Cee'd SW- silnik 1,6 benz będzie dobry czy słaby

Czyli, co wam się podoba a co nie...

Moderator: Żandarmeria

_alek_
 

04 cze 2008 17:47

<span>sensor</span> napisał(a):acha mark sprawdziłem przed chwila jak się spiesze to 80 km/h to mam na 2 biegu


Ja tez dzisiaj 1.6dohc troszkę pokręciłem i z pełną odpowiedzialnością stwierdzam ze powyżej 6000obr/min jeszcze przyśpiesza..Odcięcie jest wyżej niż myślałem.. :) :)

Avatar użytkownika
cisco
Dyrektor
 
Posty: 616
Dołączył(a): 14 paź 2007 19:55
Lokalizacja: okolice Wawy
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 ON 136KM
2016, Business Line

04 cze 2008 18:38

<span>_alek_</span> napisał(a):Ja tez dzisiaj 1.6dohc troszkę pokręciłem i z pełną odpowiedzialnością stwierdzam ze powyżej 6000obr/min jeszcze przyśpiesza..Odcięcie jest wyżej niż myślałem..

odciecie jest przy 6500 obr/min sprawdzane doświadczalnie :D
CEED SW 1,6 Crdi 7DCT 2016 Business Line - Black Pearl :yah:

_alek_
 

04 cze 2008 19:03

Nie wiem dlaczego,ale wydawało mi sie że jest jednak wcześniej niż przy 6500 obr/min...Skoro jest przy 6500 to tylko się cieszyć :D :D

szano
Kierownik zmiany
 
Posty: 131
Dołączył(a): 04 wrz 2007 07:38
Lokalizacja: Żory
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,6 Pb 135KM
2014, L+Limitowana

04 cze 2008 19:12

1,4 odcina przy 6200 :(

Avatar użytkownika
wpiszczek
Nadworny Informatyk
 
Posty: 510
Dołączył(a): 23 sty 2008 12:14
Lokalizacja: PZ

04 cze 2008 21:01

mark napisał(a):Zgadzam się z opisem SW zamieszczonym na mojeauto.pl
Artykuł raczej rzetelny, oprócz spalania. Redaktor podaje, że spalił im w teście: średnio 6,8 l, trasa 5,7 l/100. Tutaj troszkę przegiął.


Trasa? Przy równych 90km/h? Jak najbardziej. Średnio 6,8 to dokładnie tyle ile ja wyciągam w cyklu mieszanym. Moim zdaniem zrobili to rzetelnie skoro ja obserwuję praktycznie takie same wyniki.
Wojtek Piszczek

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

04 cze 2008 23:08

wpiszczek napisał(a):
mark napisał(a):Zgadzam się z opisem SW zamieszczonym na mojeauto.pl
Artykuł raczej rzetelny, oprócz spalania. Redaktor podaje, że spalił im w teście: średnio 6,8 l, trasa 5,7 l/100. Tutaj troszkę przegiął.


Trasa? Przy równych 90km/h? Jak najbardziej. Średnio 6,8 to dokładnie tyle ile ja wyciągam w cyklu mieszanym. Moim zdaniem zrobili to rzetelnie skoro ja obserwuję praktycznie takie same wyniki.


Nie brałem pod uwagę jazdy przy stałej prędkości 90km/h , stąd moja opinia.

Grzech
 

05 cze 2008 06:23

<span>mark</span> napisał(a):Nie brałem pod uwagę jazdy przy stałej prędkości 90km/h , stąd moja opinia.



Pirat drogowy :D ;) :P :mrgreen:

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

05 cze 2008 09:06

Eeee tam, generalnie nie jeżdżę szybko. Ale czasami trzeba przedmuchać nagary. :)

clout
 

18 kwi 2009 09:26

Moja opinia co do 1,6 benzyny którą mam w swoin Seed SW jest następująca:

- faktycznie nie jest to rakieta, ale jak ktoś chce rakiety to faktycznie niech poszuka sobie jakiegoś V6 :)

- na niskich obrotach czasem lekko zmulić potrafi, ale nie jest to aż tak mocno odczuwalne

- w trasie, nie raz wyprzedałem bez redukcji z 5 ale i redukować czasem trzeba - według mnie wynika to bardziej z sytuacji na drodze i mocnych nerwów kierowcy

- spalanie w okolicach 8 litrów w cyklu mieszanym, na autostradzie przy 190km/h spalał w okolicach 9,5l/100km

- jeśli chodzi o głośność silnika to do 140km/h jest to dla mnie przynajmniej poziom komfortowy - szybciej już nieco głośniej, ale to też sprawa indywidualnych odczuć

Sądzę, że dla osoby która głównie porusza się w mieście i czasem w trasie, przy przebiegach nieznacznie przekraczających 20.000km/rok to dobry wybór - zwłaszcza gdy jeździ się samemu, bez dużego obciążenia, rodziny gromadki dzieci i rowerów na dachu :)

smyki
 

26 kwi 2009 22:32

Mam te same odczucia co kolega powyżej. Naprawdę udany silniczek, a przy swoich osiągach jest bardzo oszczędny. Nigdy nie przekroczyłem w cyklu miejskim 8 l/100 km, nawet z włączoną klimą. Zajebiście wyprzedza się na trasie na trzecim biegu, zwłaszcza z prędkości 40-50 km/h, czuć wtedy moc silnika i niezły moment obrotowy. Nawet w górach przy sporym obciążeniu nie odczułem braku mocy. Wg mnie lepszy niż 115 KM dieselek, którym również miałem okazję pojeździć. ball

szady
 

26 kwi 2009 22:51

<span>smyki</span> napisał(a):Mam te same odczucia co kolega powyżej. Naprawdę udany silniczek, a przy swoich osiągach jest bardzo oszczędny. Nigdy nie przekroczyłem w cyklu miejskim 8 l/100 km, nawet z włączoną klimą. Zajebiście wyprzedza się na trasie na trzecim biegu, zwłaszcza z prędkości 40-50 km/h, czuć wtedy moc silnika i niezły moment obrotowy. Nawet w górach przy sporym obciążeniu nie odczułem braku mocy. Wg mnie lepszy niż 115 KM dieselek, którym również miałem okazję pojeździć.


hm..wiesz to tak nie do końca.. nie wierze że gdybyśmy wyjechali na trase /odcinek 200km/ to dynamika byś mnie powalił- a przy tym spaliłbyś 8l..

mjrPit
 

30 kwi 2009 21:18

faktycznie ten silnik skromnie pali. Jadąc setką przy obrotach 3krpm spalanie stabilizuje się na 5,6 l/100km. Od tygodnia kursuję po krajówce w te i nazad ok 140 km + ok 60 km po Wrocku i średnie spalanie stoi na 7 litrach, a nadmienię że przejazd z Dominikańskiego do Wałbrzycha zajmuje mi zazwyczaj godzinę piętnaście :twisted:
I tutaj druga cecha silnika, dynamika. Przyśpieszenie od 50 do 120 km/h na trójce pozwala naprawdę szybko łyknąć TIR-a autobus i marudną osobówkę na raz, przyśpieszenia na czwórce i piątce też są wystarczające, ale wtedy gdy zaczyna się przyśpieszać od 100 km/h, generalnie dynamicznie robi się powyżej 3krpm, wtedy obroty płynnie wzrastają bez zadyszki aż do odcięcia, przy czym na piątce odcięcia nie udało mi się osiągnąc - silnik dochodzi do 6krpm co = 200 km/h i dalej nie idzie. :twisted:

Poprzednia strona
Powrót do Wady i zalety
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl