Moja opinia o CEED

Czyli, co wam się podoba a co nie...

Moderator: Żandarmeria

Jaka jest twoja opinia o CEED ?

(5) jest superek
72
23%
(4) dobrze spełnia moje oczekiwania
215
68%
(3) przeciętna jak np. VW Golf i inne na ""
22
7%
(2) zawodzi mnie na całego
3
1%
(1) nigdy więcej niekupiłbym takiego auta
6
2%
 
Liczba głosów : 318
Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Moja opinia o CEED

19 lip 2012 21:12

bartoszbartosz napisał(a):6stki prosto z 4tego biegu w niczym nie przeszkadza.

Yyyyy... No z 3 też możesz ciepnąć 6 jak go dobrze wrzucisz na obroty. Jak dla mnie jest ok :) Teraz jeżdżę też Dobro 1.6 i tam jest podobnie.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: Moja opinia o CEED

20 lip 2012 06:45

Ruszok nawet z 2 możesz wbić 6 i będzie ok. Rozpędzisz się do 80 i zapinasz 6 i się toczysz :P

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Moja opinia o CEED

20 lip 2012 07:09

O tym piszę...
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
bartoszbartosz
 

Re: Moja opinia o CEED

22 lip 2012 20:08

Eh jeszcze jedna wada, z którą da się żyć, w proceedzie tylny spoiler na mocnym słońcu wybrzusza się, nie widać tego, ale w momencie otwarcia klapy (która otwiera się ze spojlerem) dotyka progu dachu, ocierając tym samym lakier. Ktoś jeszcze to zauważył?

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: Moja opinia o CEED

22 lip 2012 20:29

Bartosz może masz źle zamocowany spoiler? To nie jest normalne, że się tak dzieje, u mnie tak nie było i nie jest :)

AUTOR WĄTKU
Artemenes
 

Re: Moja opinia o CEED

22 lip 2012 21:46

Ja również nie potwierdzam tego co pisze bartoszbartosz

AUTOR WĄTKU
cihens
 

Re: Moja opinia o CEED

25 lip 2012 06:36

Witam,
od paru dni jestem szczęśliwym posiadaczem CEEDa!

Kupiłem kijankę 1.6 benzyna kombi - 2008 rocznik.
Przejechane 14.900 km - przebieg potwierdzony w aso wraz z książeczką serwisową vinem komputerem itd. więc zakładam że jest realny ;)
Generalnie do roboty - łączniki stabilizatora i lekkie obcierki parkingowe (ale to póki co sobie odpuszczę:))

Póki co jestem mega zadowolony, żadnego problemu, zacinania radia, świerszczy, żadnego ogniska rdzy - po prostu mega!
Silnik bardzo fajnie pracuje - cichutko, klima ładnie chłodzi no i moc też jest niczego sobie!

Jedyny problem to z alarmem, raz jak zamykam jest dźwięk (pikanie), a raz nie - ale jadę dzisiaj zrobić łączniki na aso i mam nadzieję, że wyjaśnią mi co z tym alarmem :)

leto
Przedszkolak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 04 maja 2012 08:31
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

Re: Moja opinia o CEED

27 paź 2012 18:39

Po prawie roku użytkowania dałbym ocenę 9/10. Jestem niezwykle zadowolony z samochodu, jednak zawsze jest jakieś "ale". W moim wypadku to "bujna" historia auta sprzed zakupu - rdza na jednym progu, rdza na tylnej klapie i już za mojej "kadencji", łuszczący się lakier na relingach - Wszystko było serwisowane w ramach gwarancji, więc czepiać się nie można, ale jest to "ale". Poza tym, jedyną rzeczą która może nie irytuje, ale siedzi w głowie - to dość mocno trzeszczące plastiki na desce rozdzielczej, kolumnie kierownicy - na szczęście słyszalne tylko wtedy, gdy się już naprawdę samemu postara, by trzeszczały :) Tak to cud miód, zalewać i jeździć. Oby tak dalej...
| Kia Cee'd | SW | Optimum | 122KM | 2008r |
Obrazek
Obrazek

kokosz1981
Kierownik zmiany
 
Posty: 126
Dołączył(a): 29 mar 2013 22:09
Lokalizacja: Crawley, UK
Grupa: Łódzka

Re: Moja opinia o CEED

29 kwi 2013 08:27

3 - przeciętniak bo:

za plusy - ładny dizajn + fajnie wyglądające i obszerne wnętrze, silnik bez zbędnego dwumasu i dpf'u + łańcuch

minusy - jak w 90% innych trzeszczy/skrzypi deska rozdzielcza, kiepskie zawieszenie, skrzynia nie działa tak precyzyjnie jak powinna
były:
Corolla E12 2005 1.4vvti
Vectra C SRi 2005 1.9cdti 120KM
Laguna 1999 1.8 16V
Obrazek

AUTOR WĄTKU
marcin.p
 

Re: Moja opinia o CEED

21 maja 2014 10:16

Auto kia pro_ceed, które miałem okazje testować zrobiło na mnie ogromne wrażenie dynamiką, mocą i zwinnością. Autko świetnie trzyma się drogi, jest bezpieczne, ciche i wzorowo wykonane z materiałów dobrej jakości. Komfort jazdy na wysokim poziomie. Auto naprawdę fajne, świetnie się prowadzi.
Polecam

Edit by admin. O salonach piszemy gdzie indziej

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

Re: Moja opinia o CEED

21 maja 2014 11:32

marcin.p napisał(a):Jestem świeżo po odwiedzinach w salonie i mogę z przyjemnością polecić ten salon wszystkim miłośnikom dobrych aut. Auto kia pro_ceed, które miałem okazje testować zrobiło na mnie ogromne wrażenie dynamiką, mocą i zwinnością. Autko świetnie trzyma się drogi, jest bezpieczne, ciche i wzorowo wykonane z materiałów dobrej jakości. Komfort jazdy na wysokim poziomie. Auto naprawdę fajne, świetnie się prowadzi.
Polecam



A to nowina ;)
pierwszy post i TAKA bomba informacyjna.
Reklama ? :ha
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

Avatar użytkownika
wroceed
Kierownik
 
Posty: 580
Dołączył(a): 02 kwi 2008 12:59
Lokalizacja: wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 Pb 140KM
2019, L+BL2+AEB

Re: Moja opinia o CEED

21 maja 2014 12:01

no jak z poradnika domokrążcy...hehe wpis zawiera lokowanie produktu (i salonu) :)

Avatar użytkownika
szymex
Kierownik
 
Posty: 547
Dołączył(a): 21 sty 2013 09:44
Lokalizacja: MAZOVIA
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 ON 115KM
2009, Optimum

Re: Moja opinia o CEED

22 maja 2014 11:44

Zapomniał dodać: zrywny, zwrotny, mało pali. Ale taka to już nastała moda aby sprzedawcy logowali na forach i pod pozorem "zwykłego" użytkownika zachwalali swój towar. No, niestety robią to zupełnie bez wyczucia i nachalnie. Efekt tego zupełnie odwrotny bo do drobnych cwaniaczków i oszustów nikt nie pojedzie. :ha

AUTOR WĄTKU
mari2564
 

Re: Moja opinia o CEED

02 sie 2014 23:38

Ceed II 1.6 GDI .
Plusy :
-silnik dość ekonomiczny ( przy spokojnej jeździe da się zejść do 8 litrów w mieście)
-jak na jednostkę bez turba jest dość elastyczny (coś jak ivtec hondy)
-dobrze wykonana deska rozdzielcza
-dużo miejsca na tylnej kanapie
-dość dobrze trzyma się drogi

Minusy :
- nie wiem kto projektuje Ceeda ale tylna roleta bagażnika (w kombi) to porażka, na każdej małej dziurze słychać puknięcie
- słabo wykonane uchwyty w drzwiach (trzeszczą, skrzypią, co jest bezsensu, przecież deska jest wykonana dobrze)
- fotele mogły by mieć lepsze trzymanie na zakrętach
- głośne zawieszenie

AUTOR WĄTKU
roberto
 

Re: Moja opinia o CEED

03 sie 2014 08:11

mari2564 napisał(a):- głośne zawieszenie

chyba wcześniej nie jeździłeś C1/C1FL :?

AUTOR WĄTKU
realista
 

Re: Moja opinia o CEED

09 lis 2014 14:17

Przejechałem raptem trochę ponad 10 tys. km, ale coś już mogę napisać o aucie ( Cee'd II 1.6 GDI M 5d);

plusy:
- silnik (w miarę elastyczny i oszczędny jak na jego moc i masę auta),
- hamulce (żylety),
- układ kierowniczy i właściwości jezdne,
- bagażnik (niby tylko 380 litrów, ale są na prawdę pojemne te litry),
- wyposażenie,
- ilość miejsca w środku,
- audio.

Minusy:
- lakier (tragedia...),
- skrzynia biegów (złe dobrane przełożenia (zwłaszcza "6", haczący niemiłosiernie lewarek przy wrzucaniu "2" z "1"0,
- uszczelki drzwi (po każdej jeździe w deszczu/na mokrej drodze wewnętrzne profile są zachlapane brudną wodą),
- liczne wyłączenia w zakresie gwarancji.

Avatar użytkownika
zucio1
Koordynator Regionalny
 
Posty: 1339
Dołączył(a): 29 lip 2007 14:23
Lokalizacja: Olsztyn
Grupa: Warmińsko-Mazurska

Re: Moja opinia o CEED

09 lis 2014 17:34

Z plusów wszystko potwierdzam, a co do minusów to zgodzę się tylko z nr 1-lakier w szczególności ciemny (ja mam czarny) jest trudny do utrzymania i mięciutki - każda ryska jest widoczna. Niestety jest to domena nowych ekologicznych lakierow :(
Obrazek
Kia ceed 1,6GDI M+comfort '13
Kia venga 1,4 '12
Ceed 1,6 C+ '09
Ceed 1,4 C+ '07
Fabia 1,4 16V
Matiz
VW Golf II 1,6
Polonez 1,6 Caro
Fiat 126p
Obrazek

AUTOR WĄTKU
realista
 

Re: Moja opinia o CEED

09 lis 2014 18:22

Z żoną mamy czerwony Truck Red. Nawoskowany wygląda pięknie, ale rysuje się od samego patrzenia na niego... Odpryski to norma, i tylko się modlę aby podczas jazdy nie oberwał jakimś kamykiem lub gałązką drzewa (tak, taka mała zerwana na wietrze potrafi wybić w lakierze 2 małe dziurki...).

Aaa, cee'd ma jeszcze jedną niepodważalną zaletę - stosunek ceny do jakości, wyposażenia i silnika. W grudniu zeszłego roku za 58,5 tys. zł nie było na rynku innej marki oferującej za takie pieniądze mocnego silnika i dobrego wyposażenia. Dla porównania Honda Civiv 1.8 141 KM w podstawowej wersji kosztowała ok. 72 tys. zł, a na wyposażeniu nawet manualnej klimy nie posiadała.

Avatar użytkownika
zucio1
Koordynator Regionalny
 
Posty: 1339
Dołączył(a): 29 lip 2007 14:23
Lokalizacja: Olsztyn
Grupa: Warmińsko-Mazurska

Re: Moja opinia o CEED

09 lis 2014 18:47

Ja w pierwszym miałem So Red i też z trwałością była porażka - dlatego potem brałem metaliki, ale też nie ma rewelacji.
Faktem jest, że w drugim ceedku miałem kolor 8Q (brązowy metalik) i był rewelacyjny jeżeli chodzi o utrzymanie i ciągle wyglądał w miarę czysto.
Obrazek
Kia ceed 1,6GDI M+comfort '13
Kia venga 1,4 '12
Ceed 1,6 C+ '09
Ceed 1,4 C+ '07
Fabia 1,4 16V
Matiz
VW Golf II 1,6
Polonez 1,6 Caro
Fiat 126p
Obrazek

AUTOR WĄTKU
wojtun1977
 

Re: Moja opinia o CEED

22 lut 2015 12:41

Kia ceed 1.6 L kupiony w salonie w grudniu wrażenia pozytywne hmmm ... 6 bieg przy 70 km i się jedzie, tak to wszystko ok dużo miejsca no niestety trochę pali po mieście ciężko mi zejsć poniżej 9 l zaczyna coś delikatnie skrzypieć podejrzewam fotel ponieważ wcześniej miałem grande punto nie panikuje na pierwszym przeglądzie zgłoszę

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Wady i zalety
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl