Moja opinia o CEED

Czyli, co wam się podoba a co nie...

Moderator: Żandarmeria

Jaka jest twoja opinia o CEED ?

(5) jest superek
72
23%
(4) dobrze spełnia moje oczekiwania
215
68%
(3) przeciętna jak np. VW Golf i inne na ""
22
7%
(2) zawodzi mnie na całego
3
1%
(1) nigdy więcej niekupiłbym takiego auta
6
2%
 
Liczba głosów : 318
AUTOR WĄTKU
wik
 

04 cze 2008 07:46

<span>Valigora1</span> napisał(a):Mam nadzieje ze tym postem nie obrazilem ceedomaniakow


Daj spokój! Każdy może przedstawić swoje opinie.
Ceedomaniakiem to takim nie jestem. Potrzebuję kupić samochód i od dłuższego śledzę tamat na bieżąco. W końcu padło na Ceeda, bo jest ładny a jego usterkowości nie obawiam się. Czy producent dałby gwarancję na 7 lat sam nie będąc pewny swego wyrobu?! I nie jest to ruch marketingowy jak w przypadku Fiata, który daje gwarancję na milion km...ale w ciągu 3 lat.. :P.
Nachodziłem się zanim wybrałem Ceeda. i30 też oglądałem, ale zewnętrznie jest tak nijaki, że nawet nie wsiadłem do środka. Ale jest to wyłącznie moja osobista opinia, która mi podpowiada, że Pro i Sportage to najładniejsze autka w swojej klasie. Skończyło się na SW....Nie ja rządzę w domu... :(

AUTOR WĄTKU
zawad
 

04 cze 2008 08:21

Mam CEE'DA z 2008 i jeszcze żadnych usterek nie miałem typowych dla tego modelu z początku produkcji : radyjko się nie zawiesza, z tyłu nic nie puka, konsola nie trzeszczy itd. . Auto dobre, godne polecenia za rozsądne pieniądze, silnik diesla dość oszczędny i dynamiczny. Gdybym miał kupować jeszcze raz, nowe auto, wybór padłby z pewnością na CEE'Da.

AUTOR WĄTKU
topic
 

Moja opinia o CEED

04 cze 2008 08:25

Normalnie jak dla mnie autko Ok, tylko że mam problem głownie, że serwis nie możę nadal nic poradzić na stuki które mam w okolicach układu kierowniczego dla nich jest OK i nic nie słyszą, i to mnie zmusza do sprzedania tego samochodu, jak bym rozwiązał ten problem to samochod jest jak za te pieniądze OK, Może ktoś zna serwisy w polsce które rozwiązywały problem stuków z okolicy układu kierowniczego?

AUTOR WĄTKU
jassa1
 

04 cze 2008 08:56

Koreańskie auta będą tracić na wartości tak jak europejskie

2008-06-04,

Nowe modele koreańskich aut Kia i Hyundai będą tracić wartość w takim samym tempie, jak europejscy konkurenci. To przede wszystkim efekt wydłużonych gwarancji - pisze "Gazeta Prawna".
Jak wynika z zestawienia przygotowanego dla GP przez EurotaxGlass's, w segmencie aut klasy niższej średniej kombi z silnikami Diesla, porównywalne modele mają bardzo zbliżony wskaźnik wartości rezydualnej, czyli wartości po 3 latach użytkowania. Auta te po tym okresie będą warte 52-53 proc. pierwotnej ceny. To oznacza, że wraz z upływem czasu ich cena na rynku nadal będzie porównywalna. Najniższy wskaźnik ma Peugeot, ale głównie dlatego, że jest to stary model, który niedługo zostanie zastąpiony wersją 308 kombi.

"GP" zwraca uwagę na zaskakująco dobre wyniki koreańskich aut. Na przykład Hyundai i 30 i Kia Ceed należą do najtańszych aut w swoim segmencie, ale trzymają wartość tak samo jak konkurenci z Europy. Nominalny spadek ich wartości jest najniższy i wynosi 52 proc. czyli 27,4-27,6 tys. zł.

- To zaskakujące wyniki, być może wynikające z założenia przez analityków, że klienci dobrze oceniają rozszerzoną do pięciu lat gwarancję, np. na Kia. Trzeba jednak pamiętać, że w okresie od piątego do siódmego roku zakres gwarancji jest ograniczony do zespołu napędowego - mówi gazecie Adam Karpiński z Inter Cars.

Jego zdaniem klienci indywidualni, którzy myślą o dłuższym użytkowania aut, powinni zwrócić uwagę na fakt, że w przypadku aut koreańskich dużo gorsza jest dostępność zamienników, z których korzysta się zwykle po okresie gwarancji.
:-)

AUTOR WĄTKU
_alek_
 

04 cze 2008 09:04

Może ktoś zna serwisy w polsce które rozwiązywały problem stuków z okolicy układu kierowniczego?


Też mam ten problem...Na nierównej nawierzchni słychać wyraźne trzeszczenie z okolic kolumny kierowniczej..Nie jest to jakoś bardzo uciążliwe ale jednak wyraźnie słyszalne..Wybieram się niedługo na wymianę oleju,więc będę to zgłaszał w ASO.Zobaczymy czy coś na to poradzą :?: :?: :?: :?:

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

04 cze 2008 09:09

Spokojnie, za 5 lat będzie już sporo zamienników. Cee'd i I30 dobrze się sprzedają, więc producenci zamienników już wietrzą dobry zarobek. :)

AUTOR WĄTKU
qzim
 

04 cze 2008 11:56

a czy jest jakas roznica w ogolnej awaryjnosci miedzy c+ a o+? Czy o+ mniej skrzypi?

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

04 cze 2008 13:03

qzim napisał(a):a czy jest jakas roznica w ogolnej awaryjnosci miedzy c+ a o+? Czy o+ mniej skrzypi?
to akurat nie ma większego znaczenia bo obie wersje są zrobione z tych samych materiałów, a różnią się dodatkami.
ale bez przesady, mi nic nie skrzypi!!

AUTOR WĄTKU
adam08
 

04 cze 2008 13:11

czy jest jakas różnica w awaryjnosci?..do tego co napisał e2rdo moża by tylko dopisać, ze im wiecej masz podzespołów, urządzeń i inych dodatków w samochodzie tym więcej Ci się może zepsuć. Można by więc powiedzieć, że więcej może zepsuć się w O+. Ale myśląc w ten sposób nikt nie kupowałby smochodu z klimą bo mogłaby się popsuć to samo z elektrycznymi lusterkami itd.

AUTOR WĄTKU
qzim
 

04 cze 2008 13:18

zadalem takie pytanie wlasciwie z jednego powodu..pierwsza jazde mialem o+ i bylo zajebiscie, a jak wsiadlem do c+ i dotknalem kierownicy to od razy zaskrzypiala i momentalnie z niego wysiadlem:) balem sie sprawdzac dalej...

AUTOR WĄTKU
jacek316
 

04 cze 2008 13:27

Jak dla mnie superek. Przebieg na razie tylko 8tyś, wszystko gra nic nie buczy oby tak dalej :)

AUTOR WĄTKU
adam08
 

04 cze 2008 13:49

qzim napisał(a):zadalem takie pytanie wlasciwie z jednego powodu..pierwsza jazde mialem o+ i bylo zajebiscie, a jak wsiadlem do c+ i dotknalem kierownicy to od razy zaskrzypiala i momentalnie z niego wysiadlem:) balem sie sprawdzac dalej...

Jeżeli stac Cię na O+ to nie ma co się zastanawiać. Jesna, że gdybyś chciał dokupić dodtki, które różnią comforta i Optimum oddzielnie to musiałbyś zapłacic dużo więcej.
Co do tej skrzypiącej kierownicy to może tylko przypadek. Wydaje mi się, że generalnie pod tym wzgledem nie powinno być aż takich różnic ale moge się mylić.

AUTOR WĄTKU
kawanagila
 

04 cze 2008 18:28

mi się wydaje, że jeśli nic nie skrzypi, to najlepiej oddać auto do serwisu i kazać im wszystko "fachowo" rozkręcić i złożyć jeszcze raz - wtedy na pewno już będzie skrzypieć :D mi niestety jeszcze nic nie skrzypi.. ale zrobiłem dopiero 8000 no i przez czytanie tego forum zacząłem mieć obsesję, że coś słyszę cały czas - i ciągle znajduję jakieś rzeczy w schowkach albo na tylnej kanapie, które się obijają, skrzypią i trzeszczą! dzisiaj położyłem sobie na przednim siedzeniu pudełko plastikowe z twardym dyskiem: jadę i zaczynam słyszeć skrzypienie z prawych drzwi - mutuję radio, słucham i jest - skrzypi! już sobie myślę - a jednak tandetny koreaniec.. no i patrzę, a to pudełko se skrzypi samo! zaczyna to być jakaś jednostka chorobowa :twisted:

AUTOR WĄTKU
Jacek
 

05 cze 2008 18:19

Daję 4+.
Mam autko już ponad rok.
Cieszy mnie małe spalanie i komfort jazdy.
I te spojrzenia sąsiadów :D
Pozdrawiam wszystkich użytkowników.

AUTOR WĄTKU
dominik070779
 

DOBRA FURA

28 cze 2008 13:00

DOBRA FURA ZA ROZSĄDNE PIENIĄDZE JESTEM ZADOWOLONY A WADY KAŻDY SAMOCHÓD JE MA JA UWAŻAM ŻE TO BYŁ BARDZO DOBRY WYBÓR :D

AUTOR WĄTKU
dominik070779
 

STUKI

28 cze 2008 13:06

CO DO ODGŁOSÓW UKŁADU KIEROWNICZEGO TEŻ DOCHODZĄ DO MNIE STUKI ALE GDY JECHAŁEM TESTOWYM CEEDKIEM TO BYŁO TAK SAMO TO CHYBA ICH WADA

AUTOR WĄTKU
falco83
 

17 mar 2009 21:54

więc jeśli o moją opinie chodzi... to tak... jeździłem w porównaniu do mojego procka zabytkową taczką.... coś jak flinston.... a teraz niebo w gębie....

kotin
Asystent Kierownika
 
Posty: 314
Dołączył(a): 31 paź 2008 11:17
Lokalizacja: Tczew
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, optimum

17 mar 2009 22:13

Superek? Jeżeli pominiemy Ferrari... Ceed to bardzo fajny samochód za takie pieniądze. Wiem bo sam kupiłem.
PS i30 to taki sam samochód, to ten sam samochód. Bliźniak. Nie kłóćmy się. W moim przypadku o wyborze zdecydował wygląd, ale o gustach się nie dyskutuje. :P
SW 1,6 CRDi Beżowy oczywiście :)

stj
Dyrektor
 
Posty: 843
Dołączył(a): 23 kwi 2008 16:44
Lokalizacja: Łódź

17 mar 2009 22:22

A kto się kłóci? :P

Zerknij na datę poprzednich postów. Odświeżamy temat :wink:
SW CRDi 115 Solid Red-Nissan Qashqai+2 2.0 dci AT

AUTOR WĄTKU
escees
 

17 mar 2009 23:00

Tak sobie czytam i na razie (350km przebiegu) moja opinia to, ze jest to rozsadne auto za rozsadna cene, z lekka domieszka ekstrawagancji w wydaniu wersji ZR-7. Kilka spostrzezen:
1. Wysoko biorace sprzeglo w ostatniej cwiartce skoku pedalu i bardzo ,,miekkie,,- temat opisywany na forum. Z poczatku mialem lekkie skoki :evil: ale juz ok. Sprzegla nie przypalilem :P - jak na razie. A tak na marginesie widzialem linke sprzegla- wiec czu nie mozna go podciagnac- wyregulowac na lince :?:
2. Ekonomika wg komputera 9,8 l/100 - nie dziwi mnie bo nowy i jezdze tylko w miescie i do pracy, krotkie odcinki. Mam nadzieje ze po wymianie oleju po ok. 2000 sytuacja sie zmieni. Ale jak jechalem na autostradzie 120 na 5 przy do 4000 rpm komputer pokazywal chwilowe w granicach 5-6l/100.
3. Szybkie dochodzenie do normalnej temperatury silnika- dla mnie wazne przy krotkich odcinkach. Nie ma sladow przegrzewania silnika w korkach - zdarzalo sie ze stalem.
4. Dziwna sprawa z radiem. Kiedy stoje lub jade wolno to moge regulowac radiem na konsoli, kiedy jede szybko tylko dziala regulacja na kierownicy :? . Przeczytalem cala instrukcje a o tym ani slowa. Przetestowalem kilka razy i za kazdym razem to samo.
5. I ostatnie co zauwazylem a to juz lekka zenada: tylna polka pod szyba jest ZA KROTKA :twisted: :twisted: :twisted: .Pomiedzy tylna klapa a krawedzia polki jest on 2-3cm szczelina Gdzies czytalem ze wersja trzydrzwiowa jest dluzsza od 5-cio drzwiowej wiec chyba montuja polke od 5-cio drzwiowej ,a ta przy podskokach nie ma sie na czym opierac i czasem ja slychac. Mogliby cos z tym zrobic -dla mnie to jednak nie problem - jest dodatkowa wentylacja bagaznika :wink: .
Podumowujac: jestem na razie bardzo zadowolony :mrgreen: .

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Wady i zalety
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl