Moja opinia o CEED

Czyli, co wam się podoba a co nie...

Moderator: Żandarmeria

Jaka jest twoja opinia o CEED ?

(5) jest superek
72
23%
(4) dobrze spełnia moje oczekiwania
215
68%
(3) przeciętna jak np. VW Golf i inne na ""
22
7%
(2) zawodzi mnie na całego
3
1%
(1) nigdy więcej niekupiłbym takiego auta
6
2%
 
Liczba głosów : 318
Avatar użytkownika
wroceed
Kierownik
 
Posty: 580
Dołączył(a): 02 kwi 2008 12:59
Lokalizacja: wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 Pb 140KM
2019, L+BL2+AEB

22 mar 2009 20:30

ciotka mojej zony ma C3 chyba z 2002/2003 roku i tez miała kłopoty i z samochodem i z serwisem, po miesiącu uzytkowania (zakupione w salonie) auto jechało juz na lawecie....chłopaki z serwisu tez sie zastanawiali długo co może z nim byc...

AUTOR WĄTKU
jaroleb
 

02 cze 2009 11:20

przejechalem ceedem 23tys. 1,6 crdi i jak narazie jest ok. pierwszy przeglad 630zl. nie wiem czy to duzo czy malo w porownaniu z innymi markami. jesli ktos moze to niech mi odpisze. dzieli

AUTOR WĄTKU
szady
 

02 cze 2009 14:20

przejechalem ceedem 23tys. 1,6 crdi i jak narazie jest ok. pierwszy przeglad 630zl. nie wiem czy to duzo czy malo w porownaniu z innymi markami. jesli ktos moze to niech mi odpisze. dzieli



nie mam dużego porównania ale w porównaniu ze SKODA i PEUGEOT to dużo

skoda OCTAVIA TDI od 350zł do 450zł
skoda ROOMSTER TDI od 350 do 450zł
peugeot 307 SW HDI od 400 do 520zł

oczywiście to porównanie jest miedzy serwisami w moim woj. w innych co wnioskuje jest inaczej nawet na przykładzie KIA

AUTOR WĄTKU
bartoszbartosz
 

Re: Moja opinia o CEED

24 cze 2012 12:27

Przejechałem już kilka tysięcy moim pro ceedem 1.6 crdi 115 km tak więc myślę, że mogę już coś na ten temat napisać. Dodam, że jeździłem wcześniej kilka lat starą A3jką 1.9 tdi 90 na 115 + masą innych aut, które przewijały się przez rodzinny interes (a było tego sporo) dlatego postaram się podejść do tego obiektywnie.

Zalety:
- zachwycająca cisza w samochodzie
- dobra dynamika i dobre prowadzenie nawet przy dużych prędkościach
- po przesiadce z TDIka można zapomnieć, że jedzie się dieslem
- wygląd sprawą gustu, ale to autko naprawdę może się podobać
- absolutnie bezkonkurencyjna cena auta używanego, jeśli porównamy to z golfami czy a3jkami
- w końcu fabryczny sprzęt gra jak należy

Wady:
- skacząca tylna półka na nierównościach
- jeśli ustawimy siłę nawiewu na zero, to przy 160 dmucha jakby była 3jka - można ten problem ominąć włączając obieg zamknięty, nie jest to dla mnie jakiś problem, ale skoro ktoś ustawia na zero to właśnie poto żeby nie dmuchało.
- lubie twarde zawieszenie, ale tutaj chyba przesadzili (mimo iż wcześniej miałem -16mm oryginał audi) możliwe że ma to też związek z sugerowanym ciśnieniem w oponach 2.2 bary dla 205/55/16, wydaje mi się to ciut za dużo dle tej masy (1280 kilo), tym samym same opony michelin eco contact zostawiają wiele do życzenia.
- katalogowe spalanie tego auta to jakaś kpina, w mieście pali conajmniej litr więcej od tego co podają i nie ma to związku z techniką jazdy, dla porównania silniki 1.9 tdi paliły faktycznie tyle ile podawano. Pewnie to kwestia normy wg której to liczono, jak widać nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.
- mam 186 wzrostu, przy próbie znalezienia optymalnej pozycji, kolano dotyka środkowej konsoli (jak chcemy sobie gdzieś oprzeć nogę na trasie).
- denerwuje mnie mały obrotomierz z podziałkami co 1000 rpm

Avatar użytkownika
Geegles
Weteran
 
Posty: 1596
Dołączył(a): 02 maja 2012 23:43
Lokalizacja: Rosanów
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6T Pb 204KM
2020, GT

Re: Moja opinia o CEED

24 cze 2012 20:48

O właśnie! Pólka! mnie też niemiłosiernie wnerwia, ktoś sobie z tym poradził?
Jest: Kia Proceed 1.6 T-GDI TEC+PRE+AEB+SRF
Było: Kia Stinger 2.0 T-GDI ECS+RED+TEC+SRF
Było: Kia Sportage 1.6 T-GDI
Było: Kia Cee'd JD 2014 1.6 CRDI
Było: Kia ProCee'd 2010 1.4 Pb
Było: Kia Sportage 2014 1.7 CRDI

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Moja opinia o CEED

24 cze 2012 21:39

Geegles napisał(a):jeśli ustawimy siłę nawiewu na zero, to przy 160 dmucha jakby była 3jka - można ten problem ominąć włączając obieg zamknięty, nie jest to dla mnie jakiś problem, ale skoro ktoś ustawia na zero to właśnie poto żeby nie dmuchało.

Siła nawiewu..ale czego :fiu . Dokładnie chodzi o sterowanie obrotami silnika od nawiewu. Ustawiasz na Zero - silnik nie kręci ale praw fizyki nie wyłączysz. Podmuch powietrza wchodzi w otwory wentylacyjne ( jak są otwarte) i nadal "powietrze dmucha".
Co do samej półki były tu poruszane tematy...podklejenie taśmą do uszczelniania okiem ..czy jakieś inne "wygłuszacze" ;)
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
toomas
 

Re: Moja opinia o CEED

25 cze 2012 08:21

Mnie najbardziej wnerwia działanie automatycznej klimy zwłaszcza w zimie. Chodzi o to, że automat próbuje max szybko osiągnąć temperaturę wnętrza i w pierwszym okresie grzania wali maksymalnie nagrzanym powietrzem co powoduje straszny dyskomfort we wnętrzu.

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: Moja opinia o CEED

25 cze 2012 10:02

Non stop ktoś tu pisze, że to twarde auto. A ja ile razy przesiadam się do procka z civica to mam wrażenie, że to auto jest mega miękkie. Tak samo czuć to na zakrętach.

Avatar użytkownika
Geegles
Weteran
 
Posty: 1596
Dołączył(a): 02 maja 2012 23:43
Lokalizacja: Rosanów
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6T Pb 204KM
2020, GT

Re: Moja opinia o CEED

25 cze 2012 13:59

może civic jest aż tak bardzo wytłuczony ?;-)

Procek pewnie na 16''. Ja widzę ogromną różnicę i żałuję, że się posłuchałem i kupiłem 16 alu ;-)
Jest: Kia Proceed 1.6 T-GDI TEC+PRE+AEB+SRF
Było: Kia Stinger 2.0 T-GDI ECS+RED+TEC+SRF
Było: Kia Sportage 1.6 T-GDI
Było: Kia Cee'd JD 2014 1.6 CRDI
Było: Kia ProCee'd 2010 1.4 Pb
Było: Kia Sportage 2014 1.7 CRDI

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: Moja opinia o CEED

25 cze 2012 14:14

Civic ma maluteńki przebieg i jest mega zadbany. Wersja type-s jest twarda i dzięki temu świetnie siedzi na drodze. Civic VII sport też był twardy i siedział. Procek jest miękki.

Avatar użytkownika
karolsz
Dyrektor
 
Posty: 608
Dołączył(a): 15 cze 2010 09:12
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1.4 Pb 100KM
2018, Buisness Line

Re: Moja opinia o CEED

25 cze 2012 15:28

hacker napisał(a): Procek jest miękki.


Ale ma bardzo niekomfortowe zawieszenie. To sprawia że jak jedziesz z tyłu to na dziurach wydaje Ci się, że jest bardzo twardo. Miałem kilka razy okazję jechać z tyłu i na dziurach jest tragicznie.
Kraków,
czerwony pro_cee'd 1.6 CRDi Optimum FL, 2009
biała kia cee'd SW 1.6 CRDi 136KM GT Line, 2016
biała kia ceed 1.4 MPI 100KM Buisness Line, 2019

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: Moja opinia o CEED

25 cze 2012 15:58

Karolsz biłeś głową w sufit i nabiłeś sobie kilka siniaków ? Fakt, zawieszenie jest w procku kiepski, ale nie twarde. Civic mimo, że jest twardy to na nierównościach jedzie jak przyklejony i można zrobić o wieeeeeeeeeeeeeeele więcej niż kijanką :P Gdyby nie ceny to bym bez zastanowienia kupił drugą Hanie :D

Avatar użytkownika
karolsz
Dyrektor
 
Posty: 608
Dołączył(a): 15 cze 2010 09:12
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1.4 Pb 100KM
2018, Buisness Line

Re: Moja opinia o CEED

25 cze 2012 16:01

hacker napisał(a):Karolsz biłeś głową w sufit i nabiłeś sobie kilka siniaków ?

Głowa nie była problemem, inna część ciała bardziej ucierpiała ;)
Kraków,
czerwony pro_cee'd 1.6 CRDi Optimum FL, 2009
biała kia cee'd SW 1.6 CRDi 136KM GT Line, 2016
biała kia ceed 1.4 MPI 100KM Buisness Line, 2019

AUTOR WĄTKU
maestro
 

Re: Moja opinia o CEED

25 cze 2012 17:49

Mam prawdopodobnie jednego z najstarszych proccedów jakie zostały sprzedane Polsce. Wyprodukowany w pierwszej połowie 2008 r.
Jeśłi chodzi o zawieszenie - nie jest wcale twarde, ja bym zaliczył je do grupy bardziej miękko zestrojonych zawieszeń. Ale wiem o co chodzi... trzeba jakoś tłumaczyć sobie i znajomym głośną pracę zawieszenia :) Prawda jest taka, że twarde zawieszenie nie musi wcale pracować głośno. Kolejna rzecz, z którą się nie zgodzę i nie ważne zy do diesel czy benzyna, że w aucie jest zachwycająca cisza. Porównując do aut tej samej klasy jest pod tym względem baaaaardzo przęciętnie. Fakt CRDi jest cichszy od TDi ale to chyba tylko jedno pole na którym silnik KIA wygrywa. Pomijam oczywiście awaryjność... bo z tym w przpadku TDi było różnie.

AUTOR WĄTKU
bartoszbartosz
 

Re: Moja opinia o CEED

26 cze 2012 19:02

Siła nawiewu..ale czego . Dokładnie chodzi o sterowanie obrotami silnika od nawiewu. Ustawiasz na Zero - silnik nie kręci ale praw fizyki nie wyłączysz. Podmuch powietrza wchodzi w otwory wentylacyjne ( jak są otwarte) i nadal "powietrze dmucha".


logiczne :) ale jak dotąd nigdzie się z tym nie spotkałem, albo może różnica w nawiewie przy dużych prędkościach nigdy wcześniej nie była dla mnie tak zauważalna

Fakt CRDi jest cichszy od TDi ale to chyba tylko jedno pole na którym silnik KIA wygrywa. Pomijam oczywiście awaryjność...

prawda, skoro 15 letni, prawie 2 litrowy silnik z przebiegiem 300 tys km palił i był tak samo elastyczny jak obecny w kijance, ale nie chcę zapeszać, zobaczymy co będzie się działo jak i kijanka dostanie lewy program :)

co do zawieszenia w civicu (taki powiedzmy 2009 - UFO) to tam chyba jest belka z tyłu, więc z założenia powinno być mniej komfortowe, ale jeździłem takowym i to na 17 calach, choć dawno to było, to nie zapamiętałem go tak twardo jak obecną kijankę.

Czy ktoś miał okazje jeździć ceedem np. sw i pro ceedem? Pytam bo między tymi autami jest chyba 200 kilo różnicy i jeśli stoją na tym samym zawiasie to napewno inaczej się prowadzą.

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: Moja opinia o CEED

26 cze 2012 20:22

Bartosz ja mam type-s'a na 17 i jest o wiele bardziej twardy niż procek na 16(zarówno przed liftem jak i po liftingu).

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Moja opinia o CEED

27 cze 2012 15:19

karolsz napisał(a):Ale ma bardzo niekomfortowe zawieszenie. To sprawia że jak jedziesz z tyłu to na dziurach wydaje Ci się, że jest bardzo twardo. Miałem kilka razy okazję jechać z tyłu i na dziurach jest tragicznie.


Mój HB mimo że spotkał na swej drodze jakąś 1/100 dziur tego co średnio Wasze wszystkie autka, tłucze się jak Pastuch b5 na taksówce po 600 tys km z oryginalnym zawieszeniem bo kogoś nie było stać. Mój dziadek który do tej pory jeździł tylko fiatem kwadratem i ładą samarą teraz pomyka unem (fakt że auto w 15 lat zrobiło 80 tys ;)) jak wsiadł z tyłu do kijanki kiedy miała na liczniku 10tys km stwierdził że chyba mi się coś zepsuło w zawieszeniu bo się tak tłucze i d*** go boli... :evil:
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: Moja opinia o CEED

27 cze 2012 16:58

dokładnie głośnośc - ostatnimi czasy przeszkadza mi najbardziej -jest bardzo głośno jak na compakt -wiem a mam spore porównaie
zawieszenie też jest bardzo twarde -1 raz jechał ze mną dawno jeden pan kierownik i mówi -kutf....a a po co zamówiłeś tak twarde sportowe zawieszenie na te Polskie dziury
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Avatar użytkownika
studzio
Asystent Kierownika
 
Posty: 235
Dołączył(a): 07 sty 2008 18:32
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: Moja opinia o CEED

27 cze 2012 18:41

Mój procek nie jest ideałem ale sprawuje się bardzo dobrze(90tys).Usterki drobne naprawiane w ramach gwarancji.Jestem bardzo zadowolony,dlatego zamówiłem nowego ceeda 2012.

AUTOR WĄTKU
bartoszbartosz
 

Re: Moja opinia o CEED

19 lip 2012 20:57

Do wad w ceedzie 6 biegowym CRDI dodaję jeszcze dziwnie zestopniowaną skrzynię biegów - pierwszy 3 biegi rewelacja, długie, wykorzystujące elastyczność silnika, a potem zaczyna się wspinaczka do 6 biegu - gdzie między 5 a 6 jest tak mała różnica obrotów, że każdorazowe wrzucanie 6stki prosto z 4tego biegu w niczym nie przeszkadza.

Do zalet dodaje wrażenia z jazdy po zaboxowaniu (redbox), nie poznaje samochodu - cieszy mnie teraz bardziej niż w dniu kiedy go odebrałem :)

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Wady i zalety
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl