Czy warto kupić pro ceed-a?

Czyli, co wam się podoba a co nie...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
fryzjer
 

Czy warto kupić pro ceed-a?

25 maja 2008 13:18

Witam,

chcę zakupić nowe auto, rozważam zakup Pro Ceed'a lub Opla Astrę ew. Renault Clio (które jest zdecydowanie tańsze).

Co możecie mi powiedzieć o Pro Ceedzie?

Będę wdzięczny za opinie.

Avatar użytkownika
cisco
Dyrektor
 
Posty: 616
Dołączył(a): 14 paź 2007 19:55
Lokalizacja: okolice Wawy
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 ON 136KM
2016, Business Line

25 maja 2008 15:04

zachęcam do dokładnej lektury tego forum, a na pewno pomoże Ci to w podjęciu właściwej decyzji :D
pozdrawiam
p.s.
Moim zdaniem, Clio za małe, Astra III z zewnątrz fajna ale środek strasznie nudny i dobijający.
Ceed - świetny wygląd , obszerny w środku, dobre wykonanie, bogate wyposażenie, gwarancja :D
CEED SW 1,6 Crdi 7DCT 2016 Business Line - Black Pearl :yah:

AUTOR WĄTKU
KZ
 

Re: Czy warto kupić pro ceed-a?

25 maja 2008 15:22

Może to będzie kontrowersyjna opinia ale jak chcesz cokolwiek "usportowionego" to zapomnij o Proceedzie - oczywiście z powodu silników...
Wygląd jest niezły, ale co z tego że dobrze wygląda jak nie jeździ...

AUTOR WĄTKU
fryzjer
 

25 maja 2008 15:35

Pro Ceed jest najwygodniejszy z tych 3, ale jest 3 drzwiowy, a ja byłbym bardziej za 5 drzwiową wersją (jednak Ceed mi się nie podoba), najbardziej obawiam się problemów z serwisem i drogimi częściami (dużo słyszałem złego na ten temat).
Potrzebuje wygodne auto i w miarę tanie w eksploatacji, nie chciałbym też mieć problemów z serwisem...

Co do silnika to raczej 1.6 benzyna (nie potrzebuje wielkiej mocy, wczesniej o 1.4 myślałem), wersja Optimum + klima automatyczna + autoalarm + lakier metaliczny.
Może wiecie ile można obecnie na takiej wersji wytargować rabatu?

AUTOR WĄTKU
InflanckA
 

25 maja 2008 17:06

fryzjer napisał(a):Potrzebuje wygodne auto i w miarę tanie w eksploatacji, nie chciałbym też mieć problemów z serwisem...


To dosc dzwine, ze takie priorytety doprowadzily Cie do Renault i Opla...

AUTOR WĄTKU
fryzjer
 

25 maja 2008 17:16

InflanckA napisał(a):
fryzjer napisał(a):Potrzebuje wygodne auto i w miarę tanie w eksploatacji, nie chciałbym też mieć problemów z serwisem...


To dosc dzwine, ze takie priorytety doprowadzily Cie do Renault i Opla...

Możesz rozwinąć swoją myśl?

Dodam że to pierwszy mój zakup nowego auta z salonu, a na motoryzacji znam się słabo...

AUTOR WĄTKU
krisder
 

25 maja 2008 18:25

Mając do wyboru astrę czy cee'da, wybieram kia. Moim zdaniem żaden vw czy opel nie jest wart aż takiej różnicy w cenie zakupu ( przy porównywalnym wyposażeniu). Jeżeli chodzi o serwis to jako dotychczasowy posiadacz citroena c3 powiem że i tu jest różnie. Swój samochód serwisowałem 60 km od domu choć do najbliższego w Lubinie miałem zaledwie 15 km. Ten drugi bardzo skutecznie czyścił portfel ,z naprawą było już gorzej. Co do clio, to chodzą ono w niższej klasie i nie pasuje do tego zestawienia.

AUTOR WĄTKU
fryzjer
 

25 maja 2008 18:33

Astra 5d w podobnym zestawieniu kosztuje po rabacie ok 60 000zł (otrzymałem w salonie Opla ok 8000zł rabatu)! Niestety w salonie Kia nie otrzymałem tak dużego rabatu, będę próbował w innych jednak nie jest ich tak dużo jak Opla (co chyba wpływa na konkurencyjność = duży rabat).

Ile powinienem otrzymać rabatu na Pro Ceeda w zestawieniu które podałem powyżej?

AUTOR WĄTKU
Astromatrix
 

25 maja 2008 18:36

Clio to segment "B" a Cee'd "C" więc trudno tu cokolwiek porównywać. Jeśli chodzi o Astrę 3d to pomijając wszystko inne jest tam z tyłu bardzo ciasno - przy wersji 5d Astry tego problemu nie ma. W pro_ceedzie jest zaskakująco dużo miejsca z tyłu i do tego dobrze się prowadzi, mówiąc szczerze dużo lepiej niż 5d Cee'd z jazdy próbnej :) Ale jeśli jesteś bardziej za 5d wersją bierz Astrę.

AUTOR WĄTKU
fryzjer
 

25 maja 2008 18:48

Byłbym bardziej za 5d, jednak Astra 5d to trochę więcej kasy... nie wiem czy warto dokładać, a więc mam dylemat. Gdybym większy rabat w Kia otrzymał było by super i bym się nie zastanawiał, do tego nie wiem jak będzie z serwisowaniem... (słyszałem i czytałem też na forum różne opinie).

Co do miejsca z tyłu w pro ceedzie to moim zdaniem nie ma go tam wcale za dużo, za to dla kierowcy miejsca jest najwięcej z wszystkich aut które oglądałem i najwygodniej się siedziało i prowadziło auto.

AUTOR WĄTKU
Kubeusz
 

Re: Czy warto kupić pro ceed-a?

25 maja 2008 19:22

fryzjer napisał(a):Co możecie mi powiedzieć o Pro Ceedzie?
Będę wdzięczny za opinie.


Wlasnie czekam na odbior procka.
2.0 benzyna.

Wygral cena/wyposazenia a bralem jeszcze pod uwage C4 3d, civic hb, focus.
W ostatecznym rozrachunku procek wygral z C4.
Jezdzilem testowym prockiem i musze przyznac, ze bardzo pozytywnie.
Zbiera sie ladnie, prowadzi nie gorzej. Zobaczymy jak bedzie. No i okres gwarancyjny tez zdecydowanie na plus :)

AUTOR WĄTKU
adam08
 

25 maja 2008 19:57

W cee'dzie jest dużo miejsca zarówno z przodu jak i z tyłu. Więcej niż u konkurentów takich jak Astra czy Mazda3. Przynajmniej tak twierdza dziennikarze, którzy porównywali te samochody. Poszukaj w internecie bez trudu znajdziesz takie porównania (dodam, że w większości z nich wygrywa KIAnka ). Sam jeżdżę hatchbackiem. Mam 185 cm wzrostu, a osoba siedząca za mną ma i tak sporo miejsca na kolana. Co do rabatu to podzwoń po salonach nie tylko okolicznych, ale i np. spoza Twojego województwa. Jak to już ktoś na tym forum napisał czasami lepiej przejechać te 200 km i mieć rabat ze 2-3 tysie większy niż na miejscu.
No i koniecznie poczytaj posty o wadach i zaletach cee'dzareczki.

AUTOR WĄTKU
_alek_
 

25 maja 2008 20:20

Choć to zupełnie inne auta ja też wahałem się między Clio 1.5dci wersja Rip Curl a Pro-ceedem 1.6.Wybrałem trochę droższego Pro-Ceeda i nie żałuje.

Opli nie polecam,znajomy ma dwa w firmie:Signum i Vectrę.Pytałem się go o opinię o tych autach i stwierdził "Nie kupię już nigdy Opla"
Był natomiast pozytywnie zaskoczony po obejrzeniu mojego Procka i powiedział:"Koreańczycy szybko się uczą" :D

AUTOR WĄTKU
sevi
 

25 maja 2008 20:53

Mam Ceeda Hatcha a mając dodatkową kaskę to kupiłbym sobie Proocka clapping

AUTOR WĄTKU
Astromatrix
 

25 maja 2008 21:16

fryzjer napisał(a):Co do miejsca z tyłu w pro ceedzie to moim zdaniem nie ma go tam wcale za dużo, za to dla kierowcy miejsca jest najwięcej z wszystkich aut które oglądałem i najwygodniej się siedziało i prowadziło auto.

Też tak myślałem dopóki sam się tam kiedyś nie przejechałem, jest naprawdę dużo miejsca i bardzo wygodnie. Takim samochodem cztery dorosłe osoby mogą podróżować całkiem komfortowo. Trzydrzwiowa Astra pod tym względem odpada na starcie - jest ciasno. Co do Clio, to nigdy nie brałem pod uwagę bo autko trochę za małe i nie podobają mi się francuskie auta. Co jakości serwisów żadna marka nie ma idealnych. Po prostu najlepiej żeby nic się nie psuło i bywać tam na przeglądach, wtedy każdy serwis będzie dobry. Co do ilości drzwi - zastanów się jakie są Twoje potrzeby - rodziny dzietne biorą z reguły wersję rodzinną czyli SW. :)

AUTOR WĄTKU
fryzjer
 

25 maja 2008 21:24

Chyba wybór padnie na Pro Ceeda, jednak teraz uzależniam to głównie od tego jakie rabatu uzyskam (wysłałem kilka maili do salonów Kia w sąsiednich województwach).

Avatar użytkownika
cisco
Dyrektor
 
Posty: 616
Dołączył(a): 14 paź 2007 19:55
Lokalizacja: okolice Wawy
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 ON 136KM
2016, Business Line

25 maja 2008 21:29

<span>fryzjer</span> napisał(a):Chyba wybór padnie na Pro Ceeda

miejmy nadzieje ze tak bedzie :D
z tymi rabatami moze byc ciezko ale probuj :wink: jakby co to obcinaj koszty np, bez autoklimy i np wersja comfort plus :wink:
pozdrawiam
CEED SW 1,6 Crdi 7DCT 2016 Business Line - Black Pearl :yah:

AUTOR WĄTKU
fryzjer
 

25 maja 2008 21:37

cisco napisał(a):
<span>fryzjer</span> napisał(a):Chyba wybór padnie na Pro Ceeda

miejmy nadzieje ze tak bedzie :D
z tymi rabatami moze byc ciezko ale probuj :wink: jakby co to obcinaj koszty np, bez autoklimy i np wersja comfort plus :wink:
pozdrawiam

Pro Ceed ma tylko dwie wersje Optimum i Optimum Plus (czy się mylę)?

AUTOR WĄTKU
Mrowa
 

25 maja 2008 21:39

zgadza się, są 2 wersje

AUTOR WĄTKU
Astromatrix
 

25 maja 2008 21:43

Tak, pro_cee'd ma tylko te dwie wersje wyposażenia. Co do ewentualnych rabatów nie nastawiaj się na zbyt wiele. Na pewno będzie to dużo dużo mniej niż chcieli ci zejść z ceny w Oplu.

Następna strona
Powrót do Wady i zalety
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl