Kia ceed SW lepsza od Hyundaia i30SW ale gorsza od VW Golfa

Czyli, co wam się podoba a co nie...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
darekt
 

Kia ceed SW lepsza od Hyundaia i30SW ale gorsza od VW Golfa

27 maja 2008 21:07

W ostatnim Motorze nr 22 ukazał się test porównanie. Co o tym sądzicie?

AUTOR WĄTKU
kostel
 

27 maja 2008 21:18

dobre niemieckie pismo wskazuje zawsze właściwą drogę

Avatar użytkownika
polancky
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 123
Dołączył(a): 17 lip 2007 12:23
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Grupa: Dolny Śląsk

28 maja 2008 00:14

Tendencyjny... wiem, Âże "krajowy" Auto ÂŚwiat robi przedruki niemieckiego wydania i ten tygodnik to poraÂżka. JeÂżeli chodzi o test w Motorze to jest w nim kilka nieÂścisÂłoÂści jeÂżeli chodzi o wyposaÂżenie i wszelakie opisy. Brak fachowoÂści... jako staÂły czytelnik Motoru i w jakimÂś stopniu znawca tematu (cee'd i i30) uwaÂżam ten test za poraÂżkĂŞ. Przedruk, ktĂłrego nie spodziewaÂłbym siĂŞ w gazecie o takim staÂżu. Polecam przeczytaĂŚ...

:)
Obrazek
..:: Łojciec założyciel cKP ::..

AUTOR WĄTKU
maciejf
 

28 maja 2008 16:49

Warto przyjrzeć się Punktacji w kategorii koszty - sumy nie zgadzają się - brakuje po 4 punkty :). Każdemu po równo więc nie zmienia to ostatecznej klasyfikacji. Zaskakuje natomiast ocena za "Koszt opcji":
    i30 - 10
    Ceed - 12
    Golf - 24

Ciekawe za co tyle punktów - może za radio CD w cenie od 2350 :). Przynajmniej jest za co artykuły sponsorować.
I tylko dzięki temu wygrywa, bo Koszty to w większości porównań domena Kii, a tutaj różnica tylko 7 punktów do Golfa.

AUTOR WĄTKU
adam08
 

28 maja 2008 17:32

trzeba jednak przyznać że Golf ma pakit za 990 PLNów a w nim m.in. klima i radio o ile się nie mylę(jeżeli tak to mnie poprawcie). Ale mimo tego ta ocena kosztów jest moim zdaniem mocno naciągana :? .

AUTOR WĄTKU
potok
 

28 maja 2008 17:38

Gdzieś musieli przemycić dodatkowe punkty dla niemca ;) Koszt opcji brzmi enigmatycznie i dowalili ponad 10 niesłusznych punktów. Motor schodzi powoli na psy :(

AUTOR WĄTKU
MORTEN
 

Artykuł sponsorowany

28 maja 2008 17:48

Artykuł sponsorowany !!!!! Trzeba jakos podbic sprzedaz Golfa Varianta skoro sprzedaż kuleje

AUTOR WĄTKU
krisder
 

28 maja 2008 19:21

SkÂąd siĂŞ biorÂą punkty dla VW?
ZarĂłwno w Motorze czy Auto ÂŚwiecie nabijane sÂą punkty za tak zwane odczucia subiektywne, czyli nie poparte Âżadnymi pomiarami.
PrzykÂład pierwszy z brzegu to podpis pod zdjĂŞciem tablicy rozdzielczej VW
"Volkswagen jest nie do pobicia. Tu wszystko zostaÂło trafnie rozmieszczone i znajduje siĂŞ w zasiĂŞgu rÂąk kierowcy"
W przypadku Cee'da obsÂługa jest bezproblemowa.
Wystarczy porĂłwnaĂŚ wszystkie trzy fotografie kokpitĂłw aby stwierdziĂŚ Âże ergonomia jest we wszystkich autach na jednakowym , wysokim poziomie.
Od wielu lat kupujĂŞ "naszÂą" prasĂŞ motoryzacyjnÂą i po prostu nauczyÂłem siĂŞ jÂą czytaĂŚ i braĂŚ poprawkĂŞ na zawarte w niej informacje. Najbardziej boli mnie caÂłkowity brak obiektywizmu w starym i zasÂłuÂżonym Motorze, ktĂłry w wychwalaniu tego co niemieckie stara siĂŞ przebiĂŚ niemiecki Auto ÂŚwiat.

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

28 maja 2008 19:37

Motor nr 22/2008 str. 19.
trzy foty en face. skrajne to kia i hyundai. Jest ok. Ale poczytajcie co w podpisie. Kia ceed, a opis hyundaia. Hyundai jak byk a opis ,że to kia robiona na Śłowacji. No rozumiem tendencyjność ale ,żeby po roku nie umieć obrazków poskładać?

AUTOR WĄTKU
Łukasz
 

28 maja 2008 19:43

<span>MORTEN</span> napisał(a):Artykuł sponsorowany !!!!! Trzeba jakos podbic sprzedaz Golfa Varianta skoro sprzedaż kuleje



jak jest bziiidal to niestety kuleje :wink:

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

28 maja 2008 19:47

<span>kostel</span> napisał(a):dobre niemieckie pismo wskazuje zawsze właściwą drogę

Używane>>>> na fshut.

AUTOR WĄTKU
Ziemek
 

30 maja 2008 15:04

DziÂś kupiÂłem ten MOTOR i leÂże w biurze na podÂłodze ze Âśmiechu czytajÂąc koszty.
ZwÂłaszcza, ze wedÂług redaktorĂłw w wyposaÂżeniu Cee'da nie ma mozliwoÂści skĂłrzanej tapicerki, a jakoÂś w salonach w cenniku jest i kilku forumowiczĂłw skĂłre w Cee'dzie ma.
RĂłznica w cenia miedzy Golfem, a Kijkiem jest taka, ze za tÂą sumĂŞ mĂłgÂłbym kupiĂŚ dobry nowy motorek do jazdy po mieÂście :mrgreen:
Po przeczytaniu testu 3 razy sprawdzaÂłem czy kupiÂłem na pewno MOTOR a nie AÂŚ.

Zerknijcie, ze w teÂście jest wersja optimum, a wyposaÂżona jest jak Polskie O+, skĂłra na kierownicy, i ma dorzucony pakiet sportowy, pedaÂły i tapicerka jak w procku z pakietem sport.

To kto pisze maila do MOTORU z prosba o wyjaÂśnienie tego testu? clapping

Avatar użytkownika
cisco
Dyrektor
 
Posty: 616
Dołączył(a): 14 paź 2007 19:55
Lokalizacja: okolice Wawy
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 ON 136KM
2016, Business Line

30 maja 2008 15:24

faktycznie Motor cos ostatnio sie psuje..... chyba 3-4 tyg temu czytam artykul o i30 a pod zdjeciem napis KIA... niby szczegol ale ...... nie powinien miec miejsca :wink:
CEED SW 1,6 Crdi 7DCT 2016 Business Line - Black Pearl :yah:

AUTOR WĄTKU
adam08
 

30 maja 2008 15:55

To kto pisze maila do MOTORU z prosba o wyjaśnienie tego testu
A msz jakiś adres bo ostatnio próbowałem wejść na ich stronkę i niestety zablokowana- to też im się psuje :lol:

AUTOR WĄTKU
Ziemek
 

30 maja 2008 15:59

W stopce jest :lol:

redakcja@motor.com.pl

Adresy do pracowników redakcji:
imie.nazwisko@motor.com.pl

Ten artykuł popełnił (czyt. opracował) Pan Maciej Conrad

Wniskuję, ze mail będzie więc taki: maciej.conrad@motor.com.pl

AUTOR WĄTKU
adam08
 

30 maja 2008 16:01

oki dzięki ja pewnie coś im wyślę tylko muszę ten artykuł przeczytać. Może ktoś jeszcze napiszę. Przydałoby im się zwrócenie uwagi na przytoczone tu aspekty.

AUTOR WĄTKU
Ziemek
 

30 maja 2008 16:02

A co mi tam :D
Nudze sie w pracy to skrobne im coś :twisted:

AUTOR WĄTKU
adam08
 

30 maja 2008 16:07

clapping

AUTOR WĄTKU
Ziemek
 

30 maja 2008 16:20

Mail poszedÂł w takiej treÂści do Pana Conrada:

"Witam

PrzeczytaÂłem opracowany przez Pana artykuÂł/porĂłwnanie Kii, VW i Hyundaia w Motorze Nr 22/2008. I mam kilka pytaĂą dotyczacych tego tekstu.
Czy jest to po prostu tÂłumaczenie z jakigos niemieckiego pisma? Jesli tak to nastĂŞpne pytania sÂą nie istotne.

Dlaczego VW otrzymaÂł lepsza ocenĂŞ za koszty od Kii skoro wyposaÂżenie Kii jest bogatsze od VW? Wiec doposaÂżajac VW do poziomu Kii zapÂłacimy wiecej.

Dlaczego w Kii nie ma opcji skĂłrzanej tapicerki skoro taka opcja widnieje w cennikach w salonach i takie auta sÂą sprzedawane?

Dziwi rĂłwniez taka sama punktacja za gwarancjĂŞ w Kii i Hyundaiu, a Kia przecieÂż ma gwarancje na silnik i skrzynie dÂłuÂższÂą o 2 lata.

Równie¿ opis o przestronnoœci wnêtrza VW i Kii jest doœÌ dziwny z rysunków, ze wnetrze Kii jest szersze od VW o 2cm, wiec niemozliwe jest, tak jak napisano w tekœcie, ze Golf jest szerszy w œrodku.

Na stronie 19 nie zgadzaja siĂŞ rĂłwniez podpisy pod Kia i Hyundiem.

TakÂże wersja wyposaÂżenie Kii prezentowana w teÂście nie jest oferowanÂą w Polsce wersja Optimum, tylko Optimum plus, dodatkowo wzbogaconÂą o pakiet Sport dostĂŞpny w Polsce tylko dla Kii pro_cee'd.

W tekÂście jest jeszcze wiĂŞcje nieÂścisÂłoÂści.
Tak jak pisaÂłem na wstĂŞpie, jesli jest to przedruk niemieckiego pisma to wszystko jest jasne. Choc pozostawia niesmak, poniewaÂż czytam MOTOR od dawna i szanuje go za wÂłsne testy, a nie przedruki z innych gazet. ZWÂłaszcz, ze wszystkie 3 auta sÂą sprzedawane w Polsce i myÂśle, Âże nie byÂłoby problemu z ich testem w kraju.

Pozdrawiam i uprzejmie prosze o odpowiedÂź."

AUTOR WĄTKU
adam08
 

30 maja 2008 16:23

good mybeer

Następna strona
Powrót do Wady i zalety

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl