Cee'd SW- silnik 1,6 benz będzie dobry czy słaby

Czyli, co wam się podoba a co nie...

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
wpiszczek
Nadworny Informatyk
 
Posty: 510
Dołączył(a): 23 sty 2008 12:14
Lokalizacja: PZ

02 cze 2008 09:36

<span>mark</span> napisał(a):gp napisał, że w w SW ma spalanie 8,5/6,5 bez klimy -7 z włączoną klimą/
Krzysztof napisał, że spala mu 6,0 l/100 oraz że czasami brakuje 6-go biegu. Przy jakiej średniej prędkości uzyskaliście takie spalanie (trasa) oraz dlaczego czasami brakuje 6-tego biegu?


No właśnie masz odpowiedź :-) Jeżeli komuś brakuje 6-go biegu, to świadczy o tym, że generalnie autem się "buja" - nie potrzebuje dynamiki, a lepszego komfortu przy przeciętnych szybkościach. Sposób jazdy robi te różnice - pomiary producenta zapewne są dokonane w podobnych warunkach przy tej samej technice jazdy, i o ile można polemizować z wynikami bezwzględnymi, to tyle różnice pomiędzy SW a HB mogą być wiarygodne.
Wojtek Piszczek

gp
 

02 cze 2008 11:00

"gp napisa³, ¿e w w SW ma spalanie 8,5/6,5 bez klimy -7 z w³¹czon¹ klim¹/
Krzysztof napisaÂł, Âże spala mu 6,0 l/100 oraz Âże czasami brakuje 6-go biegu. Przy jakiej Âśredniej prĂŞdkoÂści uzyskaliÂście takie spalanie (trasa) oraz dlaczego czasami brakuje 6-tego biegu?"


- - - - - - - -
dopowiadam: te 8,5/6,5 to by³o raczej z klim¹ (czêsto w³¹czona, czyli wyniki z komputera sprawdzane po jakiejœ jeŸdzie); mia³em kiedyœ praktycznie identyczn¹ trase do pokonania i ró¿nica 'z' albo 'bez' klima wysz³a w³aœnie +/- 0,5 l; kiedy na komputerze sprawdzam wyniki z miasta po w³¹czeniu/wy³¹czeniu klimy ró¿nice s¹ niewielkie (jest te¿ faktem ¿e po mieœcie je¿d¿¹ mniej ni¿ poza);

6 bieg - czasem by sie przyda³ do p³ynniejszej jazdy (wiekszej elastycznoœci); 5 w³¹czam w okolicy 80-90 km/h (oczywiœcie zale¿y gdzie), moja najwieksza prêdkoœÌ (nowa trasa za Myœlenicami) - 160: no i wtedy na zegarze jak masz 50 km/h bez zmiany biegu to siê czuje! ;)))
to oczywiœcie ekstremum i to nie jest normalna jazda, jednak w zakresie prêdkoœci 80-120 czasem jeden bieg wiêcej da³by chyba wiêksz¹ elastycznoœÌ;
ale to takie trochĂŞ narzekanie - sytuacji kiedy ten 6 bieg by mi siĂŞ przydaÂł jest niewiele, a te 122 konie na ten wĂłz sÂą dla mnie absolutnie wystarczajÂące

pozdr,
gp

Kusybox
 

02 cze 2008 11:33

Ja mam 1,6 HB i uważam, że mógłby być bardziej dynamiczny. Dziś wybrałbym 2,0 benzyna.

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

02 cze 2008 11:50

Kusybox napisał(a):Ja mam 1,6 HB i uważam, że mógłby być bardziej dynamiczny. Dziś wybrałbym 2,0 benzyna.


Jeżeli w HB silnik 1,6 jest za mało dynamiczny, to w SW tym bardziej?

Krzysztof
 

02 cze 2008 16:59

KZ napisał(a):
Krzysztof napisał(a):1.6 SW jest spoko- spala ok 6 litrów etyliny na 100 km. Silnik mocny, czasami odnosi się wrażenie że brakuje 6 biegu.


Może powstrzymajmy się od tego typu głupot, bo 6 litrów to może i on spala ale jak jest holowany...


Taka odpowiedź treściwa nie jest za bardzo. Dlaczego ktoś komu obca jest technika ekonomicznej jazdy nie potrafi przyznać się do swojej ułomności, a relacje tych zdolniejszych określa głupotami ???

novee
 

02 cze 2008 17:49

-A dla kogo ten wywiad?
-Dla dziennika telewizyjnego
-To ja bez kozery powiem 3,5litra! :mrgreen: clapping

Sorry za offtop, ale jak już 1.6 benzyna pali 6 litrów, czyli mniej niż innym diesle o podobnej pojemności... Cudów nie ma, chyba że kierowca jest masochistą i fanatykiem jazdy o kropelce :)

KZ
 

02 cze 2008 18:09

Krzysztof napisał(a):
KZ napisał(a):
Krzysztof napisał(a):1.6 SW jest spoko- spala ok 6 litrów etyliny na 100 km. Silnik mocny, czasami odnosi się wrażenie że brakuje 6 biegu.


Może powstrzymajmy się od tego typu głupot, bo 6 litrów to może i on spala ale jak jest holowany...


Taka odpowiedź treściwa nie jest za bardzo. Dlaczego ktoś komu obca jest technika ekonomicznej jazdy nie potrafi przyznać się do swojej ułomności, a relacje tych zdolniejszych określa głupotami ???


:) Patrz odpowiedź powyżej...
Miałem okazję przejechać kiedyś niecałe 100km praktycznie cały czas z prędkością 80-90 km/h (musiałem, nie chciałem) i dokładnie wiem ile 1.6 HB pali, nie ma szans żeby SW spalił mniej. Po prostu głupoty opowiadasz i tyle...

darekt
 

02 cze 2008 18:56

Spalanie 6l/100 km można osiągnąć jadąc SW 1,6 benz. z prędkością 70km/h na piątym biegu. Obroty wtedy wynoszą około 2tys.,...... ale komu by tak chciało się jechać ??? - chyba, że w terenie zabudowanym???

szano
Kierownik zmiany
 
Posty: 131
Dołączył(a): 04 wrz 2007 07:38
Lokalizacja: Żory
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,6 Pb 135KM
2014, L+Limitowana

02 cze 2008 19:07

6l dla 1,6 tez mi sie wydaje dziwne, chyba ze do 70km/h, bez gwaltownych przyspieszen
moj 1,4 pali srednio ~7,5, co prawda zdazylo mi sie jak jechalem ostatnio przepisowo na slowacje to spalil 5,5 ale jak wskoczylem na autostrade to na odcinku 50km podskoczylo do 6,2

Krzysztof
 

02 cze 2008 19:34

KZ napisał(a):
Krzysztof napisał(a):
KZ napisał(a):
Krzysztof napisał(a):1.6 SW jest spoko- spala ok 6 litrów etyliny na 100 km. Silnik mocny, czasami odnosi się wrażenie że brakuje 6 biegu.


Może powstrzymajmy się od tego typu głupot, bo 6 litrów to może i on spala ale jak jest holowany...


Taka odpowiedź treściwa nie jest za bardzo. Dlaczego ktoś komu obca jest technika ekonomicznej jazdy nie potrafi przyznać się do swojej ułomności, a relacje tych zdolniejszych określa głupotami ???


:) Patrz odpowiedź powyżej...
Miałem okazję przejechać kiedyś niecałe 100km praktycznie cały czas z prędkością 80-90 km/h (musiałem, nie chciałem) i dokładnie wiem ile 1.6 HB pali, nie ma szans żeby SW spalił mniej. Po prostu głupoty opowiadasz i tyle...


Widzę kolego, że twoje posty wciąż są w jednej tonacji. Naprawdę, na nic więcej cię nie stać?

novee
 

02 cze 2008 19:53

Krzysztof napisał(a):
KZ napisał(a):
Krzysztof napisał(a):
KZ napisał(a):
Krzysztof napisał(a):1.6 SW jest spoko- spala ok 6 litrów etyliny na 100 km. Silnik mocny, czasami odnosi się wrażenie że brakuje 6 biegu.


Może powstrzymajmy się od tego typu głupot, bo 6 litrów to może i on spala ale jak jest holowany...


Taka odpowiedź treściwa nie jest za bardzo. Dlaczego ktoś komu obca jest technika ekonomicznej jazdy nie potrafi przyznać się do swojej ułomności, a relacje tych zdolniejszych określa głupotami ???


:) Patrz odpowiedź powyżej...
Miałem okazję przejechać kiedyś niecałe 100km praktycznie cały czas z prędkością 80-90 km/h (musiałem, nie chciałem) i dokładnie wiem ile 1.6 HB pali, nie ma szans żeby SW spalił mniej. Po prostu głupoty opowiadasz i tyle...


Widzę kolego, że twoje posty wciąż są w jednej tonacji. Naprawdę, na nic więcej cię nie stać?


Dobra, ja się wtrącę. Krzysztof możesz napisać w jakich warunkach, jaka jazda, jakie obciążenie itd. wychodzi Ci spalanie w okolicach 6litrów? Bez jaj i wzajemnych złośliwości? Bo na razie, to KZ zarzuca Ci lekkie fantazjowanie, ale Ty nie odpowiadasz argumentami, a uciekasz w prywatne wycieczki.

Krzysztof
 

02 cze 2008 20:03

Przede wszystkim:
-silnik jest na tyle elastyczny, że nie ma potrzeby windować go na wysokie obroty
-możliwie szybkie zmiany biegów na wyższy (5 wskakuje bezproblemowo przy 50 km/h)
-płynne przyspieszanie
-dojazd do skrzyżowań, zjazd z wzniesień i hamowanie biegami.

juhas
 

02 cze 2008 20:08

Krzysztof napisał(a):Przede wszystkim:
-silnik jest na tyle elastyczny, że nie ma potrzeby windować go na wysokie obroty
-możliwie szybkie zmiany biegów na wyższy (5 wskakuje bezproblemowo przy 50 km/h)
-płynne przyspieszanie
-dojazd do skrzyżowań, zjazd z wzniesień i hamowanie biegami.


To są tylko ogólne założenia. Podaj dystans i trasę, liczbę osób na pokładzie i średnią prędkość. Wtedy będzie wszystko jasne i nikt nie będzie miał problemów z interpretacją wyników.

DrA
 

02 cze 2008 20:21

Podaj dystans i trasę, liczbę osób na pokładzie i średnią prędkość.


A to akurat po porzednim poscie Kolegi latwo odgadnac:
- trasa - kazda, czasem pod gorke, czasem z gorki
- jeden - kierowca, nie wyobrazam sobie pasazera zdolnego wytrzymac taka jazde
- predkosc nie za duza, cisnac na 5biegu od 50km/h to kazda prosta jest za krotka :D

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

02 cze 2008 22:31

Może jednak wrócimy do tematu. Czy silnik 1,6 DOHC jest wystarczający w SW, czy po prostu jest dobry bo najtańszy.

vitaras
 

02 cze 2008 22:52

<span>mark</span> napisał(a):Czy silnik 1,6 DOHC jest wystarczający w SW,

producent nie przewiduje do SW silnika 1,4 czyli należałoby chyba sądzić ,że 1,6 DOHC jest dla SW minimum albo jak kto woli wg teorii RR i Bentleya, o wystarczającej mocy.

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

02 cze 2008 23:25

vitaras napisał(a):
<span>mark</span> napisał(a):Czy silnik 1,6 DOHC jest wystarczający w SW,

producent nie przewiduje do SW silnika 1,4 czyli należałoby chyba sądzić ,że 1,6 DOHC jest dla SW minimum albo jak kto woli wg teorii RR i Bentleya, o wystarczającej mocy.


Uważam, że KIA bardzo dobrze zrobiła nie wyposażając SW w silnik 1,4. Natomiast czy 1,6 DOHC jest faktycznie tzw. minimum w SW?

Avatar użytkownika
wpiszczek
Nadworny Informatyk
 
Posty: 510
Dołączył(a): 23 sty 2008 12:14
Lokalizacja: PZ

03 cze 2008 06:42

vitaras napisał(a):producent nie przewiduje do SW silnika 1,4 czyli należałoby chyba sądzić ,że 1,6 DOHC jest dla SW minimum albo jak kto woli wg teorii RR i Bentleya, o wystarczającej mocy.


Producent jak najbardziej przewiduje (vide www.kia.sk na przykład, jest w cenniku SW z 1,4 - chyba Polska jest jednym z nielicznych krajów, gdzie SW właśnie nie ma z 1,4). W Polsce prawdopodobnie zagrały względy marketingowe i specyfika rynku.
Wojtek Piszczek

Krzysztof
 

03 cze 2008 21:44

DrA napisał(a):
Podaj dystans i trasę, liczbę osób na pokładzie i średnią prędkość.


A to akurat po porzednim poscie Kolegi latwo odgadnac:
- trasa - kazda, czasem pod gorke, czasem z gorki
- jeden - kierowca, nie wyobrazam sobie pasazera zdolnego wytrzymac taka jazde
- predkosc nie za duza, cisnac na 5biegu od 50km/h to kazda prosta jest za krotka :D


Nie wiem jak Ty kolego, ale ja kupiłem samochód by mi służył długo i bezawaryjnie. Kto chce - może żyłować silnik i katować autko, a przy okazji rujnować swój portfel. Dawno minęły mi lata kiedy "rżnąłem ile fabryka dała", przez ten okres widziałem wiele tragedii na drogach.

DrA
 

03 cze 2008 22:28

Nie wiem jak Ty kolego, ale ja kupiÂłem samochĂłd by mi sÂłuÂżyÂł dÂługo i bezawaryjnie. Kto chce - moÂże ÂżyÂłowaĂŚ silnik i katowaĂŚ autko, a przy okazji rujnowaĂŚ swĂłj portfel.


50 / 5biegu to akurat dla tego silnika zdrowe nie jest. Zapewniam rowniez, ze niskie spalanie mozna osiagnac w sposob mniej irytujacy dla otoczenia.

Dawno minê³y mi lata kiedy "r¿n¹³em ile fabryka da³a", przez ten okres widzia³em wiele tragedii na drogach.


I tu masz moje poparcie - niewiele fabryka dala to i niewiele mozna wycisnac. A zgodnie z prawem Muprhy'ego jesli ma zabraknac mocy to na pewno zabraknie w krytycznym momencie.

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Wady i zalety
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl