Moja opinia o CEED

Czyli, co wam się podoba a co nie...

Moderator: Żandarmeria

Jaka jest twoja opinia o CEED ?

(5) jest superek
72
23%
(4) dobrze spełnia moje oczekiwania
215
68%
(3) przeciętna jak np. VW Golf i inne na ""
22
7%
(2) zawodzi mnie na całego
3
1%
(1) nigdy więcej niekupiłbym takiego auta
6
2%
 
Liczba głosów : 318
AUTOR WĄTKU
novee
 

17 mar 2009 23:27

<span>escees</span> napisał(a):3. Szybkie dochodzenie do normalnej temperatury silnika- dla mnie wazne przy krotkich odcinkach. Nie ma sladow przegrzewania silnika w korkach - zdarzalo sie ze stalem.

a co w tym takiego niezwykłego? :?

AUTOR WĄTKU
escees
 

17 mar 2009 23:32

<span>novee</span> napisał(a):a co w tym takiego niezwykłego?

Bo zanim sie moj diesel w mazdzie rozgrzal to musialem gasic silnik - tak ma daleko do pracy :)

AUTOR WĄTKU
novee
 

17 mar 2009 23:34

Mój diesel też się wolno grzeje, ale z kolei praktycznie każdy nowy silnik benzynowy łapie temperaturę bardzo szybko.

AUTOR WĄTKU
escees
 

18 mar 2009 00:25

Prawie od zawsze jezdzilem dislami i stad to moje skojarzenie :) Skadinad mile zaskoczenie.

AUTOR WĄTKU
ticzer
 

21 mar 2009 15:22

Moje pierwsze nowe auto z salonu. Jestem zadowolony. Super. Dynamiczne i przestronne. Przed zakupem testowalem z 7 aut (w tym 2 weekendowo). Jest ok. Gdybym mial duzo wiecej kasy ... to kupilbym co innego. 8-)

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

21 mar 2009 16:12

Grubyas napisał(a):Moje pierwsze nowe auto z salonu. Jestem zadowolony. Super. Dynamiczne i przestronne. Przed zakupem testowalem z 7 aut (w tym 2 weekendowo). Jest ok. Gdybym mial duzo wiecej kasy ... to kupilbym co innego. 8-)


A co byś kupił :?:

Avatar użytkownika
wroceed
Kierownik
 
Posty: 580
Dołączył(a): 02 kwi 2008 12:59
Lokalizacja: wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 Pb 140KM
2019, L+BL2+AEB

21 mar 2009 17:10

ja, prawdę powiedziawszy, od razu byłem nastawiony na Ceeda
z tej przyczyny, że, ponieważ, bo:
- do szwabskiej motoryzacji mam wstręt,
- podobnie (aczkolwiek mniej) nie pałam zachwytem nad pseudo- szwabską motoryzacją tj. Skoda, SEAT,
- francuzy - przereklamowane i drogie, nie ma przesady w stwierdzeniu, że te marki są ulubieńcami warsztatów...
- nie lubię jeździc tym sam co tysiące kierowców w tym kraju (czyli Focus, Astra, Octavia),
- nie mam wygórowanych żądań jesli chodzi o samochód (nie potrzebuję alcantary, 1000 nikomu niepotrzebnych systemów i ułatwień- udziwnień w samochodzie, np. klapę bagażnika potrafię sobie sam zamknąc,
- uznałem, że Ceed jest wystarczająco solidnym, wyjątkowym autem dla mnie...co potwierdza się w trakcie dotychczasowej eksploatacji
pozdrowionka :mrgreen:

AUTOR WĄTKU
ticzer
 

21 mar 2009 17:22

<span>mark</span> napisał(a):A co byś kupił Question

No cóż wybór jest wielki. Np. nowe BMW Alpine3 Kombi (bardzo udanu tuning przez Alpine), Nowe Mondeo Kombi, Opel Insignia Kombi. Auto marzeń dla mnie to, Aston Martin DB9.

Avatar użytkownika
wroceed
Kierownik
 
Posty: 580
Dołączył(a): 02 kwi 2008 12:59
Lokalizacja: wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 Pb 140KM
2019, L+BL2+AEB

21 mar 2009 17:27

oj te furki są grrrrubo powyżej 100 tys...Insignia wizualnie tez mi się podoba
BMW odpada z wiadomych przyczyn :wink: :wink: , Mondeo i to jeszcze kombi troche taka duża krowa do miasta i tylko przód mi się podoba

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

21 mar 2009 17:34

Mnie się podoba Opel Insignia , ładna furka :)

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

21 mar 2009 17:40

Grubyas napisał(a):
<span>mark</span> napisał(a):A co byś kupił Question

No cóż wybór jest wielki. Np. nowe BMW Alpine3 Kombi (bardzo udanu tuning przez Alpine), Nowe Mondeo Kombi, Opel Insignia Kombi. Auto marzeń dla mnie to, Aston Martin DB9.

Aston trochę odstaje cenowo od wymienionych. Ale chciałbym chcieć mieć :wink: Pikny wozik
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

AUTOR WĄTKU
novee
 

21 mar 2009 20:44

Nie no, zejdźcie trochę na ziemię, DB 9, Maybach, Veyron to są auta "plakatowe", trzeba mieć majątek kilkudziesięciu milionów dolarów, żeby sobie takie auto kupić i nie wyjść na głupka.

A propos Insigni, to na MSPO była jeszcze przed oficjalną premierą i jak przyjechałem Cee'dem i wsiadłem do Insigni, to... cholernie mało miejsca, tzn. siedzi się jak w futerale na broń. Wygodnie ale dookoła zabudowane.

Avatar użytkownika
wroceed
Kierownik
 
Posty: 580
Dołączył(a): 02 kwi 2008 12:59
Lokalizacja: wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 Pb 140KM
2019, L+BL2+AEB

21 mar 2009 21:14

tez własnie czytałem, że mało miejsca w Insignii...a ja mam 194 cm wzrostu...

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

21 mar 2009 21:19

2 dni temu siedzialem w insigni za 120 tysiecy. Ciasna i nie wiem dlaczego, ale Clio mojej zony z 1998 roku ma lepsze plastiki w srodku i tak nie trzeszczy jak insignia stojaca w salonie.

porażka

znowu sie utwierdzilem, ze ten koreańczyk nie jest taki zły i pewnie pod koniec roku bede smigal ceedem po liftingu

pzdr
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

Avatar użytkownika
wroceed
Kierownik
 
Posty: 580
Dołączył(a): 02 kwi 2008 12:59
Lokalizacja: wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 Pb 140KM
2019, L+BL2+AEB

21 mar 2009 21:24

cudze chwalicie swego nie znacie...za 120 tys. to autko powinno juz byc dopracowane a tu ()().... :D :D

AUTOR WĄTKU
krisder
 

22 mar 2009 16:49

wroceed napisał(a):ja, prawdę powiedziawszy, od razu byłem nastawiony na Ceeda
z tej przyczyny, że, ponieważ, bo:
- do szwabskiej motoryzacji mam wstręt,
- podobnie (aczkolwiek mniej) nie pałam zachwytem nad pseudo- szwabską motoryzacją tj. Skoda, SEAT,
- francuzy - przereklamowane i drogie, nie ma przesady w stwierdzeniu, że te marki są ulubieńcami warsztatów...
- nie lubię jeździc tym sam co tysiące kierowców w tym kraju (czyli Focus, Astra, Octavia),
- nie mam wygórowanych żądań jesli chodzi o samochód (nie potrzebuję alcantary, 1000 nikomu niepotrzebnych systemów i ułatwień- udziwnień w samochodzie, np. klapę bagażnika potrafię sobie sam zamknąc,
- uznałem, że Ceed jest wystarczająco solidnym, wyjątkowym autem dla mnie...co potwierdza się w trakcie dotychczasowej eksploatacji
pozdrowionka :mrgreen:



No nie, wroceed, ukradłeś mi posta. Jedyne z czym nie mogę się zgodzić to Twoja opinia o francuzach. Swoją opinię opieram co prawda na 6-letnim użytkowaniu cytrynki C3 i to był mój jedyny francuz ale byłem bardzo zadowolony z auta. Serwis i rozmiary samochodu zmusiły mnie do zmiany na jedynie słusznego ceeda SW. :D . Co do niemieckiej motoryzacji to moja opinia jest zbieżna z Twoją. Obrzydzeniem napawa mnie wszechobecna opinia o doskonałości i pięknie niemieckiej motoryzacji a zwłaszcza VW. Cel jest tu widoczny gołym okiem- windowanie cen za "samochody dla ludu". Śmieszy mnie nazywanie klasy kompakt klasą golfa i bezustannym porównywaniem innych aut do "wzorca w klasie". Szwaby wykorzystują niewiedzę i fakt nie istnienia już niestety firmy Simka, która jako pierwsza wyprodukowała model Horizon będący odpowiedzią na kryzys paliwowy początku lat 70-tych i spełniający założenia uwczesnej klasy kompakt. Co wówczas produkował VW? Garbusa i również tylno silnikowy model 1600 oraz dostawczego "ogórka".

AUTOR WĄTKU
Daru
 

22 mar 2009 16:55

Podzielam twoje zdanie co do francuzów krisder. Niestety opinie o ich nadmiernej ustrkowości to w dużej częsci mity, podobnie jak o super niezawodności niemieckich czy japońskich aut.

AUTOR WĄTKU
novee
 

22 mar 2009 17:21

Francuzy po prostu są bardziej wymagające pod względem kultury technicznej serwisu, a u nas z tym nędznie. Do hydro zawieszenia C5 trzeba fachowca, a nie Henia filozofa samouka. Znam 2 właścicieli C5 którzy uwielbiają te auta i firmę gdzie mają też 2 C5 i klną ile wlezie, głównie na serwis.

Avatar użytkownika
wroceed
Kierownik
 
Posty: 580
Dołączył(a): 02 kwi 2008 12:59
Lokalizacja: wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 Pb 140KM
2019, L+BL2+AEB

22 mar 2009 17:52

ja odnosnie francuzów to bardziej w oparciu o Renault, wszyscy uzytkownicy aut tej marki, których znam - parę osób sie znajdzie strasznie biadoliły i biadolą nad tą marką...a swoją drogą C5 nowy mi sie podoba

AUTOR WĄTKU
krisder
 

22 mar 2009 18:10

novee napisał(a):Francuzy po prostu są bardziej wymagające pod względem kultury technicznej serwisu, a u nas z tym nędznie. Do hydro zawieszenia C5 trzeba fachowca, a nie Henia filozofa samouka. Znam 2 właścicieli C5 którzy uwielbiają te auta i firmę gdzie mają też 2 C5 i klną ile wlezie, głównie na serwis.


Dlatego napisałem że samo auto ok. ale serwis to kompletna porażka. Wyobrażam sobie co mają właściciele C5 skoro mój były C3 auto proste do bólu stwarzał serwisowi tyle problemów. W zasadzie to nie chodziło wcale o trafne zdiagnozowanie i naprawę ale jak się pózniej okazało złodziejstwo panujące w tym serwisie. Cena przeglądu według serwisu przed wjazdem na halę wynosiła "około" 500pln a po wyjeżdzie bez wykonywania nadprogramowych czynności 780pln. Na moje protesty usłyszałem odpowiedż "przecież było mówione około". Okresowe zaniki ładowania naprawiano do końca gwarancji, po czym zaproponowano wymianę alternatora. Podczas ostatniego przeglądu przed sprzedażą oczywiście już w innym serwisie usłyszałem " jak to ,przecież było zalecenie centrali aby alternatory wymieniać na gwarancji bo te z początku produkcji mają jakiś feler, u nas wszystkie wymienialiśmy bez problemu". Można powiedzieć że za to skorzystałem z oferty ostatniego dilera, który oprócz autoryzacji Citroena jest również sprzedawcą autoryzowanym KIA. Nudząc się okropnie w oczekiwaniu na zakończenie przeglądu cytryny wszedłem do salonu KIA i zobaczyłem ceedka (jeszcze nie oferowanego w sprzedaży) i doznałem szoka. Minęło jeszcze 1,5 roku i... stało się. :roll:

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Wady i zalety
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl