciecego i w przyslosci nie bedzie robil tylu niespodzianek co na poczatku. W kazdym razie wazne jest tez miejsce produkcji i montowania auta bowiem wielokrotnie sie zdarzalo, ze ten sam model montowany z tych samych czesci w Europie Środkowo-Wschodniej i Azji mial diametralnie rozna usterkowosc i awaryjnosc. Z tego co wiem produkcje I30 maja przeniesc z Korei na Slowacje do konca tego roku lub poczatku nastepnego (nie wiem czy ceeda produkuja w Korei) co moim zdaniem moze objawic sie zwiekszeniem usterkowosci i awaryjnosci I30.

Mam nadzieje ze tym postem nie obrazilem ceedomaniakow bowiem jedynie przedstawilem jaki obraz zarysowal mi sie po analizie tutejszego forum. Jesli moje spostrzezenia i odczucia sa niesluszne/krzywdzace prosze o sprostowanie.

Pozdrawiam
Valigora1

AUTOR WĄTKU
Olek
 

03 cze 2008 22:34

<span>Valigora1</span> napisał(a):model też co prawda jest nowy i nie przetestowany ale z wypowiedzi na forum nie wynikało aby był tak usterkowy jak ceed


z wypowiedzi na tym forum ?? hmm jeśli tak to pragnę zauważyć, że posiadaczy I30 na tym forum jest chyba około 5 (aktywnych) a ceedowcow będzie aktywnych lekko licząc ponad 50.

zresztą nic o tym nie wiem żeby ceed byl bardziej usterkowy niż inne auta ....

jest na forum cee'd z przebiegiem ponad 85 tys. i wymieniał oprócz oczywiście filtrów i oleju tylko klocki hamulcowe .... nie przesadzajmy z ta usterkowością ...

AUTOR WĄTKU
adam08
 

03 cze 2008 22:45

Olek napisał(a):"Superek" to napewno nie jest bo "superek" to dla mnie np. Range Rover, Ferrari F430, BMW M5 i Maserati GranTurinsmo (najladniejsze auto swiata :P

cee'd po prostu spełnia moje oczekiwania co do auta za taką cene :)


Na tle innych samochodów w tej klasie dla mnie jest superek.

AUTOR WĄTKU
Olek
 

03 cze 2008 23:37

<span>adam08</span> napisał(a):Na tle innych samochdów w tej klasie dla mnie jest superek.


no tle innych w tej klasie to tak, ale ogolnie nigdy :wink:

AUTOR WĄTKU
adam08
 

04 cze 2008 00:05

Valigora1 napisał(a):Ja początkowo miałem kupić ceeda ale jak poczytałem na forum o tych wszystkich usterkach jak to nazwano"wieku dziecięcego" przeraziłem się, że może się okazać, że ceed nie wyrośnie z chorób wieku dziecięcego..... ze ten sam model montowany z tych samych części w Europie Środkowo-Wschodniej i Azji miał diametralnie rożną usterkowość i awaryjność. Z tego co wiem produkcje I30 maja przenieść z Korei na Słowację do końca tego roku lub początku następnego (nie wiem czy ceeda produkują w Korei) co moim zdaniem może objawić się zwiększeniem usterkowości i awaryjności I30.


Pozdrawiam
Valigora1


A co powiesz o takim samochodzie jak Daewo Lanos- również miał choroby wieku dziecięcego i do tego ta wpadka z lakierem, który odpadał całymi płatami po kilku miesiącach użytkowania. Jednak czas pokazał, że ten samochód jest jednym z najmniej zawodnych, a przecież był montowany w Polsce.
Jeżeli chodzi o ilość opisanych usterek na forum to jednak trzeba patrzeć na nie z przymrużeniem oka. Pamiętaj, że na ogół jeżeli ktoś zagląda na forum to dlatego, że ma jakiś problem ze swoim bolidem. Trzeba wiedzieć, że jest mnóstwo użytkowników, którzy nigdy na to forum nie zaglądali m.in. dlatego że nic złego z ich cee'dem się nie dzieje. Każdy z nich mógłby przecież napisać "mam dobry samochód i nic mi się z nim nie dzieje" i wtedy lista usterek zginęła by w tłumie innych postów.

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

04 cze 2008 06:25

jak narazie jestem z niego zadowolony i śmiało mogę go polecić osobom które szukając przyzwoitego samochodu za rozsądną cenę.

a co do awaryjności to tak jak kolega wyżej napisał że jak mam problem to piszę że coś jest nie tak,
no i to jest głównie forum ceeda i tylko gościnnie jest u nas I30 więc nie ma co porównywać tutejszych statystyk awarii tych samochodów ;)

AUTOR WĄTKU
wladz
 

04 cze 2008 06:29

Nie narzekam.Mało pali szybko jezdzi dużo miejsca cena rewelacyjna.Długa gwarancja a awaryjność jak z każdym samochodem.

Valigora1

Nie traktuj dosłownie tych negatywnych opinii.Owszem zdarzają się jednostkowe poważne usterki lecz większość to błahostki spotykane w każdym nowym samochodzie w tej cenie.

Poczytaj pozytywne opinie.

AUTOR WĄTKU
qzim
 

04 cze 2008 07:22

i30 zamiast ceeda??? nieeeeeeeeeeee:D nie ma szans. Oczywiscie to kwestia gustu, ale i30 jest po prostu brzydki:P no nic, kto nie ryzykuje te nie ma...chociaz moze taka podwyzszona awaryjnosc to niska cena za np. wyglad...siedzialem w kilku innych samochodach i nimi jechalem (fiat gp, bravo, octavia, golf, leon, roomster) i zaden z nich mi sie specjalnie nie spodobal, w srodku wieje totalna nudą (oprocz bravo), malo miejsca (oprocz leona) i generalnie lipa totalna (zwlaszcza za ta cene)...(jeszcze myslalem nad roomsterem, ale 2 lata gwarancji...), a jak pierwszy raz wsiadlem do ceeda to od razu wiedzialem ze go bede mial...

ps. macie cos takiego, ze jak widzicie w miescie toyote corolle, puegota 407 sw, volvo kombi i pare innych samochodow to wydaje sie wam, ze to ceed? nie wiem czy to wynika z checi zobaczenia go jak jedzie czy rzeczywiscie ceed jest takim designerskim skladakiem?

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

04 cze 2008 07:36

z tą 407 to fakt, często się na tym łapię że je mylę bo te kombiaki są do siebie z boku podobne i odróżniam je tylko po tylnych światłach ;)

tak samo mylę nowe clio z nowa corsą ;)

Następna strona
Powrót do Wady i zalety
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl